Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

alexandrah
21. jan 2011

@mia551 - ked som ja bola, bolo to tusim na obed, o 12 ... inak, ta prednaska je super, je tam porodnik, potom neonatolog, a potom o pupocnikovej krvi, toto mi pomohlo najviac!!! na toto sa fakt oplati ist!!! 😎

mirkita
21. jan 2011

@babika0 ak to nebudes mat, tak ti to spravia v porodnici....mne sa zda ze nieco take je kvoli epi, ale tam ti aj tak zoberu krv ak nebudes mat cerstve vysledky

babika0
21. jan 2011

@mirkita dakujem si zlata.

minix
22. jan 2011

@babika0 tie výsledky by nemali byt staršie ako mesiac. Ja som ich mala staršie a porodnik v poradni mi dal automaticky urobiť nové, aj preto, že s manželom mame nekompatibilne rh faktory.

labutka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matulda1
22. jan 2011

@alexandrah prosim Ta a nevies, ci tam moze ist hocikto (aj manzel) alebo je potrebne sa dopredu nahlasovat, pripadne je to spojene len s tymi, co chodia k p. Jezikovej na predporodnu pripravu?

alexandrah
22. jan 2011

@matulda1 - ahoj, uplne hocikto, vsetky baby sme tam boli aj s manzelom, je to taka dlha prednaska, netreba sa vobec nahlasovat, oni su len radi, ked vas pride viac, clovek si vsetko nezapamata, ja som hned po prednaske den na to upalovala do porodnice, nakolko som mala podozrenie na odtok plodovej vody, nebyt prednasky, tak sedim doma, akoze neviem, co to je, a moj porodnik sa smial, ze nejak ste to zobrali vazne?? proste fakt super vec, ja som na inych prednaskach nebola, iba na epi, samozrejme, ale tato stala za to!! fakt sa tam vsetko dozvies, kedy utekat do porodnice, ako to tam funguje, vsetko, porod, po porode, pred porodom, + potom s babatkami, dosiel primar neonatologie, super!!! 🙂)))

mia551
22. jan 2011

@alexandrah dik moc! urcite pojdem... 🙂

matulda1
22. jan 2011

@alexandrah dakujem velmi pekne za dolezite informacie i dobre referencie 🙂 S manzelom sa chystame, uz len dufat, ze to nepremeskame a bude to okolo tej 12-tej. Skusim tam este v pondelok zavolat, snad mi povedia cas.

matulda1
22. jan 2011

Dnes sme sa boli pozriet, kde je prijem na Antolskej a bolo tam dost ludi. Tie, co to mate za sebou ako to tam funguje? Dojdete tam a hned Vas prednostne zoberu? Dufam, ze tam nemusite vystat tu radu... Do ktorej ambulancie treba ist?
Dakujem.

ivaluu
22. jan 2011

@matulda1 mas dake cislo na kt. by som sa mohla ozvat aj ja, alebo volas svojmu gynekologovi? Rada by som porovnala porodnice, myslim ze by to bola celkom dobra prilezitost.
Okrem prednasky davaju odpovede aj na kladene otazky?
Vopred vdaka za odpoved🙂

alexandrah
22. jan 2011

@ivaluu- cim viac otazok, tym lepsie!!

babulina
22. jan 2011

@matulda1 - ked sa spusti porod sam tak treba zabuchat na pohotovosti a oni ta posunu rovno na porodnicu,a pokial bude porod vyvolavany tak potom na prijem medzi ostatnych ale netrvalo mi dlho to vybavit vsetko

sharlotta
22. jan 2011

@matulda1 ked budes vediet blizsie info o tej prednaske, tak daj prosim vediet. Inak ja ked som isla na pohotovost, tak sme zaklopali na chirurgiu na prijime a hned som povedala, ze potrebujem papier na gynekologiu. Ked sa spousti porod, urcite tam cakat nebudem. 😉

renatka100
23. jan 2011

ahojte cakatelky, rada by som sa podelila o osobnu skusenost s porodnicou antolska. Chcela by som sa podakovat celemu pesonalu - na gynekologii, rizikovom oddeleni, v porodnici ako aj na samotnom novorodeneckom oddeleni. Vsetci boli uzasni, ochotni pomoct a riesit vsetky problemy. Este som sa nestretla s takym mnozstvom milych ludi, a to nejeden krat v dost napatych a stresovych situaciach. Maju moj hlboky obdiv. Co sa tyka izby, tak bola cista, kazdy den sa sanitarky pytali, ci netreba vymenit pradlo, takze spokojnost. Kupelna nebola nic moc, ale vrela voda tiekla cely den. Jedlo tiez nic moc, ale ja som dost vyberava. Ked sa dostanete do tejto porodnice, nemusite sa obavat, bude o Vas dobre postarane. Drzim palce!

mirkita
23. jan 2011

@matulda1 my ked sme prisli s tym ze mi odtiekla voda, tak informatorka len nas zbadala, sama vybehla spoza okienka a zabuchala na dvere, ti sa ma spytali ci porod, ja ze ano a taky mlady chalan nas odprevadil zdola az do porodnice...aj som bola prekvapena, vsak ja viem kde je porodnica, ale on isiel s nami....
takze ziadne cakanie - zabuchat na dvere a povedat ze porod a oni ta poslu alebo odvedu hore..

matulda1
24. jan 2011

@mia551 , @ivaluu, @sharlotta Volala som do nemocnice a ta prednaska o porode je dnes o 12:30. Tak sa tam mozno uvidime 🙂

matulda1
24. jan 2011

@mirkita Dakujem za odpoved a kde sa nachadza porodnica? 🙂

sharlotta
24. jan 2011

@matulda1 diky a kde to je?

mia551
24. jan 2011

@matulda1 dakujem velmi pekne! ja urcite pridem 🙂
@sharlotta prednaskova miestnost 3. poschodie nad bufetom - tiez presne neviem, ako sa tam dostanem, ale mal by to byt vchod do nemocnice (nie poliklinika) a tam sa opytam informatora...

sharlotta
24. jan 2011

@matulda1 porodnica je na 3. poschodi

luciole
24. jan 2011

Ahojte, ja sa tiez chystam rodit na Antolskej, som v 36tt, tak sa to celkom blizi 🙂 Prosim vas, je tu niekto, kto prezil sitie bez hrozostrasnych bolesti? Lebo ako tu citam prispevky, badobudamt pocit, ze porod je oproti sitiu uplne v pohode 🙂 Tak zacinam mat z toho celkom strach. Planujem rodit bez epiduralky aj bez zazmluvnenia lekara, tak zaroven strasne dufam, ze natrafim na lekara, s ktorym sa bude dat rozumne dohodnut, ze ma nastrihne len ak to bude naozaj nevyhnutne, aj ked som prvorodicka 😒

sartira
24. jan 2011

@renatka100 gratulujem ku krasnej babulke!

sharlotta
24. jan 2011

@luciole dnes na prednaske hovorili, ze nenastrihuju pausalne, takze sa nemusis bat, ak to nie je nutne, nenastrihuju. Ale ak ta aj nastrihnu a budu sit, vypytaj si na sitie lokalku, ked ides bez epi.

mirkita
24. jan 2011

@luciole no ak nebude treba, urcite ta nenastrihnu, ale zase lepsi nastrih nez sa dotrhat....sitie nie je ktovieco, ale je to zvladnutelne...u mna to trvalo strasne dlho, tak preto taka bolest, ale par stehov by som zvladla celkom OK...a automaticky mi pichlo 2 lokalky aj ked som mala 2 davky epi

alexandrah
25. jan 2011

kocky, sak kazdy zakrok navyse nie je dobry, ak neni treba, urcite nenastrihavaju, ale ako pise mirkita - lepsi nastrih, ako dotrhanie, aj sa lepsie sije, a na sitie si predsa vypytajte lokalku ... ja som sitie vobec necitila, dali mi injekciu ... ak ´vy po porode zabudnete, lebo urcite myslite na ine veci, instruujte manzela, nech nezabudne, a povie lekarovi, neverim, ze by vam injekciu od bolesti nepichli!! 😎 mne to tiez pichli automaticky, ale ja som mala velmi velku ranu, ani by som sama uz nevedela, kde je sever, nakolko samotny porod trval 2 hodiny, uz som bola skoro v bezvedomi ... ale jak mi priniesli riska ... 😀 kopec kociek zase tvrdi, ze jak vidi svoje babo, tak ani sitie neciti ... to uz ho mate pri seve, zababusene, krasne, vysilene, a hladkate ho po licku, to je uzasne, porod, bolesti za vami... nebojte!! 😀

renatka100
25. jan 2011

@sartira dakujem
@alexandrah suhlasim s tebou, ked uz viete ze dietatko je v poriadku, uz Vas nic neboli, mne tiez este pichli lokalne anestetikum a sili ma viac ako hodinu. Ale na zle sa zabuda, netreba sa bat dopredu, doktor vie co ma robit.

@luciole odporucam ti si lekara zazmluvnit ak pojdes prirodzene. Tiez absolvuj prednasku o epi a aj si ju zaplat. Dodatocne sa to neda a ked budes mat zvladnutelne bolesti, nemusis si ju nechat pichnut, ak ale to bude neznesitelne, ako v mojom pripade, tak bolo dobre, ze som tu moznost mala.

luciole
25. jan 2011

dakujem vam, trochu ste ma ukludnili 🙂 predsa len je to stres, ked je to prvykrat a clovek nevie, do coho ide 😕

alexandrah
25. jan 2011

@luciole, ahoj, uplne suhlasim s @renatka100 - aj som to chcela napisat, proste, ja by som na prednasku o epi sla, aj si ju zaplatila, vzdy si ju nemusis nechat pichnut, a koruny ti na 100 % vratia, ale ked uz tam budes, a bude moc zle, a nemas to, tak ti ju nedaju, poznam baby, co boli predtym hrdinky, a potom by si dali hlavu odrezat za epi, prajem ti rychy a co najmenej bolestivy porod, ale predsa len je to porod, a stat sa moze vselico, nie je zle byt pripravena na vsetky alternativy, za to nic nedas ... ale nahodou to bude dlho trvat, bude to bolestive, alebo budu vyvolavat, daju oxytocin, a to sa uz tie bolesti nebudu dat moc dobre zvladnut ... ja by som si to este rozmyslela s tym epi ... drzim palec!!

zipsy
25. jan 2011

ahojte baby, prosim Vas o radu... rozhodujem sa do ktorej porodnice ist, Antolska zatial vyhrava, ale mam to trosku daleko. Myslite, za ak pojdem na prednasku o EPI do ruzinova, tak to bude platit aj na Antolskej?
Dalej sa neviem rozhodnut ci zazmlunovvat lekara alebo nie, kazdy mi niekoho odporuca, ale kedze nikoho osobne nepoznam, nikdy som ho nevidela, tak sa neviem rozhodnut... 😖
a okrem toho, na vacsinu porodnikov sa tu pise len to pozitivne, takze v podstate by to malo byt jedno, kto ma odrodi, ked su vsetci taky zlaty, nie? 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre