Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

makimakimaki
28. sep 2011

prednaska je na anesteziologickom na prizemi nemocnice - priamo oproti vytahom, treba v stredu o 14,00 cakat pri vytahoch, kym si vas vyzdvihnu. Aspon tak to bolo dnes 😉)) Dnes to bola chvalabohu rychlovku s takym mladym dokim 😀

renatkas
28. sep 2011

@x_shushu_x v pohode 😉 ja som si povodne neplanovala platit lekara lebo som tu na fore citala same pozitiva aj nezazmluvnenych lekarov, ale potom mi kamaratka povedala ako rodila na Antolskej a ako sa na nu vykaslali a tiez moja sesternica rodila bez zaplateneho lekara a nechali ju tam trapit sa strasne dlho... tak som si povedala ze ja to zazit nechcem, aj ked aj mna serie to ze ten pristup je uplne iny ked si lekara platis ako ked si ho neplatis, ale tak ja to riskovat nechcem...

bocianka
28. sep 2011

@babulkaa ahojcek, buduci tyzden by som mala ist na prvu poradnu na Antolsku, prosim ta ake ma dr. oravec ordinacne hodiny? musim si tam zavolat pred predtym? dik moc
inak ja som prvykrat rodila v Ruzinove a mne vyvolali uz 4 dni po termine, dr. vobec nechcel cakat, ze sa vselico stava, nebola som moc nadsena 😖

bv_alexandra
29. sep 2011

Ja som sa napr rozprávala s jednou sestričkou s novorodeneckého na Antolskej a povedala mi, že nie vždy je vyhra mať zazmluvneného lekára. že sa napr môže stať že sa tam stretnú dvaja dr ktorí sa moc nemusia /myslím tým jeden zazmluvnený a ten druhý čo ma službu/ a že to môže byť horšie ako ked si človek nikoho nezazmluvní.
Ja zdieľam názor nezazmluvniť. Veď predsa každý jeden by mal byť odborník, a mal by mať ľudský prístup. Je mi uplne jasné že nie vždy to tak je, ale ja sa budem spoliehať na štastnú náhodu že natrafím presne na takého, čo bude ľudský aj napriek tomu že som si ho nezazmluvnila. 🙂 😉

adetka
29. sep 2011

ja si zazmluvnujem lekara ani nie tak pre to, aby si urobil svoju pracu lepsie... ale preto, ze chcem vediet kdo mi (ospravedlnujem sa za vyraz) bude hladiet medi nohy, v koho rukach bude zivot a zdravie mna a mojho dietatka... nechcem tam ist "na blind" s pocitom, ze neviem na koho narazim... predstava, ze by som nevedela, kdo bude rodit moje dietatko by ma este viac stresovalo (z bielych plastov mi uz aj bez toho vyskakuje tlak)... cielene som si vybrala svoju vseobecnu lekarku, svoju diabetologicku, endokrinologicku, gynekologa... tak preco nie aj porodnika... 😉

tamoulik
29. sep 2011

Dievcata - tehulky z BA, pripadne okolia - v pondelok 3.10. bude v Materskom centre Podunajske Biskupice, Latoricka 4 stretnutie s dulou a certifikovanou laktacnou poradkynou o 16:00 ako zaciatok Kurzu pripravy na porod, dojcenie a rodicovstvo, kurz sa budeme snazit robit co najviac individualne, aby sa kazda mamicka dozvedela informacie, ktore ju zaujimaju 😉 kurz bude prebiehat v priebehu oktobra.

kukina79
29. sep 2011

Ahojte, takze dnes mam prvu poradnu na Antolskej za sebou. No nebolo to nic strasneho, cakala som, ze si tam pobudnem dobre 2-3hodky. Za hodinku aj nieco som bola vybavena. Nastastie som dosla az o 9h. a bola som stvrta na rade a dr. tam aj tak este nebola, takze som nic nezmeskala 😉 Dr. dosla okolo pol10 a potom to islo ako na beziacom pase a o 10:15 som uzaj bola vybavena. Isla som na blind s tym, ze som vedela, ze cely den je prenatalna poradna v dverach c. 25 a zastihla som Dr.Lipovsku. heh dievcata uz viem co to znamena byt vysetrena porodnikom 😀 😅 tu minutku co to vysetrenie zospodu trvalo som si odtrpela a povedala som si, ze ok este asi 3-4x si to odtrpim a po porode uz budem opat chodit k mojej gynekologicke, kde to vysetrenie je raj na zemi oproti tomu co bolo dnes 😝 😀 , ale ok vsetko sa da vydrzat 🙂 Dievcata mate skusenost s dr.Lipovskou, zdala sa mi celkom ok. Ja si asi nebude nikoho zazmluvnovat, zdielam nazor s @bv_alexandra
vcera ako som bola na pouceni na PEDA, tak som sa s jednou kockou bavila mi spomenula, ze uz ani moc zazmluvnovat nechcu, pretoze nestihaju...

renatkas
29. sep 2011

@kukina79 mna vysetrenie porodnikom este ani raz nebolelo 😕 mozno ti tam strcila viac prst ako mala, alebo si tam viac citliva ako inokedy, uvidis nabuduce ked pojdes k niekomu inemu ci to tiez bude boliet...

kukina79
29. sep 2011

@renatkas no moze byt, ze som teraz citlivejsia, alebo som bola nejak v krci a neuvolnena a potom moze byt aj bolestivejsie... 😖 chcela som ist povodne k dr. rozembergerovi, ale mal len prenatal od 11-12:3o a pred a potom boli rizikove poradne. som si netrufla, ci ho zastihnem. mozem ist aj k dr.ked tam ma vypisane, ze je rizikova poradna , ked nie som rizikova?

renatkas
29. sep 2011

@kukina79 netusim ci ta zoberu aj do rizikovej poradne, podla mna ano, ale radsej sa spytaj priamo sestricky v tej ambulancii 😉

x_shushu_x
29. sep 2011

@renatkas presne 🙂 ....takto som to chcela povedat..

kukina79
29. sep 2011

@x_shushu_x @renatkas dakujem kocky 😉 este jedna otazka, nemate nejake referencie na dr.Lipovsku, no az na to vysetrenie co mohlo sposobit aj to ako som vyssie spominla, ze som nebola uvolnena sa mi zdala ok a kedze si asi nebudem nikoho zazmluvnovat, tak pojdem na buduci tyzden ako dnes na poradnu, cize k nej a nebudem vymyslat... 🙄

x_shushu_x
29. sep 2011

@kukina79 jedine co o nej viem je, ze v stredu robi u mojho gyndosa xD.... sega u nej parkrat bola pri prvom tehu a ziadny pozitivny ani negativny vykyv nespominala 😒 ....velmi som ti pomoha, ze? 😀 😀 .. hmmm, ale neviem ci tam rodi, prde mi to tak, ze si tam len odpracuvava hodiny....neviem fakt...

babulkaa
29. sep 2011

@bocianka ahoj,oravec ordinuje len v pondelok a piatok ,aspon take hovoril niekomu do mobilu

renatkas
30. sep 2011

@kukina79 neviem nepoznam tam ziadnych lekarov okrem toho mojho, ja som mala pozitivne odporucania len na Rozemberga, Scholtza a Havaldu... a v poradni mi hovorila jedna baba ze aj Dubcakova je v poradni zlata... ked si nezazmluvnujes, tak chod vtedy ked ti to vyhovuje casovo, to mas jedno kto ti urobi poradnu...

babulkaa
30. sep 2011

@bocianka inak dnes so bola u neho na poradni a povedal mi ze buduci tyzden tam nieje tak neviem ci ho tam zastihnes 😉

babulkaa
30. sep 2011

@kukina79 ja chodim kazdy piatok do 25 k dr.Oravcovi a tiez ma napisane ze rizikova poradna a uplne bez problemov ma zobral takze kludne mozes aj na rizikovu ist 🙂

kukina79
30. sep 2011

@x_shushu_x a ty chodis k Skurlovi? ja vedla k susedke Kollarikovej 😉

x_shushu_x
30. sep 2011

@kukina79 no bohuzial ano, ale po sestonedeli ma uvidi uz len ako si beriem kartu.....aspon dufam, ze sa mi to podari :o)....a ako je tam u susedov?- nech mam o nazor viac na rozhodovanie 😅 ..

kukina79
1. okt 2011

neni si spokojna? 😨 no jedna kamoska si ho velmi pochvaluje.... no u susedov som ja aspon spokojna. Ja k nej chodim od strednej skoly a odvtedy som u nej ostala. Zatial som nemala dovod menit. Ja som doteraz nebola problemova pacientka, nemala som doteraz ziadne problemy, ako aj v tehotenstve 🙂 ale musim povedat, ze sa doteraz pocas tehotenstva vzorne o mna starala a ked sa jej krvne vysledky nepozdavali, tak ich napriek tomu, ze poistovne jej slapu na krk, ze ma mesacne vela ukonov ich zopakovala co som rada a poslala ma aj na hematologiu, kvoli zvysenym trombocitom a dobre, ze tak urobila. Nakoniec mi zistili leidenovu mutaciu, cize mam zvysene riziko trombozy. ☹ Skoda, ze neni aj porodnicka, bo sme si aj nejak ludsky sadli a celkom ked je cas si clovek pokecal... 😝

x_shushu_x
3. okt 2011

Baby prosim vas, ked mam problem mam ist k niekomu na poradnu?? Dokedy sa tam v pondelok vobec ordinuje? 😝 ....Alebo na prijem?....netusim 😒 ..

boobaa
3. okt 2011

@x_shushu_x
skús ordináciu č. 23, dnes sú tam, alebo si vyžiadaj číslo cez informácie na tú ordináciu, ti povedia dokedy ordinujú, alebo volaj svojho lekára, keby bol moc velký problém - krv, špinenie je na mieste si zavolať záchranku!

x_shushu_x
3. okt 2011

@boobaa dakujem 🙂 ....no neviem mam vysoky tlak,ktory som v zivote nemala, hlava ma boli....tak rozmyslam ci mam vobec panikarit- kedze som uz po termine, aby malo babo dost kyslika 😒 ..

adetka
3. okt 2011

@x_shushu_x urcite bez na prijem

katy1979
3. okt 2011

@x_shushu_x no snad tu uz nie si. a isla na prijem ci ambulancie vysoky tlak nie je sranda

renatkas
3. okt 2011

baby ako to vyzera s vasimi porodmi? Budete rodit niektora tento tyzden? Mne ked sa to nespusti same tak mi to najneskor v nedelu vyvolaju.

okbukaj
4. okt 2011

@monia_ a uz ti makimakimaki odpovedala 🙂 inak kedy mas presny termin? lebo vyzera, ze to budes podobne ako ja 🙂

okbukaj
4. okt 2011

@kukina79 ani ja si nebudem zazmluvnovat lekara..ty si tiez bola minulu stredu na pouceni o EPI? a kedy mas termin?

okbukaj
4. okt 2011

Baby bola z Vas niektora na monitore v ambulancii cislo 28? neviete ako dlho sa tam caka a odkedy ordinuju? zapisuje sa tam? dakujem ;)

kukina79
4. okt 2011

@okbukaj ahoj, hej bola som, aka rychlovka to bola...vsak co mal povedat, aj tak si vacsina informacie uz sama pozistovala s netu, alebo od lekarov 😉 no mam 30.10. a vo stvrtok idem 2x do poradne, tak uvdime ako to vyzera. krcok sa mi skracuje a hlavicka maleho tlaci nan, ale zatial sa neotvaram. dr. mi dala, ze mam este Mg brat,ze este je skoro na to, aby sa maly vychystal von, podla utz som teraz v 36.tt a podla PM 37tt, ale neviem ci to je dobre este teraz Mg brat,mam strach, ze potom budem len zbytocne prenasat. 😖 tak ho sice beriem, ale len rano a pred spanim a nie 3xdenne. ku komu chodis na poradnu a kedy mas termin?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre