Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

silvinnka
16. apr 2012

@michelle1984 ahoj,si este na antolskej na rizikovom?aj ja tu lezim,som na 13 s dvojkami🙂 sice som tu este len tyzden,ale budem tu az do porodu.

anella07
16. apr 2012

@lucyfuk77 ja nemôžem za to, že to nedodrzuju a system asi poznáš, neboli sme tam prvý krat, ale s tym nic neurobime... a ze tam niekto iniciatívne sedí pol hodinu pred terminom tiež nie je môj problem a boli sme tam 3 s deťmi a len jedno bolo pred nami, tak nezavadzaj, ved som tam bola! Neodišiel preto, lebo sme meskali a evidentne volali, Aj tak by sme šli pred tebou podľa poradia🙂 A ja nechapem ako to vobec niekto moze riešiť, že zavolajú, už vidím teba ako ťa zavolajú dnu a ty povieš, nie dakujem, sak budem liezť všetkým naokolo nanervy Aj lekárovi, no a co že dnes má den blbec, hlavne nech sa ide podľa poradia, lebo náhodou by to mohlo prekazat... Nebud smiesna, ved to by neurobil nik. Na empatiu sa neodvolavam, proste si ju podla mna v danom momente nemala. A keby odišli a zavolali ma a on by to nestihol, ty by si sa na jeho ocka nepozerala... Ale dakujem, ze si ma utvrdila, že som urobila dobre a urobila by som to znova. Tebe ide o seba a mne tiez. ponukli nám to, zobrala som to a ano myslik si, ze je to ok, mne sa to stalo x krát ale naopak a nikdy ma to naozaj nenapadlo akokoľvek komentovať. To je všetko.

lucyfuk77
16. apr 2012

@anella07 prepac, tu svatoziaru okolo teba nebolo vidiet.

anella07
16. apr 2012

@lucyfuk77 ja viem 🙂 a nejeduj sa ;)

michelle1984
16. apr 2012

@silvinnka Ahoj, ešte som tu, fúha, to budeš riadne dlho, ja asi tiež do porodu, ale som v 33. a už 3 týždne tu ležím. Ja som na 17 😀 . Aj máš kludový režim? že len ležíš?

silvinnka
17. apr 2012

@michelle1984 musia baby vydrzat aspon do 34tt,potom budem spokojna 🙂 v podstate mam kludovy rezim,ale chodim papat do jedalne a sem tam sa aj prejdem po chodbe.Neda sa mi stale lezat,deti tlacia a bolia ma krize...

michelle1984
17. apr 2012

@silvinnka mne sa stále nevyjadrujú že dokedy. ale už mi vysadili silné lieky a dali mi slabé, že chcú vidieť čo to so mnou spraví. trochu sa bojím lebo naposledy ked mi dali magnézium (aj teraz mi nasadili) tak sa mi to zhoršilo, tak uvidíme

kasvo
18. apr 2012

Ahojte, pocula som velmi vela dobreho na Dr. Dlhopolceka. Hoci som ho stretla len raz musim povedat ze aj osobne bol neuveritelne mily. No vacsinou pisali ze na neho narazili nahodou ked mal zrovna sluzbu, no snazim sa zistit ci sa da aj zazmluvnit. Kedze nema poradnu, nemate na neho nahodou aj kontakt?

misik1
18. apr 2012

@kasvo ano je velmi mily....ak nikto nebude mat kontakt skus zavolat na niektoru ambulanciu a sestricka ti mozno poradi kam sa obratit..alebo ist rovno na stvrte poschodie a tam sa na sestonedeli opytat kde ho najdes...mne bol aj izbovym lekarom...inak ked som rodila,tak v ten den mal aj on narodeniny,lebo mu koncila sluzba a isli mu gratulovat,takze ma sviatok,tak ako moja druha malicka...a zazrel ma ako sedim na porodnom stole a usmial sa a zazelal vela stastia..ved ma nemusel ani vidiet keby nechcel...zlaty 🙂

dulkagabulka
19. apr 2012

Na otvorený list o nástrihoch, adresovaný MUDr. Cupaníkovi sa podpísalo viac ako 100 žien s dlhodobými problémami po nástrihu. Mnohe z nich nam poslali svoj pribeh. Nie je to radostne čitanie , ale je dôležité, aby sa táto téma odtabuizovala.Tu je vyber z reakcii :

http://www.zenskekruhy.sk/nase-aktivity/item/12......

lilinka81
19. apr 2012

ahojte maminky a skoromaminky 🙂 ,...mam termin v maji a chcem sa spytat ci davaju nejaky zoznam pred porodom ,co si treba zobrat zo sebou do porodnice,hlavne pre mimi ?

jasminet
19. apr 2012

@lilinka81 pre mimi naozaj len plienky jednorazovky a vlhcene utierky.
oblecenie, krem na zadok, rukavicky, ciapku, perinku, deku...vsetko dostanes. len potom oblecko na cestu domov si dones.
sebe vlozky, podlozky pod pacienta, nocne kosele, kozmetiku, uteraky, toaletak, pribor, misku na prelozenie jedla, pohar, jednorazove poporodne nohavicky, doklady, zupan. ale zupan a kosele davaju aj nemocnicne ked chces a maju volne prave...

lilinka81
19. apr 2012

@jasminet dakujeeem 😉

aska
19. apr 2012

kocky poznate niekto dr.šustovu?nejake nazory by sa zisli 🙂 dakujem

jasminet
19. apr 2012

@lilinka81 jaj, slapky aj do sprchy a ponozky si zober pre seba

bazulka
20. apr 2012

@lilinka81 Na Antolskej dostanes aj pribor aj poharik. Mne akurat doniesol manzel velku salku na caj - je tam rychlovarna konvica.

marcelatje
22. apr 2012

dievčatá prosím vás je na Antolskej nutná nejaká predpôrodná príprava/kurz otecka, ktorý chce byť pri pôrode? Alebo len stačí zaplatiť ten poplatok? Viem, že na Kramároch musí ísť otecko na kurz a keďže je veľký záujem treba sa objednať už aj v šiestom mesiaci. Vopred ďakujem za rady.

michelle1984
22. apr 2012

@silvinnka Ahoj, ako sa zatiaľ darí? Tuším som ťa dnes videla 😀 ak si to bola ty, neni som si istá. Ja moc von nechodím tak nemám prehľad o tom kto tu každý je, ale vraj je celé oddelenie totál plné. Ja som tu už 27. deň a ma tu už poráža. 😖 😖

michelle1984
22. apr 2012

@marcelatje Ahoj, nie je nutná, ale dobrovoľná. Nutný je len ten poplatok 😉 Pokiaľ chcete, býva raz za mesiac, na informáciach do nemocky isto povedia kedy je ďalšie sedenie. My tam s manželom boli, Nič také čo by sme nevedeli, tam ani nepovedali. 😀

silvinnka
23. apr 2012

@michelle1984 moja,uz aj mne definitivne zatrhli pohyb,vecer som mala zas kontrakcie,dali mi infuzky... Rano som bola akurat na vysetrovni,krcok drzi,co je super.Dr. Niznanska mi nasadila niekolko hodinove infuzie,takze lezim a leziiim,chrbat ma boli...Tisko Ti zavidim 34tt,v stredu zacinam 28+0 a treti tyzden tu 🙂 edte aspon 7. tyzdnov musia vydrzat v brusku 🙂

michelle1984
23. apr 2012

@silvinnka Juj čo bolo včera, plno mamičiek malo problémy, dve šli dokonca rodiť jedna v 25. a jedna v 21. ☹ ☹ . Nižňanská mi dnes zase povedala že vo štvrtok mám kontrolné vyšetrenie a ak bude všetko okej tak ma pustia domov. No neviem si predstaviť čo má byť okej, tak asi sa už nezavrem 😀 . Od dnes som už 34+0 a presne 4 týždne som už tu. Tie tvoje nech tam pekne ešte ostanú. Juj kam sa tie deti ponáhľajú veru neviem.

adka1987
23. apr 2012

@michelle1984
@silvinnka

ahojte, prečo ste skôr v nemocnici? máte nejaké problémy? neviem kde je ten začiatok, sa mi to nechce hľadať 😕

chcela som sa spýtať, ako to funguje na antolskej, keď sa bábätko narodí, či ho dávajú hneď na "samoprisatie" alebo ho dávajú na lôžko a prinesú neskôr. a keď príde návšteva, či je dieťatko za sklom? ďakujeem 😅

sisipetka
23. apr 2012

@adka1987 - dietatko mozes ukazat rodine len cez sklo chodby sestonedelia - asi tak na minutu, nakolko je ta chodba mala a kazdy chce to svoje ukazat blizkym 😉 Nenechavas ho tam, ked ides von na chodbu k navstevam, ale davas do miestnosti, kde su vsetky deticky v case navstev pod dohladom detskej sestry. V pripade, ze by si lezala na nadstandarde, tak mm moze prist za tebou na izbu a zobrat si babatko na ruky a byt tam s tebou pocas navstevnych hodin.

adka1987
23. apr 2012

@sisipetka čo stojí ten nadštandart? kde to zistím? som čítala niekde na nete a som tam čítala, že tam sú aj tak 2 postele, že tam nebudem sama, tak neviem ako to je. a s tým samoprisatím nevieš ako je?

sisipetka
23. apr 2012

Su tam 2 postele, ktore si mozes nechat pre seba a stoji to okolo 33 € a ked ti staci jedna, t.j. pocitas so spolubyvajucou i keby ju vtedy nemali, ze nema ziadna zaujem, tak platis len jednu postel 18 €.
To samoprisavanie ti neporadim, rodila som sekciou v spinali a maleho hned brali na jisku, takze som ho nemala pri sebe dalsich 5 dni 😔 Ale niektore kocky hovoria, ze ked nie su komplikacie, tak ti ho prilozia hned...ale naozaj ja nemam ani tusenia 😅

ivanka.7
23. apr 2012

@adka1987 ked si poziadas a nie su problemy, prilozia ti babo hned alebo hned po prvom parminutovom osetreni (nezazila som, tiez som sla sekciou a ked bola mala vonku, dali ju na chvilu manzelovi, potom ju ukazali mne a potom som zaspala a bolo mi uprimne a srdecne jedno, ci mi ju prilozili alebo nie - a kojime sa uplne bez problemov, mlieka mam tolko, ze mala nema sancu vypit).

A ja som malu mala za sklom pokojne aj 5-10 minut, aby sa manzel vytesil a ziadna mamina za mnou nestepovala s vozikom, ze by sa nezmestila.

Inak ten nadstandard - maju tam len 2 izby, takze ked sa rodi viac (ked som rodila ja, tak bolo za den 15 porodov), nie je velmi sanca sa tam dostat.

silvinnka
23. apr 2012

@michelle1984 kurnik to co bolo vcera?sestricka z nocnej mi vravela,ze bola velmi tazka a zla sluzba ☹ ja len dufam,ze aspon tej kocke co je v 25 tt babo zachranili... Od 10:00 mi tecie non stop 24hodinova infuzia,deticky su kludne...dohovaram im kazdy den,mam tusaka,ze do 36tt moje bambulky ostanu v brusku 🙂 ,su silne bojovnicky. Bodaj by Taceste na chvilku pustili domov, budem drzat paste!

adka1987
23. apr 2012

@ivanka.7 čítam, že malá ma 3 týždne, tak gratulujem 🙂 manžel bol pri pôrode? lebo ten môj nepôjde, tak či mu ju dajú 😖 koľko si bola v nemocnici?

ivanka.7
23. apr 2012

@adka1987 Bol pri porode od momentu, co som presla na porodny box a veru neviem ako by som to bez neho zvladla, pretoze to slo vselijako az som skoncila na akutnej sekcii. Ak manzela pri porode mat nebudes, tak mu malu zrejme nedaju (akoby aj mohli, ked tam nebude, ze). Cize ju bude moct drzat, az ked pojdete domov - ak sa teda nedostanes na nadstandard. V nemocnici si standardne 4 dni po normalnom porode a 5 dni po sekcii, ak nie su komplikacie u teba alebo babatka (den porodu sa nerata, tzn. napr. ja som rodila 2.4., domov som sla na 1+5ty den, teda 7.4.).

adka1987
23. apr 2012

@ivanka.7 na nadštandartom sme moc ani neuvažovali, tak si ho bude musieť vychutnať keď prídeme domov 😅 pri pôrode nechce byť. švagriná bola dlhšie, lebo malá mala zvýšenú žltačku, tak tam boli skoro 2 týždne 😢 ja len dúfam, že čoskoro odtial vypadnem 😅 ja mám termín 16.6, tak uvidíme kedy to na mňa príde :D viacerí hovoria, že chlapci sa tlačia skôr tak sa necháme prekvapiť

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre