Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

quappa77
1. dec 2011

@quappa77 Toto som nasla z dnesneho rana:

Univerzitná nemocnica v Bratislave

Aj vo štvrtok riešia v Univerzitnej nemocnici problém s tým, že lekári nenastúpili do práce. Ako informovala hovorkyňa nemocnice Danica Lehocká, v tejto chvíli na oddeleniach chýba 287 lekárov, číslo sa však veľmi rýchlo mení, ráno ich bolo 291.
Podľa Lehockej časť lekárov do práce nenastúpila a časť ohlásila práceneschopnosť. Päť nemocníc, ktoré UNB zastrešuje, v spolupráci s krajským operačným strediskom zabezpečuje akútnu zdravotnú starostlivosť. Podľa Lehockej je najvážnejšia situácia na ortopédii a traumatológii v niektorých nemocniciach UNB, situácia sa však rýchlo mení.
V spolupráci s krajským operačným strediskom niektorých pacientov v rámci zabezpečenia akútnej zdravotnej starostlivosti posielajú do iných blízkych nemocníc, napríklad do Nemocnice Svätého Michala alebo do Národného onkologického ústavu.

bellada
1. dec 2011

@mima1904 @quappa77 antolska nie je v nudzovom stave, tam dalo vypoved asi najmenej lekarov z BA, takze funguju normalne,v spravach sa vzdy hovori len o Kramaroch alebo Ruzinove, ak spominaju BA nemocnice

quappa77
1. dec 2011

@bellada Ved prave, ze som nenasla o Antolskej nic, jedine o Univerzitnej nemocnici ten prispevok a Antolska pod nu patri.

bellada
1. dec 2011

@quappa77 ja som vcera bola na poradni v nemocnici a vladol tam klud, nic nenasvedcovalo, ze by sa nieco dialo, porodnica normalne funguje, lekari tam boli, celkovo sa porodnice v BA nikde nespominaju ako problemove teraz, jedine detske oddelenie univerzitnej nemocnice na Kramaroch ma nejake problemy s lekarmi, je ich malo, ale inak si myslim ze celkovo BA je na tom oproti inym mestam velmi dobre....

quappa77
1. dec 2011

Ja idem na poradnu zajtra, tak potom dam vediet.

quappa77
2. dec 2011

@bellada Tak po dnesnej poradni na Antolskej mozem potrvdit, ze nebol nijaky problem. Lekarka ordinovala ako obycajne a aj sestricky boli zlate, ako keby sa nic nedialo .-)

dedian
2. dec 2011

baby, ja som bola na kontrole na antolsej vcera a dozvedela som sa ze z 22 lekarov na oddeleni ostalo 6... moj lekar teraz robi zrejme nonstop ako aj ti zvysni piati... neviem ale kto tam ostal, bolo mi blbe sa pytat...

tehula
2. dec 2011

@dedian aky tvoj? netyka sa to ARO oddelenia a neonatologov? gynda by mala fungovat normalne. Len nema kto uspat a pichat spinal, PEDA atd... ci?

baby drzte sa, snad coskoro sa situacia ukludni. Teraz nerodte chvilu 😅

adrianmama
2. dec 2011

@quappa77 ja som bola na poradni v stredu a tiez relativny pokoj.....aj ma objednavala lekarka na nasledujuci tyzden...ale odvahu spytat sa ako to vyzera na oddeleni som nemala...staci, ked som sa na skoleni o epi, este v novembri spytala na situaciu na december lekarky, co robila skolenie, tak sa rozculila, ze som z nej mala az neprijemny dojem...ona dala vypoved ale udajne ma uz lepsie miesto niekde na ortopedii...nerozumela som tomu, ale vykrikovala tam riadne....uz len dufat na bezbroblemovy porod, ach jo

quappa77
3. dec 2011

@adrianmama No ja som bola na prednaske o epi asi pred 2 tyzdnami a lekarka-anesteziologicka nas sice vsetky ubezpecila, ze sa nemame coho bat, co sa lekarskej starostlivosti tyka, no na druhej strane podotkla, aby sme este s uhradou za EPI pockali do zaciatku decembra. Tak neviem, ja som si ju uz zaplatila, snad mi peniaze vratia, keby mi ju nemal kto pichnut.

sashie
3. dec 2011

lubinka: zoznam ti dajú na poradni na Antolskej, ale musíš si ho vypýtať. Sestra ho má. tak teda bolo, keď som tam šla v 2009 rodiť ja. Ale v skratke: osobné hygienické potreby (vrátane vložiek a uterákov), min. 2 nočné košele (odporúčam viac, ale keď potrebuješ v prípade čistú tak ti dajú nemocničnú), plienky pre dieťa, krém na zadoček zapožičajú tam, hygienické podložky na postel (pre teba).
Podľa mojich skusenosti by som odporúčala aj čiapku pre dieťa, deku - využila som aj keď som rodila v auguste a bolo 40 st. - okná otvorené, dvere vkuse rozčapené takže prievan, navyše moja mala stále studené nohy, tak jej požičali aj hrubé ponožky.
Odporúčam aj odsávačku (aj keď požičiavajú) a krém na bradavky.
No a potom veci pre dieťa, v ktorom pôjde domov - ale to môže priniesť aj manžel deň pred tým. dúfam, že pomohlo. 🙂

sashie
3. dec 2011

ja tiež viem, že sa tesne po príchode do pôrodnice ide zaplatiť do pokladne poplatok za otca pri pôrode - tak bolo 2009. aj tak tam tí otcovia nič nerobia, sú len psychickou podporou, tak aké školenie? 😀

dedian
3. dec 2011

@tehula , ahoj, myslela som gynekologa ku ktoremu chodim... inak sestra hovorila ze menej su na ambulanciach...

anella07
3. dec 2011

Ja som bola na antolskej včera a bol kľud, lekárka ordinovala, len mi dali cudzie výsledky krvi... Vraj som rh negatív! Čo teda rozhodne nie som, ved mam jeden pôrod za sebou a viem že som rh pozitív, len chúďa, čo jej to eali naopak... A ešte im Aj volať, aby našli tú druhú ženu, aby ona nemala ťažkosti. Teraz sa mozem trepat na hematologiu na niekoľko hodinové čakanie v lekarkni, sa tesim a s malym, vrrrrr. Lenže čo ak vsetky výsledky sú neni moje? A zabudli mi zobrať na serotonin, že dopichneme?

bellada
3. dec 2011

@quappa77 ak ti epiduralku nepodaju a to uz z roznych pricin, tak peniaze vracaju, len si odrataju 10€ ako manipulacny poplatok

a baby vyzera to tak ze strajk lekarov skoncil, dohodli sa s vladou a maju uz normalne vsetci nastupit do prace, nemocnice zacinaju pracovat v normalnom rezime, takze mozme rodit 😅

brkabra
3. dec 2011

ahojte baby, neviem ci sa to tu pisalo, ale pocula som, ze sa na Antolskej robia aj predporodne kurzy spolu s prednaskami. Viete mi o tom povedat viac? dakujeeeeem 🙂

eviline
5. dec 2011

@brkabra daj si v tomtofore vyhladat meno "Jezikova" najdes tak co potrebujes 🙂

petra211111
5. dec 2011

Ahojte baby...
21.11. sa nam narodila Karolinka na Antolskej v nemocnici.
Chcela som len napisat, pre tie, ktore nevedia co a ako...bola som nadmieru spokojna, ci uz s lekarmi, tak aj so sestrickami, nemala som nic zaplatene a lezala som na standartnej izbe.
Pri porode boli vsetci max.ochotni a mili, potom na oddeleni tiez. Viem ze sa pise hocico a ja som tiez nevedela ako tam bude, tak som bola pripravena na najhorsie. ..ze vsak co...4 dni tam nejako vydzrim. Ale naozaj to tam bolo fajn a ked budem este niekedy rodit, nikde inde to nebude, len na Antolskej...
Drzim palce vetkym, ktore to este len caka... 🙂

danielik26
5. dec 2011

baby ta porodna prednáska je ta ista ako prednaska pre oteckov? a neviete kedy bude teraz najblizsie?

bellada
5. dec 2011

@danielik26 uz sa tu spominalo, ze pre oteckov nie je ziadna speci prednaska, nemusia nic absolvovat ak chcu byt pri porode, porodna prednaska je o priebehu porodu, co sa deje od prichodu do porodnice az po odchod z nej

votaress
6. dec 2011

@danielik26 AHoj Najblizsie je 12.12 o 12.30 hod.

brkabra
6. dec 2011

citala som na nete, ze su cvicenia pre tehotne na antolskej zadara..no neviem ci to tak ozaj je? 😀 boli ste uz niektora na takom cviceni? Treba kontaktovat p. Jezikovu?

smileko
6. dec 2011

@brkabra cvicenia ma na starosti p. Jezikova a plati sa za ne. Pred 2 rokmi to bolo tusim 2 EUR za cvicenie, ale nepamatam si presne. Bolo treba aj odporucanie od gynekologa.

eviline
6. dec 2011

3,50 za cvicenie. Spolu je 8 roznych tem, na zaciatku sa berie teoria napr. Polohy, dychanie, sestonedelie a potom sa cvici. Jedno "sedenie" trva dve hodiny.

bubina76
6. dec 2011

Ahojte,chcem sa spytat mamin,co v poslednej dobe rodili na Antolskej - uz ockuju proti TBC? Nas pustali cca pred 3. tyzdnami,malu nezaockovali,lebo neboli vakciny. Mala som si zavolat neskor a objednat sa na ockovanie. Lenze casom sa mi to rozlezalo v hlave a aj po rozhovore s detskou lekarkou si nie som ista,ci chcem malu dat vobec ockovat..

bellada
6. dec 2011

@bubina76 vraj sa ma toto ockovanie uplne zrusit od buduceho roka, v zahranici sa uz neockuje, ja neplanujem davat TBC, je to najhorsie ockovanie pre babo....

maria30
6. dec 2011

@bubina76 no, nepoviem ti, čo by si mala robiť, ale napíšem len moju skúsenosť.. my máme skoro 5mesiacov... tiež neboli vakcíny, tak sme sa boli dať zaočkovať na predpísaný termín, keď mal 1mesiac ( na Antolskej)... doteraz to nemá v poriadku.. moja pediatrička povedala, že mu to zle zaočkovali (na nesprávnom mieste) a aj preto ma tie problémy, ktoré má... má to veľmi škaredé a dosť dlho to už liečime.. dr. povedala, že ešte min.3týždne to bude ešte trvať.. už sme skúšali všeličo, ale nič poriadne nezaberá... čiže už sa nám to ťahá 4mesiace a stále to nieje v poriadku.. len dúfam, že to nebude mať nejaké ďalšie následky.. 😒

x_shushu_x
6. dec 2011

@bellada da sa to iba odlozit o rok- ale musis sa ozvat ty...a nam to vysvetlovali tak, ze z toho vyplynulo, ze je mala sanca na uplne zrusenie od noveho roka...kiezby to tak nebolo- uz je s tymi ockovaniami uzasna "biela mafia" tak trosicku trapna...ked dostavas reklamny kufrik s vecickami na Antolskej, davas tam aj mail...uz mi prisiel asi druhy- dajte ihned zaockovat svoje dieta proti tomu, tomu a tomu....ach jaj :o/... 🙂 ..

bellada
6. dec 2011

@x_shushu_x no ja planujem odlozit a budem sa spoliehat, ze dostanu rozum a zrusia to dovtedy....nezatracujem ockovanie ako take, niektore dam aj z nepovinnych, ale toto TBC sa mi moc nepozdava...je to len o ksefte predovsetkym 😒

adrianmama
6. dec 2011

@bellada ja som na tom napodobne, rozhodnuta nedat ockovat, myslim ze TBC je uz davno prezite ockovanie, a vela deti sa ani nemoze dat ockovat dalej,lebo stale nema zahojene ockovanie na TBC...neviem, ale ja som bola na istom, ze od noveho roka sa to uz naozaj zrusilo....zeby farmaceuticke firmy hrali boj o cas?...hmhm

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre