Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

kuriatko84
31. jan 2012

moja skusenost a zazitky z Antolskej: aj ja som tam rodila pred 17 mesiacmi, po 2 mesacnom pobyte hore na rizikovom a bola som nad mieru spokojna!!! vrelo odporucam! Aj ked by som si ten 2 mesacny pobyt uz nechcela v zivote zopakovat, ale to snad pochopite. A s tym kojenim je to pri prvom babatku asi vzdy tazke, teraz by som uz aj ja bola mudrejsia. Ale aj ked to na zaciatku nepojde nestracajte hlavu, len treba byt trosku trpezlivy a vyckat. Ja som mala ten isty problem s malou ako mirkita a teraz malu kojim a uz ma 17 meiscov. A stale jej chuti 😀 Tak drzim vam palce!

katka1981
1. feb 2012

@sashie, mne tiez nic nepomahalo, potom sestricka z detskeho povedala, aby som si vypytala oxitocyn na spustenie. Sestra zo zenskeho ma poslala prec, nech si davam teple sprchy a solux, co mi aj tak nepomahalo a ze nech sa sestricky z detskeho staraju o seba. Na dalsi den mi jedna nakoniec dala injekciu ale nic moc postup az ked prisla dalsia smena a jedna ciernovlasa sestricka ta mi vysvetlila presne co mam robit aby oxitocyn zabral a dala dalsie injekcie a este mi aj domov dala dve, ale nastatie uz mlieko islo. Mlieka som mala az az, lenze mne museli nasadit lieky na stitnu zlazu pri kt. sa nesmie kojit.

atemi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
2mimi2
1. feb 2012

@kobolova ahojky a ako prosim ta prebiehal na antolskej cisarak?? mala si planovany spinal??boli to strasne bolesti??ja som len na zaciatku a zvazujem antolsku len pojdem asi cisarskym koly platnickam :( tak sa vypytujem ze ako to vlastne prebieha ako zavadzaju spinal ako epidural??

kobolova
1. feb 2012

Mala som 2 cisarske, prvy s celkovou (v tom zhone mi zacinajuca anesteziologicka nevedela pichnut spinal 😒 ) a druhy so spinalom, a treti by som asi isla zase spinalom kvoli tomu prvemu momentu s babatkom, ze som ho videla hned.
Co sa tyka pichnutia spinalu, bolo to uuuuplne do pohody 😀, posediacky mi anesteziologicka kazala trosku sa predklonit a dat akoby tlak proti jej dlani polozenej dole pri krizoch. To, ze mi vtedy pichla nieco na umrtvenie som ani necitila (povedala mi, ze "taak som si to teraz naznacila" 😀) a potom som mala spravit to iste a uz mi pichla spinal - bolest ako pri beznej injekcii, nic viac... postupne mi "odchadzal" cit v nohach, a to som si uz lihala...

Co sa tyka bolesti po porode - ani pri celkovej, ani pri spinali som nemala ziadne ine bolesti, nez v oblasti rezu, ziadna bolest hlavy, ci inych "vedlajsich ucinkov". Vela som pila, postavili ma po 12 hodinach! A nic...
Jedine, co bolo ine, ako po celkovej bol pokles tlaku po vpichnuti spinalky, na co som bola pripravena, kedze mam nizky tlak, ale za minutu mi nieco dopichli a bolo to spat na normale... a este pocas asi 2 hodin po porode som mala triasku, tak to len preckat...
Po cely cas pocas porodu sa so mnou rozpravala anesteziologicka, presne mi hovorila, co robia, ze budem citit tlak na brusko a hrudnik, ked mi budu vyberat maleho, cakala som horsie z tych diskusii, bolo to v pohode znesitelne a hlavne to trvalo asi len 20 sekund... Porodnika som nepocula, "hovorili potichu", he-he, takze to ma nerusilo a hlavne ked maly zaplakal, to bol lepsi pocit, ako ked mi po celkovej doniesli dceru po 4 hodinach, ze: "tak toto je vase babatko", a ja: "hmm, super, dakujem... a odkial mam tu istotu?"...
Takze ja az na tu triasku som opat za spinal.

lulusha
2. feb 2012

@2mimi2 ahoj! ja som tiez rodila cisarskym na Antolskej, v spinalke. Moje zazitky su trosku horsie, ale dalo sa to vydrzat. Anesteziologicka mi vedela napichnut spinal len asi na 4. krat, uz hrozilo, ze ma budu uspavat uplne. Dost to pichanie bolelo, strielala mi bolest do nohy, kedze jej to neslo...Napokon sa to podarilo, lahla som si a po case prislo ziadane umrtvenie. Tiez som cely proces prekecala s anesteziologickou, operaterov som ani nepocula... Ten tah a tlak bol pomerne velky a bolestivy, ale akonahle maleho vybrali, pichla mi nieco proti bolesti a ako som si ho pozrela a vypusinkovala, tak ma este trosku uspala na sitie - prebrala som sa cestou na lozkove oddelenie. Rekonvalescencia vsak bola tazka, vsak ako po operacii...Musela som lezat 24 hodin, ale hlava ma nastastie nebolela, miesto vpichu som si citila este dlho.

ellit
2. feb 2012

@1mariannka11 ahoj, ako si dopadla s pani doktorkou Malovou? Odpisala by si potom jej ordinacne hodiny prosim? Dakujem

1mariannka11
2. feb 2012

ahojky. no zatial som nedopadla asi nijak, bo ma len objednala na buduci tyzden a povedala, ze mi potom na poradni vsetko vysvetli. tak uvidim. inak neviem preco ale som si ju predstavovala o dost starsiu a ona je taka mlada, ze som si v prvom momente aani nebola ista ci to je doktorka 😀 ale inak mi pripada byt fajn. taka razna, ale povedala by som, ze vtipna a mozno trosku pojasena, v dobrom samozrejme. jasan, ze k pacientom si musi nechavat odstup, ale myslim, ze ako kamoska musi byt uplne super 😀 ale som zvedava, co sa dozviem buduci tyzden. inak robi v pondelok 13-14:30, v stredu 8-12:30 a stvrtok 13-14:30, ale odporucala by som ti tam ist v stredu. mna odtial v pondelok poslali prec bo vraj je len rizikova poradna, ale na dverach je napisana rizikova stale, takze vazne odporucam stredu a je to cislo dveri 26.

ivanka.7
2. feb 2012

Dievcata, co chodite teraz na poradne - nehovorili vam o zvyseni poplatkov za nadstandard a ostatne platene sluzby? Na Kramaroch zvysili (podla toho, co som si precitala tu na MK), tak preto sa pytam. Chapem to ako logicke vyustenie vyssich platov sestier, ale chcem vediet, na co sa mam pripravit...

ellit
2. feb 2012

@1mariannka11 si neskutocna dakujem. Ja mam dvoch stoplikov doma a som az z Marianky, takze preto sa tam nedostanem kedykolvek. Este uvazujeme nad Kochom, ale to nieje iste. Dva krat som bola v Ruzinove, ale tam uz nechcem ist ani za svet.
Dufam, ze potom napises aj dalej svoje dojmy a hlavne potom z porodu a z nej. Ja sa chcem za nou zastavit skor ako pred 36tt aby som vedela, ci s nou mozem ratat aj na porod. Lebo teraz budu silne mesiace...vela letnych babatiek sa bude rodit, tak nech ma neposle prec 🙂

ellit
2. feb 2012

@ivanka.7 to je velmi dobry postrech....treba si to odsledovat. Ak budete maminky vediet, urcite sem napiste

riska
2. feb 2012

ja som sa dnes dozvedela, že na antolskej sa zvyšuje poplatok za vyber porodnika z 200 na 300€ ☹ ☹ ☹ o ostatnych poplatkoch zatial neviem @ivanka.7

1mariannka11
2. feb 2012

@ellit jasne, napisem potom co a ako 🙂 ja som o Kochu pocula az teraz nedavno, ale podla toho mala co som sa docitala je to tam vraj dost drahe, tak neviem. ale toto o tom zvyseni poplatku za zazmluvnenie porodnika bude asi fakt pravda, bo som nieco v tom zmysle vcera na antolskej zapocula a tiez bolo spominanych 300 ecok. no ale to uz mi pripada aj celkom dost vela. takze si to s tym zazmluvnenim este poriadne premyslim. ach do kelu, preco sa musi vsetko pokaslat ked som ja tehotna. ako za devat mesiacov sa mi toho posralo az az. 🙄

ellit
2. feb 2012

@1mariannka11 pomaly sa ti oplati viac Koch ako statna 🙂

1mariannka11
2. feb 2012

@ellit tiez sa mi zda, ale ja uz asi ani nemam cas na teketo zmeny. som teraz 37+1 takze teoreticky to moze prist kazdu chvilku.

jasminet
2. feb 2012

@ellit
@1mariannka11
@ivanka.7
@riska ja som prave pisala priamo na ich mail, ze ako a od kedy sa meni cennik, tak ak odpisu dam vediet 😉 to aj mna zaujima, naozaj to clovek potom rovno moze ist do kochu rodit za tie prachy...

ivanka.7
2. feb 2012

@jasminet No presne. Ja som mala na konci vo vybere Antolsku a Kocha s tym, ze ale na Antolskej by som chcela nadstandard, keby sa usiel aj zazmluvnit. No a ak to pojde vyssie a malo by ma to vyjst len o trochu menej ako Koch, tak... kde sme? :D

riska
2. feb 2012

no z 230€ zdvihli poplatok, aby som bola presna.... ale aj tak je to hrozne vela 😢 😢 dufam, že nezdvihli aj cenu za epi

ivanka.7
2. feb 2012

tu je link: http://www.fnspba.sk/Sluzby/platene-sluzby/Rozh...
ucinnost je tam od 1.2.2012 (krasny darcek na narodeniny, dakujem vedeniu :D), takze to bude asi ono

jasminet
2. feb 2012

@ivanka.7 pritomnost otca pri porode 30€???? to uz co je???

dzovana
2. feb 2012

to su ceny.. vsak to niektore o 100% vzrastli 😠 😠
@riska EPI zdvihli na 152 😨 😠

pokito
2. feb 2012

Kočky a.kolko stojí ten nadstandard?

ivanka.7
2. feb 2012

@pokito Je to vsetko v tom linku, ktory som teraz davala, nadstandard tam myslim bol 18 eur/noc v 2-postelovej izbe

jasminet
2. feb 2012

@ivanka.7 ten ale zlacnel, nie? nebolo to 33€ za osobu a noc?? teraz je 18... neuveritelne ceny

jasminet
2. feb 2012

@pokito je to strana 9 v tom linku od @ivanka.7

ivanka.7
2. feb 2012

@jasminet Nie nebol, 33 eur to podla mna bolo, ked chcela mamina celu izbu pre seba.

jasminet
2. feb 2012

@ivanka.7 no neviem, nebudem sa hadat... 😅

ivanka.7
2. feb 2012

@jasminet Tiez si nie som ista na 100%, ale mam dojem, ze ked som si to raz ratala, tak som pocitala s cenou 16,50 a neviem odkial by som si ju inak vycucala 🙂 V kazdom pripade to je cakany... aj ked neprijemny krok a my mame tu smolu, ze sme to akurat chytili. Ale zas mozno budeme mat spokojnejsie sestricky /pozitivny pristup! :D/.

pokito
2. feb 2012

@ivanka.7 Dakujem a vsetko najlepsie 🙂

jasminet
2. feb 2012

@ivanka.7 ja som zas pri prvom porode ratala so sumou 33€ len za seba na tych 4-5 dni... (keby naaaahodou sa podarilo) 😀 ale ja by som bola milo prekvapena, ty neprijemne keby to bolo opacne ako sme pocitali.
hm, obavam sa, ze sa ceny iby zvysili, na spokojnejsie sestricky to dopad mat nebude 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre