Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

nikolet_89
18. jan 2012

@andelok jeej dakujem za radu a nevies mi asi povedat, kedy by som ju tam nasla ze ? lebo to neviem najst na nete :/

1mariannka11
19. jan 2012

ahojte kocky. tiez som uz pocula vela o dr. malovej, a velmi by som ju brala za porodnika, len som tak trochu trdlo, a ani neviem ako tam dojst, alebo radsej najprv zavolat? na co sa mam pytat? ci by bola ochotna ma vysetrit? alebo sa mam priamo pytat ci by ma vzala do poradne popripade ci by bola mojim porodnikom? neviem ako to funguje vobec a este som neni na 100% rozhodnuta ci chceme zazmluvnovat. aj ked termin mam uz 22.2. takze by bolo asi nacase. 🙂

nikolet_89
19. jan 2012

@1mariannka11 ahoj ja mam termin 20.2 a tiez rozmyslam nad doktorkou Malovou, zazmluvnovat nechcem, ale...idem tam teraz v pondelok ak tam nenajdem Malovu tak skocim za Kollarom, alebo niekym inym kto tam je...odkial si ? ak sa mozem spytat ?

kaciatko81
19. jan 2012

@nikolet_89 v stredu byva na 26 doobeda, myslim, ze aj v pondelok, ale nie som si 100 perc ista, ja som chodila v stredu.

1mariannka11
19. jan 2012

@nikolet_89 ahojky, ja som povodne z ba, z petrzalky, ale priatel je z novych zamkov a tu aj byvame ale rodit tu nechem 🙂 a ty si odkial? doktor kollar je tiez dobry? ja som pocula aj o janacovi, vraj je to vyborny odbornik aj ked ma zvlastny zmysel pre humor, ale to by ma vobec netrapilo, len som ho na stanke antolskej nenasla, tak neviem ci tam este vobec robi. ja sa tam tiez chystam teraz v pondelok 🙂 len neviem ci mam spravne ordinacne hodiny a cislo ambulancie. mne povedali cislo dveri 27 a v pondelok je tam vraj od 13 do 14:30. alebo mas nejake ine info? inak mne osobne je jedno ci zazmluvnim alebo nie, tie peniaze su mi ukradnute, aj ked to veru nie je malo, ale za ten pokoj v dusi mi to stoji 🙂 pockam ako sa bude javit doktorka a potom sa rozhodneme. inak planuje byt manzel/priatel pri porode?

babuli
19. jan 2012

@akova hej je to stale o 14.00 kazdu stredu, bola som tam prave vcera🙂

nikolet_89
19. jan 2012

@1mariannka11 ja byvam pri cervenej poste 🙂 pocula som, ze dr Kollar je super odbornik a zevraj je to ten, co viedol straik 🙂)) Za Janacom som bola minuly tyzden, ale nechytila som ho v nemocnici, pretoze si vymenil sluzbu z inym lekarom...mne jedna zo sestriciek povedala, ze je najlepsie tam ist v stredu medzi 9:00 - 12:00, ale ja mam cas jedine v pondelok tak tam idem doobeda a snad sa tam niekto najde 🙂 manzel nechce byt pri porode, pretoze neznesie pocit, ze mi nemoze pomoct mozno vyhovorka, mozno fakt :D ale ja sama ho tam nechcem, neviem pojde tam moja mama somnou... mozno k druhemu babu ho vezmem 🙂 a ty vies co cakas ?

nikolet_89
19. jan 2012

@babuli aho Babuli a nevies nahodou ci je tam pani doktorka aj v pondelok ??

babuli
19. jan 2012

@nikolet_89 ahoj netusim. Mne bolo povedane, ze len stredy o 14,00

nikolet_89
19. jan 2012

@babuli aha no tak, ked tam nebude a nebude tam nikto kto by sa mi pozdaval, tak tam nabehnem este aj v stredu 🙂

1mariannka11
19. jan 2012

@nikolet_89 ja zase byvam pri TPDcku. juuu tak toho pana Kollara vsetci dobre pozname 😀 ale som si myslela, ze on ma sukromnu ambulanciu 🙂 my budeme mat vraj dievcatko, a dufam, ze sa nezmylili, bo mame vsetko v babskych farbach 😀 ale inak je mi to asi jedno. moj priatel zatial nevie ci bude pri porode, ale mozno mi len chce nechat kusok nadeje, bo ja by som chcela aby bol a on viac menej nechce. uviedol mi ten isty dovod, ze jednoducho nevie ako by tam mohol stat len tak a nemoct mi pomoct. ale ja by som prijala uz len jeho pritomnost, on ma na mna vzdy dobry ukludnujuci vplyv. a proste tam nechcem byt sama, no ale v krajnom pripade som tiez myslela, ze zoberem maminu. uz by bolo aj nacase aby sa vyjadril, ale on je taky flegmos a na vsetko je podla neho cas 😀 niekedy ma to fakt vytaca ja zas chcem mat vsetko hned 🙂 ale prave tym sa doplname a fakt ma dokaze drzat na uzde 🙂
a ty vies co to bude?

nikolet_89
20. jan 2012

@1mariannka11 napodobne mi tiez dirvcatko 🙂

nikuska265
20. jan 2012

@nikolet_89 ahoj! ja som bola včera na prvej poradni na antolskej a tiež som sa dosatla k MUDr. Malovej. veľmi milá a ochotná doktorka, len dosť dlho sme čakali, lebo ju odvolali na operačku,ale to sa tam stáva asi častejšie a pri akomkoľvek lekárovi.

nikolet_89
20. jan 2012

@nikuska265 ahoj vcera ? a nevies nahodou ako tam je v pondelok ?

nikuska265
20. jan 2012

@nikolet_89 hej hej, včera. no to neviem, lebo tam sa vyznať je podľa mňa dosť chaos. majú síce na každých dverách ambulancie vycapený papier s menami doktorov a ordinačnými hodinami,ale vôbec nie je aktuálny, vôbec to nesedí, sú tam dokonca ešte aj mená lekárov, ktorí tam už nepracujú. takže tým sa neriaď potom. Treba tam iba chodiť od ambulancie k ambulancii a pýtať sa sestričiek,alebo aspoň mamín, ktoré tam čakajú. Alebo ak chceš priamo ísť k nej, tak si zavolaj na informácie a požiadaj ich o jej ordinačné hodiny, tam by ti mali poradiť. ani na internete to nemajú aktuálne.

nikolet_89
20. jan 2012

@nikuska265 to je ake zle uz :D ale dakujem za radu... a co s tebou robila na prvej poradni ?

nikuska265
20. jan 2012

@nikolet_89 najprv sestrička klasicky zmerala tlak a skontrolovala moč a potom Dr. sa pýtala na priebeh celého tehotenstva, skontrolovala zo spodu krčok a či je všetko v poriadku, poslala ma na EKG, potom som sa šla objednať na ultrazvuk, ktorý budeme mať až 2.2. lebo mali všetko plné vraj. a objednala ma na odber krvi.
a predtým ti robil tvoj Dr. tú kultiváciu (stery) kvôli tomu streptokokovi? ak nie, tak aj to by ti ešte robila. ja som už mala ale výsledky od mojej Dr. našťastie negatívne.

nikolet_89
20. jan 2012

@nikuska265 tie stery mi ide robit moj dr v pondelok, ked dojdem z antolskej a ten moc treba doniest ? nestaci sa vycikat tam ? :D a UZV som myslela, ze robi priamo ten lekar na kazdej poradni...som sa tesila, ze mi povedia kolko mala vazi a ci je vsetko ok --

nikuska265
20. jan 2012

@nikolet_89 jaaaj, lebo mňa sa tam už pýtala na tie výsledky zo sterov. preto mi ich robila moja Dr. ešte týždeň predtým,aby som tam už šla s výsledkami. neviem s tým močom, ja som si ho brávala vždy so sebou - ranný, aj k mojej Dr. tak aj teraz som to spravila tak. nás poslala sa objednať na ultrazvuk do jednej ambulancie - čisto len ultrazvukovej, kde sa posielali skoro všetky mamičky od doktorov. možno niektorý lekári majú aj na svojej ambulancii,ale pochybujem.tiež sme sa tešili,ale nebolo to tak 😒

nikolet_89
20. jan 2012

@nikuska265 to je skoda no...tak ked teba objednali az na 2.2 tak som zvedava na kedy objednaju mna

nikuska265
20. jan 2012

@nikolet_89 možno budeš mať šťastie a objednajú ťa skôr. podľa mňa by sa tam našli nejaké voľné termíny ešte,ale zas silou mocou som to tam neriešila. viem že je s malou všetko v poriadku a to je hlavné. ako tiež som bola strašne zvedavá,ale teraz to je už také, že viem, že za pár týždňov ju už konečne uvidím na svete vo vlastnom náručí 😲

nikolet_89
20. jan 2012

@nikuska265 to ano a kedy mas presne termin porodu ?? a malinka sa bude ako volat ?

nikuska265
20. jan 2012

@nikolet_89 ja mám termín deň pred tebou 😀 19.2. a bude to Nelka - teda tak sme sa aspoň doteraz dohodli 😝 a vaša malá princezná? možno sa tam ešte stretneme v nemocnici? a máš v pláne nejaký nadštandart? alebo ten pôrodný box? a epidurálku?

jasminet
20. jan 2012

@nikolet_89 moc si dones, nestaci sa tam vycikat, teda mozno by stacilo ocikat papierik, ale zdrzovala by si, sestra by bola ofucana a hlavne - toalety su tam v takom stave, ze lepsie vydrzat ako tam ist 😀 a utz je tam jeden centralny, v ambulanciach nie su ziadne. iba lekar popocuva srdiecko tym gynekologickym fonendoskopom

nikolet_89
20. jan 2012

@nikuska265 nasa mala bude Natália 🙂 nadstandart ani porodny box nic take a epiduralku neplanujem tiez, ale chcem sa o nej este poradit z lekarom na antolskej a potom uvidim a ty ??

@jasminet hmm som cakala, ze v dnesnom storoci to nebude take nemoderne :D to este teda poprosim svojho lekara v pondelok nech mi malu zmera, lebo nechcem cakat az na UZV :D

nikuska265
20. jan 2012

@nikolet_89 epidurálku by som tiež najradšej nechcela,ale tiež ešte sa skúsim poradiť. a nad boxom a ndštandartom uvažujem, manžel bude pri pôrode a tak by tam bol som nou aspoň od začiatku a tá izba, to ešte vôbec neviem, to sa rozhodnem asi až na mieste 😀

nikolet_89
20. jan 2012

@nikuska265 moj manzel pracuje v podstate cele dni, takze by mi bola zbytocna nadstandartna izba a ked si to vsetko zratam pride mi to zbytocne a navyse vydim aj vyhodu byt normalne z rodickami, aspon budem mat s kym pokecat, poplakat si, pripadne ohovorit vsetkych chlapov co nam sposobili :D o tej EPI sa chcem poradit hlavne koli tomu co odporucaju prvorodickam, a podla toho ci nemam malu panvu a tak to mi moj gynekolog vobec nehovoril a neriesil...a inak ty si odkial, ked sa mozem opytat ?? vyzera to tak, ze sa tam mozno stretneme :D

nikuska265
20. jan 2012

však to, je to dosť peňazí, preto tiež uvažujem,ale páči sa mi na tom to, že soc. zariadenia sú len pre jednu izbu, návštevy môžu prísť priamo za mnou a čerstvý otecko si môže malú hneď chytiť na ruky. a tam by som tiež nebola sama na izbe. ale ešte naozaj neviem. a epi, najradšej by som si ju nedala,lebo veľa aj negatívneho som už na to počula,ale môže to byť aj individuálne,tak neviem. ja som bývala v ružinove,ale teraz už bývame mimo BA

eemmaa
20. jan 2012

@nikolet_89 ahoj co ja viem tak dr kollar je dobry ale nerobieva porody... Ja chodim k doktorke Dubcakovej a je strasne zlata a ochotna 🙂

parpar
22. jan 2012

Ahojte,ja mam termin 17,2 a tiez doporucujem dr.Malovu je profesionalna a tak isto citliva a chapava,robi stredy urcite a sa mi zda aj stvrtok,ale stredu je tam stopro o inych dnoch neviem,ja som rodila na Antolskej 3 krat a bola som spokojna sem tam nejaka ufrflana sestricka ale na tu mozte natrafit hocikde,ked sa stretnu baby na izbe co si rozumeju je to fajn,navzajom si pomozu a pokecaju a poradia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre