Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

misik1
15. mar 2012

@lara69 vidim,ze mas termin ako ja,tak asi sa tam niekde budeme motat v rovnakom case 😀

drobec33
15. mar 2012

@bellablonde aj ja mam rovnaku skusenost pri druhom porode. Dlhopolcek ma odrodil (mal sluzbu) a Korbel sa o mna staral po 1vej aj 2hej kyretazi po porode. S oboma maximalna spokojnost. U Dlhopolceka sa mi veelmi pacilo, ze ma zbytocne nenastrihaval. 🙂 Som mu za to vdacna.

lara69
15. mar 2012

@misik1 mam 23.3. v poncdelok idem zas do poradne a aj na ultrazvuk tak uvidim co mi povie doki, zatial sme zatvoreny a velky 🙂

misik1
15. mar 2012

@lara69 tak drzim palce,nech ste este zatvoreny a na ultrazuk asi kvoli tej velkosti...skontrolovat,ze?potom napis...

lara69
15. mar 2012

@misik1 naposledy som mala ultrazvuk minuly rok robeny takze doki sa chce pozrie ako vyzerame 🙂 a hlavne som zvedava kolko vazime

steiny
16. mar 2012

@lara69 super, dik za info. a ten kurz je jednodňový alebo to je viac stretnutí?

kristip
16. mar 2012

@31majka12 ja som tiez pri prvom nikoho nemala zazmluvneneho a bola som spokojna a sekciu nechcem, len kedze som po sekcii rok a pol, co je dost kratky cas a termin o tyzden a par dni, myslela som, ze mi tak ako ostatnym, daju nejaky termin, ako napriklad misik 1- termin ma neskor ako ja a uz vie co a ako...

@bellablonde ja nechcem, aby to vyzeralo, ze sa na niekoho stazujem, pri Petkovi som fakt bola spokojna, len vcera ma to trochu zarazilo 😉

rybka3
16. mar 2012

Ahojte môj 2 syn sa narodil na Antolskej 3.3.2012, pôrod bol indukovaný, prenášala som, ale nakoniec som musela ísť na cisársky rez. S prístupom som spokojná, moje lekárky MUDr.Filkászová aj MUDr.Nižnanská boli úžasné, aj sestričky ochotné, pomáhali, zaujímali sa. Nemôžem povedať nič zlé ani na oddelenie šestonedelia ani na novorodenecké sestry. Práce vyše hlavy, ale aj tak si našli čas na pár slov, podstatné je pýtať sa, pýtať... pôrodnica Antolská je dobrá voľba a môj názor sa 2x potvrdil. Odporúčam všetkým 🙂

lara69
16. mar 2012

@steiny ja som chodila kazdy utorok - 7 sedeni, po 2 hodiny

mima77
16. mar 2012

ahojte dievcata, tak v pondelok sme sa stastne vratili z porodnice aj s malym Andrejkom... akosi skorsie, ale napriek tomu vsetko v pohode... no a Antolska ako porodnica a aj sestonedelie a novorodenecke - moj nazor po prvom porode v Ruzinove - baby, to sa neda ani len z rychlika porovnat!! strasne velky rozdiel to je a bola som sprosta, ze som nesla uz aj pri prvom rodit sem... pristup lekarov a aj sestriciek uplne uzasny! nie ste tam pre nich iba otravna zenska, o ktoru sa musia postarat, ale poradia, ked sa clovek pyta normalne a slusne odpovedaju, povzbudia ked sa daco nedari tak pomahaju najst riesenie ako na to - napr. mne na kojenie... pri porode tiez uplne skvele lekarky - bez akehokolvek zazmluvnenia - z mojho pohladu to vobec netreba!! na oddeleni doslova domacke prostredie, da sa aj pokecat so sestrickami, pri jedle v jedalni sme pokecali zasa mamicky co sme sa stretli uz na poradni, alebo na cakacke pred porodom a tak... sestricky z novorodeneckeho maximalne ustretove a pomozu kde len vidia ze treba a to sa im nemusel clovek pripominat a prosit - same nam prisli pozriet co treba, postrazili nam deti ked sme sa nestihali najest a vseobecne velmi boli ochotne a mile! teraz to tu fakt asi vyzera ze pisem odu na radost, ale v porovnani s mojim prvym porodom v Ruzinove som naozaj tymto ludom neskutocne vdacna, ze som moj druhy porod mohla v takej pohode a dobrej atmosfere aj potom zvladnut!

dzovana
16. mar 2012

@kristip ahoj, ja som rodila po sekcii tiez dost kratko (1 rok a 8 mesiacov), pripravovali ma na sekciu, ale termin mi tiez nedali. Kedze som chcela velmi rodit prirodzene, ani mi to nevadilo. Iba sme sa dohodli, ze v pripade ze nepridem sama, tak na termin nastupujem do nemocnice na pozorovanie a az potom sa rozhodne co dalej. Ked som prisla ale o 3 dni skor s kontrakciami, vsetci na mna kukali ako na blazna, ze chcem rodit prirodzene po tak kratkej dobe. Ale kedze som mala cele tehu ok a natrafila som na super dr, ktora to "riskla" a isla do toho a mne sa po par hodinach narodil krasny zdravy syncek a to prirodzene! Takze drzim palce, ak si rozhodnuta ze pojdete prirodzene, tak sa to isto podari. A ked aj nie, nic sa nedeje.. dolezite je babatko a aj ty aby ste boli ok.

misik1
16. mar 2012

@mima77 gratulujem, malemu vela zdravicka...tak predsa sa vypytal skor.....asom rada,ze mas dobru skusensot s touto porodnicou..inak stihla si si dat epi?

misik1
16. mar 2012

@dzovana ty si vlastne svoje telo presvecila,ze to pojde teraz takto a hootovo a vyslo to... 😉 super...
mne dnes zase vravel,ze je velka,tak som ja zvedava az pootm napisem,ci doktor uz na pohlad potom co lahnes na stol a prehmata brucho vie povedat,ze ake velke a s akou hmotnostou sa narodi...ale tak asi ked ma vela skusenosti,tak hadam aj hej....aj ozvy nevedela sestricka zachytit,tak to trikrat prehmatal a uz sa len pytal ci pocujem..a bilo krasne srdiecko moje 🙂
joj uz sa tesim,ked bude vonku

mima77
16. mar 2012

@misik1 dakujeme 🙂 ano, epi som sidce stihla, ale hoci mi ju napichovala 2x lebo prvyx sa nepodarilo, tak mi vobec nezabrala... kontrakcie boli stale horsie a horsie a samotny porod velmi bolel a o siti ani nehovorim!! pri prvom synovi mi to zabralo perfektne, tak viem aspon porovnat... no ale tentox to nefungovalo! ale aspon ze to bol pomerne rychly porod! voda mi odisla 5:30 rano, epi mi davali tusim okolo deviatej a maly sa narodil presne o 10 hod. takze dost rychlovka v porovnani s prvym! 🙂

lucyfuk77
16. mar 2012

@lara69 prosím ťa, ako dlho trvá ten predpôrodný kurz u pani Ježíkovej a čo k tomu treba ? (zahlásiť sa? papier od lekára ??) ďakujem

lara69
16. mar 2012

@lucyfuk77 - ja som mala odporucaci listok od doktora svojho, zavolala som jej a dohodla si termin ... kolko sedeni si zaplatis tolkokrat pojdes ja som mala 7 a absolvovala som vsetko - ako prvorodicke mi to dalo ovela viac ako citat a zhanat info, na vsetko sa mozes opytat, prednasky su vyziva, kojenie, 1 doba porodna, 2 doba porodna, masaze, polohy, odchod do nemocnice, sestonedelie, a proste vsetko, kazdy tyzden 1 temu beries a potom sa cvici, v pondelky su pre tehotne k dispozicii bazeny

lucyfuk77
16. mar 2012

@lara69 aha, tak to počujem prvý krát, že sa to platí a že ich je tak veľa... na dverách na gynde som našla, že tieto kurzy sa robia len raz za mesiac. Bohužiaľ pani Ježíkovej sa neviem dovolať ...

tarina
16. mar 2012

@mima77 ja sa pripajam tiez ku gratulacii!!! tak ty uz to mas za sebou! som sa chcela pytat, kedze si tam chodila ako na koni, myslim na pohotovost, ze si mavala kontrakcie, ze ci si dostala zase kontrakcie, ale pozeram, ze ti odtiekla voda. aj ja by som chcela za taky kratky cas porodit.... 😒
a epi ti davali asi dost neskoro ked nezabrala, ci? a nevies ci sa teraz na antolskej nieco robi, ze by nebrali rodicky? kamaratka rodila v pondelok a na antolskej ju nechceli zobrat, poslali ju na kramare 😕

lara69
16. mar 2012

@lucyfuk77 no raz za mesiac je sedenie s doktormi s porodnice a novorodeneckeho a to je zadara, k jezikovej sa plati - a volat musis od 7,15-7,45 tusim...inak ti nezdvihne, je to velmi mila stasrsia pani a ma dost skusenosti...ale ked si zaplatis len 2 alebo 3 sedenia tak tam prides iba tolkokrat

tarina
16. mar 2012

@misik1 tak ja som dopadla nad moje ocakavania. teraz neviem ci ultrazvuk u gynekologicky kde som chodila 8 mesiacov bol nepresny ,alebo tento tu 😀 najprv ma "strasia" ze babo malo vazi, ze to nebude valibuk,hoci to bude chlapcek a teraz na ultrazvuku mi povedala ze vazi 3150gramov, co je na mna po predoslych porodoch dost 😀 normalne som ostala sokovana, ze ako moze za 3 tyzdne babo tolko pribrat, vsak ja sama som tolko nepribrala 😀 tak sa necham prekvapit,ale uz by som chcela rodit, nechcem mat nejake velke babo...nejako ma ta vaha nad 3 kila sokla 😅 takze tak a inac este sa neotvaram, vsetko v pohode....uvidime o tyzden

lucyfuk77
16. mar 2012

@lara69 ďakujem a môžeš mi povedať, čo to stojí ? ďakujem

misik1
16. mar 2012

@tarina no vidis ratstie chlapec ako z vody,ty uz nemusis priberat,ved ma si z coho zobrat...vraj priemerne 250g za tyzden,takze kludne mohol takto narast a vsetky ultrazvuky mohli byt aj doteraz dobre...ale furt to berme ako orientacne...jkamoska isla rodit a furt,ze to bude malicke,malicke achlaec mal 4200g...
a som fakt zvedava na odhad toho mojho doktora...a kto ti robil ultrazvuk?
tak rob tak,aby sme rodili skoro rovnako a videli sa na mieste cinu 😉

misik1
16. mar 2012

@mima77 no to si mala teda skoro,super,skoda,ze epi nezabrala, ale tak mozno aj preto to bolo take rychle,nic nebrzdilo,aj ked si si uzila bolesti ,ale uz zabudnes,ked kukas na maleho v postielke,urcite... 🙂

tarina
17. mar 2012

@misik1 nie ja tomu stale neverim, najskor pribera pomalicky a potom za 3 tyzdne taka zmena!!!!a pritom mi dr. vravela ze nebudem mat velke babo, ze do 3 kil bude mat....a hups a este ked 2 tyzdne potiahnem....fuj ale 4 kilove by som asi nezvladla 😀 a ako mam zabezpecit aby sme rodili v rovnakom case? 😀 😀
ultrazvuk mi robili tam na prizemi na c.24.

lara69
17. mar 2012

@lucyfuk77 myslim ze teraz 1 sedenie 7 eur - zdvihli ceny 😠

kristip
17. mar 2012

@dzovana ja mam vlastne tiez - v den terminu presne 20 mesiacov po prvej sekcii. tak asi mi vo stvrtok povedia to iste, ze ak do 27. nic, potom rozhodnu. Celkom si ma upokojila, dakujem. Babatko mam mensie, pravdepodobne aj termin by mal byt este neskor, tak asi preto nestresuju. tiez by som velmi chcela prirodzene 🙂

kristip
17. mar 2012

@tarina vraj tento tyzden robili na porodnych boxoch podlahu a rodilo sa na vysetrovniach 😉 . Dufam, ze to uz spravili... 😝

ivanka.7
17. mar 2012

@kristip Ano, v pondelok to na prednaske hovorila doktorka z gynekologie. Tak to hadam bude uz ok.

misik1
17. mar 2012

dievcata,mna tak velmi vsetko boli dolu....podbrusko a az stehna,ledva sa hybem a taha ma dopredu....ci to len mala tak tlaci hlavickou???
snad nepojdem skor,..
nemate s tym podobnu skusenost?dik

mata128
17. mar 2012

Ahojte,chcela som sa opytat,ja som doteraz chodila k mudr.do Modry.teraz vsak koncime 35.tt a chcela by som íst rodit na antolsku.neviete mi niekto poradit,ci sa tam do poradne objednava a na akom tel.cisle?moc dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre