Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

alllexa1
17. máj 2012

@henushka - mas pravdu, aj ja by som sa mala objednat na to epi... Co sa tyka poradne, tak mne doktor povedal, nech sa objednam telefonicky a dali mi konkretnu hodinu. Ale tak ja mam vybraneho doktora, neviem, ako to je, ked nemas nikoho konkretneho, lebo je tam viacero ambulancii. Ale asi lepsie zavolat, aby Ta potom nevzali ako poslednu, aby si necakala dlho po vsetkych tych objednanych.

@eemmaa - uff, to je blbe... A to som si myslela, ze som na tom najhorsie🙂 Mne zase do vnutornej strany stehin vystreluje bolest (najma ked chodim), akokeby mi to tlacilo na nejaky nerv.

eemmaa
17. máj 2012

@alllexa1 tak ja mám po poradni a už mám čakať buď kontrakcie alebo odtecenie plodovej tak som zvedavá keby sa to rozbehne 🙂

alllexa1
17. máj 2012

@eemmaa - fiha, tak sa Ti to uz takto blizi? Ja mam poradnu az v utorok, a to este u svojej gynekologicky, az potom idem na Antolsku, tu na koniku mi to rata o tyzden viac (mam byt v 34.tt), neviem preco. A aj Ti povedali, ze uz sa otvaras alebo ze sa skracuje krcok? Ale to bud len rada, lebo rodit s vyvolavackou a 10 dni po termine nie je nic moc🙂

eemmaa
17. máj 2012

@alllexa1 už sa mi skracuje krcok tak uvidíme ale ked vydrží do ďalšieho štvrtú tak mám mať ultrazvuk no tak sa necham prekvapiť 🙂 tu už ked si 34 tyzden tak píše o tyzden viac a mne to tak isto ráta aj dr 🙂

oksi77
17. máj 2012

no ja som dnes bola prvikrat na antolskej a fakt tam je riadni bordel.mal bit jancok a bol rozenberg a bral si svoje pacientky.potom asi o 9tej ze odchaza a ze mame cakat toho jancoka.bola som 4ta a dnu som isla o pol 11tej.odmeraly mi tlak pozrely moc a to je vsetko.jtesa na ultrazvuk na epi lebo ked tam budete kricat od bolesti nik vam nic neda toto mi povi.a na ultrazvuk cakat 2tizdne.na buduci tizden na poradnu.je to normalne?

alllexa1
17. máj 2012

@oksi77 - no mne robili v minulom tehotenstve ultrazvuk naposledy v 32. tyzdni a potom az v nemocnici (to som rodila v Ruzinove) v 42. tyzdni, takze som mala ine nervy, ze aky bude maly velky a ze co prietoky a placenta, ci je vsetko ok... no a v nemocnici je to tak, ze sa moze cakat na poradni dost dlho, pretoze ti doktori odbiehaju aj k porodom.

oksi77
17. máj 2012

zeny mate skusenost s d.hammerovou?aka je?

aksim11
17. máj 2012

Nedá mi nepridať svoju skúsenosť z nemocnicou na antolskej. Čakala som dvojičky, od začiatku neboli vôbec žiadne problémy, skoro som ani nevedela že som tehotná. V 25 týždni ma raz v utorok večer začalo pobolievať podbruško a do rána som mala také neznesiteľné bolesti, že som išla do nemocnice v TN. Hospitalizovali ma s obličkovou kolikou, dali mi infúziu od bolesti a čakala som, že pôjdem na druhý deň domov. No nestalo sa, lekári zistili, že bábätká majú problém a síce v tom, že jedno malo veľmi veľa plodovej vody a druhé skoro žiadnu. Tak ma previezli práve sem na Antolskú na oddelenie rizikovej gravidity. Lekári musím povedať úžasní, no sestričky nič moc, samozrejme česť výnimkám. No aj napriek tomu, že lekári sú tam skvelí, je to jeden veľký chaos, pretože ľavá ruka nevie, čo robí pravá. V piatok mi začali dávať infúzie, dostala som ich denne 12!!! No keďže mi dobre nepracovala oblička, moje telo to samozrejme nemohlo zvládnuť a už v sobotu večer som sa sťažovala na večernej vizite na to, ako mi je zle, nedalo sa mi dýchať, mala som pocit, že som plná vody. No nedialo sa nič, infúzie pokračovali až do pondelka večera, kedy konečne prišli na to, že mám pravdu a to už som mala nohy opuchnuté až po stehná. Zákonite moje telo reagovalo tak ako reagovalo a v utorok mi odtiekla plodová voda, takže som moje detičky musela porodiť v 27 týždni...Nechcem tým povedať, že za to niekto môže, no nemôžem sa zbaviť pocitu, že ak by som nedostávala to kvantum infúzií a zredukovali by ich už skôr, možno by som nezažila toľko bolesti. Na pôrodnici personál skvelý, aj doktor Janáč, ktorý ma rodil spolu s doktorkou Malovou sú jednak úžasní odborníci, ale aj ľudia. Potom som bola prevezená na 5 poschodie na gynekológiu a tam boli sestričky jedny z najlepších, aj keď tiež sa našli výnimky, ktoré mali problém urobiť niečo navyše a patrične vám to aj dali najavo. Ale chaos vládol aj tam, 24 hodinový moč som zbierala 5 dní, kým sa dohodla ranná smena s nočnou, že to vedia dať dokopy... A lekára ste tiež nemali svojho ošetrujúceho, ale každý deň iného, takže aj liečba bola taká. Jeden naordinoval to a druhý zas niečo iné. Takže toľko moje dojmy z Antolskej. No a čo sa týka priestorov, to bolo veľké pozitívum, na izbe iba tri postele, wc a kúpeľna na izbe, strava dobrá, nemôžem sa sťažovať.

blackswan75
17. máj 2012

@aksim11 juj no tak to co si prezila ti nezavidim, a babulky ako? dufam, ze su v poriadku, 😉

aksim11
17. máj 2012

To práve neviem...Narodili sa s hmotnosťou 780 a 850 g a zatiaľ nám lekári nevedia povedať žiadnu prognózu...uvidí sa najskôr za mesiac...teraz sú v inkubátoroch a nosíme im iba mliečko. viac sa nedá robiť nič - len čakať...

blackswan75
18. máj 2012

@aksim11 pevne dufam, ze to bude dobre, a tvoje mliecko je ako liek, inak Roba Pappa mala ked sa narodila mala 850g a teraz som jej piekla tortu na 2 rocne narodeniny, krasne to dobehla, 😉 veru treba len cakat a verit, ze bude vsetko ok, musi... su to predsa bojovnicky 😉 😉 drzim palceky 😉

oksi77
18. máj 2012

ahojte babulky dnes som bola na antolskej na prednaske o epi a pitasa ma anesteziolog ze kdo ma bude rodit a ja mu hovorim ze ten kdo bude mat sluzbu 😒 a on namna ze -no to je nezvicajne lebo to tu vsetki maju porodnikov dohodnutych.aj vy mate dohodnutych tak dajte vedet kolko to stoji a koho si berete

ivanka.7
18. máj 2012

@oksi77 ja som mala spisanu zmluvu, ale nakoniec moja doktorka nebola v meste ked som rodila, takze som zazmluvneneho nemala nikoho a nemozem povedat nic zle na nikoho z timu, co ma rodil - doktorka Federova a docent Korbel. Obaja mili a skveli a to som rozhodne nemala lahky porod.
Inak zazmluvnenie funguje tak, ze sa dohodnes s tym kto chces aby ta rodil - na poradni, spise sa zmluva, zaplatis 300 eur a dotycny ta odrodi. V pripade, ze k porodu nemoze prist, peniaze sa vracaju.
Odporucila by som ti oboch doktorov, ktori boli pri mojom porode a aj doktorku Dubcakovu - k tej som chodila do poradne.

oksi77
18. máj 2012

@ivanka.7 diki za info.onistrasne strasia v tej nemocke a neviem preco to robia 😢 je to smutne

alllexa1
18. máj 2012

@aksim11 - juj, to je velmi smutne:( Drzim palce, aby sa Tvoje deticky z toho dostali! Teraz lekari fakt vedia robit zazraky, vypiplaju aj tie najmensie babatka. Drz sa, velmi Ti prajem, aby to cele dobre dopadlo!

aksim11
18. máj 2012

Ďakujem babuľky za podporu, ja verím, že to tak bude a bábätká si za pár mesiacov odnesieme domov...

lubika39
18. máj 2012

@oksi77 to je riadna sprostost co ti povedal, jasne ze nemusis mat nikoho zazmluvneneho ak nechces, mne sa to zdalo strasne vela penazi za to, ze pride doktor na par poslednych minut a dam mu za to 300e. Ja som nemala nikoho zazmluvneneho a porod prebehol bez najmensich problemov, odrodila ma doktorka, ktora mala prave sluzbu. Akurat obcas treba byt na nich raznejsi, lebo niektore tie sestricky ked nemusia a neozves sa, neurobia ani o chlp navyse 🙂) ale inak spokojnost s Antolskou, aj na porodnici aj na novorodeneckom 🙂))

ivanka.7
18. máj 2012

@oksi77 myslim, ze staci byt mila a zaroven si vediet povedat co chces a potrebujes. Ak na nich budes normalne mila (akoze pozdravit, usmiat sa, podakovat a podobne), tak nebudes mat s doktormi ani sestrickami problem. Ja som za cely cas v nemocnici nemala jedinu zlu skusenost (okrem jednej upratovacky ci sanitarky ci kto to bol uplne posledny den, ktora mi v podstate nakazala zavolat manzelovi, aby pre mna prisiel o hodinu a pol skor ako mi povedali doktori rano, lebo bola hotova prepustacia sprava skor a ona chcela upratat izbu - samozrejme prisiel tak ako sme sa dohodli predtym a teta nemohla nic).

oksi77
18. máj 2012

@lubika39 no vsak to ze keby to bolo za rozumnu cenu tak o.k beriem to ale 300 zaplatis a este dokimu do vacku 200 a bolesti mas tak ci tak ☹ uz radej tu epi si damb aj ked som rozhodnuta ze nie ale poistimsa.diki si zlata 🙂

oksi77
18. máj 2012

@ivanka.7 dik za podporu 🙂 vela ohlasov a vsetki pozitivne co sa tika antolskej tak verim ze to bude vsetko dobre kazdi chvali doktorov tak snad ma nenechaju napospas osudu 😖

danculka24
18. máj 2012

@oksi77 tak to Ti povedal teda fakt riadnu blbost, zaleži na Tebe ako sa rozhodneš či si zazmluvniš či nie, ja som si zazmluvnila lebo ho chcem mat pri porode a chodim k nemu od zaciatku tehu, ale je vela bab čo si nezazmluvnili

ivanka.7
18. máj 2012

@oksi77 no tu epi si poisti, ja som tiez nechcela, ale na poucenie som sla pre istotu a veru po dni bolesti som mala dost a bola som za epi veeelmi rada 🙂

chloe001
18. máj 2012

Baby, to sa fakt treba na poradnu k porodnikovi objednat? Ja tam idem buduci tyzden prvykrat, ale nikto mi nespominal, ze mam volat a objednat sa. 😕

cicimon
18. máj 2012

@chloe001 netreba, musi ta zobrat hocikto kto ordinuje

chloe001
18. máj 2012

@cicimon ok, fajn, lebo uz som sa zlakla, ked vyssie pisali, ze sa objednavali telefonicky.

cicimon
18. máj 2012

@chloe001 myslim ze je to nerealne aby vsetky baby objednavali na termin, hlavne ked ani ti dr tam nie su podla ord. hodin

chloe001
18. máj 2012

@cicimon ved toto... sa mi nezdalo..

matiakk
19. máj 2012

@hanka1111 Ahoj prosim ta mozem sa ta spytat, kedy ma ordinacne hodiny dr. Malova kedze k nej chodis? Vdaka za info, rada by som k nej od buduceho tyzdna aj ja chodila 🙂

hanka1111
19. máj 2012

@matiakk ahoj, no mňa vždy objednáva buď v stredu alebo vo štvrtok na 9:00, vtedy určite ordinuje 😉 Ty už si pred pôrodom, či?

matiakk
19. máj 2012

@hanka1111 dakujem, ja som v 35tt uz tak preto sa pytam, tak skusim tam zavolat a dohodnut sa 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre