Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

lunalena
10. mar 2011

ahojte. rada sem pridam svoju doterajsiu, sice kratku, ale zato velmi pozitivnu skusenost s dr. bertoldovou. rozhodla som sa zazmluvnit si ju k porodu a pocas poradni som mala s nou moznost komunikovat v ramci coho si velmi cenim jej trpezlivost, ustretovost a otvorenost. je velmi ochotna vysvetlit a popisat cokolvek, na co som sa pytala a dokaze tak fer ludsky povzbudit. viem, ze tu vela z vas pise svoje postrehy a skusenosti, tak rada pridavam aj tu svoju doterajsiu... bola som na tom rovnako ako nemalo tych, ktore hladaju a sonduju, ze koho si tak vybrat k porodu...

hobit
11. mar 2011

@skovka ja som rodila v septembri a laktacna tam bola

swiss
11. mar 2011

@skovka rodila som v novembri, presnejšie na konci novembra a žiadna laktačná tam nebola. Majú tam medzi izbou novoredeneckých sestričiek a miestnosťou kde sú bábenká takú tabuľu, kde je napísané kto má práve službu - lekári, sestričky a spol., ale pri názve "laktačná sestra" som tam nikdy žiadne meno nenašla. :( No a so sestričkami z novorodeneckého (až na niekoľko málo výnimiek z dennej zmeny) mám takú "skvelú" skúsenosť, že keď za nimi prídete a chcete poradiť, tak človeka bezmála vyzlečú na chodbe, "že ukážte bradavky" (úžasný nápad sestričky z nočnej zmeny), akokeby to bola určite chyba maminy keď bábo plače, že je hladné a ešte sa nevie dobre prisať a najlepšie nech ich neotravujete a poradíte si ako viete, prípadne ak máte šťastie, tak odporučia poradiť sa so spolubávajúcou mamičkou - viacrodičkou. Skvelý prístup. Mne na koniec pomohla sestrička, ktorá chodila pozrieť bábätká, či nepotrebujú rehabilitáciu alebo cvičenie na skrátené svalíky, žiaľ už si nespomeniem ako sa volala.:(

skovka
11. mar 2011

Dakujem za odpovede. My sme totiz mali trochu problem s prisanim sa, vtedy si vsak ani laktacna nevedela moc rady, z nemocnice som odchadzala s tym, ze sme malej davali umele mliecko, vedela sa prisat len s klobucikmi (tie mi pozicala jedna zlata sestricka Anka, ale riesenie to nie je).. Nastastie doma sa to zlepsilo, vdaka laktacnej poradkyni, ktoru som nasla na internete. Malu som si prilozila tak, aby mala mierne zaklonenu hlavicku a teda uvolneny nostek a mohla dychat, potom to uz slo samo.

neka
11. mar 2011

Dobry vecer maminky,
chcela by som sa Vas opytat, moze prist navsteva az priamo na izbu kde su maminky s novorodeniatkami?
Jedna maminka chce aby som jej prisla nafotit babetko ked sa narodi este do nemocnice a neviem ci si to mam u niekoho vybavit, alebo mozem prist len tak.

sedem
11. mar 2011

@neka ahoj,
navsteva na oddelenie na izbu nemoze ist, jedine ak by bola ta maminka na nadstandartnej izbe, vtedy moze ist navsteva dnu, ale aj to by som si radsej overila u sestriciek, aby s tym nebol problem..a pekne fotecky mas v albume 😉

neka
11. mar 2011

Dakujem za odpoved aj za pochvalu fotociek. 🙂 Tak asi by bolo treba kontaktovat hlavnu sestru, aby o tom vedela.

2jaja3112
11. mar 2011

ahojte baby budete take dobre a napisete mi co vsetko si treba zobrat do porodnice pre mna aj pre babätko dakujem vam moc

darusik7
11. mar 2011
smejko
12. mar 2011

Maminky, staci si zazmluvnit porodnika az vtedy, ked ma odosle moja gynekologicka do nemocnice na poradnu alebo to treba riesit uz predtym ? Som v 28tt, cakame dvojicky a rodit budem vzhladom na moj zdr. stav a polohu deti zrejme cisarskym. Rozmyslam o dr. Bertoldovej alebo dr. Oravcovi, koho by ste odporucili ? A ma vobec vyznam zazmluvnovat lekara, ked je to cisarsky ? Ak je cisarsky planovany, je potrebne absolvovat aj skolenie o epidurale ? Alebo nie ? dakujem a zelam krasny slnecny vikend ...

shakes
12. mar 2011

ahojte dievčatá. Je mi ľúto čo niektoré z vás prežili a dúfam že všetci budete aj s detičkami ok. Nechcem aby ste to brali osobne čo vám teraz poviem ale nechápem ako niekto môže rodiť na antolskej. Sú tam úplne neprofesionálny doktori navyše ešte aj arogantný a drzí. Aj v telke toho bolo dosť povedané neverím že je to všetko náhoda. Jednoducho pôrodnica by bola celkom v pohode keby boli iný doktori. V 90 % používajú pri pôrode kliešte aj ked to nie je treba aby si ulahčili prácu a potom majú deti ale aj mamičky neskutočné bolesti a problémy. Mám kamarátku ktorá tam pred 2 rokmi rodila a robili jej kliešťový pôrod a musela podstúpiť operáciu konečníka lebo jej ho doktor natrhol. No väčšiu bolesť nezažila hovorila. Šil ju 2 hodiny no hrôza ten kto rodil asi vie o čom hovorím. O druhom dieťati nechce ani počuť. Ked mi porozprávala o tejto príhode nebolo mi veľmi dobre pretože aj mňa čakal onedlho pôrod. Ja som si vybrala Ružinov lebo tu na nete si ho každý chválil. Nehovorím aj tam sa stali nejaké negatívne veci ale to len naozaj zriedka. ja som bola neskutočne spokojná aj ked som musela ísť nakoniec po 12 hodinách na sekciu ale ten prístup lekárov bol úžasný. Vedeli pochopiť podržať človeka ked mu bolo najhoršie. Mamičky preto vám v dobrom tiež ako matka radím nerodte v tejto nemocnici lebo to nemusí dobrae dopadnúť. Samozrejme je to na vás ale radím vám na základe vlastnej skúsenosti. Prajem všetkým krásny a čo najmenej bolestivý pôrod a pekné zdravé detičky.

alexandrah
12. mar 2011

@neka - ahoj, ani kontaktovat sestru nepomoze, navstevy vobec nemozu ist dnu ... je to prikaz primara ... ale chodi tam jedna fotografka, co fakt dobre foti, len to stoji 80 €, tak ta moze nafotit dietatko ... ale inak sa neda, ani nemozes dietatko vyniest von ... takze nafotit az potom doma ...
ahoj @smejko - ja by som k oravcovi nesla ... sice ho nepoznam az tak dobre, ale bola som u neho na poradni ...vysetril ma za 5 minut, nic sa ma nepytal, nic mi nepovedal, nevysvetlil, a to mam kopec problemov, ani neodzdravil ...to sa mi este nestalo u nikoho ... vzdy sa aspon pytaju na tlak, a na opuchy, a na tvrdnutie bruska a vsetko ostatne ... ak mas planovany cisarak, tak podla mna skolenie o epi nepotrebujes, sak ti ho ani nedaju ... a zazmluvnovat asi tiez netreba ... iba ak by si fakt chcela nejakeho konktretneho operatera ... a staci az v tom 36 tt ... väcsinou ...

katka.ott
12. mar 2011

ahojte,
@shakes ja som rodila na antolskej takmer pred dvoma rokmi. zacala som spontanne, ale kedze sa priebeh trochu skomplikoval, rozhodli sa pre sekciu.
co sa tyka lekarov a pristupu nedam na antolsku dopustit. nemala som zazmluvneho lekara, ani nadstandard, ani ziadnu zanmost, no napriek tomu sa ku mne spravalil velmi milo (az som upodozrievala mm, ze ich vsetkych podplatil, ale kedze bol na sluzobke, tak to nebolo mozne 😀)

je to nazor kazdej rodicky, ale informacie typu jpp by som nebrala prilis vazne.
ak by som mala ist este niekedy rodit, tak urcite antolska! 🙂

@smejko zazmluvnit lekara az pri poradniach v nemocnici, pripadne sa mozes informovat... oravec je v pohode, ale ak ho nemas zazmluvneho, tak sa sprava tak nijako - zastupujuco. ja som ho mala raz na poradni, tiez ma nepozrel, len sa opytal, popocuval babatka, ...
chodila som do poradne k Janacovi, ten je taky svojsky, ale toho by som si aj zazmluvnila 😵

certica
12. mar 2011

@shakes "Samozrejme je to na vás ale radím vám na základe vlastnej skúsenosti."

celkom ma zaujima, aku vlastnu skusenost mas s antolskou porodnicou? lebo pokial som spravne pochopila tvoj prispevok, mas 1 dietko a rodila si v ruzinove, ci...?

smejko
12. mar 2011

@katka.ott dakujem za tip 🙂 moja dr. mi odporuca Bertoldovu, tak si mozno necham poradit ...

smejko
12. mar 2011

@alexandrah dakujem za info. drzim prsty ...

dadka212
12. mar 2011

@certica videla v tv na vlastné oči 😀

dadka212
12. mar 2011

@shakes naozaj nechápem ako ťa napadlo sem prispieť...
...nehovorím, že všetko čo som tam "zažila" bolo pozitívne ale keby som ešte raz nedajbože rodila, čo dúfam nie...tak to bude určite antolská...

certica
12. mar 2011

@dadka212 ako ja proti tomu prispevku nemam vobec nic, len som chcela ujasnit spominanu nepresnost resp. doplnit info, ktora mi tam asi unikla...
+/- sa najdu vsade, nespochybnujem nici nazor alebo skusenosti, mne by sa napr. zase nechcelo ist do ruzinova ci na kramare, ale to je ok. kazdy podla seba 😉. a vobec, uplne najradsej by som rodila doma..., keby...

majloo
12. mar 2011

@shakes trepes ako delo sorry 😉

minix
12. mar 2011

@shakes zdielam názor @majloo -trepes a podsuvas tu take informácie, že mám dojem, že si platená za zaskodnictvo...😉) pokial budeš písať o tom, co si zažila na vlastnej koži a dolozis to doveryhodnymi faktami, prosím, ale príspevky typu jpp, ok, ja som dnes ráno čítala, že bude koniec sveta...idem hľadať tému, kde sa o tom pise a poskytně im svoje názory;-D

katy1979
12. mar 2011

@shakes rodila som aj v ruzinove aj na antolskej. v oboch pripadoch som natrafila na mladu lekarku. na antolskej aj celkom milu usmiatu a ukecanu. s pristupom lekarov som bola spokojna tam aj tam. neviem kde si pocula ze pouzivaju klieste v 90percentach. pokial si pamatam v lete na oddeleni snad nebola ani jedna taka baba. zeby tých 10percent za cely rok? ano kamoska mala smolu len sa tak troska pozastavit nad tým ci by nebolo vacsie nestastie keby tie klieste nepouzili a dieta by sa udusilo. ak lekari musia konat konaju rychlo.
v ruzinove som bola na izbe s babou co ju behom par minut uspali strcili hadicu do krku a rozrezali krizom cez brucho. to ma teraz nadavat na ruzinov? ci sa mali necinne pozerat ako malemu klesali brutalne ozvy. a pritom davat pozor aby rezali velmi setrne a opatrne.

dadka212
12. mar 2011

@katy1979 tiež ma zarazila tá štatistika v 90 percentách kliešťový pôrod 😝

certica
12. mar 2011

nuz 90% je proste cislo, ktore znie ako spolahlive bu-bu-bu a to bol predsa zamer... 😉 .
mi to pripomina niektorych nemenovanych clenov prac. skupiny pre imunizaciu, ktori sa snazia zastrasovat populaciu vymyslenymi a extremne prehnanymi cislami...

dadka212
12. mar 2011

no mňa neodradilo od pôrodu na antolskej ani bububu zomreli tam 2 rodičky...čo bolo cca mesiac pred mojim tp...takže pochybujem, že niekoho odradí "očité" svedectvo niekoho kto tam ani osobne nebol 😝

bv_alexandra
12. mar 2011

Dnes som si čítala na viacerých forách o pôrodniciach, a poviem Vám že mám riadne zmeišané pocity. Pôrod ma síce čaká až v jeseni, ale zo všetkého čo som prečitala mi to vychádza tak že ak chcem mať ako taký prístup tak si mám zazmluvniť dr, a zaplatiť nadštandart. Čo som vôbec nemala v pláne. Idem rodiť druhý krát, prvý krát som rodila v Martine odkial pochádzam, preto vlastne čítam ako to funguje tu v pôrodniciach. Aj ked je pravda že za 12 rokov kedy som rodila prvý krat je to veru kopec zmien a postojov. Môj favorit ale ostáva Antolská nakolko som bola hospitalizovana v minulosti tu ale aj na Kramároch a pride mi antolska lepšia, krajšia. aj ked je asi pravda že vela závisi od toho akú službu chytite. 🙂
No budem túto tému sledovať aj nadalej.Snad ma presvedčia iný že moje rozhodnutie za Antolsku je správne

katka.ott
12. mar 2011

@bv_alexandra podla mna je nadstandart zbytocne vyhodene peniaze. tiez som o tom uvazovala, ale: na obycajnych izbach su 2 mamicky, sprcha+wc su spolocne s vedlajsou izbou, takze max 4 mamicky a tie sa dohodnut vedia 😉 .
na nadstandarde mas tusim naviac len tv a moznost neobmedzenych navstev. tv by som nestihala a co sa tyka navstev, tak tie by som prijala pomenej 😎

a co sa tyka toho bu-bu-bu: rodila som dvojicky, od najkeho 30tt som sa stale pytala ako bude prebiehat porod a stale mi hovorili, ze pokial budu babtaka v spravnej polohe, tak prirodzene. vtedy som s tym nesuhlasila, ale teraz viem, ze lekari vedia co robia a co je pre buducu mamicku a dietatko najdolezitejsie.
a k tym 2 nestastnym porodom - kludne sa to mohlo stat aj na kramaroch, ruzinove, ...

@smejko vezmi do uvahy odporucania aj skusenosti mamiciek v tejto teme. kazda ma ine skusenosti s lekarmi. kedze som tam chodila do rizikovej poradne, mam ich odskusanych len na poradni a okrem janaca by som si zazmluvnila aj rozenberga, hammerovu,tusim dubcovu, ...je ich vela 😎 😵
vela stastia 😉

bv_alexandra
12. mar 2011

@katka.ott Katka jaska to čo sa stalo to vôbec neberiem do uvahy to sa môže stať aj inde. Jednoducho sa to stáva a my nevieme čo tomu predchádzalo takže toto vôbec nekomentujem.
Chcem sa opýtať čo sa týka nabližšej rodiny je možná návšteva nemyslím že priamo na izbe ale tak aby sa aj moja malá dcéra a priatel mohli vytešiť s bábom kým prídeme domov. Pravdepodobne môj drahý pri pôrode nebude, a preto by som bola rada keby každy den ked za mnou pridu na tú hodinku mohli byt aj s bábätkom. Ako toto funguje.
Ja nie som vôbec náročný človek a ležala som na Antolskej na gynekologickom v decembi a bola som spokojná
Nemám čo vytknúť, jediné čo vytýkam Antolskej je centrálny prijem tam to bola aj je a pravdepodobne aj bude katastrofa čo sa týka prístupu. :(

bv_alexandra
12. mar 2011

@katka.ott A ešte jedna otázka bola som velmi spokojná s lekárkou ktorá ma operovala v decembri patrila medzi tie mladšie ročníky taká nižšia blondína no žial jej meno som si nezapamätala. Nespomínaš si na nu náhodou?

katka.ott
12. mar 2011

@bv_alexandra o centralnom prijme neviem, teda ja som si isla polezat poslednych 5 dni pred porodom 😎 a to som bola na c.d. 27(?) a potom ma odoslali na rizikove...
na sestonedeli sa babatka ukazuju cez presklene dvere, je tam stale natresk. takze osobny kontakt s babatkom nie je mozny, pokial nemas nadstandart. ty mozes vyjst na chodbu pred oddelenie, pripadne aj do celej nemocnice, babatko nechavas na novorodeneckom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre