Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

renatkas
30. aug 2011

@erickaa a ako dlho sa asi caka? A bola si uz na prednaske o Epi? Maju to niekde na stranke napisane ze kedy to je? Vdaka

erickaa
30. aug 2011

@renatkas Ja som ešte u doktora nebola, je na dovolenke. Takže v pondelok idem prvý krát. Sama som zvedavá na ako dlho to bude... 😝
Na prednášku o EPI sa chystám zajtra. Býva to každú stredu o 14-tej, niekde na prízemí pri výťahoch (anesteziológia). Spoznáš to ževraj podľa toho, že tam stojí veľa báb s bruškami 😀

luppita
30. aug 2011

Ahojte, aj ja stale uvazujem, ze ktoru nemocnicu si vybrat. Ako je to na antolskej so standardom a nadstandardom odd? kolko sa plati? kolko mamiciek je na izbe? dietatko mozu byt stale pri mne? A co laktacne sestry, staraju sa tam o to? ukazu, vysvetlia ako kojit v praxi? kolko dni vas tam drzali, ak bolo vsetko OK? Prikladaju dietako hned mamicke na didik po porode? alebo ho proste vezmu a kaslu na to? Kolko stoji otecko pri porode? Je tam aj niaka cakacka (vzdycharen) ? Ak hej moze tam byt aj otecko s vami ten cas co cakate.... ja som pri prvom porode dosla do nemocnice ked som uz bola otvorena na 4prsty, takze to slo celkom rychlo a sup na salu aj s mm. Ale kamoska bola na cakacke niekolko hod a sama bez mm (tam s nou byt nemohol, az na sale), jeho poslali dom, ze ked to bude zavolaju ho.... a ltt ze stihol doletiet spat 😢 toto bolo na kramaroch.
ono pre mna bolo dolezite, ze je pri mne, ze sa so mnou prechadza..... keby som to mala sama absolvovat tak veru neviem ako.... ako toto funguje na antolskej? dakujem moc za akekolvek info, aby som sa vedela lahsie rozhodnut a este otazocka, navstevy mozu ist do kontaktu s babatkom, alebo to tam funguje ako v ruzinove, ze cez sklo? dakujem

renatkas
30. aug 2011

@erickaa prosim ta a odkial vies kto ma kedy poradnu? Ja som na stranke Antolskej nasla Scholtza len ako rizikovu graviditu od stredy do piatka, v pondelok tam je podla toho rozpisu Oravec. A Rozemberg tam neni pre istotu vobec 😒

erickaa
30. aug 2011

@renatkas To, čo majú na stránke Antolskej je neaktuálne. A okrem toho to majú rôzne poprehadzované kvôli dovolenkám. Mne to hovoril sám doktor, že v pondelok mám dojsť, že v pondelok má poradne. 😀

erickaa
30. aug 2011

@renatkas Ale keď pôjdeš na tú prednášku o EPI, tak podľa mňa na dverách to niekde bude rozpísané. Môžem ti to pozrieť, ak chceš. 🙂

renatkas
30. aug 2011

@erickaa a od kedy do kedy tam je v pondelok? lebo mam aj termin u diabetologicky o 11:30 takze vtedy lekara asi ani nestiham 😒 Prosim ta ked budes taka zlata pozri mi kedy este ordinuje Scholtz a Rozemberg, na tu prednasku pojdem az ked mi povedia ze nebudem rodit cisarskym ale pokusime sa normalne 🙂

erickaa
30. aug 2011

@renatkas V pondelok tam je od 8:00 tuším do 12:30. A pozriem ti to. Aj tak tam chcem ísť zajtra pozrieť, ako to tam vyzerá, keď tam už budem. Ešte som tuším jakživ nebola na Antolskej 😀

swiss
30. aug 2011

@luppita no ja som rodila na Antolskej v novembry, vtedy boli na štandarde 2 mimičky s bábätkami, žiaľ nadštandard, ktorý som chcela aj ja, beznádejne obsadený. Za nadštandard sa platí 33€ ak si ešte s inou maminou,ak by si chcela celú izbu pre seba, tak 66€. Dieťatko môže byť stále pri Tebe, ale po pôrode to robia väčšinou tak, že ho po ošetrení prinesú na prvé prisatie ešte na sále, potom ide na takú vyhrievanú podložku na šestonedelie. Ty si ešte dve hodiny na sále a potom ťa prevezú na šestonedelie, kde Ťa asi tak po 6 hodinách postavia na nohy a naženú do sprchy, ešte večer Ti prinesú bábo na prisatie a na noc je u setričiek. Od 5 ráno ho už máš potom stále pri sebe. Laktačné poradkyne nečakaj, žiadne tam nie sú a každá sestrička ktorej sa spýtaš Ti povie niečo iné, ak vôbec. My sme mali novorodeneckú žltačku, ale na 5-ty deň sme šli domov, inak prepúšťajú po 4-roch dňoch. Čakačka tam nie je, len vyšetrovňa pri ktorej je sprcha s WC. My sme čakačku ani nepotrebovali, lebo kým spravili prípravu a otecko zbehol zaplatiť poplatok už sme išli na sálu. Poplatok je 16,66€ za otecka pri pôrode. Inak sa mi zdá, že tam nejaký otecko čakal na chodbe ( už v nútry v pôrodnici) na takých stoličkách a zavolali ho až na sálu. Návštevy k bábätkám môžu len na nadštandard, inak len cez sklo. Dúfam, že som Ti odpovedala na všetky otázky. Neviem ako je to v prípade CS, to by Ti snáď vedel niekto iný poradiť. 🙂

lusindalulu
30. aug 2011

Ahojte, chccem sa spytat ohladom epiduralky ... pisalo sa tu ze vraj treba niake vysetrenia kvoli EPI ale po novom to vraj uz netreba tak ako to je ? lebo ja som neni rozhodnuta ci si dam pichnut alebo nie len by som chcela ist preistotu na tu prednasku keby sa v poslednej chvily rozhodnem ze chcem ... len nechcem zbytocne absolvovat a platiti vysetrenia kedze som neni este rozhodnuta .. viete niektora ako je to teraz ?

bublinqa
30. aug 2011

@luppita ahoj, ja som na antolskej rodila 2x, mozem len odporucat, manzel bol so mnou v podstate od prvych kontrakcii, v prvom pripade aj pocas porodu. V druhom pripade som rodila akutnym cisarskym, mm bol so mnou do poslednej chvile, na operacku ho uz ale nepustili, az ked bolo babo na svete a sestricky ho cistili a obliekli, vtedy ho pustili na chvilu dnu, aby videl maleho. Babo mi doniesli ukazat este na operacke. Po cisarskom nemas babo cely cas pri sebe, sestricky mi ho doniesli ukazat vecer a potom skoro rano. Gynekologicke sestricky sa potom snazia maminy po cisarskom co najskor rozchodit, pomozu vstat z postele a sup rovno do sprchy a nasledne po tom prelozia na inu izbu. 2 noci sa moze babo nechat sestrickam, potom je uz ale neustale s maminou. Co sa tyka laktacnych poradkyn...ako pise swiss, kazda ti povie nieco ine a je uz potom na tebe, co si vyberies 🙂 Teraz tam mali plno, takze aj maminy, ktore boli po cisarskom a boli v poriadku, tiez aj babatka, tak pustali aj na 4.den. Ja som bola v izbe pre 2 maminy, ale tusim su aj izby pre 3 maminy, kde je to dost natlacene. Sprcha a wc je spolocna pre 2 izby, nadstandard ma svoje.

lusindalulu
30. aug 2011

a este sa chcem spytat ze kedy sa plati za epiduralku ? staci v den porodu ale hned po prednaske ? nakolko nie som este rozhodnuta ci ju budem chciet ...

denka23
30. aug 2011

Ahojky baby, chcela by som sa opýtať, neviete mi poradiť teraz v piatok kto ordinuje na Antolskej? teda lepšie povedané nejaký dobrý doktor? lebo doteraz som chodila k Oravcovi a najhoršie na tom je že tento piatok má MUDr.Oravec dovolenku, tak musím isť do inej ambulancie...preložila by som poradňu na pondelok ale musím isť v piatok lebo termín pôrodu mám teraz vo štvrtok a malička sa ešte nechystá nejako, tak mi pán doktor povedal ak do štvrtka neporodím nech prídem v piatok do hocijakej ambulancie a dajú ma na monitor. Ďakujem vopred za radu...

@lusindalulu ahojky tak ja som na prednáške o EPI bola, to si len vypočuješ prednášku a keď chodíš do poradne tak tam ti spravia krvné odbery (hlavne hemokoagulanciu) a aj EKG, to im stačí k EPI...nemusíš si to v poradni pátať oni ti to urobia automaticky... cena EPI je 150 eur, a s platením? ja som rozhodnutá tak že som si ju nezaplatila, lebo moc ju nechcem, ale išla som preistotu na prednášku nech dostanem papiere k tomu, a keď náhodou si to vymyslím pri pôrode, že chcem EPI tak pošlem rýchlo mm aby to zaplatil v pokladni...viem že to moc nemajú radi že na poslednú chvílu platiš, ale čo už.....takže s platením zaleží na tebe, či teraz zaplatíš alebo potom....ako o peniaze neprídeš keby si náhodou dopredu zaplatila a potom by si ju pri porode nechcela, odpočítaju ti 10 eur za manipulašný poplatok a zbytok 140 eur ti vrátia.....dúfam, že som ti pomohla nejako....🙂

tehula
31. aug 2011

@lusindalulu ako pise @denka23 staci epi zaplatit aj v den porordu, ked sa napokon rozhodnes, ze posles muza do pokladne. Testy ti urobia v ramci poradne. S cenou je to tak, ze stoji 150eur, ale ak ti ju nepichnu, lebo sa nebude stihat, alebo si to s pichnutim rozmyslis, tak ti vratia po prepusteni z nemocky 140eur, ze 10si nechavaju ako nejaky manipulacny poplatok. Takze ak by niekto frflal, preco to platis na poslednu chvilu, tak im treba o manipulacnom povedat.

@denka23 ja som chodievala aj som rodila obe deti u MUDr. Oravca. Co si pamatam, tak v piatky ordinovali aj na cisle 22, len neviem, ktory lekar, kedze von vychadzala len sestricka. Ale isto tam na poradnu mozes skocit.

lusindalulu
31. aug 2011

dakujem baby 🙂

maria30
31. aug 2011

@luppita čakačka tam je, ja som na nej pred mesiacom a pol bola... otecko na ňu nesmie, až keď pôjdeš na sálu... inak je všetko tak ako píše @swiss 😉

mirkita
31. aug 2011

@lusindalulu no co sa tyka vysetreni tak asi mas na mysli len odber krvi...nic ine mi nerobili a okrem prednasky a zaplatenia som nic ine kvoli epi nemusela absolvovat...vlastne som bola aj na EKG ale to bola taka rychlovka a neviem ci ti bolo prave kvoli epi

swiss
31. aug 2011

@maria30 čakačka je tá miestnosť vedľa vyšetrovne kde Ťa dajú na monitor a spisujú papiere? Lebo to je asi jediná iná miestnosť, ktorú som tam videla. Inak ja som bola celý čas v tej vyšetrovni, väčšinou sama, ak nerátam upratovačku, ktorá tam trikrát prišla niečo umývať (dodnes mi nie je jasné čo vlastne) a vliezla mi do sprchy aj na WC. Veľmi milá skúsenosť. 😒

mirkita
31. aug 2011

@luppita ja som bola na cakacke nejake 3 hodinky alebo tak a bolo fajn, mala som aj spolu cakatelku 😀 ale mm tam nesmel ist ...ked som isla na klystir tak mi povedali ze mozem muza zavolat a prisiel v pohode...neviem si ani predstavit ze by sa tam tulali aj oteckovia, mne to uz bolo trochu divne ze som chodila po chodbe a videla som muzov ako chodia na salu a to ked krvacas, pripadne este odchadza voda ako u mna....a potom som uz zacala fucat a opierat sa o vsetko co bolo po ruke... 😎
pred porodom som si myslela ze budem chciet aby tam mm so mnou bol kazdu sekundu...ale tie priestory na to nie su robene a neda sa to ak nejdes hned na salu...na sale problem nebol, tam sme boli len spolu....takze ak nepojdes na cakacku tak moze ist muz s tebou hned na salu
maleho mi prilozili ked ho umyli a bol zabaleny v plachte...personal bol velmi mily, este nam aj spolocne foto spravili 🙂
na standarde sme boli 2 a bolo to super
navstevy babo videli len cez sklo, mamicky mozu vyjst von bez babatka...ak si zaplatis nadstandard tak pustia navstevu k tebe na izbu
pustili nas presne na 5.den, vraj podla zakona musi byt mamicka cele 4 dni v nemocnici po klasickom porode

mirkita
31. aug 2011

@swiss ano napravo od vysetrovne = teda medzi vysetrovnou a salou je taka izba co vyzera ako klasicka na 600nedeli...to je cakacka...boli tam tri postele a wc so sprchou

maria30
31. aug 2011

@swiss hm.. tak to je nepríjemné.. ja by som tej upratovačke povedala, či jej neprekáža, že som v sprche.. mne by to teda vadilo.. čakačka je medzi vyšetrovňou a pôrodnou sálou.. je to normálna izba so sprchou, veckom a postelami ako inde na oddeleniach.. 😉

luppita
31. aug 2011

@swiss @bublinqa @mirkita diki baby za infosky 🙂

swiss
31. aug 2011

@mirkita, @maria30 tak to bude niečo iné. Toto sa prešlo rovno dverami na boku tej vyšetrovne (nie cez chodbu) do tej miestnosti, bola tam len jedna posteľ, monitor a taký dlhý stôl s PC pri stene, kde vypisovali papiere. No, veď som jej povedala, či to musí robiť teraz, či to nepočká. Tak niečo zašomrala a potom odišla.

mirkita
31. aug 2011

@swiss jaj tak to patri k vysetrovni ta miestnost....a ta cakacka to je fakt ze oddelena izba, ako normalka izba na 600nedeli...no nie kazda mame tu moznost sa tam dostat 😀

lucyfuk77
31. aug 2011

Ahojte kočky, prosím viete mi poradiť ako sa dám preniesť zdravotná karta do ambulancií na Antolskej, som tehotná, ale so svojim gynekológom nie som moc spokojná (hneď na prvej návšteve - aby mi potvrdil tehotenstvo odomňa vypýtal 2O€ za ultrazvuk), neviete na koľko bezplatných ultrazvukov mám v tehotenstve nárok ? Každopádne - chcem rodiť na Antolskej a rada by som už aj tam chodila do poradne... Ďakujem za pomoc 🙂

wera.g
31. aug 2011

ahojte, prosím vás rodila niektorá z vás s mudr scholtzom? v pondelok si ho idem zazmluvniť, tak by som rada vedela, ako ste s ním boli spokojné pri pôrode 🙂

A ešte otázočka, cisársky sa na Antolskej robí len v úplnej anestézii, či aj tá spinálna sa dá? Totiž drobček je otočený dole riťkou, tak nám bude asi hroziť cisársky ☹ a nechcem celkovú anestézu, chcem vidieť drobčeka čím skôr po narodení a nie až na druhý deň, alebo kedy.. 😅

bublinqa
31. aug 2011

@wera.g ahoj, mne skusali najprv spinalku a ked sa anesteziologicke nedarilo napichnut ma, tak docent zavelil, nech mi da celkovu anesteziu, nakolko o krpcovom zivote rozhodovali sekundy. Pri druhom vpichu sa jej to vsak podarilo, tak som mala spinalku. Najlepsie sa picha spinalka pocas kontrakcie, anesteziologicka sa mohla pucit od zlosti, ze sa vrtim 😀. Ono to zrejme zavisi od zdravotneho stavu maminy a podla toho zvolia bud jedno alebo druhe.

wera.g
31. aug 2011

@bublinqa ahoj 🙂 no to hej, keď ide o zdravie drobčeka, tak čokoľvek, aj úplnú anestézu, len aby bol drobček v poriadku.. Sa divila, že sa vrtíš počas kontrakcie? 😀 a tá spinálka sa tiež pichá takisto ako epidurál? teda musím ísť tiež na poučenie, či to je niečo iné?
A potom ako si sa cítila po pôrode? Kedy si videla drobca? A kedy ti ho priložili? Totiž, chcem kojiť a nechcem aby mu hneď dali fľašu, alebo cumel, kým budem spať, ako som už čítala že sa to tak deje 😕

bublinqa
31. aug 2011

@wera.g spinalku mi pichla do chrbtice, tak ako epidural. Pri spinalke nemusis ist na ziadne poucenie. Ja som sa bala spinalky, ze budem pocas zakroku citit bolest. Nakoniec sa moje obavy nepotvrdili, od pasa nadol som necitila vobec nic, dokonca ani ked maleho vyberali, na co ma docent upozornil, ze to moze byt trosku neprijemne. Od pasa nahor som potom mala strasnu zimnicu, ktora trvala necelu hodinu. Sestricky dostali od docenta pokyn, ze ak sa budem stazovat na bolesti, maju mi okamzite nieco dat 🙂 , ale len co spinalka prestavala ucinkovat, vnimala som viac stahovanie maternice, ako ranu. Ta ma nebolela vobec. To az potom pri vstavani z postele 😀 Maly sa narodil 16:40, ukazali mi ho este na operacke a potom mi ho doniesli vecer na izbu, sestricka mi ho pomohla prilozit na prsnik, kedze moj pohyb bol dost obmedzeny a potom o 5-tej rano. Cez den ma sestricky rozchodili, maleho som si mohla vziat k sebe, ale na noc som ho potom este nechala u sestriciek a od nasledujuceho dna opat od 5-tej som ho uz mala stale pri sebe. Pri prvom krpcovi som mala velmi vela mlieka, teraz mi vsak par dni trvalo, kym sa rozbehlo...dolezite je nevzdavat sa a casto babo prikladat. Aj kazdu hodinu. Tiez je dolezity pitny rezim...pit, pit a pit 🙂 Babatku prve 1-2 dni uplne staci tvoje kolostrum, ale sestricky maju tendenciu dokrmovat UM. Takze odporucam povzniest sa nad bolesti a co najskor si babo vypytat a nechavat u seba a casto prikladat, aby sa mlieko co najskor rozbehlo. Ja som v tomto bola hlupa a dala sa nahovorit sestrickou, ze ho mam dokrmit UM. Potom som sa ale zasekla a povedala si, ze sa nevzdam a dokrmovanie sa viac nekonalo. Nastastie 🙂

katulka74
31. aug 2011

wera.g ahoj oktobrovka,na Antolskej su urcite za spinal,ja som totiz chce celkovu,tu robia len v nutnom pripade.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre