Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

effkaa
5. jún 2012

@bonninka nedavaju ho radi, ale ked potrebujes nie je problem. Mne sa mliecko chvilku rozbiehalo, tak malemu dali na noc nutrilon. Hlavne, ked teda mozes kojit, musia vidiet, ze sa snazis, ze sa laktacia rozbieha a dietatu daju, ked je hladne.Po porode myslim 48 hodin jest nemusi.

bonninka
5. jún 2012

@effkaa tak to bude asi všude podobný, mě dali malého po sekci až 3-tí den na izbu, takže nevím jestli jim první dny plakal nebo ne. Než jsem měla ty vysoké teploty, tak mi ho nosili jen přikládat a to nevypadalo, že mu něco chybí.

effkaa
5. jún 2012

@bonninka neboj, hladneho ho urcite nenechaju 🙂 skor sa mamicky stazovali, ze preco deticky prikrmuju... Ale tak ked vidia, ze dieta place urcite ho daju pricucnut mamine a ked je mliecka malo, daju este nutrilon. Aspon ja mam taku skusenost. Potom sa staras sama a ked je mliecka malo, budu chciet aby si castejsie prikladala, ale ked bude zase nepokojny, hladny a nebude chciet spat, treba ist za sestrickou. Mne sa to stalo, tak vyskusala, ci mi mliecko tecie. Netieklo, tak dala nutrilon.

effkaa
5. jún 2012

@bonninka po sekcii mi ho doniesli prilozit po 5 hodinach - vecer o 11tej, potom rano okolo 5tej a potom som sla do sprchy (14 hodin po sekcii) s pomocou sestier, doniesli ho este na obed, potom okolo 15tej a este vecer. Cez noc sa onho este postarali, no a od rana bol iba so mnou 🙂 Ale ja som nemala ziadne komplikacie, takze mozno preto.

koldun1
5. jún 2012

@bonninka akozeeeeeeeeeeeeee ja nemam slov....som normálne onemela...ked som to čítala...to si akoze nemohla mat anesteziu ked ti preplachovali kazdy den tu ranu? jezisi to museli byť bolesti...kriste....ja by som už po tvojich zazitkoch isto iste nerodila...nikto by ma nedonutil...

alllexa1
5. jún 2012

@deni777 - tak napis do IP🙂 Ja uz som rodila, takze az tak ma to snad nevylaka🙂 Inak, to sitie je neprijemne, to chce jedine cas, aj ja som bola dost dotrhana a az po 6 tyzdnoch som sa zacala citit lepsie. No a super, ze sa Ti aj mliecko rozbehlo🙂

adka1987
5. jún 2012

@headfor dakujem si zlatá 🙂

adka1987
5. jún 2012

@blackswan75 ahojky, dakujem už sa pomalinky zotavujem a ty ako si na tom???

alllexa1
5. jún 2012

@bonninka - no fakt neprijemne komplikacie:( Jedna moja znama tiez teraz tak skoncila po cisarskom a to rodila na Antolskej - po prepusteni ju opat hospitalizovali, lebo mala pod ranou hnis. To sa zial, asi niekedy stava, a nemusi to byt chyba doktora. Co sa tyka 3-dnoveho rodenia - tak to sa tiez moze natiahnut, aj ja by som rodila tri dni, keby sa mi nespustila voda - aj kamoska, co isla na vyvolavacku (na Kramaroch) - ak nezaberie (zena pritom moze mat niekolkohodinove bolesti), caka sa jeden - dva dni a potom sa znova da vyvolavacka. Ak to zase nezaberie, tak uz sa ide na sekciu. Tak neviem, ci aj to nebol Tvoj pripad. Ale ak si mala tri dni v kuse kontrakcie, tak to musel byt iny brutal:( Snad to bude teraz lepsie...

rainee
5. jún 2012

@bonninka ja som chodila na poradne dr. Havaldovi a bol velmi fajn, tiez Rozemberga si chvalia. zenske dr. tam boli dost neprijemne co ma rodili.... co sa tyka mliecka, ja som tiez musela dokrmovat od zaciatku a bolo to velmi neprijemne chodit sa sestrickam stale doprosovat o mliecko, na mna zazerali ze co ich furt otravujem. mala bola riadny jedak takze doslovne zila v nemocke zo zasob lebo som tam nemohla kazde 2 hodky chodit zobrat o mlieko, to by ma hadam uz vyhodili. inak ja som mlieko skoro vobec nemala ani sa nerozbehlo.

bonninka
5. jún 2012

@alllexa1 tak to je pravda, že člověk prostě nemůže dopředu nic plánovat, vždycky se může něco stát, ale teď chci mít aspoň v tom lékaři oporu, mě ani nikdo nechtěl pořád nic říct, nevěděli jsme co mi je, tak doufám, že když budu mít lékaře, tak aspoň budu v obraze.

rainee
5. jún 2012

@bonninka ak na to mas, urcite si zaplat lekara. ja uz by som bez zazmluvnenia nesla, spravaju sa potom k tebe uplne inak co som si vsimla 😉

bonninka
5. jún 2012

@rainee já jsem si právě říkala, že bych si pro tento případ vzala s sebou už mlíčko a pár sterilních stříkaček, abych se nemusela doprošovat, protože i to má negativní vliv na kojení, když je žena ve stresu, že má dítě hladové.

rainee
5. jún 2012

@bonninka vidis dobry napad. ja som ako prvorodicka vobec nevedela do coho idem, druhy krat by som uz vela veci riesila inak. lenze u mna uz druhy krat asi nebude, prave vdaka negat.skusenosti z porodu aku som mala, takze ta obdivujem ze si sa na to co vsetko si tiez zazila este odhodlala 😉 a este ma napadlo ako sme mamicky schovavali dudle pod vankus pri vizite, lekari to neradi vidia ale moja mala bola prave vdaka dudlu o 100% kludnejsia 😉

bonninka
5. jún 2012

@rainee a to ti řeknu, že já už nic takového dělat nebudu. Já jsem matka - já o všem rozhoduji - konec diskuse. Když chci dát dítěti dudel, tak mu ho dám a nikomu po tom nic není. To samé s tím mlíčkem, dám mu rovnou takové, které bysme případně baštili i doma tj. Sunar nutradefense. Já nutrilon nemusím - smrdí to rybama - fuj i já bych to nejedla. Samozřejmě, že chci kojit, ale už jsem po prvním porodu poučená, že ne za každou cenu. Abych chodila s dorvanejma bradavkama od krve a snažila se kojit, i když z toho prsu evidentně vůbec nic neteče to už je fakt extrém,...i to jsem tam zažila a ty sestřičky té mamince odpapulovaly, že musí vydržet a kojit dál,...Ono je pravda, že po porodu určitě kus vyměknu, ale snažím si dávat takové předsevzetí, aby mě tam někdo jen tak nerozbrečel a ať jsem na všechno připravená 🙂

jasminet
5. jún 2012

@blackswan75 rodis uz? 😀

blackswan75
5. jún 2012

@jasminet este nieeee 🙂 nic sa nedeje, ale odchadza stale ta zatka zo mna, ale uz je len zltkasty ten hlien, ale v takych kusoch. 😉 citim sa dobre, na bud tyzden sa to dufam rozbehne, comu by som bola rada, lebo maly je velky, a uz nevladzem zacinam opuchat mam na sebe 20 kil, no mam co robit, aby som sa odliekla do mojej 38-ky co mi visí v skrini 😀 😀 😀 😀 😀

jasminet
5. jún 2012

@blackswan75 som myslela, ze hej, ked ta aj krize boleli a brucho... mna teraz rozbolelo, aj krize, ale to asi z toho nakupu co som niesla 😀 😀 😀
20kg? no, dost, ja 6-7... ale staci mi bohato 😉

blackswan75
5. jún 2012

@jasminet no to hej a najviac ako som zacala opuchat, to sa uzadrzuje voda, dr povedal ze ako porodim mozem stratit viac ako polovicu, ze mam vela zadrzanej vody v sebe 😉

blackswan75
5. jún 2012

@jasminet teeda a takto sa setri buduca mamicka?? ze nosi tazke nakupy??? 😠 ja viem ze jest sa musi, ale aj tak...... ja uz nenakupujem len mm, teda idem s nim, ale nic nenosim, som rada ze sa zmestim za volant a odveziem na antolsku, ja som z vrakune,

blackswan75
5. jún 2012

@bonninka na Oravca som pocula same chvaly, ja chodim k Scholtzovi, a tiez je super 🙂 😉 😉

jasminet
5. jún 2012

@blackswan75 ja z prievozu... 😉
no to vies, nemali sme doma skoro ani krajec chleba, tak v ramci prechadzky s malou idem do lidlu nieco "drobne a lahke" kupit a vzdy sa to zvrhne na plnu tasku 😀 ale velke nakupy robi muz autom, ja len tu po okoli nejake nutnosti 😅

blackswan75
5. jún 2012

@jasminet skoro susedky 😀 😀 😀 tak este za mojich mladych cias kym bol prievoz malou dedinou bola ta naj zmrzka na svete, dokonca dvaja juhosi tam boli a ten co bol dole po schodoch tak ten mal najlepsiu cokoladovu, tej by som dokazala aj 5 kopcekov zjest 😀 😀 😀 😀 , a co malinka, sa tesi na braceka? ja som mala medzi dcerkami necele 3 roky rozdiel a je to super, jedna este v skolke a na druhu som mala doobeda super cas, ja som ju davala iba na dopoludnie do skolky, naobed pre nu, spolu sme si lazkali, bilo to faj, a teraz sa vedia spolu zabavit, 😉 😉 😉

jasminet
5. jún 2012

@blackswan75 za mojich mladych cias bolo v prievoze este kino kde sme zo zakladky chodili 😀 teraz su tu panelaky, zmrzky asi 2 a nic moc. ale tu v perle nam otvorili kaviaren a tam je vynikajuuuuuca, denne si majitel vraj robi cerstvu... ja som povodne z travnikov.
mala sa tesi, bude presne 3 roky rozdiel bez par dni (mozno ani to nie 😉 ). len mi stale taha maleho ponozky a oblecko vyzehlene, ze si musi pozicat - ponozky pre seba, body natiahne, roztiahne a oblecie babike. len ci sa bude tak velmi tesit az sa krpec narodi 😀 😅 😀 nastastie ju aj do skolky zobrali od septembra, tak to bude take snad viac oddychove

chiarra8
5. jún 2012

ahojte baby, ako je to s tou prednaskou o epi? Treba sa niekomu zahlasit? A ako casto byva.. dakujem

jasminet
5. jún 2012

@chiarra8 byva kazdy den vo dverach c. 106 - poschodie nad gynekolog. ambulanciami od 13:00, treba sa dopredu objednat na t.c. .02/68673025
ja som sa vcera objednavala a prvy volny termin bol 18.6....

blackswan75
5. jún 2012

@jasminet no ci to toho 18, aj stihnes 😀 😀 😀 😀 😀

jasminet
5. jún 2012

@blackswan75 to este len uvidime 😀 a ked nie, tak mi hadam daju nieco do infuzky tak ako pri malej 😉

matiakk
5. jún 2012

@blackswan75 ja mam tiez 20kg na sebe ☹ hovorim ako slon a opuchnute nohy mam priserne, sa na to ani pozerat nemozem, hladam tie svoje chude nozicky a pytam sa kde sa stratili 🙂 🙂 a o skrini ani nehovorim, tam visia XS tricka a 36 veci ☹ pritom nechapem, ja vobec nejem vela ani mi nejak nechuti, ze skade sa to berie!

ivanka.7
5. jún 2012

@jasminet jeej, Ruzinovcanka 🙂 ja som byvala pri novom kostole, potom som sa prestahovala k manzelovi - asi 500m dalej, takze teraz byvam blizsie k Retru 🙂 ale Perlu mam tiez asi len 5 minut 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre