Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

kajla123
3. aug 2011

@heln no pekne si to napisala a dakujem a este som sa chcela spytat to cievkovanie ta hadicka na moc ked ti to davali bolelo to?

kajla123
3. aug 2011

@sony123 aha no pri nom som bola na ultrazvuk prijemny lekar aj si ho mnoho maminiek pochvaluje no uvidim koho si ja zazmluvnim a hlavne dufam ze bude secko ok 🙂

veve39
3. aug 2011

@kajla123 velmi dolezite po spinal.anesteze je skutocne vydrzat 24hod.bez zdvihnutia hlavy dohora - do bokov jemne hlavu otacat mozes. Prave toto pomoze aby sa nerozvinula migrena na 3-5 den, ktora je neziaducim ucinkom takejto anestezy, to byva velmi silna migrena, ktora vznika z nejakej vzduchovej bubliny v miechovom kanaly.
Ked sa jej podari vyhnut, rekonvalescencia po sekcii je uplne bezproblemova vo vacsine pripadov - na 3.den ani nebudes vediet, ze ta rezali. 🙂 Najhorsie je samozrejme dvihanie sa na posteli, ale kazdym dnom to je lepsie.

heln
3. aug 2011

@kajla123 🙂 nie nebolelo, možno trošku nepríjemné, keď mi ju dávali si ani nepamätám a keď vyberali tak som sa tešila, že sa už budem môcť pohybovať bez sáčka......
pokiaľ nemáš nejaké veľmi vážne zdravotné problémy, tak by pri sekcii nemal nastať žiadny problém, je pri tom celá kopa personálu, myslím, že aj lekári boli dvaja, anesteziológ, pediater, detské sestry, a mnoho iných, neregistrovala som kto všetko tam bol, ale viem, že bola plná sála ľudí.....
jasné, že máš obavy, ale nemusíš sa toho báť 🙂

heln
3. aug 2011

@kajla123 ja som ležala len od poobedia do rána, takže to nebolo 24 hodín, a pár krát som zabudla a hlavu zodvihla, ale našťastie bez následkov, mňa až na ten tretí deň bolel chrbát z ležania a brucho, ale naozaj to bolo každý deň lepšie. áno a to dvíhanie bolo trochu problém, a tiež držanie bábätka, aj z toho ma bolel chrbát. hlavne si daj potom poradiť akú polohu máš mať pri kojení, aby Ťa netlačilo na brucho, lebo mne to akosi zabudli poradiť a malú som si zle držala a teda aj z toho ma bolel chrbát. a potom neboj, prvé dni bábo nepotrebuje veľa papať, v prípade núdze Ti ho prikŕmia a mlieko sa Ti spustí na taký tretí deň, nie veľa, ale bude stačiť, treba často a na krátko prikladať. toto mi tiež zabudli poradiť, lebo ja som si dávala často a na dlho a potom ma boleli bradavky (ale strašne). Takže Ti len radím, aby si sa toho vyvarovala. 🙂

kviann
3. aug 2011

@natadlia
myslim ze tu stranku neaktualizuju casto nakolko ine info su na stranke a ine na dverach ked si pred ambulanciou, najlepsie je si tam zavolat, na stranke ma kazda ambulancia tel.c. a teraz su dovolenky tak je to tam dost katastrofa, ordinuje len malo lekarov.

kviann
3. aug 2011

dalsia prednaska bude 15.8. o 12.30 myslim ze 3poschodie niekde za bufetom, ale na informaciach vedia poradit.

x_shushu_x
3. aug 2011

@kviann a nevies prosim ta, ci tam bol iba tento datum?

natadlia
3. aug 2011

@kviann Dnes od rána som to poňala tak kancelársky, lebo som nemala náladu tam isť, tak som sa snažila do ambulancii viac krát dovolať, no žial bez úspechu. Ráno bol môj priateľ odfotit ordinačne hodiny na jednotlivých dverách. Zajtra od rána pojdem do nemocnice ... a snad sa mi podari niečo vybaviť. Bola by som rada, keby lekára, ktorého si chcem zazmluvniť aby nebol na dovolenke tieto tri týždne a sa mi venoval. (do toho 23.8) Ak nepochodím, tak sa vzdám a budem mať každý týždeň iného lekára ... no čo už , hlavne 🙂))

jasminet
3. aug 2011

@natadlia ahoj, prosim ta, ked mas odfotene kazde dvere a ich oridnacne hodiny, mozes mi tam kuknut niekde detsku gynekologiu kedy je a u koho? alebo mi tie ordinacne preposlat? dakujem

natadlia
3. aug 2011

@jasminet odfotil len dvere č. 108, 22,23, 25, 26, 27 ... nie všetky, to sa mu nechcelo 🙂

kviann
3. aug 2011
erickaa
3. aug 2011

@natadlia Ahoj, trošku by som ťa "zneužila". Mohla by si mi prosím pozrieť, kedy ordinuje dr. Scholtz, myslím, že by to mala byť ambulancia č. 25. Ďakujéééém 😉 😉 😉

erickaa
3. aug 2011

A ešte sa chcem spýtať, kedy je najbližšia prednáška o EPI? A kde? 😉

kviann
3. aug 2011

@natadlia no ja mam tiez termin 23.8. a uz som bola 2x v poradni na antolskej a stale u ineho lekara, lebo stale ma niekto dovolenku a zastupuju aj iny lekari, takze moc nenavyberas, kedze je dovolenkove obdobie.Skus volat medzi 7h-8h, mala by tam byt aspon sestricka

kviann
3. aug 2011

@x_shushu_x ano v auguste bude iba tato prednaska lebo su doolenky, ja chodim na cvicenia k pani Jezikovej a ona nam o tom hovorila, aj v juli bola iba 1x. zrejme dalsia az v septembri

x_shushu_x
3. aug 2011

@kviann dakujem 🙂

kviann
3. aug 2011

no a hned mi pan doktor oznamil ze buduci tyzden bude na dovolenke tak mam zasa istniekam inam, no nenavyberas, ak budu ordinovat na dvoch ambulanciach tak to uz bude vela. min cakacia doba 2h, teraz je tam dost natresk tehulie, ale to aj preto ze je tam malo lekarov, kazdy si chce oddychnut, ved su dovolenky, musime chapat aj ich aj oni su len ludia. xi...xi..

kviann
3. aug 2011

bola som 1x u Markovej ale nic moc, nenadchla ma, teraz u Havaldu, konecne som si pomyslela ze doki vpohode, normalny, no kym sa vrati z dovolen mozno dovtedy aj porodime, a mozno budeme mat stastie a este sa raz k nemu dostaneme, uvidime nabuduce kam sa dostanem

kviann
3. aug 2011

jul a august asi neni dobry termin na chodenie po lekaroch a hlavne co sa tyka tehuliek ked zakazdym mas ist k inemu, nic moc, ale co uz ked sa nam to zzadarilo prave na tento termin tak vela nenavyberame, uz len aby bolo po vsetkom, a boli doma aj z drobcom zdravi a v poriadku

lusil2005
3. aug 2011

@kviann to je fakt. a mamicky co nadavaju na lekarov - vezmite si ze pre nich to nieje o tom ze sa tyzden neukazu v nemocnici. okrem poradni este odkrucaju sluzby na porodnici, odd. rizikoveho tehotenstva atd atd. nehovoriac o tom ze chudak lekar ktory prave sluzbu na poradniach ma 😅 nemoze si ani na wc odskocit...

natadlia
3. aug 2011

@kviann viem, že moc nenavyberám ... zistila som to v pondelok a utorok☹
Inak asi som mala začat chodiť do poradne do nemocnice skôr ale môj lekár ma poslal až tento týždeň ... asi mi vynadajú no som zvedava .

heln
3. aug 2011

keď vás čítam, tak som rada, že som si to už odrodila, nezávidím vám to čakanie, aspoň dúfam, že tam teraz nemáte veľké teplo za tým sklom.....

kviann
3. aug 2011

@natadlia neboj nic, nevynadaju, vsak si mala poradnu u svojho gyn, takze masdokazy ze si bola u gyn, nemaju preco vynadat, len sa posadit do cakarne a cakat

lusil2005
3. aug 2011

@natadlia nevynadaju, ja som bola prvy krat az v 39 tt. 😉

natadlia
3. aug 2011

@erickaa ... nie je to sice najlepšia kvalita, ale snad pomôže .... (stiahnuté by sa to malo dať lepšie kuknúť)

denka23
3. aug 2011

@erickaa prednáška epi je každú stredu o 14.00 na oddelení ARO je to na prízemí, keď prídeš vchodom do nemocnice.....🙂

pitik
4. aug 2011

@erickaa Dr. Scholtz ma poradnu v pndelok od 9 do tusim 12.30, ale teraz ma do 15.8. dovolenku a este sa niekam chysta, rodila som s nim v posledny den jeho sluzby, 1.8. odchadzal a manzelovi spomenul, ze ma este 3 tyzdne dovolenku

denda83
4. aug 2011

Ahoooj baby....ja viem uz ste to popisali, ale fakt asi 600 stran neprecitam.....ako to je na antolskej, ked idete prvykrat na poradnu tam? to si tam nahodne vyberiete dvere a cakate????? ako to vlastne je?

stolwerkas
4. aug 2011

@denda83 presne tak...resp. mne odporucil konkretneho lekara moj gynekolog, ale mozes zaklopat kam chces 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre