Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

bubu25
30. júl 2007

ahoj rybka,

neboj nic, mozno zauraduje dnes luna a porodis...myslim, ze p. Jezikova spominala, ze na spln je najviac porodov 😉 budem drzat palce 😎

Hej, Natalka bola teda riadne vlasata..teda este aj je 😀 Ja som to o tom paleni zahy pocula, aj svokra mi to hovorila, ze ked cakala mojho manzela, tak ju strasne palila zaha..A on bol riadny vlasacisko 😀
Ale mna ti ta zaha praveze vobec nepalila, takze sa to v mojom pripade (nastastie) nepotvrdilo 😎

rybka78
30. júl 2007

ahoj bubu,

tak uvidime, ci potvrdime aj my slova p. Jezikovej. 😉 myslim, ze nam to ona hovorila.

luciaj
30. júl 2007

kocky, ktore ste rodili na Antolskej sekciou so spinalom? bolo to v pohode? a hlavne, prilozili vam babatko hned po narodeni k prsniku ako pri prirodzenom porode?

ajuskamimi
30. júl 2007

ahoj, ja som tam rodila pred vyse mesiacom spinalom. Bolo to podla mna uplne super. Sice som po vpichnuti spinalu odpadla, ale tak ja odpadnem aj pri obycajnej injekcii. No a ked som sa prebrala, slo to velmi rychlo. Maly bol vonku, pocula som plac a onedlho mi ho doniesli, nech ho pobozkam, pohladkam, proste nadhera. Potom ho zobrali na vysetrenia. Mne ho uz ukazali umyteho a zabaleneho, lebo primar, co som ho mala zazmluvneneho je za to, aby sa mimino najprv odsalo od vody, nech mu to nestecie do pluc. Ja som s tym suhlasila, pre drobca chcem len to najlepsie. No a hned ako ma previezli na izbu, tak mi ho doniesla laktacna sestra na prve prisatie k prsniku 😉

luciaj
30. júl 2007

ajuskamimi,
takze to bolo v podstate coskoro po narodeni ... hodinku, dve? tak to je super, ja som sa bla, ze mi ho zacnu prikrmovat a uz sa ku kojeniu nedostanem 😖
a nemala si potom problemy s laktaciou? mliecko sa zacalo tvorit bez problemov?
a este jedna otazocka ... pocula som, ze po spinale potom straaasne boli hlava, je to pravda? alebo treba dodrzat nejake pravidla a bude to v pohode?

ajuskamimi
30. júl 2007

mne robili sekciu o 9:00 rano, tym ze som im tam odkvecla, maly sa narodil 9:20. No a okolo tusim pol jedenastej som uz bola na izbe a do nejakej pol hodinky aj skor mi doniesli maleho. Oni ti ho aj tak hned prikrmovat nebudu, nanajvys mu tam daju glukozku. Moj to ale uplne odmietal, jemu to nechutilo. A ani ho nebolo treba zo zaciatku prikrmovat, mal velku porodnu vahu 4100 gr. Mliecko sa mi zacalo tvorit bez problemov, hoci som tomu nechcela verit, lebo ani moja starka ani maminka nemohli kojit, takze som stastna, ze ja mozem, ale ako som pisala v teme CISARAK nemam mlieka na rozdavanie, ale pre toho mojho vecneho hladosa to snad staci, zatial som nemusela ani raz prikrmovat.

Co sa tyka bolesti hlavy, je to indy vindy. Tych 24 hodin lezis. Mozes sa skusat otacat do bokov, aj telom aj hlavou. Hlavu vsak nesmies dvihat, lebo vraj potom pride poriadna migrena, ktora moze trvat aj tyzden. Ja som ale proste nejak na to zabudla a vzdy ked som sa sla napit, som hlavu zdvihla. A bolesti hlavy som nemala absolutne ziadne, takze u mna to neplatilo 😉

certica
30. júl 2007

mne krpateho prilozili cca po 5-6 hodkach. mimochodom s tou hlavou presne ako ajus pise - tiez som sa dvihala o 106 a ziadne bolesti, vlastne som sa tam krutila a tocila hned, ako som odtrpla. pre mna bolo z celeho cisaraku najhorsie to, ze som musela bezvladne lezat a nic som nemohla robit 😲 , ma islo z koze vystrelit 😲 , mysel chce a telo nemoze - hrozny pocit 😀

lusil2005
31. júl 2007

heh tak ale certica je hepyeraktivna - ju netreba brat ako beznu prieskumnu vzorku 😉 😝 😀

inac - ajuska ako sa mateeee?

rybka drzim palec.

rybka78
31. júl 2007

ahoj lusil, 🙂
ty si tiez prenasala? si pamatam ako si sa pred porodom snazila malinku dostat na svet skakanim na fitlopte. 😀 zabralo to?

certica
31. júl 2007

rybka, uz tu nestras 😀 . daj si nejaku dobru veceru, stiplavu cinu alebo nieco obdobne, decko cerveneho a ides 😉
lusil sa nam vtedy myslim nedopracovala ani k zabe 😀 , tusim aj na pumpe chcela tu fitku nafukat 😀
lusil, ja som posledne 2 dni priam deaktivovanaaa, ale napisem ti neskor vecer IP 😉

rybka78
31. júl 2007

certica, beriem si tvoju radu k srdcu. 😀

kika25
1. aug 2007

Ahojte mamicky a cakajuce mamicky 😉
Chcela by som sa Vas opytat na nejake info o Antolskej - som v 22tt a som rozhodnuta rodit na Antolskej, pravdepodobne u Dr.Dubcakovej.
Kedy mam za nou prist, ked doteraz som chodila a chodim do poradne v mojmu Dr?
Tych 6-8 tyzdnov pred porodom sa mi zda neskoro - nie?
A mam vobec istotu, ze ma zoberie? Alebo mam ist za nou - bez karty?
A ako je to s cvicenim? Musim mat vymenny list od mojho dokiho?
A kedy byvaju cvicenia? Chodim do prace, tak neviem, ci mi tam potvrdia priepustku alebo ako...

Som nejaka zmatena 😖 , prosim Vas o radu...vdaka 🙂

rybka78
1. aug 2007

Ahoj kika25, 🙂

do nemocnice, v ktorej chces rodit, sa standardne chodi az od 36tt. Dovtedy si u svojho dr. ked jej zavolas, nic nestratis, ale uplne staci prist az v tom 36tt. tvoj dr. ti da vymenny listok a pojdes za nou.
ja budem rodit u dr. Rozemberga a dohodla som si ho tiez az v 36 tt. Neviem o tom, ze by odmietali niekoho vziat (jedine, ze by mali planovanu dovolenku 😎 ). Vsak im zo zmluvy idu peniazky. 😉
Na cvicenie berie p. Jezikova vacsinou az po 3Ott a potrebujes na to vymenny listok od svojho dr. zavolas jej alebo prides osobne, objednava podla toho, kedy ma volne. Pokial viem zaciatky cviceni su rozne: o 8, 11, 13.

micula
1. aug 2007

Ahojte. Idete teraz niektora rodit na Antolsku cisarskym??? Oplati sa zazmluvnit lekara? Lebo ja som chodila, teda este chodim Dr.Ciernemu, ale on bude mat od pondelka dovolenku dva tyzdne a neviem co teraz 😒 Mysleli sme ze sa male narodi skor, lebo moj ubohy krcok sa tvaril ze to dlho nevydrzi, ale zatial drzi, tak cakam len kedy ma to chyti a bojim sa ze ak tam nebudem mat svojho lekara, tak to nebude nic moc 😖 Ake mate prosim skusenosti??? Dakujem

clea1
1. aug 2007

ahoj kika, ja som začala k Dr. Dubčákovej chodiť v 30tt. Šla som sa len opýtať (bez karty) či ma vezme a od kedy a vzala ma hneď. Bola veľmi milá a ochotná celú dobu. Mala som ju zazmluvnenú na pôrod. Je úžasná pôrodnička, bola som maximálne spokojná. Kartu nepotrebuješ, ta sa necháva u svojho gynekológa. Teraz má dovolenku, ale od 6.8. začína ordinovať. Menili sa im ordinačné hodiny, tak Ti neviem povedať kedy ordinuje. Dokonca mňa posledné dva týždne pred pôrodom brala mimo ordinačných hodín, aby som tam nemusela vyčakávať, keďže tam boli zmeny a chaos. Vrelo Ti ju odporúčam.

kika25
1. aug 2007

Mila Rybka, mila Clea, moooc Vam obom dakujem za radu, uz som kludnejsia...nechcem nic zanedbat, najradsej viem vzdy dopredu co ma caka, aby ma nic neprekvapilo 😉
A na tom cviceni mi orazia priepustku? Alebo to zamestnavatel v pohode akceptuje?
Drzim Vam palce a nech sa Vam dari 🙂

luciaj
1. aug 2007

no tak dufam aj ja, ze ma ta spinalka nezlozi a nebude ma boliet hlavicka, bo ja migrenu nenavidiiiim 😠

fufu
1. aug 2007

Ahoj micula, ja by som mala rodit cisarakom najneskor bud. utorok a mam zazmluvneneho doc. Korbela. Inak som na antolskej lezala pred 2 tyzdnami kvoli opuchom a stretla som sa sa tam s takmer vsetkymi lekarmi a mne sa zdaju ozaj vsetci fajn, teda minimalne Havalda, Korbel, Rozemberg, Nižňanská, Dubčáková, Čierny, aj Janáč, a mladá dokina Čierna....aj ostatní boli v poho, len neviem mená... ja idem v piatok este ku Korbelovi preventivne pred vikendom, bola som u neho v utorok a v pripade, ak sa aspon trosku moj stav posunie dalej, tak by sme sprvaili rovno ten cisarak,ja cakam dvojicky a uz to je ozaj fuska, pribrala som 30kg, som krpata, opucham, tak by som to uz ozik privitala...

petrulka
1. aug 2007

clea, chcela by som sa ta opytat, kolko u teba trval porod? a bola doktorka stale pri tebe, alebo skor kedy prisla? a ako sestrickz, aspon trochu pomohli? ake su? a este jedna vec, ked som raz s tebou cakala na poradnu, hovorila si, ze si bola zaplatit epi, mala si ju nakoniec? dali sa bolesti zvladnut? sorry za tolko otazok, ale cim sa blizi termin, zacinam mat trochu strach. dakujem

micula
1. aug 2007

Ahoj fufu,
no ja som mala mat termin az o dva tyzdne, ale moj krcok to uz nezvlada, tak to bude kazdu chvilu. Lekar ma vsak nechce odrodit skor ako ma to chyti, lebo ze babo je este dost male. Tak mam z toho troska obavu, lebo ked ma to chyti niekedy cez vikend vecer, tak neviem ktory lekar sa bude tesit 😖 Bola som tam raz na pohotovosti v sobotu o druhej v noci a tvarili sa tam na mna ako ze co ich otravujem 😕 No vsak snad sa tam aj stretneme, lebo po cisarskom sa tusim lezi 7-10dni. Moje mimi je stale dole ritkou, tak ja kvoli tomu nerodim normalne..

vesi
1. aug 2007

po cisárskom na antolskej sa leží 6 dní, aspoň sa ležalo. 😀

clea1
2. aug 2007

petrulka, môj pôrod trval 7 hodin, moja doktorka ma prijala a potom za mnou pravideľne chodila, kontrolovala ma ako sa otváram, monitorovala mňa aj babatko, kontrolovala ako sa cítim, volala anazteziologa kvôli epiduralke. A keď som už bola otvorená na samotný pôrod ostala pri mne. Pri pôrode aj šití bola perfektná, povzbudzovala ma, hovorila presne čo mám robiť. Po pôrode za mnou chodila na šestonedelie. Sestričky na pôrodnici sú veľmi milé, ochotné a fakt profičky. Ochotne pomáhali. Zažila som dve smeny, všetky boli super. Mala som pri sebe manžela, takže by bolo aj zbytočné aby bola s nami celých 7 hodín. Epidural som dostala hneď ako som sa otvorila na 4 prsty, predtým sa dali kontrakcie dobre predýchať a potom som už žiadne necítila. Mohla som chodiť. O dve hodiny , keď som ich začala opäť pociťovať, mi pripichli ďalšiu. Potom som už len ležala. Táto účinkovala aj pri šití. Takže pôrod bol úplne bezbolestný a naozajmôžem povedať, že krásny zážitok pre mňa aj manžela. Kľudne by som šla rodiť aj zajtra 🙂 . Ak budeš chcieť ešte nejaké info, kľudne sa pýtaj 🙂

ajuskamimi
2. aug 2007

jeeeeej ahoj LUSIL, no mame sa celkom fajn. Maly je velky jedak, ja obcas nestiham s mlieckom, ale tak nejak bojujeme, lebo chcem vydrzat kojit bez prikrmov aspon tych 6 mesiacov, tak snad sa nam to podari. Po cisaraku sa uz citim fajn, az na to previsnute brusisko, co mi ostalo. Po porode mi ostali 3 kg a mam dojem, ze vsetko iba v bruchu, lebo stale vyzeram, ako keby som bola v tom. Ale rozhodla som sa razne proti tomu bojovat cvicenim, tak snad sa to casom upravi 😉 a ako sa mate vy? Natalka poslucha?

petrulka
2. aug 2007

dakujem clea za odpovede, si mila. ako sa dari malemu? pekne rastiete a papate? a ako haja?
mozno keby si mi mohla este napisat, ze kedy ti maleho po prvykrat prilozili a ci bol tvoj manzel cely cas pri tebe, teda ci mohol ostat, alebo mu povedali, nech odide a ze mu potom zavolaju. a este ma napadlo rodila si v nadstandar. boxe, alebo na klasickej sale?
ja chodim k dr. dubcakovej uz dlho aj pred otehotnenim som ju mala ako gznekologicku. je mi velmi sympaticka, mila, nemozem na nu kriveho slova povedat, aj moje kamaratky na moje odporucania zacali chodit ku nej a budu u nej rodit. este je skoro, ale zacinam mat obavy ci to zvladnem, mam trochu problem so zvladanim bolesti, urcite si chcem nechat pichnut epi, len dufam, ze ma bolesti nepolozia a potom nebudem spolupracovat, aj preto by som bola rada, keby bol moj muz stale pri mne, vzdy mi je velkou oporou.

clea1
3. aug 2007

petrulka, ďakujem, máme sa dobre, papáme a priberáme. Mliečka mám veľa. Cez deň papáme dosť často, ale v noci papá okolo 02.00hod a potom až o cca 5.30, takže super spíme celú noc. Je veľmi kľudný a páči sa mu zaspávať pri hudbe alebo na mne.
Priložili mi ho hneď po pôrode. A keďže som rodila v noci, tak až do rána bol u sestričiek. Normálne potom nosia deti hneď ráno, ale ja som mala bolesti krčnej chrbtice, tak ostal u sestričiek a popoludní som si ho bola vziať a hneď priložila. Našťastie sa hneď prisal. Rodila som v klasickom boxe, pýtala som sa Dr. na nadštandardný, ale neodporúčala. Ale tie klasika sú OK. Nadštandardná izba, ktorú som chcela bohužiaľ voľna nebola, ale na šestonedelí som bola na dvojke a bolo tam fajn. A bolesti sa neboj, tie prvé kontrakcie sa dajú predýchať (odporúčam Ti chodiť k s. Ježíkovej na prípravu) a po epiduralke už nijakú bolesť necítiš a spolupracuješ veľmi dobre. Fakt je to super. A manžel bol so mnou po príprave (kazali mu počkať cca hodinku)od prvej doby až do konca, kým ma neodviezli na šestonedelie. Prítomnosť partnera je neoceniteľná. Držím palce 🙂

kika25
3. aug 2007

Ahojte, Clea, si super pozitivna osobka 😀 paci sa mi Tvoj pristup, myslim, ze dost tehuliek si povzbudila, dakujeme 😉

avion
6. aug 2007

Ahojte dievcata, chcela som sa spytat ci neviete niektora ake su ordinacne hodiny do poradne? Idem tam 1 x, este nemam vybrateho lekara. Ako to vlastne ide ked nebudem mat zazmluvneneho lekara? dakujem

luciaj
6. aug 2007

ahoj kocky, viete mi povedat, kedy byva na Antolskej priprava pre oteckov, ktori chcu byt pri porode? dakujem

kacarinka
6. aug 2007

ahojte babulky,

prosim neviete mi poradit? som v 33tt, na cvicenia k p. Jezikovej zatial nemozem chodit, kvoli zdravotnym problemikom - mala som krce /vyzera to ze islo o nepriechodnost criev) a moj lekar je opatrny, takze mi odporucanie nedal. ale chcela by som epiduralku a chcela by som aby bol otecko pri porode. ale zevraj musime mat absolvovane tieto prednasky. a tu su moje otazocky - na epi potrebujem nejaky papier od lekara? alebo staci si ist "sadnut" na tu chodbu a pockat si na prednasku? a co sa tyka tej prednasky otec pri porode, neviete kedy je termin, ci tam mozme ist, aj ked nechodime na tie cvicenia a tiez ci potrebujeme nejaku "vstupenku", aby nas tam pustili? dakujem Vam

clea1
6. aug 2007

luciaj, kacarinka prednášky - príprava pre oteckov býva spravidla každý tretí týždeň, v júli bola 16.7. o 12.30hod. Odporúčam Vám za ňou ráno medzi 7.15-7.45 osobne skočiť a opýtať sa na termín v auguste, lebo su dovolenky a nemusí to výjsť za tri týždne. Môžeš tam ísť bez "vstupenky", nemusíš chodiť ku nej cvičiť.
Na prednášku o epiduralke potrebuješ papier od svojho gynekológa, je každú stredu o 14.00 na ARO.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre