Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

veraba
11. júl 2012

babulky neviete ako to je ked sa narodi dievcatko tak jek mozu prepichnut uska? robia to?

bonninka
11. júl 2012

@veraba podle mě je to zbytečné řešit v nemocnici, kor je to přece jenom rána a v tak silně infekčním prostředí bych se do toho nepouštěla. Dělá to podle mě naprosto každá pediatrička a určitě je na to čas 🙂

cicimon
11. júl 2012

@veraba ja ked som bola v porodnici jedna baba to dala malej spravit, ale ja by som to nedala 1- je to skoro a 2 - prepichovat nie, ked tak nastrelit

clauda2010
12. júl 2012

ahoj baby, odtiekla niektorej pred porodom hlienova zatka? mne odchadza uz 3 den, tak uvidim kedy sa to rozbehne

ivanka.7
12. júl 2012

@clauda2010 moze odchadzat aj takto dlho, moze odist par hodin pred porodom a aj tyzden (tak mi hovorila doktorka). Ja som ju napr. skoro vobec nevidela a ak mi z nej cast odisla, tak to bolo uz v case, ked som mala kontrakcie (ale mne ani plodova voda nie a nie prasknut, pustali mi ju az na boxe).

clauda2010
12. júl 2012

@ivanka.7 mne odchadza od soboty , tak uvidim , moj doktor ma prist az v nedelu tak dufam vydrzime 🙂))

bonninka
12. júl 2012

Babulky nemůžu se rozhodnout jestli investovat do nadstandardního porodního boxu. Na netu ho mají vyfocený a zdá se mi fajn, ale nemám představu jak vypadá ten normálni. Mohly byste mi to nějak popsat? Někdo psal, že jsou 3 oddělené vedle sebe. To je tam mezi nima jen nějaký kus látky, nebo jsou tam normálně múrované zdi?

ivanka.7
12. júl 2012

@bonninka rodila som na normalnom, ako su oddelene, si pravdupovediac nepamatam ani 😅 ale urcite, ked si v jednom boxe, tak nevidis do druheho - ale pocujes, ak zena odvedla krici od bolesti, to je fakt. Ale taky normalny rozhovor nepocujes, aspon ja som nic take nevnimala.
Ten nadstandardny box vraj doktori a asistentky nemaju az tak radi prave preto, ze je uplne oddeleny od ostatnych... v tych normalnych maju rychly prehlad o vsetkych velmi rychlo.

jasminet
12. júl 2012

@bonninka normalne su 4 vedla seba, murovany + nepriehladne sklo, od chodbicky a PA si oddelena zavesom, cize relativne intimco...

cicimon
12. júl 2012

baby co tam chodite/chodili ste na poradne - chodili tam aj mamy s malymi detmi na poradnu? nevideli ste niektora?

hav
12. júl 2012

@cicimon ja som zacala chodit minuly tyzden k p. doktorke Dubcakovej a boli tam mamicky aj s detickami - aj ja som bola s malym. P. doktorka dokonca najprv vzala mamicky s detmi, aj ked neboli na rade. Bola som tak milo prekvapena a rychlo vybavena. 2x som uz s malym nebola, ale p. doktorka opat uprednostnila mamicky s detmi - tak jej to tam funguje asi stale tak. Neviem, ci aj ini lekari maju taky system 😉

cicimon
12. júl 2012

@hav diki, lebo asi budem malu musiet min raz zobrat so sebou... a ktory den chodis?

bonninka
12. júl 2012

@cicimon já jsem s malým na poradně nebyla, respektive hlídal ho manžel venku mimo budovu, ale byla tam mamička s prckem a čekala na ultrazvuk a nebyla ani na řadě a ani nebyla objednaná a hned ji vzala přednostně, takže myslím, že vzít prcka ti tu poradnu aspoň urychlí 🙂

bonninka
12. júl 2012

@ivanka.7
@jasminet baby díky, protože už tu počítám, jak to vychází silně draho ten porod. Když počítám lékař 300eur, manžel 30 eur, nadst. porodní box 100 eur, epidurál 152 eur, nadstandardní izba na šiestonedelí 18/den, tak mi to vychází necelých 700 eur, to je mazec, tak si aspoň stovku za ten box odmažu a ten epidurál uvidíme jak bude. No je to síla,...manžel sice říká, že to je jen jednou za čas a přežijeme to, ale i tak je to hrozně drahý ☹ a to ještě nevím, jestli mám ty ceny aktuální ☹

cicimon
12. júl 2012

@bonninka a zas nadstandard mozno nebude volny, s tym by som neratala

bonninka
12. júl 2012

@cicimon tak i bez toho je to ta nejnižší položka, co už není tragický,...

cicimon
12. júl 2012

@bonninka tak napr ja planujem len otca pri porode aj to len v pripade ak bude mat kto strazit malu

hav
12. júl 2012

@cicimon ja chodievam v utorok k p. doktorke Dubcakovej, ale na poslednej poradni nas informovala, ze buduci tyzden ma dovolenku (neviem ako dlho), tak nas vezme p. doktorka Marekova

martynnka
12. júl 2012

@hav a to je ake cislo dveri kam chodis? lebo aj ja chodim utorky, ale k janacovi a ten ma tiez dovolenku buduci tyzden, takze musim ist na ine cislo dveri, u neho v ambulancii nikto nebude...
aj ked tajne dufam, ze sa uz malinky rozhodne ist na svet a na poradnu by som uz nemusela 🙂

bonninka
12. júl 2012

@hav jej, my bysme se mohly potkat v porodnici 🙂 já chodím v pondělí k Oravcovi a aj si ho zasmluvním .-)

hav
12. júl 2012

@martynnka no teraz som si nie ista, ale tusim je to c. dveri 25, ale buduci tyzden si mame ist na 26

martynnka
12. júl 2012

@hav no pekne, tak to tam bude asi v utorok naval ☹ o to viac dufam, ze uz porodim... 🙂 zatial mi len vela tvrdne brucho, ale nic neboli...

hav
12. júl 2012

@bonninka jej, my mame rovnaky termin 😀 Tak to sa naozaj mozno stretneme 🙂 Ja si nejdem nikoho zazmluvnovat, lebo pri prvom syncekovi sme mali, ale lekar bol prave odcestovany, tak nas odrodili 2 lekarky, co mali prave sluzbu (stihli sme vymenu smien) a bola som spokojna, tak dufam, ze to bude aj teraz tak 🙂

bonninka
12. júl 2012

@hav já jsem měla po prvním porodu právě dost komplikací (byla sekcia), tak kvůli tomu, kdyby byla znovu, aby se k tomu i někdo zodpovědně postavil. Ale jinak doktor zatím plánuje přirozeně, tak snad to klapne 🙂

hav
12. júl 2012

@martynnka jj, tiez som si povedala, ze tam bude ludi a ludi, ked som si precitala, ze aj Tvoj lekar ma dofcu ☹ No Ty to uz mas veru blizko a asi by Ti to aj dobre padlo v tomto ochladeni porodit, ze? Ja tu manzelovi pilim usi s tym, ze je chladno, tak podme rodit 😀

hav
12. júl 2012

@bonninka jj, keby som ja mala pri prvom komplikacie a sekciu, tiez by som zazmluvnovala. Drzim Ti palce, nech je to teraz bez komplikacii 😉

martynnka
12. júl 2012

@hav ja s tym pilim usi nielen manzelovi, ale aj babatku 😀 zatial nic, ale mam take tvrde brucho, ze sa ledva hybem... bolo by to super ist teraz rodit, ked je vonku takto... som na to toooolko cakala, ze kedy sa konecne ochladi 😎

veraba
12. júl 2012

Ahote babulky stala sa mi taka vec po ospchovani som sa utierala medzi nohami a na uteraku mi ostalo taky husty priesvitno zltkasty vytok potobalo sa to ako na sopel ale taky husty ja viem je to dost neprijmene ale dost mato vylakalo co to mohlo byt. mysliteze to bola ta zatka ale ta by mala byt tmava toto bolo svetle alebo ja neviem.
Ale nastastie drobec sa mrvi - naozaj normalne ma panika chytila 😒

minix
12. júl 2012

@veraba zatka nemusi byt iba tmava, aj ja som mala svetlu, takze nepanikar, na 99,9% to bola zatka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre