Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

luuca1
2. mar 2011

ahojte baby tak akurát som bola s malou u pediatričky a poplakala som si lebo vdaka užásnému pôrodu na antolskej mojej malej nenarastú vlasky na mieste kde mala pôrodné poranenie ( nekrozy ) a tiež má na jednej strane hrčatú hlavu... možno sa ani to nespraví, teda asi nie.....

maggie2
2. mar 2011

@luuca1 neboj sa, na všetko sa časom nájde riešenie, hlavne aby bola zdravučká, a tá hlavička, to sa tiež spraví, držím palčeky

luuca1
2. mar 2011

@maggie2 ako sa nemám báť?? ešte aby dobre dopadlo vyšetrenie u neurologa.... keby to lekári nezvrzali tak nemusela mať nič....

maggie2
2. mar 2011

@luuca1 a čo sa presne stalo?

dadka212
2. mar 2011

@luuca1 to ma mrzí 😝 a kto ťa rodil? už vieš?

luuca1
2. mar 2011

@maggie2 malej zle odhadli v deň pôrodu váhu a nefungoval im ultrazvuk takže ani prietoky neboli, a ja som ju nemohla dostať von, mali tam aj vakuuextraktor ale pred dvoma týždňami som bola za doktorkou a všetci sa postavili proti mne ževraj nebol použitý, zatial u každého doktora u ktorého som bola mi potvrdili že musel byť použitý vzhľadom na poranenia malej...

luuca1
2. mar 2011

@dadka212 rodila ma akási dr. Durinová, a bol tam aj Havalda

maggie2
2. mar 2011

@luuca1 máš lekársku správu? Máš právo na komplet kópiu chorobopisu. Nesmú Ti viac dať za to zaplatiť, než sú materiálové náklady na vyhotovenie kópii /á pár centov za stranu/.
Čo obsahoval Tvoj informovaný súhlas? Bola tam všeobecná formulka, že súhlasíš so všetkými navrhovanými úkonmi atď, alebo to bolo rozpísané?

maggie2
2. mar 2011

@luuca1 uzv prístrojov tam nemajú len jeden, na to sa vyhovoriť nemôžu. Ide o to, čo je vlastne maličkej, čo sa vlastne stalo, aké poranenie?

dadka212
2. mar 2011

@luuca1 tú ani nepoznám ale Havaldu si chvália a má vela skúseností, to mi je divné, že nevedel odhadnúť váhu keď chytal bruško 😖 mne ju dr. Janáč pri synovi odhadol na gram presne a aj pri dcérke dr. Oravec....
držím silno palce,nech nemá malinká ani ty nejaké vážnejšie následky....

...ja zas žasnem ako tu každý vychvaluje dr.Hammerovú, u mňa keby nezvíťazila v deň pôrodu slušnosť,ktorej ma doma učili a strach o dcérku, tak by som bola asi neslušná zbalila sa a išla do inej pôrodnice 😝

luuca1
2. mar 2011

@maggie2 vieš oni mi tvrdili že to použité nebolo ani v správe ani v paieroch porodných to nebolo...bohvie kde je pravda, malá má na temene hlávky dve poranenia jedno si cm a druhe 8 mm ale nemá tam vlasky a pediatrička mi povedala že je to pravidelne okruhle že je to podla nej od vákuu.... a že mi povie pravdu ale vlasky na tých miestach mať nebude....moje chúdatko maličké, v prípade že neurologické nebude v poriadku ( čo sa snad nestane ) podám žalobu na nemocnicu a personal, ktorý tam bol....

luuca1
2. mar 2011

@dadka212 havalda mi dokonca tlačil na brucho.... uvz mi robila bertoldová

dadka212
2. mar 2011

@luuca1 postupovala by som určite rovnako 😠
čo som si všimla oni tam niektoré úkony robia ako na bežiacom páse, chápem, že je to pre nich rutina, ale ak sa stane niečo takéto je to hrozné, len dúfam, že bude malinká neurologicky v poriadku 🙂

maggie2
2. mar 2011

@luuca1 ak to nie je v lekárskej správe, ani nikde v papieroch, bude to obtiažne dokázať, lebo budeš mať proti sebe zhodné tvrdenia a nemáš svedkov /logicky/. Jediné čo môžeš urobiť v tomto štádiu je podrobne malinkej pofotiť hlavičku aby si mala dôkazový materiál. Najlepšie keď k hlavičke priložíš aj pravítko, prstom pridrž trebárs euro mincu a pod. aby nebolo neskoršie pochýb o rozmeroch. To urob, a prípadne tieto veci budeš mať ako dôkazy na neskoršie, ale hlavne teraz sa zaoberaj tým aby malinká bola v poriadku.

decembrovka77
2. mar 2011

@mony80
no tak si ma potešila, lebo ja neplánujem zazmluvňovať...resp, ešte som sa nerozhodla a dosť sa bojím ako to dopadne 😖
nikoho v Ba nepoznám, tak je dobré počuť, že je to fajn aj bez zmluvy a známostí 🙂

alexandrah
2. mar 2011

@luuca1 - to ma mrzi, si to pamatam, jak si to riesila, a ze si v sprave namala VEX ... to uz asi nedokazes ... hm, sila ...
@dadka212 - co sa stalo s hammerovou?, ja si ju tiez chcem volat k porodu, nieco zle urobila?? DAKUJEM.
inak, vaha sa fakt asi taszko odhaduje, aj podla ultrzv., vsetko je len tak okolo ...nepoznam dakoho, koho by presne vypocitali babatku vahu ... kazdemu inak vazia kosti, svaly ... ale sradna, ak niekto odhadne presne ...
@luuca1 - hlavne, aby bolo babo neurologicky v poriadku, chod urcite k dobrej lekarke, a mozno sa aj pediatricka myli, a vlasky narastu, neviem, preco by nie, sak aj moj syn bol po VEX, a rany na hlave mu nesposobili, ze by vlasky nenarastli ...a tiez mal chvilu sisatu hlavku, a modriny ,... vsetko sa to upravilo, drzim moc palce, aby ste boli v poriadku!!! 🙂

jasminet
2. mar 2011

@alexandrah
ja tiez teda by som dr. hammerovu nechcela pri porode. mne v cca 20 tyzdni na utz povedala, ze budem rodit urcite cisarskym, lebo mam placentu az uplne dole v porod. cestach a dieta na nej sedi (placenta praevia). o tyzden sme isli na 3d utz, lekarky som sa tam pytala, ci naozaj, ta si len klepala na celo, ze urcite nie, ze placentu mam az hore nad pupkom, mala nou bola pozakryvana, ze nechape kde to videla a ze za tyzden takto vysoko sa urcite nepohla...dlho som ju potom na utz nestretla az asi v 36 tyzdni a cuduj sa svete, zas v papieroch napisane placenta praevia... to uz ale mi zarucilo kazdotyzdenne navstevy ultrazvuku kde naozaj nikto nevidel to co dr. hammerva. takze neviem... na mna dobry dojem neurobila 😅

jabadaba
2. mar 2011

@luuca1 boze, verim, ze vsetko bude v poriadku. Drzim moc palce a spravila by som ako pisu baby, pofotila, zdokumentovala, aj si to spis kym mas priebeh porodu presne v pamati co a ako sa dialo, ako prebiehalo a co bolo pouzite. este aj mena kto tam bol.

dadka212
3. mar 2011

@alexandrah ako správna NEhysterka som išla s kontrakciami do poradne 😅 k dr. Oravcovi, ten ma hneď poslal na monitor, namerali mi kontrakcie (každých tuším 20 minút),ale zospodu som sa ešte neotvárala, ale dr. Lipovská ma prijala, lebo druhorodičke sa môže stav zmeniť z hodiny na hodinu, tak nech som pod kontrolou. na pôrodnici mala službu dr. Hammerová,ktorá so mnou spisovala správu okolo obeda, správala sa velmi povýšenecky, premúdrelo, spochybňovala názor dr. Lipovskej,posielala ma domov s kontrakciami, že ja budem rodiť až za 3 dni zbytočne tam budem zaberať miesto (keby si ale počula akým tónom sa so mnou bavila ako keby som jej od zadku odpadla, aj stážistky na ňu pozerali s údivom)....ale nakoniec, že teda nech zostanem (mali sme auto v servise- to bol akože dôvod) jej sa nebude chcieť ma prijímať o polnoci keď sa jej tam dotrepem, že akože zas rodím...a čuduj sa svete porodila som ešte v ten deň !!! ale našťastie ma rodila pôrodná asistentka Majka, ktorá bola fantastická a Andrejka, ktorým sa budem opakovať velmi velmi ďakujem sú to fantastické ženy a PA 😵 mala som ich aj pri synovi asistovali dr.Greksovej,ktorá bola velmi milá, všetko mi vysvetlovala čo prečo ako robí, a najsamlepšie ma zašila 😵

inak oni to tu všetko čítajú (možno nie úplne všetko ale čítajú) mňa tam poznali všetci na pôrodnici dokonca vedeli ako sa bude volať dcérka 😅

jasminet
3. mar 2011

@dadka212 a kto by ta ale nepoznal, ze? 😀 teba nejde prehliadnut 😉

dadka212
3. mar 2011

@jasminet 😀 😀 😀 no prvá otázka medzi dverami vy chodíte na modrý koník??? 😀

jasminet
3. mar 2011

@dadka212 😀 si proste znama firma 😀 😎

labudka
3. mar 2011

@luuca1 - Ahoj kamoškin malý bol prenášaný a keď sa narodil mal na hlavičke gulate miesto bez vláskov (teda stále ho má), ale to mal z toho že tým miestom bol natlačený na jej pánvovú kosť. Nemohlo sa to stať aj u vás tak? Neviem, možno sú najozaj aj iné možnosti ako sa to stalo.
Veľmi ma mrzí, čím musíš prechádzať, drž sa a nech ste čoskoro obe v poriadku.

luuca1
3. mar 2011

@alexandrah ahoj lenže moja tam mala dve otvorené rany volá sa to nekrozy a je to odumreté tkanivo, síce sa to zhojilo ale vlasky jej rastu iba okolo ale tam nie... ☹ ☹ ☹ ☹

luuca1
3. mar 2011

@jabadaba lenže ja im nemám akko dokázať či VEX použili ked si z porodu nepametam lebo som stratila 900 ml krvi....som rada že som vyviazla živá.... a mojho priateľa poslali preč....

luuca1
3. mar 2011

@labudka ja už neviem čomu mám veriť po tom všetkom..môžno hej lebo tiež mi povedali toto ale ja neviem....
jemu tam tiež už nikdy vlásky nenarastu??

dadka212
3. mar 2011

@jasminet že váhaš 😀

labudka
3. mar 2011

@luuca1 - no malý má 10m a ešte mu nerastú, tak neviem, ale zas dievčatko bude mať dlhé vlásky a bude sa to dať pekne prekryť.

luuca1
3. mar 2011

@labudka ešte mu nerastú vlasky myslíš alebo mu ešte na tom mieste nerastú...

alexandrah
3. mar 2011

ahoj @luuca1 - ja som tiez nevedela, ze pouzili VEX, keby mi nepovedali, uz som bola tiez v takom stave ... a keby som to nemala v sprave napisane ... a keby mi manzel nepovedal ... manzel co vravel?, a ono to naozasj moze byt aj proste z obycajneho porodu, ze sa babo obuchalo o porodne cesty, alebo tak ... skoda, je to tazko dokazatelne, aj na urade pre dohlad ... hlavne ale je, aby bola mala v poriadku, hlavne neurologicky ... a vlasky, neviem, spńad sa to nejak spravi ,...drzim moc palce, take starosti , po porode, to mi je luto!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre