Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

kika25
13. sep 2007

Dievcata, ako je to na antolskej pocas 1. doby porodnej? Moze tam byt so mnou aj manzel? Pocula som, ze to umoznia az na samotny porod 😲 ,ale to mi moc nepomoze,ved ja ho budem potrebovat tie dlhe hodiny predtym - masaze a pod...
Dufam, ze sa mylim ☹ a bude moct byt pri mne od zaciatku 🙂

veverica
13. sep 2007

kika25: popkial viem tak tam manzel moze byt s tebou od zaciatku, teda okrem tej priparavy ked tam prides a robia ti klystir, holenie a pod. Vraj je to taka hodinka a potom uz je tam s tebou stale. Bavili sme sa o tom aj na profilaxii a spolieham na to aj ja, ze to tak bude 😉

ena
13. sep 2007

veverica: ano, je to tak 🙂)za mnou tam prifrcal manzel (kedze som uz bola v nemocnici, mala som uz po termine) o 3/4 na styri rano a bol tam do pol 5tej poobede 🙂

veverica
13. sep 2007

ena tak super, mam istotu 🙂

anaja36
13. sep 2007

po 17 rokoch cakame druhe babo a v noci mam bolesti a pocit ze mi panvu natahuju vo zveraku,tak sa trochu ukludnujem ze by som aj mohla mat lahchsi porod ma niekto podobne alebo mal bolesti?sestricka mi povedala ze to za to ze som pribrala,koncim 6 mesiac a pribrala som 6 kg

certica
14. sep 2007

anaja, este som nepocula, ze by roztahovanie panvy suviselo s pribudajucimi kilami 😅

veverica, "...nic nie je iste..." poznas tu pesnicku? 😀 drzim palce a fajn porod 😉

biba12
14. sep 2007

Anaja,

ja mam bolesti v panve uz 3.tyzden. Uz ma bolia aj krize 3 den v kuse. A ked idem v noci na WC, tak kym sa pozviecham z postele trva to chvilu. A to,ze to je s pribudajucimi kilami pocujem prvykrat. To bude kravina. Pribrala som 13kg, co nie je vela na konci tehu. Podla mna sa rozsiruje panva a pripravuje sa tym telo na porod.

ajuskamimi
14. sep 2007

ANAJA to nie je tym, ze si pribrala neboj. To bude iba tym, ze sa panva pripravuje na to, co ju caka. Ja som do 6. mesiaca iba chudla /lebo vraj vsetko jedol namiesto mna, ten moj big boy, co vo mne rastol/ a aj napriek tomu ma panva velmi bolela, najma v noci. A nakoniec som rodila cisarom, lebo drobec bol na mna velky 😉

lua
15. sep 2007

Veverica, ďakujem za ochotu. Chodím na č. dverí 22 a riskla som to a sedelo to 🙂

lua
15. sep 2007

Kika25 manžel môže byť s Tebou stále - teda okrem prípravy, ale myslím, že tam ho potrebovať nebudeš 😉

kika25
17. sep 2007

Vďaka Veverica a lua, hneď som kludnejšia, že so mnou môže byť budúci tatinko už počas 1. doby pôrodnej... 😵

aini
20. sep 2007

ahoj všetky, ja by som chcela trošku poradiť. neviem sa rozhodnúť, kam časom ísť. sestra rodila na Kramároch, švagriná v Ružinovskej a ja rozmýšlam o Antolskej. viete mi povedať ako to tam prebieha, kolko je mamičiek na izbe - vraj iba 2 - tak som počula, na tých dvoch ost.nemocniciach si to treba priplácať- nadštandard. a ktorý je dobrý doktor, ja totiž chodím do poradne do Modry, zatiaľ sme s doktorom nerozprávali o nemocnici. poraďte 😖

petrulka
20. sep 2007

ahojte, trochu som nepochopila ten novy system objednavania sa na ultrazvuku. na dverach maju, ze objednane pacientky musia prist aj s papierom od lekara. to znamena, ze ked moja doktorka ordinuje v stredu o jedenastej, tak predtym nemozem skocit bez papiera na ultrazvuk, i ked by mi prave vtedy mali urobit? to akoze podla novych pravidiel, v stredu absolvujem poradnu a potom budem musiet prist este raz, ked ma objednaju? pride mi to trochu chore

petrulla
20. sep 2007

Aini - ja som sa rozhodla pre Antolsku. Som v 39 týzdni a teda uz to mam za par 😖 Ako to prebieha priamo na oddelení zatial neviem, ale ak by si potrebovala poradit ohladne poradne posledny mesiac - mozem ti dat info.Inak do poradne som chodila tiez do Modry - čo ma zaujalo a preto som sa aj ozvala. Ku komu chodís? Nebodaj k Mudr.Michal P ?!

ajuskamimi
20. sep 2007

AINI ja som rodila na Antolskej v juny. Na izbach su po dve mamicky a mate pri sebe miminka. My sme v tom case boli aj tri mamicky na izbach, ale to kvoli tomu, ze sa tam stale malovalo a bolo to tam preplnene. Ked mas zaplateny nadstandard, tak tam su dve mamicky, alebo ak si mamicka zaplati za izbu na noc 2.000 Sk je tam sama alebo s manzelom. Lebo jedna postel stoji 1.000 na noc na nadstandarde a tusim su na Antolskej dve takeho izby. Obycajne izby su ale tiez v pohode, kupelku a wc mate spolocne s este jednou izbou, cize delite sa o to 4. Je to uplne v pohode a nikdy sa mi nestalo a to som tam po cisaraku bola tych 6 dni, ze by som cakala na sprchu ci wc 😉

arabeska
20. sep 2007

ja som tam rodila pred 13 dnami a na izbe sme boli 3 maminky,ale su tam izby aj po 2 asi zalezi od toho aky je tam naval

petrulla
20. sep 2007

Ajuskamimi, mozes sa opytat - mala si zazmluvneneho lekara? Aky bol ich pristup? A potom na oddelení - aky bol pristup sestier a doktorov? Cakam svoje prve babo a dost sa bojim ako to cele zvladnem (porod) a aj potom - predsa ide o nieco uplne nove a kedze som taka citliva dusa 😅 - potrebujem aj citlivejsi pristup ....
Zatial sestricka v poradni - nebola to co ocakavam. Ale zase lekarka je velmi mila a ta to zatial vyzehlila, ale neviem ako je to s inymi lekarmi ..

ajuskamimi
20. sep 2007

ja som bola na izbe s jednou maminkou, ale poslednu noc ma presunuli a boli sme na izbe tri mamicky, bola to riadna tesnota, ale dalo sa to zmaknut 😉

PETRULLA, ano mala som zazmluvneneho lekara a bola som maximalne spokojna, ze som tak urobila. Staral sa o mna pred i po porode. Pred porodom, ked som bola na cakacke, tak mal kazde rano vizitu Dr. Janac a aj ked vedel, ze mam zazmluvneneho ineho, bol uplne v pohode. Sestricky takisto, takze nemala som problem s tym, ze by bol kvoli tomu niekto ku mne odmerany. Na gynekologicke sestricky sa nemozem stazovat, ci uz na tie, co robili na strane cakacky alebo na tie, co robili na strane po porode, vsetky boli mile a ochotne a zlate. U novorodeneckych sestriciek boli asi dve, co neboli prave naj, ale dalo sa to aj s nimi zvladnut, tie ostatne to uplne za ne vyzehlili. Laktacka sestricka je tam velmi super, je mila, ochotna, starostliva, takze sa nemusis bat kedykolvek za nou ist. Mne osobne velmi pomohla a bola pri mne a mojom malom jedakovi velmi trpezliva 😉

aini
21. sep 2007

ahoj Petrulla, myslím, že máme rovnakého doktora v Modre. ja som s ním zatiaľ spokojná, niekedy býva mrzutý, ale ináč OK - to asi minule, keď mu ukradli ŠPZ z auta 😉
tak ti držím päste, sa ti to už blíži, môj práve trochu pláva, asi už bude hladný, tak si idem dať obedík - guláš.polievku. sedím si v robote úplne sama, tak mám čas si ťukať na nete. sa ozvi ak by si chcela pokecať viac, potom neskôr si dám od teba možno poradiť ako to ide na Antolskej, budeš už skúsenejšia 🙂

veverica
26. sep 2007

a co to? Sem nikto neprispieva? Ziadne porody z Antolskej? Nic? ☹

certica
26. sep 2007

veverica, musis to tu zachranit, pozeram, ze mas dnes termin 😎

veverica
26. sep 2007

certica 🙂 aha vidis to som si ani nevsimla, lebo v knizke mam az zajtra. Ale keby to tak bolo uz dneeeees 🙂

petrulla
27. sep 2007

Ahoj Veverica, pozeram ze si mala vcera termin. Ja taky tak ... Myslim, ze sa chystas odrodit na Antolskej. Mas aj niekoho zazmluvneneho, alebo to nechávas na osud?
A inak sa ako citis?
Ja super - ziadne naznaky porodu .... Akurát len strach z neznameho 🙂Tak uvidime ci sa to zvrtne a drobcek sa vypyta von sam, ak nie - tak v pondelok sa mam hlasit!

veverica
28. sep 2007

petrulla, idem rodit na Antolsku. Doktora mam zazmluvneneho, zajtra sa mam ist pre istotu ukazat, ale ja by som si velmi priala ten datum 29.9. takze uvidime 🙂 a ked do utorka nic tak v utorok idem na prijem, takze je realna sanca ze sa stretneme. Daj nejake poznavacie znamenie, aby som ta nasla, hihi.

Ja mam uz noci trosku tazsie, nespim skoro vobec a cez den to neviem dospat. Cez den obcas nejaka bolest, ktora prejde. Ale drobec sa uz riadne tlaci a vyduva a aj mi dost tvrdne brucho. No ja tajne dufam v 29.9. 😀

Ty mas svojho lekara?

certica
28. sep 2007

veverica, uz len r.2009 k tomu chyba 😎

babule, mam otazku: ako to teraz vyzera dole s uzv? stale take neutichajuce zastupy nedockavych zien v pocte 30 a viac? 😅
len mi nepiste, ze som optimistka... 😀

lili78
28. sep 2007

babenky neviete náhodou ako má po novom ordinačné hodiny MUDr, Rozemberg na Antolskej, vdaka vopred za odpoved

certica
28. sep 2007

lili, dlllho si tu nebola. inac je to blbe, ale netusim... 😕

veverica
28. sep 2007

ja viem ja viem, mam odpoved aj pre certicu aj pre lili78 😀

Certica: po novom musis mat papier od svojho lekara, ze on ta posiela na usg a ist sa objednat do dveri kde sa robi usg.

Lili78: MUDr. Rozenberg, dvere c. 27, tel. 02-6867 2621
UTOROK :11:00 - 12:30
STVRTOK:11:00 - 12:30

certica
28. sep 2007

no vevericka, mas to u mna za 1 😉 😀 , ked mi este zodpovies otazku ohladom tej doby cakania, davam 1* 😎

certica
28. sep 2007

alebo to mam chapat, ze ma nebodaj objednaju na minutu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre