Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

zuzkag2
30. júl 2012

@eemmaa juj, tak hlavne ze ste obaja ok. a ako si sa zotavila po sekcii, ( toje trosku od temy, tak snad nad nenahlasia 🙂

xlucia
30. júl 2012

@bonninka nastupis rano do 8 hod. popisete papiere so sestrickou a daju ta na izbu. a bude sa cakat ci porod rozbehne sam. ci sa zacnes otvarat. u mna sa nic nedietalo, krcok tuhy tak mi dali na vyber ci cakat alebo sekcia, maly mal 4 kila. zvolila som sekciu. prvy som tiez mala sekciu

eemmaa
30. júl 2012

@zuzkag2 prvé postavenie bolo hrozné ale potom už dobre. A dnes by som si išla aj po druhé 🙂

eemmaa
30. júl 2012

@xlucia a nerobia to tak že ked máš prvú sekciu je aj druhá?

silvushtok
30. júl 2012

@xlucia si mi padla dobre do rany 😉 prve si mala sekciou a tvarili sa, ze druhe moze ist prirodzene? ako to prebieha, si ta "uskladnia" uz vopred par dni na pozorovanie, abo sa caka do poslednej chvile, az prides, ze aha rodim/aha prenasam? ja som mala dcerku sekciou a druhe by som rada prirodzene, tak ma zaujima ako to na antolskej funguje
dakujem

xlucia
30. júl 2012

@eemmaa nerobia. dôlezite je, preco si mala prvy porod sekciou a od toho sa odvija vedenie dalsieho porodu. ak pomynuli dovody, tak mozes aj normalne. ty si preco mala sekciu?

zuzkag2
30. júl 2012

@eemmaa mna tiez chvilu strasili so sekciou kvoli placente, ale ja verim tomu , ze sa posunie...neviem si to predstavit, musi to byt asi dost dost fyzicky tazke, sa hned starat o babatko. ( ved moze sa aj mne stat, len dufam,ze nie )
a inak si bola teda s nemockou spokojna, ano?

saranata
30. júl 2012

@ivanka.7 tak to aj mna aj v ramci vizity sa opytali ako sa citim a podobne,len som chcela vypichnut podstatu toho zazmluvnenia🙂

xlucia
30. júl 2012

@silvushtok bezne je to tak ze ak sa nic nedeje, a ak si v poriadku, tak nastupis v den ukonceneho 40 tt tehu. a caka sa.ak si napr. prvy mala sekciu preto ze dieta bolo otocene ritkou dolu, a teraz si v poriadku a dieta je dobre otocne, nikto ta do sekcie nutit nebude. ale bude lepsie ak zacne rodit tam pod dozorom.
ak si mal prvy porod sekciou lebo napr. mal cojaviem chore srdce, oci..... neviem co, takze dovod na sekciu stale trva, tak ides znova sekciou.
pytaj sa co potrebujes

silvushtok
30. júl 2012

@zuzkag2 ja som mala v polke tehu placentu nizko - aj pri malej aj teraz, vraj je velka pravdepodobnost, ze rastom maternice sa ti posunie vyssie 😉

eemmaa
30. júl 2012

@zuzkag2 ja som bola spokojná. Malého som mala na noc až druhy deň tak to som sa ako tak pozbierala.
@xlucia ja som prenášala a na monitore sa im nezdal malý a tak som dostala ten oxitocin a tam sa malý pri kontrakciach zacal dusiť, tak som mala sekciu a malý mal 2x pupočnú šnúru okolo krku a tiež bol zle nadmerovany, šnúra ho nepustila tak že dr povedal že by som ho ani neporodila.

zuzkag2
30. júl 2012

@silvushtok ano ano, spolieham sa na to, som este len v 27tt, a je sice este nizko, ale neprekryva uz krcok, podla mna to bude ok 🙂 sekcie som sa fakt bala, neviem preco....

silvushtok
30. júl 2012

@xlucia si zlata, diky, nam zmizla voda, to sa vraj normalne porodit neda 😒 tak fingers crossed, nech sa to uz neopakuje a nech je jazva pevna

xlucia
30. júl 2012

@eemmaa cize v tvojom pripade je mozne, aby si, ak budes ok ty aj dieta, rodila priodzene

silvushtok
30. júl 2012

@zuzkag2 mne sa tiez uz posunula, tak sa tesim.... 😵
a po sekcii to nie je take zle, teda ani pocas... len prirodzeny porod je podla mna z viacerych dovodov lepsi, tak natajnasa dufam, ze tento raz to pojde prirodzene

zuzkag2
30. júl 2012

@eemmaa to je super, ze ta nechali si oddychnut. to som aj niekde citala, ze si mozes vybrat...takze je to pravda. super. ja uz sa neviem doho mojho maleho dockat, uz nech je tu a nech teda idem na tu antolsku 😀 😎

zoyuska
30. júl 2012

@xlucia uz len ten pristup,ja som mala rodit v novembri a tam bola taka kosa ze deti este prikryvali hrubymi dekami.uz viackrat isto nie.rodila som na kramaroch,tam to tiez nebolo bohvieco ale lepsie nez antolska.a druhykrat som rodila v partizanskom a to sa neda porovnat.milí a ustretoví personal a uuuuuuzasny primar.DR.korbel je spicka medzi gynekologmi,chodila som k nemu i pocas zhorsenemu zdrav.stavu a jeho pristup je proste skvely.antolsku urcite neodporucam i ked za tych 6r sa mohlo kadeco zmenit.i ked o tom pochybujem.....pokial nedanie dr.vsimne ci sestram....tu si nik nic nepytal.

zuzkag2
30. júl 2012

@silvushtok no moze to byt z isteho pohladu jednoduchsie, ta sekcia...ale moja byvala kolegyna rodila sekciou, a povedala, ze to brucho ju proste bolelo 6tyzdnov, a ze si vobec malu neuzila, kvoli tej bolesti...trochu ma tym nastrasila. ale ono je to v podstate asi uplne jedno, hlavne nech uz mame babatka v naruci, a vydrzime asi vsetko.

eemmaa
30. júl 2012

@zuzkag2 ja som brucho prestala vnímať ked mi vybrali šitie. Potom už myslím, že len pri zlom pohybe a teraz už ho necítim vobec a to je od pôrodu 7 týždňov.

silvushtok
30. júl 2012

@zuzkag2 ono je to strasne individualne, ja som okrem toho, ze ma ta jazva tahala, nemala ziaden problem, svagrova dostala do rany zapal... 😒 jedine, co mna trapilo, bola ta hnusna bolest hlavy po spinali... 😔 ale su kocky, co vyskocia z postele a utekaju sa starat a ide im to jedna radost 😎 toto cele nebolo nejake strasne, len by som rada mala viac deti, a tiez mi nejako chybala ta vsadeopisovana krasna poporodna euforia, ta radost z narodeneho dietatka ...

saranata
30. júl 2012

@zoyuska a to si kedy lezala na antolskej??? pretoze ja som tam rodila v marci pred dvoma rokmi a isli sme tam umriet od tepla, teraz tuto zimu tam rodila suseda a to iste, toto su take parametre na nemocnicu ze az.
v BA je jednoznačne antolská na najvyššej urovni či už zariadením, prístupom a navyše je tam detská JISka takze v BA by som inu nemocnicu nevolila určite

a zrovna Kramare porovnavat s nejakou inou nemocnicou 😕 😕

zuzkag2
30. júl 2012

@eemmaa tak to je super, ty si bola asi v kondicke, ovela lepsiej ako ta moja kolegyna.

ivanka.7
30. júl 2012

@zoyuska no, za 6 rokov sa tam toho zmenilo plno (a mna teda zrovna rodil aj Korbel)

@saranata oni neprisli cez vizitu, ani jeden z nich vlastne nemal vizitu za ten cas co som tam bola 🙂 prisli pomimo 🙂

zuzkag2
30. júl 2012

@silvushtok no tak ten zapal to musela byt radost...a tu jazvu je ti vidiet? no tak ked je niekomu potom dobre tak vyskocia s postele a staraju sa, ja neviem, ja si asi dam retbul po porode, lebo asi som padavka 😉 ach no uvidime.
@saranata neviem teda, ja som na antolsku citala len vyborne referencie, bola som tam na pohotovosti uz ako tehulka, a bola to nadstandartna stastlivost...povodom som trencanka, a ked to porovnam s gynekologiou v TN...tak to nemozem porovnat...to je ako hostel ( TN ) a Kempinsky ( BA )

zoyuska
30. júl 2012

@ivanka.7 ale ja na korbela nevravim nic.je to jeden mily lekar a neuplatkovy z mnozstva co tam robia.

zoyuska
30. júl 2012

@saranata no porovnavam.mas asi len jedno dieta.ked narazis na taky pristup ako ja rozmyslis si ci tam budes rodit znova.mozno ty si mala stastie

cicimon
30. júl 2012

@zoyuska si vsimni, ze saranta ma uz 2 deti 🙂 ja som tam rodila prvu a idem aj dalsiu a tiez som bola spokojna... a prvu som rodila zac. aprila a bolo tam ako v saune.... a bola som s nou hospitalizovana teraz v juni na kramaroch a sauna rovnaka..
a zas co sa ti nepacilo na antolskej moze sa ti nepacit aj inde..

ivanka.7
30. júl 2012

@zoyuska to bolo len v zatvorke, ze si ho spomenula, myslim, ze som to od teba pochopila dobre 🙂 k tomu zvysku, dievcata co rodili na antolskej par rokov dozadu a teraz niekedy, tak hovoria, ze sa zlepsili a ja som tu uz dakde pisala, ze som sa za celych 7 dni stretla s jedinym neprijemnym clenom personalu a to bola upratovacka asi dve hodiny pred mojim odchodom 🙂

saranata
30. júl 2012

@zoyuska za par dni tam idem rodit svoje tretie dieta
Rodila som tam pred 13 timi rokmi a pred dvomi, a budem aj teraz

eemmaa
30. júl 2012

@zuzkag2 tak to by som ani nepovedala 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre