Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

micuchova
19. okt 2011

ahojte,
viem, ze sa to tu uz urcite preberalo, ale nechce sa mi citat cela diskusia 🙂
mam jednu otazocku, neviete mi pradit ako to funguje na Antolskej s predporodnymi kurzami? kedy sa treba nahlasit, treba sa vobec hlasit dopredu ci ma musi niekto odporucit?
momentalne som 31tt a este nechodim do poradne do nemocnice, ale k svojmu doktorovi, dakujem

xlucia
19. okt 2011

@micuchova 4 az 6 tt. pred porodom budes chodit na antolsku, a tam na dverach su aj datumy kurzov. neprihlasujes sa nikde

renatkas
19. okt 2011

@bellada je to aktualne az na tu epiduralku, ta stoji 150 😉

x_shushu_x
19. okt 2011

@micuchova potrebujes vymenny listok od svojho gynekologa, zavolas pani Jezikovej - treba volat len skoro rano, lebo nema cas a dohodnes sa kedy budes moct chodit, jeden kurz je 3,50..(cize sa prihlasujes a dopredu bude chciet vediet, kedy budes chodit)..

lindt
20. okt 2011

caute, chcem sa spytat, ci niektora sa nechysta v nedelu rodit.🙂 ak bude vsetko ok, tak sa v nedelu rano mam hlasit na prijme a potom na porodnici a pojdeme na to. Keby niektora mala tiez termin na nedelu, ozvite sa 😉

fuzinko
20. okt 2011

caute babinky,
chcem sa spytat, zajtra mam termin, cize 21.10 a doktor mi povedal, že rano mam prist na monitoring do nemocnice a podla toho sa uvidi. Teraz neviem, ci mam pocitat s tym že si ma tam nechaju, ale to sa mi nechce verit ked je tam tolko mamiciek ze by so mnou zbytocne zaberali miesto na vikend, kde sa nic nedeje, popripade mi vyvolavali porod a robili si zbytocne robotu. Nema niekto s tym skusenosti, že ako sa to bezne riesi, ci ma poslu este domov a kolko dni asi mozem byt po termine doma kym ma zavolaju? Dakujem za akukolvek odpoved.

bublinqa
20. okt 2011

@fuzinko nepovedal ti, aby si pre istotu prisla zbalena? V mojom pripade dr. v poradni 2 tyzdne pred terminom porodu skonstatoval, ze babo je uz prilis velke. Dohodli sme sa, ze na dalsi den rano za nim pridem na Antolsku, aby sa na to pozrel cez uzv s tym, ze pre kazdy pripad mam prist zbalena. Po vysetreniach zhodnotil, ze si ma tam hned necha.

ssweety
21. okt 2011

mala som tu ,,cest" rodit na Antolskej, ale uz nikdy viac. Podla mna najhorsia porodnica. Mala som zaplateny epidural aj som absolvovala o tom skolenie, ale aj tak mi ho nepichli, vraj sa to uz nestihne, hoci som mala naplanovany porod. Mala som vyvolavany porod, lebo moj gynekolog odchadzal prec a hrozilo ze by ma odrodil niekto iny, tak preto mi ho vyvolal. Som myslela ze tam umrem, taka bolest to bola. Nastastie porod napredoval velmi rychlo a trapila som sa ,,len" dve hodiny, ale stalo to zato. Nemala som normalne kontrakcie. Normalne nachvilu prestanu no mne ta bolest neprestavala a este viac sa stupnovala. Taku bolest nikomu neprajem. Nikdy si to nedam vyvolavat a este k tomu bez epiduralu. Nemala som nato pristupit. Ale bola som neskusena prvorodicka. Navyse mi dopichali obidve ruky, hoci som im jasne hovorila, ze na lavej ruke nemam zily na pichanie, ze krv mi beru vzdy z pravej, ale aj tak ma museli pichat do tej lavej a praskla im zila a tak nakoniec mi dorvali este aj tu pravu. Vyzerala som ako dobita. A co sa tyka navstev, tiez som bola sklamana. U nas v meste navstevy mozu chodit aj na izbu, no ku mne nechceli nikoho pustit. Totalne sklamana, myslela ze som to bude na inej urovni no mylila som sa. Nastastie mam krasneho a zdraveho synceka 🙂

x_shushu_x
21. okt 2011

@ssweety cakala si normalne kontrakcie? ked sa ti nieco vyvola chemiou je to nerealne :o)....zacinas v intervale kazde tri minuty 😀 ....bohuzial ja som sa tomu uz vyhnut nemohla....a co sa tyka navstev- to sa zistuje predtym, ako niekam idem rodit nie? 🙂 .. a cela epiduralka je len o prachoch, takze zabudni na to co bolo a vela mliecka prajem 🙂 ..

makimakimaki
21. okt 2011

@ssweety Nechces sem napisat aj meno toho porodnika ??? Dost by ma to zaujimalo.... Diky

ssweety
21. okt 2011

@x_shushu_x mna uistila o vsetkom frajerova matka, ze aky luxus budem mat a ze sa tam budem mat ako princezna. no uplne sa na mna vykaslala! chodila som tam aj na poradne tak som si myslela ze navstevy budu samozrejme, ked je to tak aj v mensich mesteckach, ale mam skusenost a mozem povedat ze nikdy viac. Proste som hlupo naletela.
@makimakimaki mozeme si o tom popisat v poste

cicimon
21. okt 2011

@ssweety antolska je znama tym, ze navstevy nie su povolene, ziadna novinka.... 2hod porod je rychly a ked sa raz epi nestiha, tak ani prachy nepomozu... ale aspon vies, kde nabuduce nepojdes rodit

ssweety
21. okt 2011

@cicimon to som fakt netusila, proste ma exfrajerova matka oklamala, dobre vedela ze ja chcem mat cely cas po porode niekoho. Ale mala ma proste v pazi, a ty si kde rodila?

cicimon
21. okt 2011

@ssweety na antolskej

ssweety
21. okt 2011

@cicimon a v pohode porod? mala si aj partnera pri sebe? ja hej, ale vobec som tu pritomnost nevnimala, sustredila som sa len na bolesti

adrianmama
21. okt 2011

@ssweety verim ti tu bolest, moj prvy porod bol taky isty, vyvovalany, ale ja som uz bola davno po termine, tak sa balo o babo, a myslim, ze dve hodky v bolestiach je ako za odmenu... 🙂 niektore maminy rodia aj 12 hodin, a aj ked daju epidural je to nekonecne vycerpavajuce a uz potom nemas sancu sa dat dokopy, lebo musis zacat kojit a start sa o babo....mne navstevy vtedy vobec nechybali, naopak, som bola rada, ze nikto za mnou nemohol na izbu, mala som cas na ako taky spanok a uceniu sa ako sa starat o mimi.....mna caka druhy porod, a priala by som si ho taky isty ako bol prvy, radsej dve hodky pred porodom v bolesiatch, ale o to rychlejsiu rekonvalescensiu po porode...bez neziaducich ucinkov od epiduralu...ja si ho pre istotu zaplatim, ale iba v najkrajnejsej nudzi... 🙂
mno porod proste nie je kozmeticky zakrok... 🙂
myslim, ze dolezite je, ze mas zdraveho synceka, ty si v poriadku a vobec, zivot ide dalej

cicimon
21. okt 2011

@ssweety hej, za 2 hod bez epi - tu som ani nechcela a tiez by sa nestihalo. muz bol so mnou. predtym som si citala temu o antolskej tak som zhruba vedela, co cakat. A ani som nikoho nezazmluvnovala

ssweety
21. okt 2011

@cicimon ja som si na moju skodu nic necitala na nete o Antolskej, o tejto stranke som sa dopatrala az po porode, skoda ze som sa neriadila heslom doveruj ale preveruj, mas pravdu.
@adrianmama ze ten porod bol vyvolavany to mi nevadilo, bola som uz v termine a babu by si tak nijak neuskodilo, ale bola som sklamana z toho ze tie kontrakcie mi nijako nezmiernili, ved to bolo strasne, kazda sekunda bola ako hodina. ani prechadzanie, ani fitlopta nic nepomahalo, akurat poloha na pravom boku, ale to mi sestricky zakazovali kvoli monitoringu babatka, vraj tie pasy v tej polohe dobre nezaznamenavaju ozvy srdiecka, tak som musela vydrzat a ze nech nekricim vraj vystrasim mamicky, ale to sa nedalo nekricat. potom prisli na mna strasne tlaky a maximalne na dve zatlacenia bol maly vonku, co som tlacila z celej sily, nech to uz mam za sebou a potom ta ulava. Zelam Ti krasne a zdrave dievcatko 🙂 na druhy krat to uz bude hadam malina, kedze ten prvy porod mas za sebou a vies co mozes cakat, drzim palceky 😉

cicimon
21. okt 2011

@ssweety u mna bol monitor asi najhorsia cast porodu, ale to asi clovek neovplyvni

ssweety
21. okt 2011

@cicimon mna stvalo ze mi nedali hned na zaciatku pred vyvolanim nieco na zmiernenie bolesti sak nedosla som tam pomaly s hlavickou vonku a to ze mi dopichali zily, hoci som im jasne hovorila ze na lavej ruke mi nikdy krv neberu ani ma tam nepichaju, ale ze ony chcu lavu ruku a aj tak im praskla ta zila, a tak sa pustili nakoniec do pravej, aj tu mi riadne dokalicili. no vyzerala som jak zbita, a po par dnoch si to vsimla jedna sestra a doniesla mi nejaku mast, aby to tak nestrasilo 😖

mirkita
21. okt 2011

@ssweety je mi luto ze pre teba porod nebol o nieco lepsi zazitok....ale musim ti napisat ze ja som nemala ziadneho lekara zaplateneho na antolskej a epi som dostala uplne v pohode a aj porod prebiehal v pohode napriek tomu ze lekarku som nepoznala ani nikoho z personalu...vyvolavat si porod kvoli tomu ze lekar ma odist by som si nedala...ale chapem ze si mu doverovala....
ze nebudem mat navstevy na izbe som samozrejme vedela a keby aj mohli byt na izbe tak by som ich nechcela...ved si videla ako to tam funguje a ze su tam miminka...vies si predstavit ze by tam chodili cudzi ludia (pre ine mamicky cudzi) na izbu? k novorodencom a k inym mamickam co chcu sukromie...plus su tam niekedy zaspinene plachty, kosele...
tie bolesti museli byt krute...ale gratulujem ti k zdravemu syncekovi 🙂 to stoji za vsetko 😉

ssweety
21. okt 2011

@mirkita vdaka za gratulaciu, mas pravdu, zdrave a krasne dieta stoji za vsetko 🙂 len mi bolo luto, ze to jeho privadzanie na svet som brala ako nekonecne utrpenie a chcela som si to trosku vychutnat a mat z toho krasny zazitok, takto som to chcela mat co najskor za sebou, ale je to vzdy lepsie ako cisarsky, nato nechcem ani pomysliet, co by tam stvarali 😖 a co sa tyka navstev, tak exfrajerova matka mi slubila ze tam na izbe budem sama a budem sa tam mat ako princezna, ale ked doslo k istemu tak povedala ze nadstandarty su uz plne a musim byt na normalnej izbe, kde samozrejme tam uz by navstevy neboli vhodne, moja rodina cudzia pre tu mamicku, a jej rodina cudzia pre mna.... A ako sa vola Tvoje babatko? 🙂

mirkita
21. okt 2011

@ssweety aha..tak si mala mat nadstandard...som nerozumela ako by ti niekto mohol toto slubit na normalnej izbe 🙂 zial ked je plno tak ani nadstandard sa nemusi podarit...ale tam by si mohla mat navstevy
no ja zase neviem aky je prirodzeny porod...mala som aj ja strach ked uz mal ist maly von ci to nebude cisarsky lebo ja som zase necitila ani kedy mam tlacit ani mi to nikto nehovoril, len som tlacila ako o zivot, tak som mala zilky v ociach popraskane a cervene bodky po celej tvari....mne tiez napichli ruku z ktorej mi normalne neberu krv, ale take veci mi boli uplne jedno
moj jediny neprijemny zazitok bolo sitie...ale to som asi moc citliva....napriek 2 davkam epi a dvom davkam mezokainu ma to strasne bolelo a este to aj trvalo takmer hodinu...
moj krpec sa vola Viki 🙂

ssweety
21. okt 2011

@mirkita gratulujem k Vikimu 😉 ona mi to slubila este davno pred porodom takze vedela kedy mam termin, ved zo dna den by som neporodila. najhorsia bola noc po porode, obidve ruky boleli, co boli dopichane, sitie stipalo takze ani sadnut ani na jeden bok ani na druhy, len som hlavou hybala ale telo bolo nepouzitelne. sitie fakt bolo hrozne, ale to k tomu zial patri 😖 a malinky poslucha? 🙂

mirkita
21. okt 2011

@ssweety no ved ale to nemoze nikto dopredu vediet kedy bude a nebude volne...tak ti hlupost zial slubovala
hej, krpec je nas milacik... uz bude mat pomaly rok a je neuveritelne ako to leti, treba si to uzivat 🙂

ssweety
21. okt 2011

ano strasne to leti, este si pamatam ako ma kopal a uz na mna krasne pozera tymi velkymi ockami. no zazrak 🙂

jasminet
22. okt 2011

@ssweety mna by celkom zaujimala co alebo kto je ta exfrajerova svokra ked ti slubovala take nerealne veci a ty si jej verila 😉 ved ani nadstandard sa neda dopredu vybavit - aj ked vies presny termin porodu, nie to este aby si bola sama na normalnej izbe a spacirovala sa ti tam cela rodina. 😕 aj keby bola vrchna sestra, tak nikoho predsa kvoli tebe z nadstandardu nevyhodia a epidural ti nebudu pichat ked je uz neskoro. 😉

ssweety
22. okt 2011

@jasminet exfrajerova matka je sefka kliniky a ze ona to dokaze vybavit, tak sa dusovala. a ten nadstandart sa dal aj dopredu vybavit, sak ako sa tam dostali tie ostatne? aj vedela presny termin porodu a maly sa narodil aj v termine, takze tak. a v nasom meste su dovolene navstevy aj na izby, ale to je o inom... proste zly vyber nielen porodnice....

jasminet
22. okt 2011

@ssweety tie co su na nadstandarde hlasia na porodnom boxe, ze chcu ist na nadstandard a ked je volne ich po porode zavezu tam. inak sa to vybavit dopredu neda. ak by aj bol volny a minutu pred tebou porodi zena, ktora sa ohlasi, ze ho chce, tak tam ide ona, nie ty 😉

rybka3
22. okt 2011

Ahojte ja som syna porodila na Antolskej(2006), išla som takpovediac "naslepo". Žiadne zazmluvňovanie, žiadne "všimné"...nebodaj nadštandard. A mala som šťastie aj na lekárov, zašívala ma mladá lekárka ale klobúk dole, vždy som vravela, že ženy sú citlivejšie v tomto remesle. Aj druhého syna plánujem na Antolskej, budem to mať 15 min. od rodičov...tak prečo riešiť inú nemocnicu, hlavne keď mám názor ucelený na ostatné 2 možné.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre