Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

luuca1
31. jan 2011

@hobit a nevieš ako sa volá taká čiernovlasá doktorka???

hobit
31. jan 2011

@luuca1 tak to netusim, mna rodila Federova, preto viem ako vyzera

luuca1
31. jan 2011

viem teda ktorá je to ona je veľmi milá...

luuca1
31. jan 2011

baby neviete mi niektorá povedať ako sa volá z antolskej taká čiernovlasá mladá doktorka, ona ma totiž rodila ale neviem sa dopátrať jej mena

martinex
31. jan 2011

@luuca1 sak meno porodnika by si mala mat na tej sprave co ti dali pri prepustani

luuca1
31. jan 2011

baby ja mám za sebou taký pôrod že sa z neho spamätávam a mám traumu na celý život... a teraz šestonedelie, roztrhnutý štich, bolesť v konečníku a celej lavej polke zadku....neviem čo to je snad mi nič nepoškodili....mala ste niektorá tiež takéto zlé skúsenosti?? ešte aj transfúzie som dostávala lebo mi šili krčok maternice, malú totižto zle odmerali a ten výpočet že 2990 bol nakoniec 4150 a 53 cm...

luuca1
31. jan 2011

@martinex no práveže tam mám pečiatku féderovej a tá ma teda nerodila....

jabadaba
31. jan 2011

@alexandrah hm, asi preferuju spinal, ten je totiz lacnejsi ako ukon. Epi je vraj drahsia, asi sa poistovne brania a nemocnice maju limity. No popytam sa. NIe som este rozhodnuta ku komu, stale si len zistujem info. Dikes za cislo. 🙂
Ja ti verim, po tej tvojej skusenosti by som aj ja asi chcela sekciu. A nebavila si sa o tom s porodnikom?

@sony123 dakujem za informacie. 😉

jabadaba
31. jan 2011

@luuca1 moje nervy, to si sa musela riadne dosklbat. Ak Ta boli aj v konecniku tak najskor aj tam si bola sita. Aky stupen poporodneho poranenia mas uvedeny v sprave? Ja som pri prvom bola takto dotrhana, mala som treti stupen zo styroch. A prave, po nastrihu som sa natrhla az po konecnik. Cize ma sili az tam. A tiez som mala velke babo, maly mal rovne 4 kila, velku hlavicku, siroke ramena. No zle ta odhadli teda.....Riadneho klacika si porodila. Chuda. 😢

luuca1
31. jan 2011

@jabadaba no akurát riešim aj tú moju správu neviem či sa nesnažia niečo ututlať lebo v správe mám uvedené že epizotomia sin I., a ruptura cervicis - čo je šitie krčka maternice, nikde tam nieje aký stupeň šitia čo tam ty máš uvedené???

alexandrah
31. jan 2011

ahoj @luuca1 - aj ja mam taketo skusenosti, ale pripisujem to tomu, ze po 1. som velmi uzka, a po 2. museli pouzit VEX, cize som bola tiez zasita az po konecnik, lekari, co ma kontrolovali mi vraveli, nech sa na to aspon mesiac nepozeram, museli mi tiez davat infuzky od bolesti, + kazdy den injekcie, nemohla som chodit, krivala som, ani lezat na chrbte, neposadila som sa mesiac, doslova, nie obrazne, ... zlaty cisarak, kde baby behali a sedeli na 2. den po porode ... + som mala zlomenu kostrc ... no vsetko sa zahojilo ...vraj som tam mala aj velke opuchy a modriny ... no proste sila ... zle bolo, zle, zahojila som sa ako tak az cca po 2 mesiacoch ...

kocky, teraz som sa dozvedela, ze rozemberg je az do polky aprila mimo ...cize ja som uplne nahrata ... som sa najprv spoliehala na kocha, a nic, potom na rozemberga, a zase nic, ja tam nikoho nepoznam, a nebyt rozemberga, tak ma jedna stara krava sestra zdravotna ani nepusti do porodnice ... bol pri mne furt, fakt sa staral ...ani do poradne neviem, ku komu ist, este som videla tusim scholtza, ten bol sympos ... ja neviem, ja asi nebudem rodit!!! boze, som uplne hotova!!!!! 😲

hobit
31. jan 2011

@martinex ja nemam tiez na prepustacej sprave meno porodnika
@luuca1

luuca1
31. jan 2011

@alexandrah no u mňa tiež použili vákum, počuj máš to napísané v správe????

luuca1
31. jan 2011

@hobit a nevieš za kým mám ísť ked som 3 týždne od pôrodu a nezdá sa mi niečo??

luuca1
31. jan 2011

@alexandrah k scholzovi nechod, radšej hjavalda...je milý

luuca1
31. jan 2011

@hobit ozaj a máš tam napísané že aký stupeň nástrihu ti robili??? teda ak ti robili??

swordka
31. jan 2011

ahojky@luuca1 ja som rodila na Antolskej priblizne vtedy ty, a tiez este niesom fit ani zdaleka, zadok boli, tiez mi stychy 2 vypadli, a stale som taka au-au-au...ale snad sa to zlepsi...inak ciernovlasa mlada doktorka na Antolskej je Greksova, ale nepoznam ju, iba viem ktora to je. Ak mas nejake otazky tak by si mala asi ju kontaktovat, ci by sa na teba nemohla pozriet...

alexandrah
31. jan 2011

@luuca1 - som sa pomylila, myslela som havaldu .. .toho som videla, ked som lezala na rizikovom ... nastrih samozrejme bol a riaden, a ani neviem, ja som rodila pred rokom, uz asi ani nemam tu spravu ...a to vaakuum mam v sprave urcite, to pozeral aj moj gyn ...ty to tam nemas?? inak, ak sa ti daco nezda, chod za svojim gyn, jedine ...

kwetinka1
31. jan 2011

@jabadaba epi sa neda pichnut len spinal alebo celkova a rozhoduje o tom anesteziolog. u mna sa uz vyjadril, ked som bola na aro vysetreni. takze idem spinalom....

alexandrah
31. jan 2011

kocky, a neviete teda, kedy a na akom cisle mava poradnu havalda?? cca o mesiac uz idem do nemocnice na poradnu ...

hobit
31. jan 2011

@luuca1 robili, ja som mala kliestovy porod nakoniec, tiez sme sa vytrapili trosku....a tiez som mala potom nejake problemy, isla som s tym k svojej gynekologicke

luuca1
31. jan 2011

@alexandrah no to vákum tam nemám....

alexandrah
31. jan 2011

@luuca1 - tak neviem, to by tam urcite malo byt ... pozerala si poriadne?? mas tam zaskrtnuty prirodzeny porod?? tvoj gyn. by mal vediet sposob porodu ... a ak mas problemy, tak fakt chod za svojim gyn ...

luuca1
31. jan 2011

@alexandrah mám tam zaškrtnutý porod spontánny... a nič viac... chápeš, ako čo sa snažia niečo ututlať???

jabadaba
31. jan 2011

@luuca1 ta moja sprava je taky formular, kde je kolonka trhlina hradze a stupne od jedna do styroch. Ja mam zaskrtnute stupen III. IV. stupen je najtazsi, a to uz je vratane poskodenia konecnika. Ja som bola "len" natrhnuta v konecniku. Mala som nariadenu speci stravu kvoli masivnemu sitiu, vsetko mi mleli a kasovite. Ale zahojilo sa to vcelku slusne, no trvalo to riadne dlho. No ale nie je to uz co to byvalo. 😠

jabadaba
31. jan 2011

@kwetinka1 no ja viem tak, ze sa da len zrejme maju zas s tym problem. Mam zopar znamych co rodili prave s EPI pri sekcii a vraj sa to so spinalom neda zrovnat, preto ja chcem epi. Aj som ochotna si priplatit.

sony123
31. jan 2011

jabadaba, ak vies, ze budes mat sekciu, hladaj si hlavne porodnika, ktory je vyborny operater, lebo to nie je jedno. Ak ti mozem poradit, vyborni operateri su napr. Scholtz alebo Janac. Ja len za seba ti mozem napisat, ze so Scholtzom som dvakrat bola maximalne spokojna, je to velky profesional, mnohi dalsi lekari sa radia prave s nim .

kwetinka1
31. jan 2011

@jabadaba viem o tom, ze epi sa nedava, len spinal a ked ti niekto tvrdi, ze mal epi, tak sa zrejme sekol. a suhlasim so
@sony123, dbaj skor na operatera....

luuca1
1. feb 2011

@jabadaba no ja to tam nemám.... ani to že použili vákum.... zajtra idem na antolskú a budem žiadať aby to tam riadne dopísali a ak nie tak podám o prešetrenie na úrad pre dohlad nad zdr.strarostlivosťou...

luuca1
1. feb 2011

baby ešte mám otázku tie ktoré ste rodili s vákuumextraktorom a bábätko malo tie kefalhematomy potom ako rýchlo mu zmizli?? lebo mne sa zdá že to malinkej nemizne... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre