Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

martinex
9. feb 2011

@adka84 nie nie,to vsetko dostanes...akurat doma aby si potom mala 😉

nya
9. feb 2011

Ja mam s Korbelom len tu najlepsiu skusenost.
Kazdemu ho velmi odporucam, je stastie sa k nemu dostat. Je to odbornik a velmi mily lekar.

adka84
9. feb 2011

@martinex super, vsetko uz mam nakupene a uz pomaly aj zbalene v taske 😀 . takze este dobre, ze som sa opytala 😉. zbytocne by som tie veci brala do nemocky. dakujem vam

dastyk
9. feb 2011

Ahojte chcem sa opýtať či teraz niektorá rodila u doktora Scholza. Aký je? Mali ste ho zazmluvneného? Koľko sa platí?

sony123
9. feb 2011

dastyk, ja som rodila u Scholtza dvakrat, robil mi dve sekcie, prvu pred takmer 6 rokmi a druhu pred rokom. Mala som ho zazmluvneneho a bola som maximalne spokojna, ja ho mozem len odporucat.

nya
9. feb 2011

@williamjozef
fiha, si nakoniec skoncila na infuzke po tej snahe. No som ta obdivovala vtedy.
Som rada, ze ste to rozkojili, my nie 😒 ...ale odsavam a dokrmujem. Mame to tak pol na pol mm a um.

williamjozef
10. feb 2011

si nepametas??ci si spala?? ☹
no som sa snazila,chcela som velmi kojit 😅 ,hej kojime,aj ked niekedy to boli jak svina 🤐 ale hlavne ze malinka ma aspon trosku tvojho mliecka a vy sa mate ako??? 😝

williamjozef
10. feb 2011

@alexandrah no ja som ho vazila,raz denne,aby som vedela ci sa najedol 😉
mne aj to prve mliecko striekalo,minula som neuveritelne vela tamponov do podprsenky 😝
niekedy vycuckal 20 ml ,ale stalo sa ze aj 60 ml 😲
tak drzim palce 😅

williamjozef
10. feb 2011

@nya si nepametas??ci si spala??
no som sa snazila,chcela som velmi kojit ,hej kojime,aj ked niekedy to boli jak svina ale hlavne ze malinka ma aspon trosku tvojho mliecka a vy sa mate ako??? 😉

dastyk
10. feb 2011

sony 123 Ďakujem za odpoveď. Rozhodla som sa,že si ho zazmluvným.

sony123
10. feb 2011

dastyk, nemas zac, urcite budes spokojna, drzim palce!

luuca1
11. feb 2011

ahojte baby chcem sa spýtať som 4 týždeň po pôrode robili mi aj kyret a už som pomaly len špinila taký žltý hlien a teraz od včera mám opäť ružový výtok taký slabo krvavý.... nemali ste to niektorá je to normálne?? a ešte sa chcem spýtať či neviete niečo doporučiť na tvorbu mlieka lebo mám pocit že mi dochádza...pijem čaj pre dojčiace matky zn. leros....
ďakujem

dadka212
11. feb 2011

@luuca1 ja som po pôrode mala špinenie 6 týždňov a to aj tak, že na pár dní mi prestalo potom sa znova rozbehlo atď...a na podporu dojčenia je dobré homeo ricinus communis 5ch 3x denne 5 guličiek...ale nemyslím si že máš málo mliečka, ono sa ti len tvorba trocha ustáluje a tvorí sa len tolko kolko bábätko vypije

luuca1
11. feb 2011

@dadka212 dakujem 😀 už stresujem lebo stále mám nejaký problém ešte aj hemeroidy som dostala tak dúfam že aj to zmizne...

dadka212
11. feb 2011

@luuca1 to som aj ja mala...aj na to skús masť alebo čapíky avenoc...mne to celkom zabralo, aj keď od prvého pôrodu mám s tým problém stále ☹ keĎ som prestala dojčiť som si dala silnejšiu masť...

luuca1
11. feb 2011

@dadka212 no kupila som si včera mastičku avenoc, tak snad to pomože....bože čo mi ženy musíme absolvovať - hrôza.... chlapi by nás za to mali na rukách nosiť 😠 😠 😠 😠

masinka
11. feb 2011

@luuca1 keby to rodenie deti bolo na chlapoch, uz by ludstvo davno vymrelo 😉

alexandrah
11. feb 2011

kocky, ale sak to robime aj pre seba, ved aj my chceme deti ... poznam kopec bab padaviek, co zvladli nejak porod, aj chlapi by zvladli, a to neni su vsetci padavky 😀 😀
@luuca1 - inak, ja som pila vineu, a caro, vraj aj to pomaha ... + tie homeo, co ti radili vyssie ... kazdopadne vraj vela vela tekutin, polievky, a vodu, mineralku nesytenu, z tekutin sa vraj tvojri mliecko, aspon tak vravel primar novorodeneckeho ...

dadka212
11. feb 2011

@luuca1 ešte mi pomáhal aj hroznový cukor na mlieko...také tie cukríky 🙂

luuca1
11. feb 2011

@alexandrah dakujem za rady, vineu aj lucku dojčenskú pijem, denne 1 fl vinei a 1 fl lucky,,,,

alexandrah
11. feb 2011

@luuca1 - ahoj, no skus vypit, sice podla toho, aka si vysoka, alebo tak, ja som krpec, tak mi vraveli, ze mne staci tak 2.5 litra tekutin denne, mozno vyssim babam tak 3 l ... a tiez vraveli, ze clovek nemusi chalovat samu vineu, ja som si ju riedila s mineralkou ... predsa len toho cukru, co by som do seba dala keby som mala denne vypit celu vineu ... aj tak som pri kojeni pribrala, co som po porode bola jak slizik ... hm, ale mozno to bolo aj vianocami 😀 😀 potom som to problematickejsie davala dole ...vela sa odporucaju hlavne polievky ...

lulusha
13. feb 2011

@luuca1 cauko! s tym spinenim sa nestresuj, ja som spinila aj po sestonedeli, bola som z toho na nervy, furt zo mna nieco islo, ale vsetky kontroly boli ok a potom sa to same ustalilo, len to trosku trvalo... no a na mlecko mne pomahala Vinea - nalej si do 3/4 pohara a zried Luckou, nech sa vybublinkuje...a neboj, to sa naozaj ustali podla Emmkinej potreby 😉

alexandrah
13. feb 2011

@luuca1 - jeej, spinenie, tiez som to mala, cca aj 2 mesiace, vzhladom na zasah .-.. furt som sa sprchovala, aj 5 krat za den, + miliony vloziek ... to je asi vzdy, nie?? skor by som sa divila, keby nie, u kazdeho som pocula, ze clovek krvaca ...

zipsy
14. feb 2011

ahojte baby, treba na antolsku aj nejaky riad, ako pisu na http://www.dietaaja.sk/taska-do-porodnice.php salku, pribor a pod.?

michaela8561
14. feb 2011

@zipsy na izbe bol príbor aj pohár aj keď nie bohvie aký ale bol. Ale napriek tomu mala väčšina mamičiek svoj a nosili sme si to so sebou keď sme išli papať.

martinex
14. feb 2011

@zipsy ja som si pribor niesla svoj,predsa len ten ich este pamata minuly rezim 😀 a pohar len ich som mala,ale mozes si svoj doniest ak chces...

zipsy
14. feb 2011

@martinex jeej, dakujem, aka rychla odpoved. a beries aj zupan, a vsetko co pisu? ved to potrebujem na to hokejisticku tasku 😠

lucatko87
14. feb 2011

@zuzkakorienok ahoj ja chodim pani doktorke bertoldovej a som velmi spokojna

martinex
14. feb 2011

@zipsy zupan urcite beriem,sak ked pride navsteva nepojdem len tak v koseli von...
a +- beriem to co pisu, konkretne beriem toto:
kosela,zupan,ponozky,siet.nohavicky, uterak, osuska, slapky, kojo podprdy
vlozky,podlozky, kojo vlozky, pribor, hajzlak + hyg.potreby, cicaderma (homeo na bradavky a rany celkovo)

zipsy
14. feb 2011

@martinex ja mam taky velky hunaty zupan, ze zaberie pol tasky... a hlavne dufam, ze uz nebude zakaz navstev 😒
a plienok kolko asi treba na den? a fotak beries, ci len nech manzel prinesie, ci staci mobilom prve fotky? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre