Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

tehula
20. jan 2011

@martinex dovolim si oponovat. Bolest to dokaze byt riadna, kazda ma iny prah bolesti a iny priebeh porodu. Ja som zazivala riadnu bolest, napriek tomu, ze nie som nejaky poseroutek a u zubara bezne fungujem bez injekcii, a porod mi trval len 3h, ale poviem, obdiv maju u mna zeny, co toto prezivaju 12h a podobne....
Darmo sa clovek nastavi...raz ked to boli jak svina, tak boli, uz len vydrzat a tesit sa na babatko. Jasne, ze keby sa to prezit nedalo, tak asi ludstvo vymre 😉
@aninka30, ja detto chvalim, k tej mladej z ARO tolko, ozaj nie je lahke sa naucit to pichat, verim, ze mala nervy v kybli, no nejake tie spominane poznamky si odpustit mala. To ze jej to neslo....nauci sa a moze byt v tom super

martinex
20. jan 2011

@tehula tak ja zase u zubara si nedam nic robit bez injekcie a napriek tomu porodne bolesti boli neporovnatelne mensie ako bolest zuba...ale je to kazdej individualna vec,kazda z nas to inak vnima...ja nechcem nikoho presviedcat,ze to neboli...len ze ked je zena pozitivne naladena, tak to preziva a zvlada lepsie,to je cele... 🙂

sharlotta
20. jan 2011

@katum bola som na Antolskej, ordinacne hodiny maju take, ako na internete a neobjednava sa, kazdy tam prisiel len tak a cakal po poradi. Takze tolko nove info.

matulda1
20. jan 2011

@lucika121 tak ako tu baby uz spomali, mozes kazdu poradnu chodit k niekomu inemu. Ja chodim k MUDr. Scholtzovi a mozem ho odporucat, je velmi prijemny a vzdy, ked mam nejake otazky, vsetko zodpoveda a riesi... ten ma tiez na starosti rizikovu poradnu, tak uz ti zostava len si vybrat 🙂

mia551
20. jan 2011

@sharlotta neobjednava sa az na male vynimky....🙂) volala som tam tiez a napr. Dr. Havalda si len objednava (do prenatalnej poradne - termin som dostala az o tyzden...), rovnako ako napr. Dr. Bertoldova... Rozpis je zrejme tiez len priblizny, pretoze sestricka povedala, ze lekari nechodia do ambulancie skor ako o 9,00 (kvili vizite a pod.) a napr. v piatok na 27 je podla vsetkeho cele doobedie Hammerova, i ked na nete je pisana len do 10,00 a potom Janac... ja by som si pre istotu radsej zavolala, ked chcete ist ku konkretnemu lekarovi... inak asi je to jedno a snad tam bude vzdy niekto (myslim nejaka ambulancia), ktora bude brat za radom ako prideme...

sharlotta
20. jan 2011

@mia551 ja som bola u Dr. Bertoldovej a ziadna z nas tam nebola objdenana 😕 Ale prisla o 9, to je pravda...Vraj rano maju vizity.

lucika121
20. jan 2011

@matulda1 dakujem a prosim ta kedy on robieva,v ktore dni?nemas nahodou do ord.tel.c.? 🙂

katum
20. jan 2011

@sharlotta dik za info. ked som tam bola ja, tiez som bola jedina objednana... uz mi ta sestricka zacina trochu liezt na nervy. aj s tymi ordinacnymi, tak naco ta vyplasila, ked nakoniec robia ako maju 😠 to nase zdravotnictvo ma stve cim dalej tym viac... keby mi za to dr. Bertoldova nestala, tak urcite chodim do nejakeho centra a nie do nemocnice 🤐

kwetinka1
20. jan 2011

chcela by som sa spytat ako je na nadstandardnych izbach na 600nedeli. je pravdza, ze navsteva tam moze za mnou prist az na izbu a hocikedy? Ako to je, ked ja napriklad budem kojit a spolubyvajucej tam pride partner? No to by mi bolo asi dost neprijemne. Bojim sa, ze tam nebude klud, kedze navstevy mozu na izubu. S partnerom izbu nechcem, lebo je to raz tak drahe, ale uvazuje o nadstandarde....

jabadaba
20. jan 2011

@lucika121 Luci, zaujam ma tvoj prispevok. Aj mna caka planovana sekcia, mam indikacie potvrdene odbornym lekarom, plus moja gynekologicka je tiez toho nazoru. Ale ako tak citam teba tak na Antolskej im je akosi lautr jedno ci mas alebo nemas indikaciu. Som myslela, ze uz by si snad mala mat termin sekcie v tvojom stadiu. Lekar z Rakuska mi vravel, ze sekcie sa planuju 10 az 14 dni pred terminom porodu. Tak na co cakaju? No dufam, ze neskoncim rovnako, ze budem musiet este niekoho presviedcat, ze potrebujem sekciu. Sekcia sa ma planovat tak aby sa nespustil spontanny porod ak sa nema rodit prirodzene. Mozem sa spytam ku komu tam chodis? Aj do IP mozes ak nechces tu. Pa

jabadaba
20. jan 2011

@babetinka no tusim tu podsuvate rovnako svoje subjektivne pocity. 😉 Niekto ma skusenosti take, niekto onake, vela zalezi od toho ako je kto narocny, niekomu neprekaza ak sa s nim bavia ako s nesvojpravnym skolacikom, iny je na to citlivy...niekto sa uspokoji s doslova spartanskymi podmienkami, iny nie. Niekto ma mizerne pravne povedomie a niekto ho ma dostatocne na to, aby rozpoznal nevhodne zaobchadzanie. Niekto je vdacny aj za to, ze mu napluju do polievky obrazne povedane, iny si to nenecha. Kazdy sme iny, kadzemu vyhovuje nieco ine. 😉 A ako sa vravi, osobna skusenost je neprenosna. A kazdy ma tie osobne skusenosti ine. Ako to tu tak citam.

lulusha
20. jan 2011

@kwetinka1 ahoj, ja som bola na nadstandarte so spolubyvajucou a veru mavala stale navstevy - len co udrela navstevna hodina, uz tam boli, dakedy aj 5 ludi naraz...ale pravdupovediac mi to ani nevadilo, odkojila som aj popri tom - takemu malinkemu babatku to nevadi, ze su okolo ludia a mne to tiez nevadilo - boli dost ohladuplni a necumeli pri tom na mna

kwetinka1
20. jan 2011

@lulusha dakujem, prosim ta ako su tam navstevne hodiny?

lulusha
20. jan 2011

@kwetinka1 tusim od tretej a cez vikend od druhej? do siestej zeby...? skus sa kuknut na stranke, iste to tam je... ale praveze na nadstandard pustaju hocikedy - len nie ked je akurat vizita

certica
20. jan 2011

pokial sa nic nezmenilo, tak navstevne vzdy byvali medzi 15 - 17h pocas prac. dni a cez vikend od 13 - 17h

lulusha
20. jan 2011

@kwetinka1 nasla som to: pondelok - piatok 15:00 - 17:00 hod
sobota - nedeľa, sviatky 14:00 - 17:00 hod

williamjozef
20. jan 2011

@lulusha sobota nedela,sviatky su od 13.00-17.00 😝

kwetinka1
20. jan 2011

dakujem baby, keby pustali aspon v tych navstevnych hodinach, ale ked pustaju hocikedy ako hovori
@lulusha tak to asi kaslem na nadstandard. za mnou tam pride na chvilku priatel a bolo by mi zrejme neprijemne, keby sa v izbe stale niekto striedal, co pri niektorych maminach moze aj tak dopadnut.
tie co ste boli na nadstandarde ake s tym mate skusenosti?

bambola
21. jan 2011

@kwetinka1 oni nielen na nadstandard pustaju hocikedy 😉 v podstate navsteva za tebou moze prist kedykolvek (okrem vizit a jedla)

minix
21. jan 2011

@kwetinka1 presne tak ako pise @bambola, za mnou bol muž tu o desiatej večer, lebo sme uz nevedeli, co s malou, tak mi pre ňu doniesol flasku a aj tak ju nechcela😉 dostal sa cez pohotovosť. Sestricka s tým nemala nejaký problém, povedala som, že mi nesie veci, a bola milá.

lulusha
21. jan 2011

@minix
@kwetinka1 ale tak nie priamo na izbu ho pustili, ci? ja s normanou izbou mam skusenost len z rizikoveho, tam manzel spolubyvajucej prisiel priamo za nou, lebo ona musela lezat a on jej bral veci...ale moj manzel musel byt vonku...a na 600nedeli som nestretla ziadnu navsetvu, vsetci boli iba na chodbe pri vytahoch...a ano, u nas sa striedali u spolubyvajucej navstevy ako na beziacom pase, este stastie, ze deti nepustaju, lebo to by som uz asi nerozdychala...jej prisliel manzel, rodicia, svokrovci, sestra, kamoska, nejaka teta...proste veselo bolo 😀

matulda1
21. jan 2011

@lucika121 Ja k nemu chodievam kazdu stredu, lebo vtedy ma najdlhsie ordinacne hodiny (8.00-13.00), takze sa urcite dostanes na rad. Ale tiez zacina tak okolo deviatej kvoli vizitam, takze odporucam ist radsej na tu deviatu. Cislo dveri je 25. A myslim, ze robi aj vo stvrtok aj v piatok, avsak iba kratke casove rozpatie, ktore si uz nepamatam :( Telefon bohuzial nemam. Drzim palce a daj vediet ako si dopadla.

lucika121
21. jan 2011

@matulda1 dakujem,za informacie,ja si to nejako pozistujem 🙂

bambola
21. jan 2011

@lulusha na rizikovom co som videla tak za vsetymi chodili na izby nielen za nami co sme lezali 😉 dokonca hulili na balkone 😠 resp chceli 😀

bambola
21. jan 2011

@lulusha a na 600nedelie nepustaju , ukazujes len cez sklo 😉 hovadina ale tak co uz 😔

lulusha
21. jan 2011

@bambola no vidis a moj manzel chudak furt vonku pri vytahoch ma bol pozerat na rizikovom....no nevadi, uz je to za nami a sme pekne vsetci traja doma 🙂

alexandrah
21. jan 2011

kocky, teraz sa bavite o rizikovom?, lebo tam je to ok, pustaju, ale na novorodenecke nepustia nikoho dnu ... len pri vytahoch, na chodbe ... a hodiny su vlastne jedno, lebo sak mozes aj tak ist kedykolvek cez den do bufetu, alebo tak ...

lulusha
21. jan 2011

@alexandrah ano, o rizikovom...no a na 600nedelie pustaju iba na nadstandard

babika0
21. jan 2011

baby co ste nedavno rodili, museli ste mat vysledky krvy nie starsie ako 14 dni? lebo mna na to nikto neupozornil a az teraz som to citala na papiery, ktory mam ku hospitalizacii. je vikend a to uz do pondelka nestiham ist na krv. co teraz???

mia551
21. jan 2011

Ahojte, dnes som bola v poradni a na dverach som si všimla, že v pondelok (24.1.) sú konzultácie k pôrodu (v prednáškovej miestnosti na 3. poschodí) - neviete prosím niekto, o ktorej sa to koná...? Ďakujem pekne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre