Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

petra6484
2. máj 2012

@michelle1984 sak to ze ja koza som si pozrela na yotube porod a porad mi bolo stoho zle ale snazim sa na to nemysliet a uz nech to mam za sebou vam drzim moc palce vy uz to mate za par 🙂

michelle1984
2. máj 2012

@petra6484 juj také dačo ja radšej ani nepozerám :D šak by ma kleplo

danculka24
2. máj 2012

@michelle1984 ako pises ani ja nemam odvahu si pozriet porod radsej 😀

vikusjk
2. máj 2012

Ahojte ženičky,
udrela mi do očí téma ohľadne Antolskej, no určite sa tu už rozoberá kadečo iné, keďže diskusia postúpila,
ale nedá mi to, musím sem napísať moju skúsenosť. Rodila som teraz v marci, Antolskú som mala vybratú už dávno, iná pôrodnica mi akosi ani neprichádzala do úvahy, ale osobné skúsenosti som nemala so žiadnou. No vôbec neľutujem, že som bola práve tam, musím povedať, že neskutočný prístup, super zlaté sestričky a milí lekári, super primár detského. Na oddelení šestonedelia sú sestričky a lekári pre ženu, teda gyneko, a potom pre bábo, teda detskí. Oba tímy by si zaslúžili verejnú pochvalu, proste ja sa fakt nemám na čo sťažovať, prístup taký, že spolubývajúca si myslela, že tam mám známosti 😉 Pritom nie som pôvodom z BA, a známosti fakt žiadne nemám. Ja osobne pôjdem určite aj druhé bábo porodiť na Antolskú, a doporučujem ju všetkym mojim kamoškám, ktoré čakajú, alebo plánujú bábätko.

Čo sa samotného pôrodu týka, babule nemajte obavy, dôležitá je psychická pohoda 😉 Akože fakt, ja mám za sebou myslím že nie najľahší pôrod, malú som nevedela vytlačiť, nutný bol dosť veľký nástrih a ešte ma potom lekárka aj natrhla, keď sa snažila pomôcť plieckam, ktoré nešli von, a šla som bez EPI, pričom kontrakcie mi začali ráno o 4 a porodila som o 23:55, ale stále som si hovorila, že je to len pár hodín, pár hodín, ktoré rýchlo prejdú, a bude ma čakať veľa veľa dní a rokov s milovaným dieťatkom 😵 A nakoniec naozaj každá jedna boliestka stála za to 😉
Držím vám všetkým palce, aby ste porodili bezproblémovo a mali zdravé deťúrence 😉

eemmaa
3. máj 2012

ahojte no ako to tu citam mna uz zacina chytat panika a este viac ked som sama doma ☹ kazdy kto ma stretne tak sa ma pyta, ze kedy mam termin lebo vyzeram, ze kazdu chvilu porodim a ako som to chcela mat uz aj za sebou tak teraz ani nechcem ist rodit ☹ a ked mi este doktorka povedala, ze mam ratat tie 3 tyzdne skor okolo 20-teho tak to je uz za chvilu....

blackswan75
4. máj 2012

@eemmaa ziadna panika, pekne klud, 😉 rodi sa odkedy je ludstvo samo, tak naco stresovat? 😀 😀 😀 tesit sa musis, ze budes mat drobceka coskoro v rukach, a kedy mas termin?

eemmaa
4. máj 2012

@blackswan75 oficialne 8.6 ale vyzera to ze bude asi skor 🙂 tak uvidime. To je pravda prezilo to mnoho ludi tak preco nie ja ale dako si neviem pomoct a hlavne ked som sama doma. No v stredu idem na prednasku o epi tak uvidime co sa tam dozviem nove 🙂

blackswan75
4. máj 2012

@eemmaa jeej ty uz to budes mat cochvila.. to ja si este budem musiet pockat do juna 😉 😉 hlavne nech to rychlo prejde lebo uz sa drobca neviem dockat 😉 😉

eemmaa
5. máj 2012

@blackswan75 tak to sa nevieme ani mi . Včera sme maly ultazvuk tak že sme ho aspoň chvíľku videli 🙂 teda manžel ja ani nie no ale aspoň mi to opísal 🙂

katkagab
5. máj 2012

@ivanka.7
ahoj, prosím ťa, ked si išla na to poučenie o EPI, brala si tam aj výsledky krvi, či to netreba? Lebo mne to teraz doktorka povedala v takej rýchlosti všetkých tých informácii, že som to asi nie úplne zachytila..
ďakujem.
K.

tinushka13
5. máj 2012

Chodí niekto k MUDr. Hammerovej?

danculka24
5. máj 2012

@katkagab nie tam neberes ziadne Tvoje vysledky, len si vypočuješ prednašku a dostaneš papiere na podpis pre nich

katkagab
5. máj 2012

@danculka24 Ďakujem. Takže býva to tam v stredu o 14.00, ak si dobre spomínam... vieš presne kde to je, lebo sestrička bola taká, že cez okno mi ukázala, že tam, kde je anesteziologia... ale kadiaľ sa tam prosím vchádza? hlavným vchodom, či cez polikniku? Ďakujem.

danculka24
5. máj 2012

@katkagab ano streda o 14.00, pojdeš cez hlavny vchod prejdeš chodbou a tam hned na zaciatku je anesteziologia, neboj ja som tiež nevedela ale bolo tam toolko bruškatych maminiek že sa nedalo prehliadnut

katkagab
5. máj 2012

@danculka24 dakujem 🙂 ešte mi treba dovolať sa ježíkovej.. dúfam, že stihnem aspoň dve prípravy 🙂

danculka24
5. máj 2012

@katkagab neni zac, no ja som tolko špekulovala tiež že budem jej volat a posuvala som to, nakoniec som nebola ani jeden krat

blackswan75
5. máj 2012

@danculka24 @katkagab ja uz pripravu riesit nebudem 😀 😀 😀 uz viem co ma caka, len vam zavidim, ze to budete mat tak skoro za sebou a ja este do juna musim cakat 😀 😀 😀

eemmaa
5. máj 2012

@adka1987 ahoj doktorka dubcakova ma cislo dvery 25 🙂

danculka24
5. máj 2012

@blackswan75 noo už ani ja kedže pochybujem že by som niečo stihla 😀, aale ono to rychlo už zbehne nebudeš dlho čakat 😀

dulkagabulka
6. máj 2012

aha..aky pekny pribeh... aj cisársky rez môže byť krásnym pôrodom

http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/porodne-pribe......

hrivushka
6. máj 2012

ahojte, máte niektorá skusenosť s doktorom Petrenkom? 🙂 mal by to byť primár.

labutka
7. máj 2012

Neviete niekt, kedy robi poradne dr.Kristufkova? Na webke to neviem najst.

eemmaa
7. máj 2012

kto ide v stredu na prednasku o epi?

stronza
7. máj 2012

@adka1987 Lucas

alllexa1
7. máj 2012

Ahojte, aj ja sa chystam na Antolsku, tak sa pridavam do diskusie... Predtym som brodila Ruzinove, tak neviem, ako to na Antolskej chodi.

@blackswan75 - no aj ja si este pockam, i ked mam pocit, ze uz mam megabrucho🙂 Aj predtym si rodila na Antolskej?

@eemmaa - tak ved to uz nie je vela tri tyzdne, to prejde ako nic a moze to prist aj skor... Ale neboj sa, aj ja som sa bala, ale hovorila som si, ze v sucasnosti je naozaj velmi zriedkave, aby sa nieco stalo, mozno jeden pripad rocne, co je tak 0,001%. A to su vacsinou nejake rizikove pripady (vysoky vek, choroby a pod.).

@petra6484 - tak take videa si naozaj nepozeraj. Moj manzel bol pri mojom prvom porode a mal z toho depku, ze vsade krv, pricom ja som to tak vobec nevnimala, mala som epiduralku, ktora fajn zabrala... Ine je to z tej druhej strany.

eemmaa
7. máj 2012

@alllexa1 no to je pravda na to myslim aj ja ale no dako mi to nepomaha a hlavne ked som sama doma a nad vsetkym rozmyslam 🙂

katkagab
7. máj 2012

@labutka Po, Štv, Pia 13-14.00h.

katkagab
7. máj 2012

@eemmaa ja 🙂

blackswan75
7. máj 2012

@alllexa1 ja som moje dcerky rodila v.malej.porodnici. v podunajskych biskupiciach, este som to stihla, kym sa hromadne zacali rusit porodnice. Teraz mam poradne u svojho gyn. Ku ktoremu chodim uz 16 rokov, len on zial ux nerodi a tsk mi odporucil Antolsku, ma tam kamarata a zaroven aj spoluziaka dr.Scholtza. tak od 36 tt uz budem chodit k.nemu. Moja svagrina rodila v Ruzinove a povedala nikdy viac. Nebola spokojna s pristupom sestier, bola po akutnej sekcii a ani pes po nej nestekol, ked sa ozvala tak jej povedali nech nehysterci , ze nie je tu sama...... 😔 no co uz...... Vidom ze mame skoro rovnaky termin , tak sa hadam na porodnici stretneme. 😉

eemmaa
7. máj 2012

@katkagab 🙂
@blackswan75 ja som o antolskej pocula len same chvali a ze su tam super doktory a sestricky ked si unavena tak odlozis babatko k sestrickam aby si sa vyspala a nikto na teba divne nepozera 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre