Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

stronza
24. apr 2012

@adka1987 never tomu ja mam chlapca a uz prenasam 4dni, a vcera mi oznamila moja dr. ze bude mat 4,3kg tak ma celkom nepotesila

eemmaa
24. apr 2012

@adka1987 ahoj ja mam kamosku a ta maleho prenasala skoro 2 tyzdne a mne zas doktorka povedala ze to vyzera tak ze pojdeme skor o 3 tyzdne tak som zvedava 🙂

zz134
26. apr 2012

Babky poradte komu mam ist na preporodnu poradnu na Antolsku?daklujem

effkaa
26. apr 2012

@zz134 scholtz 🙂

wera.g
26. apr 2012

@zz134 ja som bola u scholtza, aj som si ho zazmluvnila a odporúčam, bola som veľmi spokojná 😉

blackswan75
27. apr 2012

@effkaa
@wera.g ahojte, ja ho osobne nepoznam ale je to kamarat a spoluziak mojho gynekologa a od 36tt mam uz chodit. Na Antolsku, kedze tam planujem rodit. Takze ja sa vzdy potesim, ak si o nom cokolvek precitam, cakam tretie nie som prvorodicka ale je to asi vekom, ze mam obavy aby bolo vsetko ok. Rodili ste u neho? Aky bol? Nie je nervak? Mali ste ho zazmluvneneho alebo bez oficialneho a dohodli ste si odmenu? Prisiel k porodu ci ste mali planovany? Velmi pekne dakujem, za odpoved. 😉

effkaa
27. apr 2012

@blackswan75 Ja som u neho rodila, bol trosku roztrzity a taky zamysleny. To bolo asi tym, ze vzdy sa snazil vyriesit problem tak, aby to dopadlo co najlepsie. Vsetky kroky mi vysvetlil a cakal co na to poviem. Ja som mu verila a vsetko co navrhoval bolo to najlepsie pre mna a pre maleho. Nervak urcite nie je 🙂 Mala som ho zazmluvneneho. Podla ultrazvuku som mala mat velke babatko, maly mal o 2tt vacsiu hlavicku, mala som uzke porodne cesty a vysoky krvny tlak. Konzultovali sme to navzajom a dohodli sme sa tak, ze ak sama neporodim do terminu, tak pridem cca 3 dni po termine a pokusime sa vyvolat porod. Keby to neslo prirodzene, spravi sa cisarak. No podla toho, co vsetko som mala, bolo jasne, ze to bude cisarak, ale skusili sme teda este prirodzene. Po vyvolavackach dieta nechcelo ist dolu, bolo velmi vysoko, este nechcel ist von, ale uz bol velky a tie moje uzke cesty porodne... Takze cisarak - v tom momente najlepsia volba. Po porode som sa dozvedela, ze hlavicka bola naozaj privelka a bol otoceny tvarou von, takze pri vytahovani ho mohli vazne zranit. Inak mam peknu jazvu, takmer vobec ju nie je vidiet.
Aby som to zhrnula... vsetko pacientke vysvetli, navrhne riesenia, je mily, mozno trosku tichsi, a podla mna je odbornik.

blackswan75
27. apr 2012

@effkaa dakujem velmi pekne za odpoved. Presne toto by mi vyhovovalo, ja mam maleho KP aj prvu dcerku som tak rodila ale u chlapceka je riziko aby sa neposkodili semenniky, tak uvidim ci sa mu bude chciet otocit, chcela by som prirodzene ale ak sa neotovi, tak urcite sekciu, mne sa paci, ze komunikuje, pravdepodobne si mm pri porode nemala, kedze si mala komplikacie.

effkaa
27. apr 2012

@blackswan75 mm bol pri tej casti, ked mi vyvolavali porod, az kym ma nepreviezli na tu sekciu. Ale bol na chodbe, a ked sa maly narodil tak ho zavolali a bol v tej miestnosti, kde sa sestricky staraju hned po porode o babatko. Tam ho hned odfotil a nosilho na rukach. Mna zasivali a do tej miestnosti som videla 🙂 tak som sa usmievala na tatu, ktory nosi svojhno syna a ticho som mu zavidela 🙂

ivanka.7
27. apr 2012

@blackswan75 napr. ja som mala akutnu sekciu, takze manzel pri mne bol cely porod (co som bola na porodnom boxe), az kym ma neodviezli na operacku - to cakal vonku a potom ho sestricky zavolali k malej, takze ju videl a drzal skor ako ja - mne ju len na chvilku ukazali a potom som zaspala vycerpana. Takze priamo pri sekcii manzel nemoze byt ale moze byt nablizku, aby videl babo a potom donesie tvoje veci na izbu kam ta prevezu po pripadnej sekcii a potom ide domov (aspon u nas tak bolo).

blackswan75
27. apr 2012

@effkaa @ivanka.7 dakujem babulky za odpovede, moj mm este pri porode nebol a toto je nase tretie, a uz povedal, ze toto si nenecha ujst, tak ide, a ked bude sekcia tak si pocka na chodbe a uzije si synacika potom hned ked sa narodi, ja mu to prajem 🙂 ved ja si ho doma uzijem viac ako dost 😀 😀 😀 ,
@effkaa a dakujem dom rada ze si mi o Scholtzovi napisala, uz mam omnoho mensi strach z toho vsetkeho 😉

effkaa
27. apr 2012

@blackswan75 mm bol strasne stastny, uvidis, aj tvoj bude 🙂 a drzim palce 🙂

adka1987
28. apr 2012

@stronza ešte stále nič? už je to viac ako 4 dni. a si v nemocnici, alebo doma? poznám, čo sa narodili aj detičky cez 4 kila a teraz je to malinké, chudučké 😉

adka1987
28. apr 2012

@eemmaa kedy máš termín?

eemmaa
28. apr 2012

@adka1987 ja mám oficiálne 8.6 ale doktorka nám povedala, že máme rátať už okolo 20.5 tak uvidíme a ty?

adka1987
29. apr 2012

@eemmaa ja mam termin 16.6. Ale k svojej mam ist naposledy 17.5. A potom mam chodit na antolsku a neviem ci sa mam dopredu ohlasit alebo do akych dveri mam ist ked ich je tan vela 😖

eemmaa
29. apr 2012

@adka1987 a ty si vyberas sama lekára, alebo ta pošle k niekomu tvoja doktorka? Ja chodím k dr Dubcakovej a ona je strašne zlata 🙂

ivanka.7
29. apr 2012

@adka1987 nemusis sa dopredu ohlasit a mozes ist ku komu chces, ale odporucam si pozriet kto kedy ordinuje 🙂 Ja som chodila k dr. Dubcakovej (utorok 8,30-12,00) na odporucenie svojho doktora a bola som velmi spokojna, akurat sa u nej dost dlho caka.

adka1987
29. apr 2012

@ivanka.7
@eemmaa

Dakujem, ste zlate. A ake ma cislo dveri? To je tiez tamdole ako sa robi ultrazvuk?

ivanka.7
29. apr 2012

@adka1987 Cislo neviem, ale je to hned tam ako je ultrazvuk, v podstate, ked sa postavis celom k tej miestnosti kde sa na utz caka, tak prve dvere vlavo 🙂

adka1987
29. apr 2012

Zistim, ked tam pojdem v polke maja🙂 a ako sa vam dari? Malicka spinka casto?

ivanka.7
29. apr 2012

@adka1987 Spi asi menej ako by mala, ale hlavne spi v nespravny cas, tzn. je hore vo velmi zly cas (najradsej medzi 23,00-03,00 :D). Ale zvykame si a verim, ze to bude lepsie 🙂

adka1987
29. apr 2012

@ivanka.7 drzim palce. Byvas dost unavena? Dospavas to niekedy? 😵

ivanka.7
29. apr 2012

@adka1987 zatial mame rozdelene sluzby s manzelom, takze dospavame, ked je v noci ten druhy hore... a sem tam cez den, ked sa da 🙂 nie je to take zle, malu sice boli brusko, ale nema take koliky ako niektore ine deticky, zvycajne sa da utisit... len si tym padom zvykla na nosenie dost; ale nemame sa na co stazovat, mala je v poriadku a to je hlavne 🙂

eemmaa
30. apr 2012

@adka1987 ja k nej mam ist tento tyzden tak sa pozriem na cislo dvery ak ti to nieco pomoze 🙂

michelle1984
30. apr 2012

Ahojte, ja bola dnes na rizikovej poradni u Nižňanskej a mám dosť. 😀 Dve hodiny som čakala v čakárni, reku že tam porodím 😀 . Ale zvládla som to, bruško mi stvrdlo len raz. Teraz zase doma ležím a radšej sa už ani nehnem.

@ivanka.7 Ivka nezávidím veru, tohto sa bojím že mi bude malá stále buntošiť. Mama mi stále opakuje že ked budem kojiť aby som jedla vela tvarohu že bude sýte mlieko a bude spať celú noc. Ja vraj tak spala.
No uvidíme, či bude aj malá spať 😀

zz134
30. apr 2012

Kocky , ja som dnes bola posledny krat u svojej gynosky. Povedala mi ze krpec ma uz 3kg a to este mesiac bude rast. pordim vorvana!
prosim Vas teraz by som mala ist k porodnikovi...to je jedno ku komu? Idem rodit na Antolsku a tam je vraj nejaka dr.Malova. neviete kedy ma ona hodiny?dakujem
z

michelle1984
30. apr 2012

@zz134 http://www.fnspba.sk/Nemocnica-Petrzalka/petrza... tu sú všetky gynekologicko pôrodnícke ambulancie na antolskej. také meno tam však nie je 😒

jasminet
30. apr 2012

@zz134 ano, je jedno ku komu pojdes a do ktorych dveri. pokial si nebudes zazmluvnovat, tak mozes chodit aj kazdy tyzden k inemu. ja mam vyfotene ordinacne hodiny, len neviem nakolko su este aktualne a dr. malovu mam v pondelok od 13-14:30 vo dverach c. 26 ako rizikova gravidita, v stredu dvere c. 26 od 8:00 -12:30 a stvrtok od 13-14:30. najlepsie ked si zavolas na nejaku gyn. ambulanciu a oni ti povedia....

ivanka.7
30. apr 2012

@michelle1984 vzhladom na to, ze mala pribrala za 3 tyzdne vyse kila tak mam asi dost syte mlieko :D ale buntosit buntosi aj tak :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre