Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

alexandrah
30. jan 2011

ahoj @klickklack - tusim treba volat do pol 8 rano, inak ju nestihnes ...

mony80
31. jan 2011

Dobre ranko dievcata,
chcem sa spytatat ako to je s prednaskou pre otecka.
Je to povinne pre ucast pri porode, alebo nie ?
Predporodny kurz sme absolvovali, ale mimo Antolskej.
Ak viete poradte....dakujem

tehula
31. jan 2011

Ahojte, chcela by som sa spytat na aktualnu cenu PEDA. Tie co sa chystate rodit s epi, alebo ste nedavno rodili, kolko ste na antolskej zaplatili od 1.1.2011 za EPI? Vraj opat svihli nemocnice ceny.
Vdaka za info

mony80
31. jan 2011

@tehula je to 150 najnovsie ☹ platila som to min.tyzden

mici111
31. jan 2011

@mony80 fiiiha, to az tak zdrazeli???? 😕 ja som minuly rok platila 106 evri..boze, to uz fakt nevedia co maju za to pytat..

mony80
31. jan 2011

Ano zial zdrazeli 😒 ,
bolo to nemile prekvapko pre vela maminiek na tej prednaske.

aninka30
31. jan 2011

@mony80 my sme na na tom kurze pre otecka neboli - nebol s tym problem 🙂
mozno aj preto ze sme rovnako ako vy absolvovali jeden kurz mimo nemocnice 🙂

mony80
31. jan 2011

@aninka30 dakujem, tak snad to akceptuju a neposlu ho von

labudka
31. jan 2011

@mony80 - prosím ťa a zazmluvnenie lekára nevieš či išlo hore????

mony80
31. jan 2011

@labudka to veru neviem, ale cennik maju v pokladni pri urgente na stene.
Pozerala som to ale, uz si nepamatam. Myslim ze tam nebol taky sokujuci skok ako pri EPI.

kwetinka1
31. jan 2011

@labudka ahoj, zazmluvnenie stoji cca 230e. Tusim sa to nemenilo, iba EPI ☹ ale o riadny skok.....

labudka
31. jan 2011

@mony80, @kwetinka1 - ja mám presne pripravené peniaze ☹ no pekne, zajtra po poradni tam skočím pozrieť, škoda že sme si to nezaplatili ešte v decembri, ale kto mohol čakať že to zvýšia o 40 Evri, neskutočné. Ja sa aj tak chystám vydržať čo najdlhšie bez nej, tak možno to zvládnem a peniaze mi nakoniec vrátia.

@kwetinka1 - ale ty si nemusíš platiť Epi ked ideš sekciou, či?
a veľmi sa teším z Denisky, pozdravuj keď s nou budeš volať

sartira
31. jan 2011

@klickklack p. Jezikova bola teraz 2 tyzdne na skoleni, tak preto si sa nedovolala 😉 ale uz je spat

kwetinka1
31. jan 2011

@labudka ja som bola aj na prednaske o EPI, keby daco, ale nezaplatila som si ju, kedze uz v stredu nastupujem do nemocnice. mozno epi ani potrebovat nebudes, casto pocuvam, ze druho a viacrodicky to zvladli bez epi. budem drzata palce.
ale je to otrasne ako sa zaraba prave na tomto. porodnik stoji 232e a operater 165e, ale ked ides sekciou je to porodnika nie operater. ved jasne na kom sa najlepsie zaraba na citoch novopecenych rodicov....

sartira
31. jan 2011

@mony80 ziadna prednaska pre oteckov uz nebyva, staci zaplatit 16,6 a ide s tebou 😉

sartira
31. jan 2011

@majloo strucne:
profylaxia - prihlasujes sa u p.Jezikovej, tel.c. na webe - volas okolo 7.30, byva 1x tyzdenne
bazen pre tehotne - pondelok o 13-14, nepovinna, neprihlasujes sa
Epi prednaska - kazdu stredu o 14.00, odd anestez., nepovinna, neprihlasujes sa
predporodna prednaska - byva obvykle kazdy 2.pondelok o 12.30, napisane na dverach kazdej poradne, nepovinna, neprihlasujes sa, vhodne aj pre partnerov, kedze ziadna povinna prednaska pre oteckov uz nebyva

mony80
31. jan 2011

dakujem za info kocky 🙂
takze sme ready

alexandrah
31. jan 2011

ahojte, no ja aj ako druhorodicka urcite nejdem bez epi!! taka hrdinka nie som ... ked sa da aj lahsie, dost som si vytrpela pri prvom, snad bude druhy porod milosrdnejsi... 😀 zaplatila by som kloudne aj ovela viac, nemusim trpiet ako kon ... nic s ich cenou neurobim, tak co uz ...
@satira - jaj, a super, takze prednasky o epi su v stredu o 14?? som bola pred vyse rokom, ale uz mi vyfucal z hlavy cas, tak super!!

mirkita
31. jan 2011

no ja peniaze za EPI vobec nelutujem, ani moj muz...ked prisiel na salu, predychavala som kontrakcie kazde 3 minuty a pri niektorych som uz tusim zamdlievala, ledva som mu dokazala povedat par viet....a on bol zufaly, lebo ani nevedel ci mi ma nieco hovorit alebo co ma vlastne robit, ja som sa nechcela ani prechadzat, ani byt na lopte, dokazala som len a len lezat a dychat....
a akonahle mi pichli EPI, tak som ozila, zrazu vsetky bolesti prestali a ja nanho 100bodovy usmev a konverzacia v plnom prude...
pri mne rodila druhorodicka, ktora mi povedala ze jej EPI az tak moc nezabrala, aj po nej predychavala kontrakcie, ale bola rada ze ju ma, zrejme to bola aj tak ulava....

tehula
31. jan 2011

@mony80, dakujem ti velmi pekne za info, totiz som kdesi citala zatial len o Ruzinove, ze 155eur za PEDA.
Akoze ozaj des, lebo ja som rodila v polke 2009 a este to stalo 86eur!!!! Potom uz aj tak dost skok na 106 a teraz......... 😲
@alexandrah, no ja zas neviem, normalne som napochybach, ci si ju k druhemu porodu dat....Ja som pri prvom mala, no mne sa porod nenormalne rychlo rozbehol, ze mi nastupili hned 4min kontrakcie strasne bolestive...hned sme sli do nemocky, kde som uz bola na 6otvorena (cize akoze posledna sanca dat PEDA), kym som presla na porodny box a doletel moj porodnik, uz som bola na 8 a kontrakcie 2min. Arista uz pichat nechcel, no nakoniec mi PEDU dali, lebo som tam isla zdochnut. Zial, absolutne nemozem povedat o nejakej ulave, bolesti som mala uz neskutocne a permanentne a vlastne hned sa aj islo tlacit. Jediny efekt azda pri siti z toho bol, hoci aj tak davali mezokain.
Takze neviem, ak aj druhy porod bude taka bleskovka (3h vseho vsudy aj s cestou), tak sa mi to vazne neoplati ani davat. Budem este asi rozmyslat o tom teda

minix
31. jan 2011

Ja teda prachy za epidural nelutujem, a plánujem ju aj v druhom prípade, ale ta cena ma teda nemilo sokla....😢

jabadaba
31. jan 2011

@sony123 smiem sa spytat u koho si rodila sekciou? Mna caka planovana a tiez s najvacsou pravdepodobnostou na Antoslkej. A ako si bola spokojna? Dakujem moc za odpovede.

jabadaba
31. jan 2011

@kwetinka1 kveti a chces epi ako som pochopila, vsak? Nerobia a s tym na Antole nejake problemy? Lebo ja chcem epi namiesto spinalu celkom isto.

jabadaba
31. jan 2011

@tijana ahojcek, mas tiez planovanu sekciu na antolskej? Ku komu chodis a ako si zatial spokojna? Uz mas termin? A co vlastne vsetko po tebe chceli k tej sekcii?

alexandrah
31. jan 2011

ahoj @tehula - no prajem ti aj druhy taky rychly porod, jasne, ze ti uz nezabrala, to bolo fakt neskoro, nemali ti ju ani pichnut ... no ale nikde nevies, ci bude aj druhy takyto, a ak nahodou nie, tak by si dala aj neviem co za epi ...vzdy si ju mozes zaplatit, s tym, ze ti ju nepichnu ...mne ked pichli prvu davku, tak tiez super ulava, no bohuzial, risko nesiel von este 2 hodiny, keby som rodila hned, tak by to bolo uzasne, tak po hodke a pol pichli druhu, ale kedze mi fukli aj 2 oxytociny, tak uz som tiez temer omdlievala od bolesti, a druha epi vobec nezabrala ... neviem, ci mi pichli slabsiu, alebo to mali na svedomi tie oxytociny ... ale aky to bol rozdiel na zaciatku, keby som rodila hned, tak porod povazujem za malinu ... nehovoriac o tom, ze som mala kontrakcie po cca 1 minute uz asi 10 hodin, cize by som si dala pichnut hocico, nech to stoji hocico ...kazdy porod je iny, mozno sa ani mne neoplati, mozno byva druhy porod rychlejsi, ale co ked co ked nie ... jak by som lutovala ... tie neludske bolesti ... to naozaj nepotrebujem ...

luuca1
31. jan 2011

baby neviete mi povedať ako vyzera tá mudr. Féderová?? mňa rodila taká čiernovlasá mladá ale neviem ako sa volala....

sony123
31. jan 2011

jabadaba, rodila som u prim. Scholtza obe deti, s oboma som k nemu chodila od 8. mesiaca do poradne a bola som s nim velmi spokojna, on je velmi precizny, nic nezanedba a je velmi dobry operater, ja ti ho mozem len odporucit. Ja som chodila pred porodom do poradne len k nemu, on ked rozhodne, ze cisarsky, nemusi to schvalovat uz iny lekar.

hobit
31. jan 2011

@luuca1 Féderová je mladá blondínka

sony123
31. jan 2011

jabadaba, neviem, ci sa na antolskej robia sekcie s epiduralom, pokial viem, tak spinalkou, alebo celkova anesteza. Ja som mala dvakrat spinalku a myslim si, ze sa nemas coho bat.

alexandrah
31. jan 2011

@jabadaba - ahoj, uz si sa rozhodla, ku komu pojdes?? ci proste pojdes do poradne, a kto tam bude?? aj ti zavidim tu sekciu ... inak, na prednaske o epi som sa tiez pytala, ci sa da vybrat, ci spinal, alebo epi anesteza ... a skor boli za to ze nie, ze rozhodne porodnik ... skor mam pocit, ze davaju spinal, comu by som ja osobne nebola moc rada, kedze som migrenicka, a vraj tie bolesti, sialene, co sa dostavia po spinale by som mala pravdepodobnejsie ... ale prip. ak si niekoho zazmluvnis, da sa asi dohodnut, co chces ...dam ti do IP to cislo, co som ti slubila ... mozno sa v porodnici aj stretneme, mame termin temer narovnako 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre