Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

matiakk
21. jún 2012

@alllexa1 nemam to az tak daleko, ale zas v tomto teple je vsetko namahave..snad sa zajtra uz schladi 🙂 no ja by som nerada prenasala, kedze mala je KP a tam uz potom len cisarak asi ak bude velka ☹

alllexa1
21. jún 2012

@matiakk - jaj, tak to by Ta mali poslat aj na sono, aj kvoli velkosti aj kvoli tomu, ci sa nahodou neotocila. Tak drzim palce, aby ste sa na niecom dohodli a stanovili termin...

alllexa1
22. jún 2012

@matiakk - tak ako si dnes dopadla?

meg_junova
22. jún 2012

Dievcata, mate v plane rodit v tych sukr. porodnych boxoch?? Ma niektora skusenosti s porodom v spolocnom boxe, a ak by ste isli rodit znovu, co by ste uprednostnili, sukromie alebo je to kvazi jedno??

meg_junova
22. jún 2012

@jasminet JA viem, ze nase mami ani raz neboli na sone, ked nas rodili a tu sme, lenze vtedy viacej zien a babatiek zomieralo pri porode. Tiez si myslim, ze to sono by mohli robit aspon kazdy druhy tyzden, na co su potom tie 5minutove prehliadky? Vsak tam sa lekar dozvie len na kolko je zena otvorena.. a na co mu ta informacia je, ked porod sa aj tak bud spusti sam alebo po termine sa dohodne vyvolavacka/cisarak. Podla mna to je len farma biznis.. maju prachy z poistovne za vysetrenie, to je cele..

jasminet
22. jún 2012

@meg_junova ja som rodila na normalnom boxe - oddeleny sklom a plachtou od druheho, pocula som odtial maminu co rodila chvilu predo mnou, ale vobec mi to nevadilo. a je mi celkom jedno, ze ona pocula potom mna 😀 ked ju odvazadli hore, tak sme si este zazelali vela stastia a pogratulovali si 😉 takze sa na nadstandardny tlacit nebudem. takto som bola realativne sama s muzom, ale PA nas mali pod dohladom keby nieco, komunikovali s nami, srandovali.... lekar sa tam chodil umyvat kedze tam bolo umyvadlo, tak tiez mrkol co a ako...

meg_junova
22. jún 2012

@jasminet Diki moc 🙂 Tak to asi riskneme.. Verim tomu, ze to dobre dopadne a pojde to lahko.. A su tam v tej vzdycharni aj postele a fitlopty, myslim, je ich tam dost??

jasminet
22. jún 2012

@meg_junova to neviem, ja som na vzdycharni nebola... som bola na 5. poschodi na rizikovom ubytovana, potom presun na pripravu do porodnice, chvilka v cakarni s muzom a uz som sla na box... 😉

meg_junova
22. jún 2012

@jasminet a tak v cakarni bolo co, ake zariadenie??

jasminet
22. jún 2012

@meg_junova zariadenie??? 3 stolicky a nastavajuci oteckovia 😀 😀 😀 to bola fakt cakaren v porodnici kde cakali muzi na to, kym to na ich polovicky pride 😀

martynnka
22. jún 2012

@meg_junova ja som tiez uvazovala o tom nadstandardnom porodnom boxe a kedze ako prvorodicka nemam tusenia do coho idem, tak som sa poradila so svojou doktorkou a v podstate mi povedala, ze to podla nej vobec nie je nevyhnutne, lepsie je byt na normalnom boxe. tiez sme sa s muzom radili s jeho kolegom, ktory rodili s manzelkou na normalnom boxe a vraj jeho zene bolo uplne jedno, ze vedla krici nejaka ina zena, to skor jemu to bolo neprijemne (co je v tej chvili asi jedno 🙂 ). sestricka u doktorky mi povedala, ze jej osobne by viac vyhovovalo rodit na normalnom boxe aj prave kvoli tomu, ze su tam aj ine zeny a je to urcity druh podpory... takze po tychto vsetkych nazoroch sme uvahy o nadstandardnom boxe nechali tak 🙂

clauda2010
22. jún 2012

dnes som bola na antolskej s opuch. nohou, je tam katastr. situacia ani som sa nedostala na radu a cakala som tam cez 2 hodky , chcela som ist na c . dveri 27 ale tam cakalo 30 mamiciek a to neprehanam , tak som sla inde a tiez som nic nevybavila len mi zmerali tlak a , ze mam cakat , a vraveli, ze porodnice su uplne plne , ze nemaju kde davat , strasneeeeee, mala daktora z Vas opuchnutu jednu nohu a neodpuchala ani vecer? dakujem za info

martynnka
22. jún 2012

@clauda2010 wau, ja som bola na c. dveri 27 v utorok a cakalo nas tam 6 dokopy 😨

clauda2010
22. jún 2012

dnes isli lekari na oravu na dajaky seminar tak vela zastupovalo asi preto

meg_junova
22. jún 2012

@martynnka No ved ja som chcela tiez najprv sukr. porodny box, ale cim viac tym dalej som presvedcena, ze to je zbytocne. Ono aj tak ked je zena v bolesti, je jej v podstate jedno, ci je sama, alebo nie.. Islo mi len o to mat sukromnu toaletu .. a v tom sukr. boxe je asi iste, ze zena bude mat volne miesto na stolicke a nemusi stat v bolestiach, ked je viacej rodiciek..

jasminet
22. jún 2012

@clauda2010 mne takto lava noha puchla... vzdy 2 dni po poradni napuchla, trvalo to 3-4 dni a odpuchla. teraz uz mam spuchnute obe, stale, v noci, cez den, priserne bolia, priserne vyzeraju. ale tlak mam ok, moc tiez, takze to nikto neriesi

martynnka
22. jún 2012

@meg_junova hm, no to neviem s tou toaletou, to musia povedat baby, co uz rodili, ci to je velmi neprijemne cakat na toaletu a ci je to dovod na sukromny porodny box...
my sme nad nim uvazovali zase preto, lebo sa bojim, aby mojho manzela za mnou pustili cim skor... ale uz som sa uplne utvrdila v nazore, ze to zvladneme aj bez sukromneho boxu 🙂

clauda2010
22. jún 2012

@jasminet mne jedna opucha uz od utorka to je stvrty den a neodpucha , ledva na nej stojim ja som mala v utorok dobry tlak a dnes nizky

meg_junova
22. jún 2012

@martynnka A to tam nie su cely cas partneri pri partnerkach???

martynnka
22. jún 2012

@meg_junova pokial viem, tak nie. teda na zaciatku sa robia vysetrenia, tak tam by nemali byt. a potom to zavisi zrejme od toho, kolko zien zrovna rodi... ale ber do uvahy, ze mam len sprostredkovane informacie, neviem, ako to je naozaj 😉 mozno to tu niekto cita a povie nam 🙂

miskafl
22. jún 2012

Na Antolskej sa vzdy dlho caka, ale mam tam super lekarku, a viem, ze sa caka pre to, lebo maju kopec prace, medzi poradnami musia ist na zakroky atd...

@meg_junova
@martynnka Ja som na Antolskej rodila pred 6 timi rokmi, mozno niekto povie nieco ine ak sa to zmenilo, ale pri mojom porode bol partner cely cas, kym mi robili tie predporodne vysetrenia cakal na chodbe, inak cely cas so mnou. Neviem ako vyzera ten nadstandard box, ale v cakarni som pocula, ze je pre lekarov velmi neprakticky a neradi tam rodia... Ale samozrejme nie je to vobec prijemne rodit v nejakych boxoch a pocuvat vsetky porody, dufam ze sa Slovensko v tomto smere zmeni... Drzim palce, vdidim ze vas to cochvila caka a uvidite svoje babo 😉

martynnka
22. jún 2012

@miskafl
@meg_junova
takze aj celu prvu dobu porodnu tam moze byt? lebo ja som sa bala prave, ze ho pustia az na druhu dobu porodnu, ale praveze ja ho budem celkom potrebovat uz od zaciatku... 🙂

saranata
22. jún 2012

@miskafl no ja som rodila na Antolskej pred dvoma rokmi a pri vstupných vyšetreniach ma čakal muž na chodbe a potom ho poslali domov s tým ze ho zavolam ked to začne, takze pri prvej dobe tam nemohol byt aj ked na čakačke som bola sama, az na salu mohol príst , takze ked ma dali už na salu tak som mu zavolala a prišiel , potom tam mohol byt somnou dovtedy kým ma nebrali na odd.sestonedelie, malicku nám po porode dali a nechali nás s nou dost dlho kým ju zobrali .
takze pochybujem ze sa v tomto niečo zmenilo, podla mna az na salu pustia manzela 🙂
uvidíme kedze za dva mesiace tam ideme znova🙂
@martynnka
@meg_junova

meg_junova
22. jún 2012

To je divne, ja som bola v tom, ze partner moze byt pri partnerke az do konca, samozrejme vynimajuc tie vysetrenia pred tym. No vsak uvidime.. Druha vec je, ze ja neviem kedy vyrazit, lebo do porodnice to mame takych 40 minut autom. Pri akych castych kontrakciach by ste mi poradili ist??

l.i.n.
22. jún 2012

rodila som tam pred vye dvomi rokmi, a na vzdycharni-cakacke partneri neboli, kedze tam boli aj dve baby spolu na izbe, a popravde to v akom sme boli stave, neviem,ci by som chcela aby tam bol vedla pri druhejposteli nejaky chlap...tiez po vysetreniach povedali manzelovi ze mu zavolame ked pojdeme na porodne boxy, a tam som bola dost dlho, mala som tam fitloptu, manzel bol cely cas pri mne(pri vsetkych kontrolach doktora, pri pichnuti epi, dopichnuti spinalu atd..), az kym ma neodviezli na operacku na cisara...tam cakal za sklom a ked sa mala narodila, a vysetrili ju dali mu ju na ruky

l.i.n.
22. jún 2012

@meg_junova do konca normalneho porodu byt moze, ale nie na cakacke, my sme boli dve baby spolu na izbe a predychavali kontrakcie a podla mna by sme ani jedna neuvitali keby tam cumel na nas cudzi chlap...napr, ja pri kazdej ,,prechadzke" na wc som za sebou nechavala plodovu vodu na zemi, kedze mi ju museli pichnut po vyvolavacke, a bolo by mi dost neprijemne keby tam bol nejaky otecko a kukal jak zo mna vyteka plodova voda...

meg_junova
22. jún 2012

@l.i.n. A kedy sa vlastne dostane zena do porodneho boxu? ja som myslela, ze v druhej dobe porodnej, ktora trva max. tak pol hodinu. Teraz som z toho nejaka popletena.. Ja som chcela, aby bol partner pri mne hlavne v tych prvych hodinach, ked sa to cele zacne.. Aby ma psychicky podporil a nie ku koncu, kedy uz podla mna nebudem mat sil vnimat okolo mna velmi, co sa deje.. Ale inak uznavam, ze tam chlapi nemaju co velmi robit, ako pises, moze to byt celkom neprijemne, ked ta tam ocumuje niekto cudzi.
Ach, keby som tak vedela, ako to cele bude prebiehat, aby som sa na to psychicky vedela pripravit.. 🙂

l.i.n.
22. jún 2012

@meg_junova no ja som mozno cynicka, ale dakedy treba menej citat ...kazdy porod je iny, to ze niekde napisu ze druha doba porodna je max tak polhodinu je statisticky udaj-to znamena vacsinou to tak je...nikde v porodnici to nikdy nejde podla nejakeho manualu....zalezi to od lekarov, od toho aky je tvoj zdravotny stav a stav babtka v brusku...zbytocne sa tlacit do porodnych boxov a vypocut si dalsich 5mamiciek co uz porodili a ty cakas stale tiez nie je nic moc na psychiku(vlastna skusenost), ked bude malo zien rodit, budes mozno na porodnych boxoch uz skor, ked bude vela rodit, pojde to ako na beziacom pase a budes tam len minimum nevyhnutneho casu, ja som pri prvom porode tiez chcela vediet presne vsetko na minutu ako bude prebiehat, ale teda ja z mojej skusenosti musim povedat, ze ked uz som tam bola, tak mi bolo jedno, kto je vedla, kolko fitlopt tam maju, kedy ma kam poslu atd., len som pocuvala co mam a nemam robit🙂a to ja som isla na vyvolavacku po termine, takze niekto by si mozno povedal, ze som sa mohla na to lepsie psychicky pripravit ako niekto komu necakane praskne voda a leti do nemocnice....

alllexa1
22. jún 2012

@meg_junova - no ja som bola v boxe (t.j. lezala som na tej posteli) asi 7-8 hodin (odkedy mi pichli epidural). Stale sledovali cinnost maternice, kontrakcie, priebezne ma kontrolovali a pichali oxytocin a dopichavali epidural, pomaly som sa otvarala, takze to dlhsie trvalo. Ale manzel bol cely cas pri mne.

matiakk
23. jún 2012

@alllexa1 v podstate nic nove, toto bola zastupujuca, velmi mila ta Bertoldova, len poslickovia, v pondelok idem k Malovej, tak uvidime 🙂 uz ma to cakanie naozaj nebavi, hlavne ked neviem dokedy este a co ty? Uz sa nieco deje??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre