Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

martinex
14. feb 2011

@zipsy fotak bude mm brat na porodnicu, potom na izbe mi netreba-to budem mobilom fotit
a ja mam taky tensi zupan fleesovy,cize akurat na porod 🙂 a radsej nech je zakaz navstev akoby mi mal niekto maleho nakazit par dni po porode... s tym zase ja suhlasim,predsa len tie babatka su chvilu na svete,treba ich chranit..
a plienky,kupila som tusim 50ks balenie Pampers..chybat by nam nemalo,ale pre istotu viacej ako menej budem mat...

zipsy
14. feb 2011

@martinex ked uz sme pri tych navstevach... dokedy by nemali chodit navstevy ani domov? je taky nejaky zvyk, ze par tyzdnov, nie?

jabadaba
14. feb 2011

baby vy uz balite tasky co? Ja sa nejak nemam k cinu, stale si nahovaram, ze je cas, nechce sa mi ani na tu Antolsku. Ja mam des c otam bude az tam budem. Budete si brat aj vlastne pitie, nielen k porodu ale aj na sestonedelie? Ja mam v plane si pobrat tie mineralky s cucacikom, aby som nebola odkazana sa dozadovat vody ak by bolo treba po tom mojom cisaraku pit.

martinex, idem odkukat co vsetko si balis, nemam tusenia. Zatial som si pokupovala vlozky, gatky, podlozky pod pacienta a kalciovu mast na bradavky. Chcem brat rucnu odsavacku co mam, len ju musim vysterilizovat, hm, a co este....Mam uz aj konecne kojo podrpdy aspon dve, nocne kosele otvaracie. No, ale zupan nemam. Teda mam ale riadne hruby, ci sa mi to poprace do kabele. No idem porovnat s tebou. 😉

Ozik, baby beriete dietatu len veci na cestu domov ci treba aj garderobku na pobyt tam?

martinex
14. feb 2011

@zipsy to neviem, mne najblizsia rodina prisla hned druhy den co sme boli doma-ale to len moji a manzelovi rodicia... ale inak az tak po tyzdni-dvoch co sme boli doma...to uvidis podla toho ake je babo,ci je ok...a hlavne ja som sa musela dat dokopy 🙂
@jabadaba ja si beriem flasu mineralky,sak viac sa mi do tasky aj tak nezmesti..potom mi mm donesie 🙂
a stacia veci na domov pre babo,oni daju erarne nemocnicne....ja to nachystam drahemu,ze donese ked nas budu prepustat..
a ja som zupan vyslovene na porod kupovala,fakt som ho odvtedy na sebe mala hadam 2x 😀

slavkav
14. feb 2011

ahojte, ja zajtra akurat nastupujem, tak si akurat podla vas kontrolujem, ci mam vsetko zbalene 😉
a su zakazane navstevy? ja som mala v plane, ze po sekcii v stredu mi mm donesie kooopec vody ...takze nebude to mozne?

alexandrah
14. feb 2011

ahojte kocky, @jabadaba - ani ja este nebalim, tiez mi to potom pride, ze boze, to uz!§ aj pri prvom som balila asi tyzden pred porodom ... ale uz pomaly dokupujem, a tak ... a uz sa asi aj do cca 2 tyzdnov pobalim, druhe mozno ide aj skorej ...
inak, co ja zo skusenosti, tak pouzijete cca 10 plienok na den pre bábo, a potrebujete vlhcene utierky, inak nic ...
ak by ste chceli nejaky zoznam, co som ja brala, co som vyuzila, a co nie, mozem napisat ...
a fotak fakt az manzel, moze sa aj stratit ...
@jabadaba - vlastne pitie urcite, mala som mineralky, ovocie, a tak ... kosele 2 ks, a zupan urcite ... ja som na porod zabudla papuce (slapky), muz musel upalovat domov, som im tam chodila v ponozkach ... inak, co nemusitebrat na porod, a na 1. den, nech vam muz donesie na 2. den, zbytocne budete mat kabiel kopec ... ja som mal 2 ... bola to ostara ...
a dietatu len veci na domov nachystat ... tak oni maju ...
vlozky urcite, kopec, aj podlozky, to ale stacia cca 2 ...
@zipsy - a navstevy, sa vravi, ze to sestonedelie ... babo ma imunitne latky k ludom, co su s nim 24 h. denne, cize od teba a muza by nemalo ochoriet, ostatni nech pockaju ... ale von moze ist cca po 10 dnoch ... samozrejme, nie niekde do nakupneho centra, alebo tak ... 🙂

alexandrah
14. feb 2011

@slavkav - ahoj, navstevy v poho, od 15-17, ale musis ist "von", ku vytahom, a babo nechat dnu ... ale inak normalne ... len k babatkam nikoho nepustia

zipsy
14. feb 2011

@jabadaba mne porodili dve kamosky cez vikend, tak uz mam trosku stres, tak pomaly chystam, resp. pisem co este nemam a treba kupit. napr. s tou odsavackou mam dilemu, ze ci ju mam kupovat dopredu, ked netusim ako to so mnou bude. ja zatial vyzeram na planovany cisarsky, asi ako ty. z antolskej mam zatial dost zly pocit. zacinam lutovat, ze som si ju vybrala, ale to je uz asi jedno...ja balim tasky dve, jednu co beriem hned, a druhu pre priatela, ked ma pride vyzdvihnut, lebo si neviem predstavit ake oblecenie by malemu zobral 😀
@martinex ok, vdaka, lebo priatel sa uz strasne tesi, jak budu navstevy chodit, lebo teraz mame take nudnejsie obdobie, take cakacie 🙂

slavkav
14. feb 2011

@alexandrah aha - hej, tak aj viem. ze ked nie som na nadstandarde - tak len ja mozem ist na chodbu ... na izbu nepustaju. dakujem 😉

zipsy
14. feb 2011

@alexandrah kamaratka je teraz v ruzinovskej, a tam mozes prist pozriet len babo cez sklo, ale ona nemohla vyjst ani von na chodbu, kvoli tej chripke...

martinex
14. feb 2011

@zipsy sak jasne,len treba si uvedomit ze to babatko si len buduje imunitu,takze zo zaciatku fakt opatrne..nestoji to zato mat take male babo chore

jabadaba
14. feb 2011

@zipsy aj Ty si na tom tak s tou Antolskou? Ja neviem, tiez mam nervy ci som sa rozhodla spravne, ale tak ktoru inu porodnicu, sak je to prast jak uhod. A mas uz aj termin tej sekcie, lebo pozeram, ze si uz v 38. tt., tak by sa snad aj patrilo, aby si vedela kedy. Z tohto mam obavy, ze budu natahovat termin sekcie ako stare gate az sa mi spusti porod sam, a ja nechcem lebo nesmiem byt vystavena tlaku. Toto by mi na klude nepridalo. Ja im kaslem na zastavovanie kontrakcii nasledne. Ach jo. Zipsy a ku komu chpdis ak sa smiem spytat? Mozno som sa uz aj pytala ale tak skleroza.

jabadaba
14. feb 2011

@martinex
@alexandrah
dakujem kocky za info. 🙂

zipsy
14. feb 2011

@jabadaba napisem ti spravu...

jabadaba
14. feb 2011

@zipsy dakujem. 😉

kvetinka211
14. feb 2011

@zipsy ahoj, odsavacku nemusis kupovat vopred, na antolskej ti pozicaju .. ja som si potom ale pri odchode kupila v nemocnicnej lekarni, lebo som ju nutne potrebovala .. vopred sa oplati kupit ak mas moznost ju niekde zohnat vyrazne lacnejsie. Oplati sa zobrat si nejaku vacsiu plastovu misku, ja som si do nej obcas preklopila obed/veceru, ked uz bolo treba vratit taniere a ja som sa este nestihla kvoli babu najest. Inak pribory, salky, pohare boli na nadstandarde, neviem ako je to na standarde. Inak celkovo som bola z Antolskej velmi pozitivne prekvapena. Urcite treba mat vela vlastneho pitia (voda), a to uz na prvy den, ja som vypila do druheho dna takmer 3x1,5 litra ...

alexandrah
14. feb 2011

aj na standarde su pribory a tak ...
@jabadaba - ako si nakoniec dopadla?, ku komu chodis?, a mas teda sekciu?, uz ti dali aj termin??
inak, aj na antolskej mozes cez sklo ukazat babo, to sa v poho da, su tam presklene dvere...

jabadaba
14. feb 2011

@alexandrah no termin sekcie zatial nemam, mam doplnene papiere, respektive peciatky potrebne k sekcii, zatial som nebola este u nikoho, zajtra to idem prebrat so svojou gyndoskou, mam u nej UTZ. Ma mi nieco k Antolskej pozistovat a pozna tam primara, bol jej sefom v Brne. No ale uz je najvyssi cas, takze po zajtrajsku to rozbieham a uvidim ako pochodim, chcem si pripadne odporucaneho lekara zazmluvnit, vraj je to tak lepsie.

alexandrah
14. feb 2011

@jabadaba - aj ja si myslim, ze je lepsie zazmluvnit, je super, ze tu sekciu nakoniec mas, tak bude aspon menej stresov ... prip. potom napis, ku komu si isla, a aky je ... ja rozmyslam nad havaldom c... uvidim ... lebo rozemberg je vraj v aprili mimo .-..

luuca1
15. feb 2011

ahojte baby mám uplnu depku, dnes ráno si pozeram šitie to sa celkom zhojilo ale pri vchode do pipiny som si objavila takú ružovú hrčku - guličku, čo to do pekla môže zase byť???pomooooc,

swiss
15. feb 2011

@luuca1 neboj, ak je to blízko toho šitia, tak je to jazvička po šití sliznice z vnútra. Ono to bude chvíľku trvať, ale zmenší sa to. Ja som mala takú menšiu "húseničku" 🙂 z takých guličiek a už to splaslo, teda na dotyk to nie je cítiť. Netráp sa tým, keby to bol nejaký problém, tak Ti to určite povie Tvoj gynekológ na prehliadke po šestonedelí.

jabadaba
15. feb 2011

@alexandrah a kedy sa chystas za tym Havaldom? Ako to mas rozplanovane? Ja mam 24. februara poslednu poradnu u svojej lekarky a teda mala by som sa asi dovtedy nejako zorientovat a niekde zajst.

lunalena
15. feb 2011

@jabadaba ahoj, ak citam spravne, mame rovnaku gynekologycku - dr. svitekovu. vies pls nieco ohladne dr. lamprechtovej ci ine info o lekaroch na antolskej? ja mam z toho misung a vyzera to tak, ze tam pojdem rodit. dakujem.

alexandrah
15. feb 2011

@jabadaba / ahoj, no ja mam poslednu poradnu zajtra, a este neplanujem, asi potom budem volat ...

fuzinko
15. feb 2011

ahojte, chcem sa spýtať, chodí niekto z vás do MIDICLINIC ku havladovi? dakujem

lenka92
16. feb 2011

Ahojte,
chcela by som velmi pochvalit profesionalny a hlavne PRIATELSKY PRISTUP doktorky Hamerovej a Malovej z Antolskej nemocnice. Baby, vsetkym vam ich odporucam :oDDD 🙂

luuca1
16. feb 2011

@swiss ešte som nebola na prehliadke ☹ ☹ ☹ bojím sa lebo stále niečo.... už nech to skončí.....

minix
16. feb 2011

@luuca1 aj ja som "vyzerala" po pôrode dole hrozne, ale neverila by si, telo ma uzasnu schopnosť, po roku mam všetko ako nové, ako keby som ani nerodila...😉

luuca1
16. feb 2011

@minix no dúfam že sa to aj mne dá do poriadku lebo mám aj pocit že mám väčšiu dierku....

jabadaba
16. feb 2011

@lunalena luni, poslala som ti IP. Dopadli sme rovnako. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre