Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

luciole
22. mar 2011

@2jaja3112 suhlas s jasminet, sestry su tam fajn, ovela milsie ako na 600 napriklad 🙂 aj izby uplne v poho, tie su vsade rovnake, bud budete 2 alebo 3 na izbe a spolocne socialne pre 2 izby. Vsetko ciste, ziaden interhotel samozrejme, ale normalne sa da. No dovolenkou by som to urcite nenazvala, predsa len je to nemocnica 🙂 pre mna je teda pobyt v nemocnici utrpenim, nie dovolenkou 😉

smejko
22. mar 2011

Kočky, chcem si kúpiť jednu krabicu mliečka do zásoby, pre prípad, že by som nemohla kojiť. Aké UM dávajú na Antolskej ? Aby som potom pokračovala v tom, čo oni začnú dávať našim drobcom. A ešte otázočku - oblečenie a zavinovačku - to všetko dávajú v nemocnici erárne, či keď si donesiem, môžem použiť svoje ? ďakujem.

kvetinka211
22. mar 2011

@smejko Ahoj, oblecenie a zavinovacku ti pozicaju a aj ciste ak sa zaspini ... podla mna uplne zbytocne nosit svoje, este sa potom naperies dost doma 🙂 A umele mlieko by som rozhodne nekupovala vopred ... dnes su lekarne otvorene takmer stale, nie je problem zohnat ho do par hodin a len ta to bude v pripade aj maleho problemu lakat vzdat snahu o kojenie ked to budes mat doma. Okrem toho, v porodnici ti ho nicim nebudu krmit, pokial za nimi neprides ze nech s nim nieco robia aby nereval ... (teda aspon po normalnom porode, neviem ako je to po cr)

smejko
22. mar 2011

@kvetinka211 ja cakam dvojicky a pojdeme zrejme na CR, tak uvidim. ja by som urcite rada kojila, ale neviem ci budem mat tolko mliecka, aby som oboch malych hladosov nasytila ...

luuca1
22. mar 2011

baby dávate niektorá nutriton na grcanie? ako to podávate a ako rýchlo vám to zabralo?

kvetinka211
22. mar 2011

@smejko aha, tak to je potom ina situacia ... drzim palce nech vam vsetko dobre dopadne a nech mate aj vela mliecka 🙂 neviem ake tam maju um, my sme dostali len jednu davku ked som uz bola v noci zufala, takze som ani neskumala co to je ... mozno bude vediet poradit niekto, kto daval um viac krat ...

smejko
22. mar 2011

@kvetinka211 dakujeme 🙂 tiez zelame vsetko dobre

mia551
22. mar 2011

@smejko na antolskej ako um používajú BEBA

miskatn
22. mar 2011

@mia551 mne v septembri hovorili na antolskej, ze je to nutrilon ha, tak neviem ...

zuzi118
22. mar 2011

@smejko tiez som zato, aby si si UM dopredu nekupovala. Neviem preco budes mat planovanu sekciu, ale urcite aj v takom pripade sa da dojcit. Odporucam ti stretko s laktacnou poradkynou este pred porodom. Ta ti poradi nielen vhodne polohy (specialne pre dvojicky, dalej vhodne v pripade CR atd.), ale aj to ako v pripade CR zabezpecit, aby sa mliecko co najskor rozbehlo.

luciole
22. mar 2011

@smejko nutrilon, ale naozaj si ho nekupuj. Ideal je stretnutie s laktacnou poradkynou este pred porodom ako pise zuzi a potom spravit vsetko pre to, aby ti babatka nedokrmovali, nie je dovod si mysliet, ze by sa ti laktacia nerozbehla. Laktacne poradkyne najdes najlahsie v obcianskom zdruzeni Mamila, uvidis, ktorukolvek kontaktujes, dobre ti poradi a umele mliecko urcite nebudes potrebovat. CR, predcasny porod ani ine "prekazky", ktore sa traduju ako nezlucitelne s dojcenim v skutocnosti prekazkami nie su...prajem vela mliecka a vela sil k dvojickam 🙂

seba1
22. mar 2011

ja som mala kúpené UM u oboch synov a mám aj teraz a nepoužila som ani raz, to, že máš doma kúpené UM, nemá nič spoločné s odhodlaním a vôlou kojiť, keď to niekto chce mať ako zadné vrátka a pridá mu na spokojnosti, nech sa páči, ja som kojila oboch synov a mlieko v špajzi im nijako neublížilo

dastyk
22. mar 2011

Ahojte baby chcem sa opýtať či niektorá rodila aj u doktorky Malovej. Dnes som bola u nej na ultrazvuku a bola veľmi milá. Som v 34 týždni a rozhodujem sa u koho budem rodiť. Je dobrý aj doktor Dlhopolček? A viete mi poradiť kde by som ich potom našla, keď pôjdem k jednému z nich prvý krát do poradne? Kam sa chodí na kurz o epidurálke, kde to je? Kolko stojí zazmluvnenie doktora a epidurálka? Díki

shawn7
22. mar 2011

Ahojte mamičky, čítam Vaše príspevky, Vaše dojmy z lekárov, priestorov a personálu. Vybrala som si ako pôrodnicu Antolskú a stojím pred otázkou ktorého doktora si vybrať ako pôrodníka..... Uvažujem o Bertoldovej alebo Havaldovi alebo Rozembergovi.... ani jedného z nich osobne nepoznám.....

sony123
22. mar 2011

@smejko pred siestimi rokmi na antolskej davali babatkam bebu HA a pred rokom nutrilon HA, hipoalergenne mliecka pouzivaju.
@luuca1 my sme syncekovi davali nutrilon AR, antirefluxny, zacali sme mu ho davat, ked mal asi 2 mesiace, po kojeni sme ho nim dokrmili, neskor, od 4. mesica, ked uz nebol kojeny, ostali sme na nutrilone AR, lebo dost zvrackal, nam sa osvedcil, urcite nam pomohol, predpisovala nam ho lekarka, vtedy stoji polovicu. Ale nutrilon AR je velmi huste mliecko, preto neprejde cez normalny dudel na fleske. Nam sa vyborne osvecili Avent flase a maju specialne dudle, maju vacsi otvor a da sa regulovat rychlost tecenia mliecka, podla toho, ako ten dudel otocis. Tie dudle maju cislo 3, ruzove znacenie.

seba1
23. mar 2011

@shawn7 Z tých dvoch poznám Bertoldovú a Havaldu, po odbornej stránke sú podľa všetkého dobrí, neviem posúdiť, ktorý je lepší, ale lepší dojem na mňa urobil Havalda, nie že by Bertoldová zlý, ale Havalda bol naozaj fajn. Chcem si ho aj ja zazmluvniť, už to mám s ním preddohodnuté.

smejko
23. mar 2011

Dakujem za rady, babule. Urcite sa spojim s tou laktacnou poradkynou. Dakujem este raz. Moc ste mi pomohli 🙂

mia551
23. mar 2011

@miskatn ja som rodila teraz vo februari a jedna detska sestricka mi povedala, ze je to beba... tak neviem 😖

mia551
23. mar 2011

@shawn7 nech si vyberies ktorehokolvek z tych troch, neurobis chybu... ja som rodila u havaldu a bola som velmi spokojna. kolegyna rodila u rozemberga a tiez si ho nevie vynachvalit... a bertoldova je to iste... 🙂

barchee
23. mar 2011

@sony123 @smejko teraz dávajú Pro Beba 1...a moj malý z toho vracal aj v nemocnici, aj doma, doma som mu to samozrejme vymenila za iné, ale v nemocke ho nechali na tom... 😠

domika007
23. mar 2011

ahojte, nechce sa mi citat vsetko spatne 😅 mali ste niektora ako porodnicku Mudr.Malovu?

luuca1
23. mar 2011

@sony123 veľmi pekne ti dakujem ja zatial pridávam do mojho odstriekaného mlieka ten nutriton ale stále mi malá dosť vela vracká, tak preto že za ako dlho to prejde....asi nie po pár razoch ale po nejakom dlhodobom užívaní, však?

slavkav
23. mar 2011

@dastyk
@domika007
ja som rodila u Malovej. poradne mava v ambulancii c. 108 - to je 1. poschodie. ja som mala planovanu sekciu. a bola som s nou spokojna

domika007
23. mar 2011

@slavkav vdaka...lebo ja k nej chodim uz od zaciatku tehotenstva na poradne, a som maximalne spokojna, tak by som ju rada mala aj pri porode 🙂

majloo
23. mar 2011

@dastyk poucenie o epiduralke sa robi na prizemi na odd. ARO kazdu stredu, uz neviem cas, asi okolo 14:00, ale je to napisane na dverach na odd. ARO, tam sa zozbieraju kocky a odvedu ich do takej miestnosti na prednasku a daju ti aj papier o absolvovani. Epi stoj 150 EUR, drsna palka. O tych doktoroch neviem vela, ale ked pojdes na stranku:
http://www.fnspba.sk/Nemocnica-Petrzalka/petrza...
...tu su vsetci doktori, cisla ambulancii a casy, kedy ordinuju, si mozes vybrat, ku komu a kedy chces chodit. Zazmluvnenie doktora stoji okolo 200 EUR, to ti baby budu vediet presnejsie povedat, ja som si nikoho nezazmluvnovala. 🙂

zuzi118
23. mar 2011

@smejko odporucam ti este kupit si (alebo usit) kojaci vankus a zobrat si ho do porodnice. Tak budes moct dojcit obe deticky naraz.

smejko
23. mar 2011

@zuzi118 dakujem a gratulujem k deturencom, vela zdravicka ...

Inak, baby, vdaka za tip na to OZ Mamila, uz som si dohodla "rande" s jednou milou pani. tak sa tesim 🙂

domika007
23. mar 2011

a baby nemate aj nejaky presny zoznam veci, kt. boli potrebne do porodnice? teda nasla som vseobecne, ale myslim konkretne co si vyzaduju priamo na antolskej...

lulusha
23. mar 2011

@shawn7 ahoj, tak ja odporucam Dr. Bertoldovu, ako stale, ked sa tu niektora opyta 😉 rodila som u nej v auguste sekciou, chodila som k nej aj do rizikovej poradne, uzasna je 😵

smejko
23. mar 2011

@lulusha mne Bertoldovu odporucila moja gynekologicka, tak by ma zaujimalo aka je, ci sa jej mam zverit. cakame dvojicky, takze to bude zrejme trosku narocnejsie ako klasicky porod (a mozno si len namyslam 🙂) dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre