Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

silviatko
4. nov 2011

@ssslavka presne tak ako vravíš.s tymi sestrami na novorodeneckom ako si napísala.riešili to kojenie a príkrmy katastrofálne.prve dni som sa az bala ist po prikrm,lebo tak pozreli na teba ako na nepricetnu(cest vynimkam). Inak porodnici a gynekologici super,odporucam.profesionali ako aj sestry na porodnici.

silviatko
4. nov 2011

@adrianmama ja som tiez mala tie neochotne smeny,kedze som bola prvorodicka som to zvladala zle.nijaka podpora,este ze som mala super baby na izbe.ale ked by som sla ako druhorodicka,bolo by to lahsie 🙂

adrianmama
4. nov 2011

@silviatko ved prave, ked clovek ide do neznama, je to tazke...ja som vtedy bola na izbe s druhorodickou, ktora bola pre mna podpora a motivacia....ved sme sa aj nastatsie nasmiali spolu, co mi zlepsovalo naladu...tak dufam, ze tentoraz, budem mat na izbe tiez spriaznenu dusu.. 🙂

rybka3
4. nov 2011

Ahojte ktorá má termín ako ja 1.3.2012 a ide na Antolskú? 🙂

lauricka
4. nov 2011

dnes prva poradna na Antolskej u Dr. Oravca, sono robila Dr. Dubcakova. Mala som z toho velmi dobry dojem, obaja boli super. 🙂

kacenka1166
5. nov 2011

ahojte, a neviete kedy byva poucenie o epiduralke na antolskej? diky 😉

rybka3
5. nov 2011

@lauricka
Ahoj čakala si dlho, kým ťa zavolali dnu? Odvšadial počujem samé sťažnosti, že tehotné od 36 tg majú chodiť do poradne v nemocnici a odstoja si aj 3 hod. Mňa to čaká cca od polovice januára...

shura
5. nov 2011

@kacenka1166 poucenie byva v hlavnej casti, ked vojdes, oproti je dlha chodba, po lavej strane predavaju knihy a vprevo zase fornety na konci tej chodby su vytahy a cakas priamo pri nich. Pride po vas sestra. V stredu o druhej na oddeleni anestezie. Ale bud presna, lebo potom uz nechcu na tu prednasku pustit

lauricka
5. nov 2011

@rybka3 prisla som tam v piatok cca o 8:15 a asi hodinu som cakala, kym som sa dostala dnu. Ja chodim do rizikovej poradne, neviem, ci je to rozdiel. V ten den tam nebolo vela zien. Kratko po desiatej tam uz nikto necakal.

shura
5. nov 2011

@lauricka isla si na 108? ci na 20 nieco

lauricka
5. nov 2011

@shura 25

martina172
5. nov 2011

Ahojte kočky... pridávam sa k vám, lebo zvažujem rodiť práve na antolskej, tak vás idem trošku čítať, ale ešte než začnem, sa chcem niečo spýtať. Počula som, že keď niekto príde na návštevu za mnou, tak detičky sa dávajú sestričkám na novorodenecké a ja môžem ísť pozrieť návštevu. Je to pravda, že teda tí ľudia čo prídu, dieťatko neuvidia? Viem, že v Ružinove ho vidia cez sklo, ale toto sa mi nezdá, že by ho nemohla návšteva vidieť vôbec.

martina172
5. nov 2011

@shura ahoj.. k tomu poučeniu o epi by som sa ešte chcela spýtať, či sa za to niečo platí, či sa tam treba dopredu prihlásiť a tak.. nevieš? a kam vôbec treba ísť oznámiť, že som si vybrala Antolskú?

martina172
5. nov 2011

@riska baby, ak chcete rodiť na antolskej, tak sa nemusíte báť, že by tam neboli lekári.. len jeden doktor z antolskej dal výpoveď... preto ak sa aj budú zatvárať pôrodnice, ako robili média bububu, tak antolská to nebude.. práve na antolskú sa budú všetky pôrody presúvať 😉

martina172
5. nov 2011

@bellada
@adrianmama
kočky, vyššie som písala, len som nedala "odpovedať" aj vám.... z antolskej dal LEN JEDEN lekár výpoveď, preto sa nemusíme báť ani toho, že by tam nebol anesteziolog.. skôr by som sa bála toho, že nebude miesto, ak príde na zatváranie pôrodníc, ale na to podľa mňa nepríde 😉

shura
5. nov 2011

@martina172 za poucenie sa neplati nic, ale chod sama, bez partnera, lebo je tam malo miesta a aj tak ho nebudu chciet pustit. hlasit sa netreba, len staci prist. kde chces ist rodit povies svojmu gynekologovi a on ta tam posle okolo 36 tt. potom tam prides na poradnu bud k vybratemu lekarovi, alebo len na ambulanciu, kde ta vezme pritomny lekar.
ta prednaska sa da absolvovat aj ked si este nebola na poradni, aspon jedna baba od nas z decembroviek to uz tak absolvovala. je to vlastne prednaska cca 1/2 hodku trvala, kde ti anesteziolog popise, ako to bude prebiehat. dostanes dva papiere, kde jeden je vlastne zmluva a druhy je tlacivo , co sa vyplna pri porode. s tymito papiermi sa ide do pokladne, kde sa zaplati epidural. nemusi sa to platit hned, ale bez zaplatenia ti to nepichnu. 🙂

adrianmama
5. nov 2011

@martina172 babetka nepustia z oddelenia von, je tam prostavena taka presklena kukana smerom k chodbe, cez ktoru moze navsteva mimi vidiet, zmestia sa tak aj zo tri babetka vedla seba, predtym tam boli iba presklene dvere tak na jedno mimi, a pametam si, z e sme cakali vo vnutri v rade, kym sme ukazale nase poklady.. 🙂
mno neviem ako je to s doktormi, ale najvacsie obavy boli s anesteziologami., anie nie o to, ze zatvoria porodnicu, ale ak by sa vyslystli komplikacie, tak by bolo treba lietat po celej bratislave, kym by sa nasiel daky praceschopny anesteziolog, a to nehovorim o lekaroch na novoordeneckom...ale ako pises, ak dal vypoved jen jeden a prezident to cele tranformovanie zastavil, tak sa nemame coho bat...dufam 😒

martina172
5. nov 2011

@shura jééj, ty si poklad... ďakujem za popísanie.. tak stredu som tam nastúpená asi... 🙂 a tá zmluva je zmluva o čom? že teda budem na antolskej rodiť, alebo to je len o tej epi?

@adrianmama no tak som to videla aj v Ružinove.. to je podľa mňa v pohode. Vidia ho a dieťatko sa nenakazí... no ja tiež dúfam, že sa nemáme čoho báť... pozerám, že ty si pokročilejšie štádium tehu, čiže tebe viac "horí za pätami", už aby to doriešili... ☹ Prezident vraj Uhliarikovi odporučil to zastaviť, ale ja verím, že to zastaví, lebo ak to nevyrieši (a zastavenie transformácie je jediné možné a najrýchlejšie riešenie), tak sa vraj pod ním trasie stolička a verím, že sa nenechá zosadiť, tak to zastaví :-P spolieham sa na to.

shura
5. nov 2011

@martina172 ta zmluva sa tyka iba epi. zmluva o porode sa nepodpisuje, iba zmluva o vybere porodnika, ak by si si nejakeho vybrala. 😉

martina172
5. nov 2011

@shura už som sa zľakla... 🙂 ďakujem.

shura
5. nov 2011

@martina172 rado sa stalo 😉

rybka3
6. nov 2011

@martina172
Ahoj čo si ja pamätám z marca 2006, keď sa prvý narodil, babätká len cez sklo, aby na ne nenafúkalo, ty môžeš ísť von do haly. Bábo je zatial u novor.sestier. 🙂 . Ja som na 10 sek. pustila muža dnu, aby aspoň malého pohladkal a dal mu pusu. Nik nezbadal 😉

martina172
6. nov 2011

@rybka3 jej.. tak super.... a nedá sa to tak urobiť, že by som nechala bábo za tým sklom a šla ja za návštevou pred to sklo? lebo keď som bola v ružinove, tak to takto urobila tá kamoška. Že ona vlastne s nami kecala pri nás a cez sklo sme všetci pozerali na drobečka.

kacenka1166
6. nov 2011

@shura aj ja dakujeeeem za info 😉

rybka3
6. nov 2011

@martina172
aj tak sa dá, len ja som si všimla, že sa baby dosť rozkecali s príbuznými a bábatká začali plakať a nikto si ich nevšímal. Potom novorodenecká sestra naziapala na všetkých, prečo tie detičky nechajú pri dverách, majú ich odtlačiť s postieľkami k nim na novorodenecké, čo sú cca 2,3 dvere od vchodu.

evatko
6. nov 2011

@martina172 no, ked som tam bola ja 2x porodnica bola do jedneho miesta plna, takze bez sance nechat babo za sklom, lebo by zavadzalo dalsim.

Co sa tyka sestriciek, musim sa ich zastat. Kazda mala na starosti do 25 babatok. Mali toho vyse hlavy, lietali jak handry, a kedykolvek si potrebovala, pomohli. Lenze niekedy zabudli, tak si sa musela ist pripomenut. Ja som mala s prvam kojenim problemy, mliecko som mala hned, ale uz roky som trpela "karpalnym tunelom" a ktomu ploche bradavky(co samo o sebe nie je ziaden problem pri kojeni), no a ja som necitila, ci si drzim prsink, alebo nie, proste som nemohla poriadne pouzivat ruky. Maly sa prisal, prva a druhy den v poho, potom prestal a chudol , ja som zakazala UM a sestricky sa pri mne trapili den noc. V noci som sedela u nich a oni len dokola prikladali. Inak v posteli, raz tam bola jedna 15 min, potom to vzdala, ze ide zavolat druhu, aby sa vystriedali, uz jej kvapkal pot z tvare. Pri druhom som nemala problem, resp len take, kt by mi ani oni nevyriesili. Ale treba ich prosit a niekedy nahanat, lebo fakt su t len ludia.

evatko
6. nov 2011

A ani raz sa mi nestalo, zeby sa divne pozreli, ked si si isla pre UM do striekacky. praveze to podporovali. My sme boli na izbe tri, bola s nami jedna Armenka, kt sme pomahali, lebo mala 24 stehov az po konecnik, chuda ani sa nevedela postavit. Mlieka ani kvapku, ani chytit babo nevedela, a najprv sme mysleli, ze nech to len rozkoji, no nakoniec sme aj po rade sestricky chodili po UM, lebo babo uz plakalo hladom.

x_shushu_x
6. nov 2011

@evatko no a na mna pozerali akoby som mala laktacnu psychozu ked som im 24 hodin po cisaraku v noci malu zaviezla, ze sa o nu nevladzem starat...keby prestala dychat, tak by to tak aj zostalo kym by som sa z postele postavila, pozviechala, dobehla k nej a zdvihla ju...a mliecko som mala uz pocas tehotenstva, ale kedze som mala problem o ktorom som dovtedy nic nevedela (rychlo sa mi naliali prsia, ztvrdli, mala z nich nevedela cucat, ale kedze som tiez nechcela UM, tak som ju prikladala uz s krvavymi bradavkami a slzami nie len v ociach)- nakoniec som si pre UM musela ist, lebo mala uz cely den pomaly plakala, ze je hladna a tam mi odmietli dat, ved ja mam mlieko, tak na co by mi davali. Tak som isla za sestrou, nech mi pomoze (lebo podla "mudrych" ludi, ktori sa vyznaju do laktacie su rozkusane bradavky len dosledok zleho prikladania)- pytala som sa, ked uz bola mala prisata, ci je to spravne, a ak ano- tak preco mam krvave bradavky (kedze podla nich dieta kusat nemoze)....sestricka pozerala na mna, neodpovedala, ani neporadila, otocila sa na opatku s tym, ze mam citlive bradavky a odisla.... keby neprisla jedna sestra podotykam zo sestonedelia, ktora mi povedala, ze si mam prsia nahrievat a pozicala mi aj lampu na to, tak neviem dokedy sa trapim.....Mliekovody mi tak ztvrdli, ze este dalsie dva dni doma po prepusteni som malej musela davat UM, lebo cez bolestive bradavky aj cele prsia som jej nestihla odsavat mliecko. Po dvoch dnoch co pila UM z flasky som sa zatala, kaslala na krvave bradavky a dala ju prisat, nech tu umelu zbrndu nemusi a zistili sme, ze po flaske uz moj prsnik nechce a trapili sme sa dalsi den a pol, kym si spomenula, ze aj z prsa sa da pit.... Keby mi ta "ochotna" sestricka poradila vcas, mohla som malu plne dojcit od prveho dna... 😒
Cele to zalezi na konkretnych sestrickach. Ty si asi mala hold stastie. Jedinu zlatu okrem tej zo sestonedelia (co sa tyka krmenia) som zazila len sestricku Majku- ktora ma plno deti a je fakt zlata :o)....skoda len, ze mala sluzbu zrovna vtedy, ked som nepotrebovala pomoc 😒 ..

bellada
6. nov 2011

@martina172 no vidis a mne tvrdili, ze anesteziologovia dali vypoved vsetci 😒 ale vyzera to dobre, kedze prezident zamietol trasformaciu nemocnic na as, tak dufam ze to tak aj naozaj bude, vypovede sa stiahnu a my odrodime v normalnych podmienkach 😉

baby, ste tu riesili ako navsteva pozrie babo....na nadstandardnej izbe ale navstevy mozu byt nie? teda aspon manzel myslim, ze tam pristup ma a teda babo si moze aj podrzat.....inak by ma este zaujimalo v akom pocte su na oddeleni nadstandardne izby....lebo pri tom navale rodiciek, bude velke stastie sa na nejaku dostat....

a etse ma zaujima ci ste niektora boli na tej prednaske o porode co sa robi cca raz mesacne v zasadacke na 3 poschodi (nie o epi) najblizsia ma byt 14.11., oplati sa tam ist, dozviem sa nejake potrebne a zaujimave veci?

martina172
6. nov 2011

@bellada neviem či si dobre pamätám ale zdá sa mi, že nadštandarsné izby su na antolskej dve... takže asi zabudnime... :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre