Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

shawn7
10. aug 2011

@denda83 ja som sa tiez klepala, ci nebude na dovolenke ked tona mna pride, no stihli sme to 🙂
inak k ordinacnym hodinam, ja som k nemu chodila vo stvrtok a ordinoval od rana, i ked na dverach mal od 11 do 12:30 . Rano tam bolo vela ziem, ja som chodila tak okolo 10 a dalo sa. ak ho chces zazmluvnit, tak mu to povedz pomaly hned ako prides do ordinacie.......si ta hned objedna.

denda83
10. aug 2011

@shawn7 🙂 dakujem za infosky...🙂 no chcem mu to hned navrhnut od zaciatku...tak dufam budem mat stastie🙂

saskako
10. aug 2011

@denka23 DAKUJEM 🙂

kviann
11. aug 2011

mate nejake skusenosti s YAL klyzma? predpise mi to gyn na antolskej na poziadanie??? nakolko moj gyn ma dnes odbyl ze nevie co to je, ze naco to potrebujem, no robil zo seba sedlaka, Viete poradit nejakeho gyn ktory berie aj nove pacientky??? Petrzalka,

kviann
11. aug 2011

ak nahodou sa niekomu zvysil 1ks YAL klyzma, mozem odkupit, ak je tu niekto z Petrzalky ozvite sa mi na email.
v baleni su 2 ks, mozno sa Vam jeden zvysil. Dakujem

x_shushu_x
11. aug 2011

@kviann aj ja som nad nim rozmyslala, ale zevraj nie je moc dobry / ucinny.... 😒 ... a preco nanho potrebbujes predpis??

x_shushu_x
11. aug 2011

@kviann prave pozeram, ze je na lekarsky predpis, hopla 🙂

denka23
11. aug 2011

@kviann ahojky, viem, že môj gynekológ MUDr. Škurla na poliklinike Šustekova, viem, že určite berie nové pacientky, lebo moja kamarátka tam teraz išla.....a ja som s ním spokojná, je príjemný, vždy mi vo všetkom poradil dobre, aj pri vyšetrení je úplne v pohodičke....sestričku má tiež dobrú....proste som s ním veľmi spokojná 🙂 a nemenila by som 😉 😉 😉 keby si chcela, tak si ho kukni na www.sustekova.sk môžem odporučiť 😒 😒 😒

x_shushu_x
11. aug 2011

@denka23 ja ho nemam rada....nebyt sestricky, tak tam asi nechodim 😒 ....

denka23
11. aug 2011

@x_shushu_x a prečo? ja som s ním nikdy nemala problém...žiaden..... ale pravda záleží na človeku 🙂

x_shushu_x
11. aug 2011

@denka23 vsak ano kazdemu vyhovuje nieco ine...uprimne povedane keby som mala istotu, ze narazim na dobreho gynekologa, tak idem hladat, ale to nema zmysel podla mna.....Mam pocit, ze som prenho zacala existovat az teraz, ked som ostala tehotna. Vzdy ked som mala nejaky problem, nikdy mi nepovedal ani co mi je, popripade mi dal nejake lieky, ktore so mnou ani neprekonzultoval (dobrala som antibiotika a tyzden na to mi predpisal dvoje- samozrejme sa nepytal ci som nejake brala a ani mi neplanoval oznamit, ze to co mi dava su ATB) aj teraz mi predpisal...samozrejme zase ATB, co som zistila az na predpise ked som vysla z ordinacie, neviem ci je to prenho bezny liek, ale ja v tehotenstve moc po ATB netuzim. Pytala som si od neho vymenny listok- on na to, ze "ja neviem....to asi dava sestricka" (ktora ma teraz dva tyzdne dovolenku)...takze sa k tomu asi nedostanem.....taktiez som mala kedysi problem, ktory chcel riesit antikoncepciou, ked som mu povedala, ze antiku brat nemozem- tym hasol cely moj problem....keby nebolo sestricky, neviem ani minimum o mojom zdravotnom stave......takze tak 🙂 ....a radsej koncim, lebo som sa nejak rozkecala a toto ma byt o antolskej 🤐

kviann
11. aug 2011

@x_shushu_x , denka23, no ved ja tiez chodim knemu, a tak isto mozem povedat, ze on moc toho nenarozprava, a vsetko treba z neho tahat ako s chlpatej deky, naozaj len sestricka je ok, ale aj tak je nejaky spomaleny, aj vysetrenia dlho trvaju, ak nejdem cakat 1,5h vopred tak potom cakam aj 2-3h a to som nejaka 10 napr.ved to asi poznate, ani by mi nic nevadilo len ma dnes vytocil ked som ho sla poprosit ci mi moze predpiast Yal, aby som ho nemusela cely platit, lebo polovicu preplaca poistovna , a kedze mi to poradila svagrina ze je to lepsie ako obycajna mydlova voda, tak som sla, a odbil ma ze co to vlastne po nom chcem, ze on to nepozna, ze to mi ma porodnik predpisat, (co viem bezne to napisu sestricky ale dnes tam zastupovala nejaka ina) no jednoducho spraval sa ako sedlak, a to v inych malych mestach vedia gyn co je YAL klyzma, tak som mu to polopaticky vysvetlila ze to si bezne davaju baby predpisovat, a stale sa vykrucal tak som dala kartu na stol, otocila som sa a podakovala mu za ochotu :((( to je co za gyn ze nema sajnu co to vlastne je, ked to bezne iny gyn predpisuju, vraj od neho take nieco este nikto neziadal. Ale uz mi ho objednali vjednej lekarni, nie vsade sa da aj kupit.

kviann
11. aug 2011

aj ked som chodila k nemu do poradne tak len cumel na monitor a nic nehovoril, a ked som ho poprosila ci mi vie pomerat babo ze kolko asi vazi tak sa ma opytal ze v ktorom som tyzdni, pozrel na papier do tabulky a co bolo napisane pri 34 tt ze 2200g tak mi povedal ze asi priblizne tolko, no dakujem pekne za taky vypocet, tak naco ma potom ultrazvuk ked neni schopny to tam vyratat.
uz ma aj novy ultrazvuk ale asi len na okrasu, nejak sa ho netrhal pouzit, aby som si mohla kuknut aj ja na obrazovku, ved iny lekari to automaticky natocia obrazovku aby aj mamicka videla nieco, no neviem spomaleny nejaky je.
Esteze som chodim uz na Antolsku tam som aspon babo mohla vzdy na monitore kuknut , aj urobit si video.
Skurla je este dost staromodny by som povedala.

x_shushu_x
11. aug 2011

@kviann no vsak...ja som od neho chcela, ci si mozem dat v tehotenstve obycajne prirodne cipky- gyntima probiotika....a poslal ma do kelu, ze to nepozna a nikdy o tom nepocul xD... nepovie ti nic....Na mne sice ten novy ultrazvuk skusal (v pondelok ho zevraj dostal a ja som tam bola vo stvrtok) ukazal mi srdiecko ako bije a ucil sa to tam merat na mne asi (co mi je jedno)....no kazdopadne to nie je typ lekara, ktory by som ja odporucala.....max povie, ze je vsetko OK...aj ked mi diagnozu nepovedal a ja som sa ho spytala co mi je, tak on na to- je to v poriadku.... 🙂 skus sa popytat na antolskej, ked uz chodis tam a ak ani tam ti to nepredpisu, tak sa na to vykasli alebo budes musiet minut viac no...co uz s nimi :o/

denka23
11. aug 2011

@x_shushu_x @kviann fúúúúha, no to čo ste tu všetko popísali, normálne som sa zhrozila ☹ tak to som nevedela, že až takýto d.... je....ja som sa stretla u neho zatial len z pozitívom....ako nemožem povedať že priznávam, že je troška spomalený, ale vždy keď som niečo potrebovala, alebo mala problém, vždy mi pomohol.....ale asi som nikdy nemala nejaké važnejšie problémy, vždy to boli možno len maličkosti....ja som napísala, že ho odporučam, lebo som nikdy nemala zlú skúsenosť s ním, ale určite si nechám poradiť.....ďakujem 😉 😉 😉

x_shushu_x
11. aug 2011

@denka23 no mozno len nam nevie poradit 😝 ....ale pokym ti vyhovuje, je to len dobre- kiezby to tak zostalo 🙂 ...a my si pokecame so sestrickou 😀

denka23
11. aug 2011

@x_shushu_x tak zasa nechcem rozprávať že je to naj doktor.....a vy ste presila v názore, tak na tom asi niečo bude....nebude to len tak....:P a s tou sestričkou si aj ja rada pokecám 😀

lindt
12. aug 2011

caute, baby! Ja sa chcem spytat, ci sa niektora z vas nechysta v pon. 15.8. na tu prednasku, co robia. Ze by sme dali niekde stretko v nemocnici a tak.🙂
A inak, na Antolskej som bola 1x v stredu a mala som moznost sa stretnut s Korbelom, vysvetloval mi nejake veci ohladom mojho stavu (RH faktor negat. a mm RH faktor pozit. ) a bol velmi mily, vysvetlil, potom som spomenula nejake bolesti pod prsiami a tak, tak ze vezmeme krv na pecen a zlcnik, aby mal istotu, naozaj bol mily. To len tak k lekarovi.🙂

x_shushu_x
12. aug 2011

@lindt pravdepodobne idem....ale aj s chlapom...o pol 12 to ma byt, nie?....tak co keby sme sa stretli vsetky velke bruska nejak 11:10 v hlavnom vchode pri infoskach hmmm?...Tiez to asi budeme musiet hladat 😀

renatkas
12. aug 2011

@kviann ja som rodila s Yal gelom v Ruzinove Lukaska a neviem ci to bolo vdaka tomu alebo nie ale hned som zacala mat 3-minutove kontrakcie takze podla mna mne to urychlilo porod, ale hlavne nebolo to vobec neprijemne ked mi to davala sestricka, ani som to necitila. Lekar v poradni na Antolskej ti to nemoze predpisat? Ja sa to chystam pytat tam ked budem chodit posledny mesiac.

@lindt mozno blba otazka, ale co sa riesi na tej prednaske? to je povinne?

bublinqa
12. aug 2011

@lindt ahoj, suhlasim s tebou, korbel je fakt kapacita. som tiez RH neg. a mm Rh pozit. 🙂 a kedze som u neho nahodou rodila po rizikovom tehu predcasne a bola som velmi spokojna, odkedy som tehu chodim do jeho ambulancie a uz som si ho aj zazmuvnila k porodu. som mu velmi vdacna, ze moje druhe tehu dotiahol az takto daleko.

lindt
12. aug 2011

@x_shushu_x super, ja by som bola tiez rada, keby siel aj ten moj, ale asi ho neuvolnia z prace. Co som si odfotila papier, kde to maju rozpisane, tak tam pisu, ze od 12,30 na III.poschodi. Je to niekde v malej zasadacke (nad bufetom). Viac info o mieste konania neudali. Ja som presne za take stretko,ako pises,len to bude asi skoro, ked tak dajme to o 12:00 pri tom hl. vchode pri infoskach. Za pol hodinku to snad najdeme 😀
@renatkas urcite to nie je blba otazka a ani ja sama presne neviem, co sa tam bude diat, ale co viem, tak vzdy sa venuju nejakej teme, napr. prva doba porodna, druha doba porodna, co sa deje pocas porodu,ako to prebieha a pod. Ze je to dobre absolvovat, aby si mala aspon aku- taku predstavu, co ta caka. Ty uz dietatko mas,ako vidim, takze mas aspon hmlistu predstavu, co tam s tebou robia, ale ja napr. si to ani neviem predstavit. A potom tam asi aj o tom debatujete, pokial ma niekto nejake otazky.
@bublinqa ano, presne ako pises aj mne sa zdal veeelmi dobry. A co sa mi pacilo, na chodbe bolo dost zien a aj tak ma neodbil, mal na mna cas, co sa casto nestava. A inak, dala si si aj ty pichnut ten Rhophylac 300 este pred porodom, ci to sa riesi uz inak, ked cakas druhe babo? Lebo po porode prveho ti urcite pichli a neviem, ci je potrebne aj pocas druheho tehu pichat. Mne to odporucil pichnut teraz, pre pripad, ze sa zacnu tvorit protilatky tesne pred porodom, tak som si to dala, aby sa nic nestalo a potom si to nevycitala. Lenze problem bol, ze som mala 4 neziaduce ucinky, som myslela, ze to nezvladnem doma,ale na druhy den som bola fit.🙂 Aspon som citila, ze sa nieco so mnou deje, asi ta latka nejako ucinkovala...

x_shushu_x
12. aug 2011

@lindt no vsak aj ja dufam, ze nezabudol a volno si vybavil.....hehe a je to skoro, ja som si myslela, ze je to 11:30 😀 ....takze po tej 12:00 by to bolo ok 🙂 .... A drzim palce, nech aj tvojho uvolnia 😉

lindt
12. aug 2011

@x_shushu_x skvele! tak sa v pondelok teda vidime.🙂 snad ta spoznam. Bolo by super, keby sli aj oni, predsalen pokial tam s nami chcu byt, mali by byt tiez informovani...

bublinqa
12. aug 2011

@lindt Rhophylac som si na jeho odporucanie dala pichnut, pri prvom tehu som mala, resp. nemala stastie na dr., ktory sa ani neunuval vysvetlit mi mozne rizika, ked je zena Rh neg. a muz Rh pozit. :( Babo sa nastastie narodilo Rh negativne, a vtedy sa to po porode pichat nemusi, iba ak by bolo Rh pozit., aby to nemalo potom vplyv na dalsie tehu. Ja som ziadne neziaduce ucinky nemala, bola som upozornena na to, ze to bude trosku neprijemne, ale kratko pred tym ma ustipla vcela, tak som nevedela ktoru bolest mam skor vnimat :D

lindt
12. aug 2011

@bublinqa veru,ako hovoris, pekne mi to vysvetlil, co a ako. No, pekne, to si si uzila, lebo vpich po vcele dost boli. Ta vakcina ma stipala, to ano, ale doma som si to uzila poriadne.☹

x_shushu_x
12. aug 2011

@lindt okey,vidime....a spoznat sa musime, budeme citit ze sme to my xD

x_shushu_x
12. aug 2011

@bublinqa
@lindt baby prepacte, ze vam do toho leziem, ale mna by zaujimalo, ako sa to vlastne zacalo riesit....sice my mame obaja Rh rovnake, ale ak by sme nemali....niekde sa vas na to pytali? Alebo ako to je?

bublinqa
12. aug 2011

@x_shushu_x na zaciatku tehu lekar zistuje krvnu skupinu tvoju aj otca dietata Pri prvom tehu som netusila aku mam krvnu skupinu 😎, tak spravili odber a od mm potrebovali potvrdenie od lekarky o jeho krvnej skupine, aby to mali na papieri. A kedze sa zistilo, ze ja som Rh neg. a mm je Rh poz. tak ma upozornili, ze budem viac kontrolovana, teda budem mat castejsie odbery krvi kvoli tvorbe protilatok. Krvnu skupinu dr. zapise aj do tehu knizky a mne tam dal prave kvoli neg. Rh vykricnik. Ono dolezite je Rh matky, kedze babo rastie v jej brusku. Teba sa dr. nepytal ci uz na zaciatku tehu alebo pri zakladani tehu knizky na krvnu skupinu? Lebo stretla som sa aj s takymi pripadmi, ked sa na to dr. vobec nepytal...co by teda mal prave kvoli Rh.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre