Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

frola
28. júl 2011

@heln dobre to beries, na porod sa zabuda a to hlavne mas doma v poriadku. drzim vam obom palce. 😉

susanq
28. júl 2011

ahojte kocky... jedna technicka... mam si balit pre drobca nieco na oblecenie do nemocky alebo tam maju pre babatka nejake veci? ja teda nechcem, aby som nieco zobrala a dostalo by to nohy. Asi ste to tu uz riesili, ale kto to ma vsetko citat :D vopred dakujem za infosky. Pytam sa preto, lebo je nas evidentne vela mamiciek a rodime ako na beziacom pase, ze ci sa nemoze stat, ze proste maleho nebudu mat do coho obliect.

xlucia
28. júl 2011

@susanq veci pre babo potrebujes az v den odchodu, dovtedy je v erarnom. neboj sa, maju tam toho dost

pitik
28. júl 2011

ahojte, tiez jedna technicka otazka, ako je to s priborom? Mam ho zbaleny, aj poharik, treba mi to?zajtra sa mam uz hlasit na porodnici, tak dobalujem, co treba. a pre babo teda nic, teda okrem plienok a utierok asi? ani bavlnene plienky, ci rukavicky?

kaia
28. júl 2011

@pitik, mne pred necelymi dvoma rokmi pribor dali, ale mala som aj svoj. Pre babo mi tiez vsetko okrem plienok a utierok dali 😉. Rukavicky som pouzila, pretoze sa prvy den poskrabal dlhymi nechtikmi na tvari a tak som tomu potom takto predchadzala 🙂. Vela stastia!

xlucia
28. júl 2011

@pitik pribor dostanes, ale mozes mat aj svoj. pohar si iste ber, najlepsie plastovy. pre babo plieky, utierky, prapadne krem na ritulu, ak nechces ten ich smradlavy. rukavicky mozes pres istotu , ak chces aj dudel, mne sa na pol dna zisiel, ked som nesmela kojit a maly plakal...
balvnene plienky netreba
a inak, ak mas noznicky, nechty mozes miminu hned ostrihat, ak by ich malo pridlhe, a nebude sa musiet potit v rukavickach

pitik
28. júl 2011

@xlucia
@kaia dakujem za rychlu odpoved 🙂

penn
28. júl 2011

@heln to mohol byt mozno napr. MUDr. Kostolny?

x_shushu_x
28. júl 2011

MuDr. Kostolny nesadol viacerym.... A vcelku to nanho aj sedi, podla toho co som o nom pocula a aj mojej skusenosti

heln
29. júl 2011

@penn na papieroch mám dve pečiatky, Kostolný a Dlhopolček, takže áno, mohol to byť on..... ako fakt bol nepríjemný a necitlivý, ale zase mala som z neho dojem, že je odborník a naozaj sa vyzná.

x_shushu_x
29. júl 2011

no je to odbornik, ktory ta berie ako na beziacom pase a mam pocit, ze sa odosobnuje niekedy pre teba nevhodnymi poznamkami..... Ale hlavne, ze to uz mas za sebou,nie? 😉

heln
29. júl 2011

@x_shushu_x veru, to je hlavné, v zdraví za sebou.... 🙂 už zostáva len blednúca boľavá spomienka.....

kviann
29. júl 2011

aj ja by som mala technicku otazku, ked si donesiete plienky, prebalujete si babo na izbe sami alebo prebaluju sestricky a plienky sa im odovzdaju?
pocula som ze nie vzdy ma babo tu plienku ktoru ste si doniesli, teda ake plienky brat do porodnice? obycajne tesco, alebo nejake lepsie pampers sensitive,
dakujem

janulienka89
29. júl 2011

@kviann ahoj, sama si budes prebalovat babo 😉

nya
29. júl 2011

@heln
Dlhopolcek je velmi mily, taky tmavovlasi mladsi lekar.

x_shushu_x
29. júl 2011

@heln nevadi aj ta preboli, drzim palce nech cim skor 🙂

kaia
29. júl 2011

@kviann, kedze sa o babo staras sama (prve prebalenie Ti ukazu), tak je dobre zobrat si take plienky, ake chces aby babo malo 🙂. Ja odporucam Pampers Sensitive 😉

jasminet
29. júl 2011

@kviann v postielke pri babatku budes mat vzdy par plienok, vlhke utierky a mast na zadok. tie plienky co su v postielke mu sestricky budu menit ked nahodou ostane u nich na noc... ak by sa minuli tak daju 1-2 z vedlajsej postielky. to sa obcas stane... 😉

himmerova
29. júl 2011

Ahojky,ja som rodila na Antolskej a mal ma na starosti mudr:Rasto Sysak,strasne skvely lekar,vdaka nemu mam krasnu a zdravu dceru lebo som mala akutnu sekciu,kedy netlacil na primara tak ma necha rodit normalne a malinku by som zabila. Sestricky na sale aj na odd.sestonedeli boli skvele,nemam im vobec co vytknut,aj posrandovali a velmi ich mrzi ak na nich utocia pacientky. Fakt boli zlate,velmi odporucam...
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

jasminet
29. júl 2011

@himmerova vy ste cakali chlapca a mas babu? to sa tak sekli pri utz??? 😕 😀 kazdopadne gratulujem k babatku 😉 😵

penn
30. júl 2011

@heln tak to je jasne, ze kostolny, lebo dlhopolcek je pravy opak..aj moj doktor mu asi dal pisat spravu.. alebo mozno maju taku dohodu..no esteze som si zazmluvnila doktora.. lebo mili lekari boli jedno z pozitiv mojho porodu.. kebyze sa mi tam objavi kostolny tak ma natiahne, babo ani nevyjde

penn
30. júl 2011

@nya a tretia sa uz nedava ci co? tusim aj tretiu daju ked tak na sitie,nie? ach niekedy sa mi nechce verit, ze este stale su tam takito ludia.. tak mna by natiahlo keby som toto pocula, pre pana,mne epi nezabrala na bolest ale keby hej a niekto mi brani davku, no dakujem pekne

nya
31. júl 2011

@penn mali by dat asi aj tretiu, ak je na to prilezitost, ale asi sa to casto nestava. Ja som si tu druhu davku na sitie pytala a dali mi ju aj ked nakonec som ju ani nepotrebovala lebo som bola v narkoze. Personal je tam naozaj velmi fajn len jedna porodna asistentka je taka "prijemna osobka".

babulkaa
31. júl 2011

Kocky ktore ste rodili, kamoska mi hovorila ze je moznost dat na prvu noc babo sestrickam aby si mamicka oddychla. Je to pravda? Dik

x_shushu_x
31. júl 2011

@babulkaa prvu noc ti babo vobec nedavaju, az prve rano ti ho donesu..... Ale aj zvysok casu ho mozes dat sestrickam ak nevladzes, teda ak ich poprosis, nemal by to byt problem.....ak nas tam vtedy nebude na jednu izbu 50- co je tento plodny rok aj dost mozne 😀

charlize
31. júl 2011

Ahojte, aj ja mam technicku otazku - otecko k porodu potrebuje nejake veci na prezlecenie alebo dostane erarne/ ostane v tom, v com prisiel? Dakujem 🙂

Asi je natresk, vsak? Mozno budu aspon pustat skor domov 😝 My ideme v stredu podla vsetkeho...

janulienka89
31. júl 2011

ja som mala maleho pri sebe od zaciatku 😉
@charlize preco uz v stredu ides?

charlize
31. júl 2011

@janulienka89 Jani, som na 3 otvorena, babo uplne dole natlacene, brusko tvrdne, vsetko boli, Dr povedala, ze ak vobec do stredy vydrzime, tak nam aspon natoci monitor a vsetko skontroluje v nemocnici, ma sluzbu akurat - ale ze podla nej mozno ani dovtedy 😀 Vy ste ako na tom? 🙂

sartira
31. júl 2011

@babulkaa je to pravda, ja som mala babatko na novorodeneckom, ani sa ma nepytali,ci chcem malinku k sebe, ja som im rovno povedalana vecernej vizite, ze to privitam, pravudpovediac som sa bala, ze sa neprebudim, ked bude plackat, kedze som bola neskutocne unavena po porode 🙂)

@charlize manzel nepotrebuje nic ine len prezuvky

charlize
31. júl 2011

@sartira dakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre