Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

veve39
22. okt 2011

@ssweety chodila som k prednostovi kliniky, rodila som u neho, mala som indikovany cs na konkretny termin...a nadstandars sa nedal vybavit 😉 ...ten sa da ziskat len ked je v case porodu aktualne volny, je to len o stasti - a zial pri tak nizkom pocte tychto izieb je to podla mna takto spravne - mne sa porod nakoniec rozbehol o par tyzdnov skor a mala som na nadstandard stastie....

ssweety
22. okt 2011

baby diky za vysvetlenie, to som nevedela ze sa to hned z fleku hlasi na ten nadstandart, ale to uz je jedno, podstatne je ze sme maly a ja ok 😉 to ostatne je len taky doplnok 🙂

adetka
25. okt 2011

zajtra idem opat do rizikovej poradne ku Korbelovi - ide este niekto?... skusim doniest tlacivo na zazmluvnenie...

nicina
25. okt 2011

@renatkas Zdravim chem sa spytat mate kontakt na dr Rozemberga? chcela by som ist k enmu ale neviem sa dopatrat na neho kontakt ani neviem kedy ordinuje. dakujem

renatkas
25. okt 2011

@nicina Ahoj, zavolaj sestricke na ambulanciu c.26 - tel: 6867 2621, do 14:30 by tam mala byt a povedz ze sa chces objednat k dr.Rozembergovi, ona ti da termin kedy mas prist. Len to treba nechat zvonit dlhsie, lebo casto nezdviha. Rozemberg robi v utorky a stvrtky. Mobil na neho neposuniem, on ti ho da ked si ho zazmluvnis 😉

x_shushu_x
25. okt 2011

@renatkas jeeeej uz aj vas je o jedneho viac, gratulujem 🙂 ..ako vam to nakoniec prebehlo?..

nicina
25. okt 2011

Dakujem🙂

renatkas
26. okt 2011

@x_shushu_x prebehlo to rychlo a bolestivo, prepichli mi vodu, potom som dostala tie ozajstne kontrakcie, za 45 minut pichli Epi, ucinkovala asi 30 minut a potom som uz citila vsetko, po chvilke prisiel lekar a rodili sme a mala bola vonku za 10 min. A potom strasne komplikacie kvoli zle pichnutej epiduralke, ale to uz je za nami 🙂 A ty ako?

adetka
26. okt 2011

pre zvysujuci sa tlak nastupujem zajtra na Antolsku do nemocnice (gynekologia)... doc. Korbel tak rozhodol... snad ma po par dnoch pustia...

x_shushu_x
26. okt 2011

@renatkas no aspon, ze si to mala rychlo za sebou- aj ked o to vacsie bolesti vsak?.. a po tej EPI uz v pohode? Nam na tej prednaske o EPI vylucila akekolvek komplikacie 😀 ...co uz s nimi.....No mne tiez spustitli nakoniec, mala som kontrakcie od zaciatku kazde tri minuty- ku koncu uz dost krute. Po 7 hodinach sa mi odtrhla placenta- takze sekcia. Mala som stastie na dobru smenu- aspon mi vynahradili neprijemnu sestricku 🙂 ... Hlavne ze uz to mame za sebou 😉 ..

renatkas
26. okt 2011

@x_shushu_x EPI mi zle pichli a utlmilo mi to bolesti len na 30 minut a potom som uz citila bolest, ku koncu uz uplne strasnu, ale aspon ze mala je ok. Mne vsetci lekari okrem jednej anesteziologicky tvrdili ze je to z toho ze sa mi tam spravila nejaka dierka z ktorej vytekala tekutina ci co, ale ze to je ich prvy pripad z epi ze toto byva casto zo spinalky. Ale uz je to fajn, tie sialene bolesti hlavy presli a teraz si uzivam jedneho maleho anjelika a starsieho ziarliveho certika. Vidim ze aj ty si si uzila, skoda ze nespravili sekciu hned, nemusela si tam predychavat tie kontrakcie 🙂 prajem vsetko dobre

x_shushu_x
26. okt 2011

@renatkas no to tam spominala jedna po sekcii / spinalke tu dierku, ze plus k tomu ako sa sprchovala teplou vodou na priprave, ze sa jej poondila cela chrbtica z toho.... no a veru- hlavne, ze si mame koho uzivat, tak drzim palceky a vela mliecka :o)..

evatko
27. okt 2011

neviete nahodou, ci je pravda je sa II.sceening(morfo UTZ) robi na Antolskej (cislo dveri 24) az po 13tej hod???

dobco
28. okt 2011

baby ako je to s druhorodickami,spravaju sa inak.

katy1979
28. okt 2011

@dobco ako inac myslis horsie ci lepsie?

evatko
28. okt 2011

@dobco myslis, ci sa druhorodicky spravaju inak, ci ci sa k druhorodickam spravaju inak???
Ak to druhe, nie nespravaju, je to jedno...aspon ja som mala taky pocit

A baby, tie co ste uz rodili na Antolskej, mali ste aj Vy neprijemne sestricky na porodnici??? Ja pri druhom porode strasne arogantne a neprijemne, ziadna pomoc(mm nestihol porod). Pri prvom to bolo lepsie, ale uz som si tu zopar x vsimla, ze spominate nemile sestricky

jankastela
28. okt 2011

@evatko ja som bola na morfo min. tyzden v piatok.bola som objednana na 12:30 hod.,takze asi robievaju aj skor 😉

evatko
28. okt 2011

@jankastela dakujem, rano som sa objednala, hej robia presne od 12.30.Slubili, ze ma vezmu, ze mam zaklopat a povedat, ze mam este potom poradnu, kt musim stihnut.

bublinqa
28. okt 2011

@evatko pri prvom porode boli sestricky celkom v pohode, teraz pri druhom uz pri prijme sa sestricka natahovala s takou mladou lekarkou. Dr. chcela, aby som si k nej sadla, aby mohla zapisat udaje a sestricka mi kazala lahnut si, aby skontrolovala ozvy, teplotu, atd. Tak sa tam predo mnou natahovali 😖 . Ked urazena sestricka somrajuc odchadzala, doktorka za nou kricala, aby nebola drza. Nuz, mala som z toho velmi zmiesane pocity. V duchu som si hovorila, ci tu chcem naozaj rodit. Nastastie sa tam ukazal moj dr. a hned mi zlepsil naladu 😎

dobco
28. okt 2011

@evatko no myslim to druhe lebo som pocula ze druhorodicky beru tak inak ze su zle 😖

mirkita
28. okt 2011

@evatko ja som mala super sestricky...teda ked som mala odtecenu vodu a cakalo sa na kontrakcie, povedala som jednej sestricke ze uz to na mna asi ide..tak mala taka divny usmev ze to asi nie a tak...ale doniesla monitor na izbu a nakoniec povedala ze to povie dr...tak aj bolo, zase ma vysetrila, isla som na klystir a potom porod...pri porode to bolo fajn, nemozem jedno zle slovo povedat..este nam jedna sestra spravila foto ked manzel fotil s mobilom mna a maleho, tak sa ponukla ze nam spravi spolocnu foto...ale ja som to cele brala dost vecne, necakala som nic viac ako to ze si spravia svoju pracu a ze chcem aby bolo vsetko OK

sisko78
29. okt 2011

@mici111 dr kostolny je jeden velky odornyk na antolskej ...ja na neho nedam dopustitttt 😉

makimakimaki
30. okt 2011

Caute, ja by som tu chcela pochvalit pani doktorku Dubcakovu, ktora mi pomohla priviest na svet obe moje deticky - relativne rychlo, bezbolestne a prijemne. Syna v roku 2006 a teraz v oktobri aj nasu princeznu. Mala som na nu obidva razy stastie - bez zazmluvnenia. Pri druhom porode ked som zistila, ze prave ona ma sluzbu a odrodi ma, spadli zo mna vsetky strachy a nervozity. Je to naozaj velmi mila prijemna lekarka s velkym citom pre svoje povolanie. Dakuem, pani doktorka 😉)
Co sa tyka sestriciek, pri porode boli vsetky super, potom na oddeleni sa nasli aj vynimky...

Drzim palce vsetkym, ktorych porod este caka.

monia_
30. okt 2011

Ahojte, chcem sa s Vami podelit o nasu najvacsiu radost - Marek sa narodil 22.10., 3180g, 49 cm 🙂
Co sa tyka porodnice, lekari OK, odbornici, ale sestricky - asi moj najhorsi zazitok zo zdravotnictva. Nikdy viac !

babulkaa
31. okt 2011

Ahojte podelim sa aj ja so skusenostou, bola som prijata na rizikovu kvoli prenasaniu pobudla som tam od piatku 7.10. hned v sobotu mi dali tabletku na vyvolavacku, samozrejme sa nic neudialo, chceli aj v nedelu ale to som odmietla take bolesti fuj uz som nechcela. V pondelok 10.10. po vizite skonstatoval lekar ze je cas ist na porodnicu ( co som bola prekvapena ale ja som ziadne kontrakcie nemala ), takze som tam prisla, absolvovala klistir, a praskli mi plodovu vodu. Hned ma napichli na oxitocin a do 30 minut prisla anesteziologicka a pichla mi epiduralku . Po pichnuti epiduralky som necititla absolutne ziadne bolesti, cely cas som sa na boxe usmievala a bolo mi super. Ked som uz bola otvorena na 8 cm tak mi prestali dopichavat epi a potom prisli fakt strasne bolesti takto to trvalo cca 2 hodiny , kym prisiel samotny porod. Pri porode zistili ze mame 2x obtocenu pupocnu snuru, takze porod musel byt velmi velmi rychly. Po narodeny sme mali apgarove score len 3 ale nastastie malicka je v poriadku, zdrava a sikovna :D Mala som uplne super porodny tym, sestricky skvele ochotne a mile, lekarka uplne super, starostliva a chovala sa ku mne ako keby som ju mala zazmluvnenu. Sitie vobec nebolelo a dokonca pouzila nejaky specialny steh aby to nebolo vobec vidno a ono to naozaj nieje vidno. Lekarka sa volala MUDr. Alexandra Kristufikova taka mlada ale uplne super. Keby som isla rodit zase tak jedine k nej. Starostlivost na 6-stonedeli bola super, sestricky su tam mile, a ochotne. Novorodenecke sestry su tiez fajn a mile. Moja skusenost je len a len pozitivna 🙂 🙂 🙂

bv_alexandra
31. okt 2011

@dobco to že som druhorodička som pocitila jedine na šestonedeli, dokonca to mal malý napisané aj na postielke, tzn som to pochopila tak že mne žiadne rady netreba 😀

bv_alexandra
31. okt 2011

@makimakimaki môžem sa opýtať kedy si rodila, či sme neboli nahodou spolu na izbe podla toho čo čitam 🙂

tatiana1760
31. okt 2011

Ahojte,, Prosím Vás poznáte niektorá dr.Markovú?
Odporučila mi ju známa,no zháňam info
Ďakujem

x_shushu_x
31. okt 2011

@babulkaa aj mna rodila 🙂 sice sekciou, ale prisla za mnou ked som sa prebudila a bola velmi zlata 🙂 ..

x_shushu_x
31. okt 2011

@tatiana1760 bola som u nej na 1 poradni, ked zastupovala moju, ale bola velmi mila a ludska a nakazala mi dostudovat 😀 ... viac ti ale neporadim 😒 ..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre