Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

bibi1711
25. feb 2012

@tarina ja mam doma mesacne babo narodene na antolskej. mala som obycajnu izbu, postel pri okne. fukalo mierne len na mieste kde boli balkonove dvere, aj to len dole...bolo tam uplne teplo...prekurene, ze sme mali problem spat. na izbe su po dve, len dve izby su trojpostelove...
babatkam to meno na chrbatik stale este pisu. aspon nas teo meno mal. plus stitok na ruke a na perinke tiez meno, aj na postielke. oblecko bolo v pohode, body, overal, kabatik, zavinku a perinku. menili podla potreby.
babo kupu na druhy den po porode a potom kazdy druhy den, ked si tam dlhsie, ako povinne 4 dni.ked si druhorodicka, opytaju sa ta , ci chces ty, alebo okupe ona...to prve kupanie.
inak moj pobyt mozem hodnotit velmi pozitivne. oproti prvemu pobytu pred troma rokmi obrovsky pokrok. vsetky sestricky-naozaj vsetky maximalne prijemne, ustretove, starostlive a a ochotne. lekari to iste. aj jedlo sa dalo, co po prvom porode som nezjedla ani hlt...takze antolsku odporucam..🙂

tarina
25. feb 2012

dakujem veeeeeelmi pekne vsetkym za odpovede...tak nejako ste ma podporili pre porod na antolskej po 2 porodoch na kramaroch 😎 naozaj vdaka za informacie.
este by ma zaujimalo ci babo prikladaju mamicke na prsnik hned po narodeni alebo az na izbe? a ci manzel po porode moze drzat babo celu dobu kym tam lezi mamicka na sale, alebo len chvilu ..a este ci babo davaju ku mamicke na izbu hned alebo az po niekolkych hodinach?

blackswan75
25. feb 2012

mna by tiez zaujimalo, ci davaju po porode na brusko babatko, a ci moze byt manzel tie 2 hodinky po porode spolu so mnou aj babatkom, 😉

bibi1711
25. feb 2012

@tarina
@blackswan75 , tea mi prilozili na brusko este s pupocnikom na prve prisatie.potom ho odniesli odvazit a odmerat a vratili takeho naheho, spinaveho naspat na brusko, tam mi ho zakryli plienockou a hrubou dekou, nechali mi ho tam asi hodinku a pol.manzel bol s nami. ak musia napriklad babo viac odsavat, alebo si nevie udrzat teplotu, tak ho oblecu, zabalia do perinky a tak daju maminke.
maly sa narodil o jednej, na izbu som dosla po tretej a maleho mi doniesli na izbu okolo piatej, prisal sa, chvilku bol pri mne a potom mi ho doniesli o pol deviatej vecer s tym, ze ak sa na to citim, moze ostat u mna, ak nie, na noc moze ist k sestram.potom od piatej rana nasledujuceho rana bol u mna...

nikolet_89
25. feb 2012

@blackswan75 ahoj tak ja som rodila 20.2 a dali mi malinku na brusku a aj k prsniku...a mama bola pri porode a mohla byt somnou aj tie dve hodinky, ale poslala som ju domov, lebo som bola unavena, ale malinku som pri sebe nemala...dali mi ju az na druhy den rano a mala sa narodila 23:50

blackswan75
25. feb 2012

@nikolet_89 @bibi1711 dakujem babulky, ja som predchadzajuce dcerky rodila v Podunajskych Biskupiciach, tam bola taka mala porodnica, ale ju zrusili, takze planujem Antolsku, je to tretie ale po dost dlhom case a uz aj vekom som starsia tak som taka opatrna a furt sa aj sledujem a este je to vytuzeny chlapcek, tak chcem aby bolo vsetko ok.

kvetinka211
25. feb 2012

@tarina ahoj, mne dr. hovorila ze davaju na brusko ak je vsetko ok .. mne ho nedali ale na fotkach vidno ze bol dost namodraly ... tak asi chceli najprv zistit ci je s nim vsetko ok. trvalo to ale len par minutiek, muz ho fotil a hned ho priniesli zabaleneho v plienockach a decke na prisatie a bol s nami dost dlho, mozno aj hodku a ked uz zaspinkaval, tak ho preniesli na termolozko a muz este ostal so mnou zvysny cas na sale. Na izbu som prisla asi okolo stvrtej, na priniesli ho za chvilku, potom okolo 6 chvilku odniesli ale za chvilu ho doniesli na stalo ku mne .. aj smolku v plieke sme uz riesili; spolu 😉

sweeeteee
25. feb 2012

Ja tiez napisem svoje dojmy z Antolskej a mojho prveho porodu. Porod bol rychly, cca do jeden a pol hodiny po prichode, ani epidural mi nestihli dat. Sestricky boli vynikajuce, nemala som zazmluvneneho ani doktora (aj tak by nestihol prist), Malinka sa narodila s vahou 2500g, takze asi z toho dovodu ze bola drobucka a neudrzala by si teplo mi ju po porode nenechali, len mi ju prisli ukazat a zobrali prec. Na oddeleni setonedelia boli vsetky sestricky vyborne, nemozem sa stazovat. Sice, treba sa pytat, lebo nikto mi tam sam od seba ked mi priniesli dieta neukazal ako prebalovat, ako kojit... ale po poziadani ochotne ukazu a pomozu. Jedlo na jednicku, velke porcie, pocas dna som nebola hladna. Uzasne je, ze cely cas su babatka s mamickami, izby su tiez vyborne riesene toaletami a sprchou pre kazde dve izby, takze sa nebeha po chodbe ako na inych nemocniciach. Pustili nas domov zial az na piaty den, kedze primar rozhodol ze pod 2500g ma nepustia. Nastastie to malinka rychlo dohnala a uz sme doma. Jedine mozno minus ze babatka sa navstevam ukazuju iba cez sklo, aj oteckovia si musia pockat kym si zoberu dieta do narucia az po prepusteni z porodnice. Avsak mozem len vrelo tuto nemocnicu odporucit. Najma vdaka personalu bol moj prvy porod sice bolestivy, ale velmi prijemny.

tarina
25. feb 2012

@sweeeteee fiiiha aj ja chcem mat taky rychly porod! a ze prvorodicka! super, nech malinka pekne papa a rastie! 😎

tarina
25. feb 2012

dakujem znova vsetkym...tak som rozhodnuta rodit na antolskej 😀
este mi povedzte kam treba ist zaplatit poplatok za osobu ktora bude so mnou pri porode...ci to mi da dr. v poradni nejaky papier na zaklade ktoreho sa plati?

cicimon
25. feb 2012

@tarina poplatok sa plati dole na pokladni, nic ti k tomu netreba, tam ti daju 🙂

tarina
25. feb 2012

@cicimon a kolko sa plati? 30 eur? ak by sa nahodou stalo, ze dana osoba nestihne prist k porodu, poplatok vratia? lebo ked to na mna pride, najskor budeme musiet riesit deti, aby ich manzel niekam odviezol, ak nebudeakurat este v praci a az potom pribehne za mnou....

misik1
25. feb 2012

@tarina chcela si vediet,ze kedze mame rovanky termin porodu,preco ty si 35tt a mneukazje 36tt???
no skus si zadat tu na koniku potrebne udaje a aj ty budes mat..ja som oddnes 36tt,a ked si das niekde inde vypocet,tak ti bude pisat aj na dni a to ta mozno pletie,lebo napr 35 plus 1 je vlastne uz 36 ako tu ukazuje len v celom tyzdni,neviem ci som to jasne napisala 😉

cicimon
25. feb 2012

@tarina asi hej, teraz to zvysili.... tak to neplatte dopredu ale az ked budes rodit, my sme zaplatili az vtedy, to staci
medzitym ako ta prijmu pojde tvoj mm zaplatit, to je chvilka

misik1
25. feb 2012

vraj uz sa plati 30 eur...ale neviem tieto asi nevracaju,moj chcel ist platit a nemusel,takt am bol gratis...tajne 😉 takze s tym skusenost nemam,ale toto by malo byt rovnake ako na kramaroch ci v ruzinove,podobne ako epi

tarina
25. feb 2012

@misik1 no som z toho jasna, ale neva, treba sa vyspat 😀
a na kramaroch robia z potvrdenia o zaplateni dost halooo,nechceli mi bez toho pichnut epi a aj manzel musel mal doklad o zaplateni az potom ho ku mne pustili 😠
a poplatky su teraz asi vsade rovnake...rovnako zvysene 😕

tarina
25. feb 2012

@cicimon a pre mojho manzela taka chvilka znamena vela....vzdy dobehol ku porodu uz ked som tlacila 😅 a potom sa vystatoval, ze porod nic nie je..par krat zatlacila a bolo 😀

tarina
25. feb 2012

@misik1 aha tak ked mi ukazuje 35+3 to je uz 36.tyzden? 😕 😀
a mam na teba mozno trochu osobnu otazocku. ty vies kolko vazi teraz tvoje babo? pytam sa preto, kedze mame rovnaky termin a ty cakas dievcatko, ja chlapceka, ze to nase babo vazi teraz 2200 gramov a mne sa to zda trochu malo....ci?

1mariannka11
26. feb 2012

@nikolet_89 gratulujem k babatku. kto ta rodil? a ako to cele prebehlo? ja som stale 2in1. termin som mala v stredu a zatial nic. ale som uz dost nervozna bo malicka uz pred dvoma tyzdnami mala 3800g tak neviem akeho slonika to budeme mat, a najblizsie mam ist az v stredu do poradne. co mi teda tiez pripada blbe ze prenasam a oni ma posielaju na prehiadku len raz za tyzden. vrrrr uz mam toho po krk.

misik1
26. feb 2012

@tarina spravne, pochopila 🙂
no ja neviem ako teraz vazi,ale vraj kazdym tyzdnom uz naberaju tak 250g a pred dvomi tyzdnami mala nieco cez 2000g,a zdalo sa mi malo, no pozerala som priemery a bolo to v pohode...tak teraz uz 2500g ma...ale tak tie merania su aj tak s odchylkami...vraj aj 500g plus minus...su aj dolezitejsie parametre ako hmotnost... 😉
a inak, moja prva tiez v tom case mala zhruba rovnako a narodila sa ze 4150g..takze to treba fakt brat s rezervou

adetka
26. feb 2012

@michelle1984 mna od Kocha odradila skutocnost, ze tam nie je novorodenecka JISka... ze v pripade, ak nastanu komplikacie s babatkom... musia s novorodencom utekat sanitkou na Kramare... a na Antolskej je vraj jedna z najlepsich novorodeneckych JISiek 😉 ... nadstandard sa ti oplati zaplatit len ak chces mat manzela pri sebe v izbe...

cicimon
26. feb 2012

@tarina tak u mna cely pobyt na porodnici od prijatia po vytlacenie trval necele 2h, mm to bol zapplatit pokial mi robili monitor

tarina
26. feb 2012

@misik1 fuuha pekne velke babo si mala. no ja som mala obidve dievcatka okolo 2800 gramove. mam obavy teraz len pre to, ze som v 36.tyzdni. a druhe babo som rodila v 37.tyzdni a mala tych peknych 2800gr. co sa mi v terajsom pripade zda nerealne, som v 36.tyzdni a babo vazi 2200gr a navyse ide o chlapceka 😖
ale tak snas bude vsetko ok. neviem ale toto teho som cela nejaka zmatena zo vsetkeho 😀

cicimon
26. feb 2012

@tarina no ono tie merania su presne asi +- 10%, mne 4 dni pred porodom zas povedali o 250g viac ako nakoniec mala ... ale 2200g je dost malo na 36tt

tarina
26. feb 2012

@cicimon nestras 😒 ....ale ako vravim toto teho je cele divne, este aj cele teho sa neviem zbavit ureaplazmy, brala som uz 2x ATB a ziadny vysledok. ale citala som na nete, ze tato bakteria moze mat za nesledok nizsiu porodnu hmotnost novorodenca....tak snad v tom bude problem

cicimon
26. feb 2012

@tarina moja sa narodila v 37tt+5 a mala 3050g, 4 dni pred tym mi na utz povedali 3300.... a ked mas tu ureu tak mozes rodit normalne?

tarina
26. feb 2012

@cicimon no super ked utz ukaze viac,dufam ze nevazime este menej 😲 s porodom doktorka zatial nic nevravi...nakolko je to babo male, na cisarak ma asi nechce dat. len sa strasne bojim tentokrat porodu, lebo mam cele teho bolesti v podbrusku, najskor kvoli tej bakterii. a ked tie bolesti pridu, leva dycham ,zakaslem, ani sa nepohnem vtedy. neviem si predstavit v tej chvili mat kontrakciu a nie to este tlacit. ale toto kazdu poradnu spominam doktorke a nic s tym nerobi. najviac to pride na mna ked lezim, preto by ma mozno este zaujimalo,ci mamicku po prichode do porodnice davaju hned na porodny stol, alebo je tam nejaka izba cakateliek, kde mozem chodit, sediet, proste ze nemusim lezat? normalne som uz aj premyslala nad porodom v sede, co mam take stresy z tych bolesti a predstavy lezat dlhsie.predosle tehotenstva a porody boli uplne bezproblemove.

misik1
26. feb 2012

jasne,je tam izba cakacka,zalezi v akom stadiu porodu budes...ja som sa na nu nedostala,kedze vtedy nerodil nikto,resp.jedna baba ale ta uz to skoro mala za sebou,tak my sme boli s manzleom rovno na porodnej sale, na lopte,chodila som, do sprchy a tak..len po epi som musela polezat asi 30 min apotom opat hopsat na lopte,aby s a mala posunula,ale ona aj tak kaslala na to..ja mavam bolesti bedroveho klu az zadku a co a viem coho vsetkeho tam...tiez v lahu, v klude v noci,ale tak co narobim,nespim,potom sme preto v noci pisem 😀

misik1
26. feb 2012

k tym hmotnostiam babatka,nemate nejaku tabulku tu na nete?,ja som nenasla,len co som pozerala v tehu knizke priemer alebo pri jednotlivych tyzdnoch,ale tam sa to dost lisi...dik

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre