Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

danculka24
26. máj 2012

@blackswan75 caj pijem uz treti tyžden a nič, no ano vaha bude paradna

blackswan75
26. máj 2012

@danculka24 vraj ten caj ma take ucinky, ze sposobi aj na bezproblemovy porod, tak uvidime, 🙂

mata1977
27. máj 2012

dakujem babenky..lebo ja ked som rodila tak sa vôbec neobjednavalo posadila som sa pred ordinacie a cakala som kde vyjde sestra a vzali ma,,či pri dcerke,či pri synčekovi..asi sa to pomenilo za tie 2 roky..dakujem zatial..ja už sem tam sem nakuknem,lebo nie je toho času až tak nazvyš pri 2 deťoch...tak držím vam palečky tehulky a maminky,nech všetko dobre dopadne a ste zdravé aj s drobcami..čaute 🙂 😉

alllexa1
27. máj 2012

@blackswan75 - Ty sa chystas na Antolsku zajtra doobeda?

@1motilik1 - tak to nechapem, ze preco im porod vyvolavali, ked ani nemali termin. Ved termin je az v 40. tyzdni a porod oficialne vyvolavaju az tyzden po termine. Nechapem, naco to silit predtym, ved s vyvolavackou je to len horsie a ani nemusi zabrat.

1motilik1
27. máj 2012

@alllexa1 ,ked maš zaplateneho doktora ,tak sa snim asi môžeš dohodnuť veď aj preto si ho platia baby,, v takom pripade ťa určite nenecha prenašať, ja osobne nemam vlastnu skusenosť stymto, lebo ja som nemala zaplateneho doktora ale kamaratky mi tak rodili že sa dohodli na termine pôrodu okolo 38 tyždna - keď mal ich doktor službu ,a maš určite pravdu že s vyvolavačkou je to horšie ja som si zažila takyto pôrod s vyvolavačkou ale zo zdravotnych dôvôdov v 36 týždni .

tehula
27. máj 2012

@1motilik1 ziaden normalny doktor si nebude brat na triko zbytocne vyvolavanie porodu pred oficialnym TP, pokial k omu nie su nejake indikacie, pripadne uz velka porodna hmotnost, co by mohla skomplikovat porod vaginalny pri napr drobnejsom zienati.
Aj keby slo o sluzbu, kazdy doktor sluzi aj castejsie ako len raz za dva tyzdne, cize ju stale moze odrodit vo svojej sluzbe, ale nie tak pred terminom.
Ja som mala doktora zazmluvneneho oba razy, v prvom pripade som spontanne rodila 2 dni pred TP, kvoli slabsim pohybom a mojim stresom mi navrhol indukciu den pred terminom pocas sluzby, no predbehlo ho dieta samo. A dalsi raz som prenasala 2dni, no opat uz necitila pohyby, tak bol porod indukovany, aj ked teda bolo babo podla CTG a uzv v poriadku, ale aby som tam asi nestresovala kazdy den.
Cize dohodnut sa zrejme da, ale nie zbytocne pred 40tt

tehula
27. máj 2012

a pokial je mozne podat PEDA, tak indukovany porod neboli o nic viac ako ten spontanny. Mam vyskusane oboje. Pri indukcii ovela menej bolesti, kedze bol cas na podanie PEDA, pri spontannom to slo hrozne rychlo, ze epi nezabrala, takze bolesti boli vacsie

deni777
27. máj 2012

baby ja som bola vcera na antolskej na pohotovosti mala som slabe kontrakcie ale nemohli si ma tam nehat ze maju plno!! ze na cakacke su aj tie zeny co uz porodili proste ze ich nemaju kam davat a doktorka mi povedala ze naj je prist-rodit-a domov lebo ze to je hrozne plneeee,, tak som radsej sla domov mam to desat min od domu 😅

tehula
27. máj 2012

@deni777 takto to vzdy zaciatkom juna byvalo 😅 Ja mam obe junove a raz som spala skoro na balkone, pomaly ze deti do izby sa nam nevosli a dalsikrat som to vychytala tesne pred navalom. Kamoska rodila tyzdeen po mne a ze ani PEDA nepichli lebo potrebovali saly uvolnit, tak aby sa porody nenatahovali zbytocne a tiez boli nacvakane v izbe.
Ale aspon mozno skor pustia domov, ked nebude posteli. Isty cas aj hrozilo, ze tie co nemaju zazmluvnenie, ze ich "mozu" previezt aj do inej porodnice, kde bude miesto

alllexa1
27. máj 2012

@1motilik1 - no praveze ja som mala zazmluvneneho doktora, fakt odbornika, a on cakal tyzden po termine. Tiez si myslim to iste, co hovori @tehula - ze ked nie je dovod na indukciu, tak to nerobia. Ja som bola uplne ok, vobec som sa neotvarala, takze cakali, ci sa to nespusti same. I ked bola som uz troska nervozna, ci maly nie je moc velky...

@tehula - mne epi velmi pomohla, ale blbe je to, ze Ti ju nemozu podat hned, ale az ked sa otvaras, tusim na 4 prsty. U mna tak cakali dost dlho. Navyse, po vyvolavacke (ktoru mi podali rano o osmej) som mala 5 hodin bolesti (nie kontrakcie, ale stala bolest v krizoch) a kedze som sa neotvarala, rozhodlo sa, ze to nechaju tak a vyvolaju mi to zase o dalsi den, takze uz to vyzeralo tak, ze som si to zbytocne odtrpela a to iste ma caka zajtra. Doktor okolo druhej poobede odisiel a ja som mala prespat na vzdycharni. Nastastie sa mi okolo 4 poobede spustila plodova voda, tak zavolali dokiho spat. Ale aj potom to cele trvalo az do polnoci, tak preto si myslim, ze s tou vyvolavackou to nie je idealne. Ale zase mas pravdu, ze ked ide porod rychlo a nestacia podat PEDA, tak to tiez asi nie je nic moc...

@deni777 - uff, tak to je teda dost drsne! Ved Ty uz mas aj po termine, to je otrasne, ze je tak plno, ze Ta nevzali. A ako sa citis, stale mas kontrakcie? Snad nie nejake pravidelne, ci..? No drzim palce!

blackswan75
27. máj 2012

@alllexa1 ano n 9 som objednana, aj ty ides?

deni777
27. máj 2012

@tehula jeeesis no dakujem pekne,, ja mam PEDA zaplatenu aj takze snad mi ju aj pichnu ked uz som aj absolvovala to poucenie,,, no doktrka hovorila ze ak mozem nech idem radsej domov lebo je plno aj dolu na prijme co ma pani prijmala hovorila ze tam je vela, a za ten cas som tam lezala na pasoch som videla len prechadzat asi 4 ockov s vajickami co fuurt dookola chodili a isli pre deticky,, tak este dobre ze byvam kusok a nemusim tam lezat zbytocne a cakat kym to pride , lebo hovorim su pomiesane rodicky s cakackami a mamicky proste vsetko spolu no 😖

@alllexa1 no mam vidis a som otvorena na 2-3cm , nemaju ma kam dat musim cakat doma ale radsej doma ako tam a videt ten stres a vsetko vies , ked maju aj vela takze takto radsej pridem -uz pripravena a odrodim a hotovo 😀 no bola som napojena na pasoch a mala som zazanmenane ale slabe nepravidlene, a hlienova zatka mi odisla, takze musim cakat kym to bude trosku tie boelsti horsie, ale tvrdne mi brucho dost poslednu dobu neviem no 😒 ale aj tebe sa to uz krati zachvilku 🙂 mas nejakych poslickov?

1motilik1
27. máj 2012

Baby ,nepušťajte sa do mňa,to nieje moja osobna skusenosť, ja som len napísala že aj takto to funguje

blackswan75
27. máj 2012

@1motilik1 snad niee, ved si len pisala co vies, 😉

blackswan75
27. máj 2012

@tehula maj jun je plny, to su tie dovolenkove deti 😀

tehula
27. máj 2012

@1motilik1 nepustame, ja som zas pisala, ze ak je doktor normalny, tak to tak neurobi, ale ved vieme, ze su vselijaki 😒

@alllexa1 ja som druhe rodila pred rokom a uz sa pri podani PEDA necaka na "otvorenie" na niekolko prstov ako v 2009 co som rodila prve. Pri indukcii som bola na 1prst, pichli mi vodu, klystir, okamzite mi nastupili kontrakcie bolestive po 2minutach, cize PEDA mi pichali. Po sprche som sla na porodny box a hned volali anesteziologa. Ani sa uz striktne nedrzia 2davok, ze a viac nic, ak sa porod vlecie, tak daju aj 3tiu...myslim, ze urcite to teraz aj na pouceniach hovoria, ze toto sa zmenilo od minula

alllexa1
27. máj 2012

@blackswan75 - ano, ja som zase na 10 objednana🙂 Tak neviem, ci sa uvidime, jedine, ze by si tam tak dlho cakala, co Ti teda moc neprajem. Idem do dveri c. 23 a Ty ides tusim na 25 k tomu Scholtzovi, ze?

@tehula - aha, tak to je fajn! Ja som rodila v 2010 a mne ani tu vodu nepustili, len cakali... Ale viem, ze mi tiez davali viacero davok epi, ze mi to doplnali tusim kazdu polhodinu a pred tlacenim dali dvojitu davku, aby to vydrzalo aj na sitie.

@1motilik1 - no ved vseliake su pripady, tiez som pocula, ze si baby dohovaraju cisarsky, aby to mali v urcitom cas,e ked ma ich doktor sluzbu, aby s avyhli napr. tomu, ze bude na dovolenke, co je teda tiez dost absurdne. Celkovo je vela tych cisarskych, co podla mna nemaju az take opodstatnenie.

@deni777 - jej, tak to je blbe, ze uz mas take bolesti, ale aspon, ze si blizko porodnice. A zase je pravda, ze kym to nie je akutne, tak radsej byt doma, ako sa tam tlacit. Ja nemam poslickov, ale dost silno ma boli, ked sa maly hybe, je to strasne neprijemne.

danculka24
27. máj 2012

@deni777 a jeeeje tak to si ma nepotešila s tym že maju plno

deni777
27. máj 2012

@danculka24 no jo ☹ ze nemaju kam tie zeny davat , tak radsej som doma inak by si ma tam nehali na cakacke, ale mam to kusok od domu takze su radsej ked odpracu taketo zeny 😠 co byvaju blizo a maju dojst az ked budu praivdelne kontrakcie

danculka24
27. máj 2012

@deni777 no mna ak nechyti rodenie tento tyzden, tak sa tam mam v piatok hlasit, tak som zvedava kam ma daju ked maju plno

chiarra8
27. máj 2012

Ahojte baby, neviete nahodou kedy ordinuje Dr.Malova? Neviem ju na stranke fnspba.sk najst.. A mate s nou niektora skusenosti? Dakujem a drzte sa 🙂

blackswan75
27. máj 2012

@alllexa1 hej k svholtzovi. No ak sa rychlo vybavim cakat nebudem, mozno sa stretneme 🙂

blackswan75
27. máj 2012

@chiarra8 zajtra idem na Antolsku tak ti pozriem , na stranke to nie je aktualne. Treba dvere orfinacie kuknut.

chiarra8
27. máj 2012

@blackswan75 super, dakujem pekne, ona ma take cierne vlasy? Lebo pravdupovediac si ju moc nepamatam z prveho porodu, len viem, ze mi velmi pomohla, ked na mna ostatni kaslali.. lebo prijala ma ina Dr., ktorej sa zdalo, ze mam kopec casu, no ja som sa otvorila behom hodiny 🙂 Keby nesla okolo Dr.Malova, tak by som mozno zacala rodit na chodbe 🙂 Tak som sa rozhodla, ze si ju zazmluvnim.. Len dufam, ze si dobre pamatam jej meno.. 😅

deni777
28. máj 2012

@danculka24 mna si tam nechcu nejak nehat furt ma posielaju domov a ze vyvolat az o 2 tt po termine ,,, tak ja idem stvrtok k rozembergovi ak dovtedy nic a mu poviem nech somnou nieco robi, ved piatok som uz 42tt kokos 😖 😠

chloe001
28. máj 2012

@chiarra8 tuto mam odfotene, len je to trochu rozmazane, ale vidno to je 🙂

chloe001
28. máj 2012

@deni777 kokso, to co.. aky pristup? 😖 😖 😖 normalne sa zacinam bat, co bude, ked to pride ☹

deni777
28. máj 2012

@chloe001 jaaa neviem ,, este taka blba sestricka tam je mi hovori ze "dokedy vam akoze budeme davat terminy do poradne?!" ja pozeram ze tak si ma tu nehajte a vyvolajte ma ked vam tak vadim,, staci ti? jak keby ja som za to mohla ze prenasam 😠 ja som robila a robim vsetko preto aby sa porod rozbehol a nic nepomaha

1motilik1
28. máj 2012

@chloe001 jej,ty maš ten isty termin ako ja 21

chloe001
28. máj 2012

@1motilik1 sa mozno stretneme 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre