Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

ena
9. nov 2006

neviem, ci to tu uz bolo, ale nasla som nejake foto z nadstandardu:
http://www.nspr.sk/petrzalka/pe_1gynekologia/fo...

danii
autor
18. nov 2006

ena, dakujeme 😉 myslim, ze to je trochu ina kultura 😉 ci uz izba alebo box.

ozaj, chcela som sa opytat tych, ktore rodili na antolskej, ci vam automaticky vyviazali nohy hore do strmenov alebo dali na vyber porodnu polohu.....

sisa2
18. nov 2006

ja som rodila na antolskej v septembri, odrodila ma mudr. niznanska a peskova, obe boli neskutocne mile a snazili sa mi pomoct, ako len vedeli.
povodne som tiez rozmyslala nad nadstandardnym porodnym boxom, ale teraz si myslim, ze to je zbytocnost. a vraj ani dr. ho nemaju moc v laske - to lehatko je vraj makke, zene sa zle tlaci a lekar ma horsi pristup k rodicke. neviem, co je na tom pravdy a ci to nehovoria len kvoli ich pohodliu... ja som rodila na klasickom stole a bolo mi teda srdecne jedno, ze je tvrdy 😀 nohy som mala hore v strmenoch, ale nikto mi ich nepriviazal a vlastne mi to aj vyhovovalo, lebo som toho po tych x hodinach mala akurat tak dost. pocas 1. doby som sa mohla prechadzat aj s manzelom po chodbe a sprchovat na vysetrovni. k dispozicii je aj fitlopta - mne vadila, nevedela som pocas kontrakcii na nej sediet, ale niekomu moze pomoct. sestricky su na porodnici vsetky mile a pomahaju, ako vedia + hovoria aj ako dychat, ked neviete.
po porode som si zaplatila nadstandardnu izbu, bola som zhodou okolnosti na nej s kamoskou, takze mi vobec nevadilo, ze nie som sama. vyhoda je v tom, ze na nadstandardnu izbu za vami mozu navstevy a tym padom si mozu aj popestovat babatko (napr. otecko a stari rodicia), ked ste na klasickej izbe, navstevy vidia babatko len cez sklo a vy musite sediet - teda skor stat, lebo sediet nie je moc kde a po zasiti to je aj celkom problem, na chodbe pri vytahoch.

danii - polohu si vybrat nemozes, pocas porodu si na stole s nohami hore. ale da sa ziadat, aby ti hned po porode polozili babatko na brusko, je to uzasny pocit, citit toho maleho cloviecika hned po narodeni.

danii
autor
18. nov 2006

sisa dakujem, kazda nova rada, skusenost je dobra....
takze automaticky idu nohy hore? lebo ja by som teda skor uprednostnila polohu s nohami dole, nie v strmenoch... zda sa mi to ako tlacit vozik hore kopcom...

sisa2
19. nov 2006

danii, ja som sa nepytala, ci sa da rodit aj inak, ale vsetky baby, co sme tam boli, sme rodili "klasickym" sposobom. mne sa to tiez zda byt proti prirode, hlavne ked mna v tych bolestiach zdvihalo zo stola a sestricky mi stale opakovali, aby som si polozila zadok na stol - haha, rada by som, ale nedalo sa 😕 😀

danii
autor
19. nov 2006

aha, lebo to som chcela vediet, ci je to automaticke, alebo je moznost vyberu. ale na to sa uz teda opytam ked tam pojdem tento utorok na kontrolu.

sisa, este nieco som chcela. zaplatila si si izbu nadstandard. tak to planujem aj ja. teda dufam ze bude volna 😉 a ako to bolo s vizitami na tejto izbe? prisiel rano tvoj osetrujuci lekar+este niekto, alebo ako? a co medici? lebo vies, nerada by som ich tam mala...... 😖

sisa2
19. nov 2006

skus sa opytat na tu inu polohu, uvidis, co ti povedia. ale nemam pocit, ze by tomu boli nejaki nakloneni...
ja som rodila v septembri a vtedy este neboli medici, tak neviem, ako to chodi. my sme mali (nadstandardne izby) vlastneho osetrujuceho lekara, ten prisiel vzdy rano, pokecali sme + sa neskor este zastavila pediatricka so sestrickou a pozreli babo. ini lekvosi k nam nechodili. na klasickych izbach chodilo viac lekarov.
a este je vyhoda, ze na nadstandardnej mozes mat navstevy kedykolvek cez den aj vecer, inak su navstevy od 15-17:00 hod.

olianko
23. nov 2006

ahojte..ktore idete rodit na Antoslku a nemate vybaveneho lekara?

certica
23. nov 2006

olianko...chces nam niekoho dohodit? 😀

olianko
23. nov 2006

to nie 🙂 len som chcela vediet ci som sama bez "zmluvy" a ako sa potom k pacientke spravaju 🙂

sisa2
23. nov 2006

olianko, ja som nemala vybaveneho lekara a spravali sa ku mne normalne. i ked baby, co lekara vybaveneho mali, mali podla mna o nieco lepsiu starostlivost 😖

tonicka
27. nov 2006

Dobre ranko slniečka. Nejdete náhodou niektorá dnes na predporodnu pripravu pre oteckov na Antolsku? Neviem ci som si zapamätala dobre, ze je to dnes o pol jednej. 😉

olianko
1. dec 2006

tonicka bola si na tej predporodnej priprave? Nevies kedy bude dalsia? 🙂

slnecnica79
3. dec 2006

Viete mi niekto odpovedat na tychto par otazok?
- kedy si treba objednat a zaplatit nadstand. box?
- mozes byt v tej porodnej izbe uz od prichodu do nemocnice, alebo ta daju niekam inam, kym nejdes este rodit?
- kedy prinesu po porode babo ku mne na izbu? bude tam po cely cas?
- co vlastne potrebujes pre babo od zaciatku? plienky, postolky, masticky?
- ako casto menia plachtu, davaju kosele?

Dakujem... 🙂

ena
3. dec 2006

-ten nadstandardny box sa neviem ci neplati az ked ides rodit, teda, akoze dopredu sa asi neobjednava.. ak je volny, mozes nan ist ty, si myslim
-ja som rodila po termine, takze ja som bola na normalnej izbe, potom som sla na 3. poschodie kde je porodnica a potom spat uz s babom na inu izbu..
-babo ti ukazu prvy krat hned po porode a prvom osetreni.. potom mne osobne ho priniesli niekedy vecer po 6tej (narodil sa pred 2hou poobede) ale este ho odniesli a nonstop som ho mala od dalsieho rana cca pol 6tej..
-pre babo potrebujes len plienky a vlhke utierky, teda aspon u nas to tak bolo.. oblecenie ak chces, myslim ze mozes mat aj svoje, ale vsetko tam maju erarne , aj ciapocky a rukavicky... my sme obliekli maleho do nasich veci az pri odchode domov..teda obliekli ho sestricky, pri odchode babatko v tej jeho postielke-voziku, aj s oblecenim co ma na cestu domov, odvezies ku sestrickam, oni ho povyzliekaju z erarnych veci a daju ti ho prezleceneho, dokonca este aj do autosedacky ti drobca ulozia 🙂)
pre babo dostanes ichtyol. mast na zadocek, ak budes potrebovat napr infadolan masticku, tiez nam dali sestricky.. a po narodeni babatka dostanes aj taky startovaci box, tam budes mat tiez nejake vzorky... my sme tam mali napriklad sudocream, ten je tiez na zadocek.. mas tam potom napr vzorky prasku na pranie, pol litrovu lucku, niekto avent via poharik, detsku vyzivu a pod. plus nejake cisla casopisov babatkovsko mamickovskych ..mama a ja.. obsah sa meni)
-plachty a kosele, v podstate podla potreby, na plachte mas podlozku, takze skor menis podlozky ( tie mas svoje - zdravotnicke potreby). a kosele, ked som si vypytala, doniesli mi..

slnecnica79
3. dec 2006

dakujem ti ena, pomohla si mi!

ena
3. dec 2006

za malo, zajtra ti tu urcite baby este kopec veci popisu 🙂

slnecnica79
3. dec 2006

no ak by mohol niekto pridat dobre rady k porodu, budem happy. najma nejake dychanie apod. citam sice mudre knihy, ale kazdej dobrej rade sa potesim.

masinka
3. dec 2006

slnecnica, kedze to nemas v pase, tak neviem ci mas este cas, ale ja by som ti poradila ist na pripravu k pani Jezikovej, tam sa uci "dychanie" aj ti porozprava kadeco ohladom porodu, nasucho z knih sa to podla mna naucit neda (aj po tom ako som to na tej priprae 6 tyzdnov trenovala, nie som si tym uplne ista ci to budem aj pri porode vediet...)

dorotka
3. dec 2006

kocky kedze som nenasla niektorych spominanych lekarov na tom linku od eni predpokladam ze ti su na III. gynekologickej
este mam dalsia otazocku oni maju aj kazda z tych klinik zvlast porodne saly alebo tie su spolocne a potom uz len pacientky a babatka sa rozdeluju po porode?
a ako je to s prijmom ten je tiez spolocny?
a este jedna do ktorej kliniky patri odd. neonatologie?

dorotka
3. dec 2006

a tak na poslednu otazku uz mam odpoved novorodenecka klinika je zvlast 😉

alexandra
4. dec 2006

Uff, tak to teda zial neviem 😲

ena
4. dec 2006

dorotka; tak to ja o tych ich org. veciach nemam ani sajnu...a to osm tam stravila tyzden 🙂)
jedine viem, ze vtedy sa tam nejako po mesiaci striedali so sluzbami, raz I. a raz III. .. a v podstate nam by malo byt jedno, z ktorej kliniky akurat maju sluzbu, malo by to 100 % fungovat vzdy ...
ja ani neviem, ci som chodila do poradne k dr. z I. alebo III. 😒 Poradnu som mala dole na prizemi, kde bolo cca o 3 dvere dalej aj UZV a stale tam bol Dr. Janac, aj ked na dverach podla rozpisu boli uplne ine mena..

certica
4. dec 2006

dorotka: antolaci aj zoskari maju spolocne porodne saly na 3.posch. Ako pise ena, kazdy mesiac sa striedaju so sluzbami, teraz by mali mat porodnicu Zoskari, januar antolska. Nie je to ale vobec podstatne.
Co sa tyka tych UZV, oni sa tam sice striedaju, ale rozhodne sa neda brat do uvahy nejaky rozpis na dverach. Co sa ambulancie tyka, priznam sa, ze neviem, ci je to rozdelene, ale su myslim az 3 ambulancie a zase zavisi od rozdelenia, resp. kto, kedy, aky lekar ma zrovna ambulanciu

dorotka
4. dec 2006

dakujem ja dufam ze poradna bude dokonca v prosanuse a teda ma netrapi ani ten ultrazvuk len ma to zaujimalo ci sa mam hned hlasit cia som pacietka a podla toho ma ulozia
ale diky moc aspon trosku som to pochopila

sisa2
7. dec 2006

dorotka, porodnica tam je len jedna - na 3. poschodi. tam prides s tym, ze rodis. ak mas dohodnuteho lekara, zavolaju ho, ak nie, odrodi ta ten, co ma prave sluzbu.
po porode lezia vsetky baby aj babatka (pokial je vsetko v poriadku) na 4. poschodi.
kliniky sa delia len do porodu, na 5. poschodi je zoska, na 4. poschodi je antolska.

certica
7. dec 2006

taaak, sisa to napisala uplne presne 😉

slnecnica79
11. dec 2006

Baby, je podmienkou ucasti partnera pri porode prednaska u Jezikovej?

certica
11. dec 2006

slnecnica, ano-treba mat peciatku v mat.knizke

certica
11. dec 2006

aj ked nie je to vyslovene striktne, zavisi od lekara, ale je to istota. Neviem, ci mas dohodnuteho dr. alebo nie...ak hej, skus sa s nim o tom pobavit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre