Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

tinka0401
18. aug 2012

@monika2712 Ahoj, ja by som si pri planovanej sekcii nezazmluvnovala urcite doktora, Vzdy prebieha sekcia pod vedenim skuseneho dr a na Antolskej naozaj vedia co robia a asistuje mu mladsi dr.

lucia3006
19. aug 2012

kočky neviete ako dlho nechávajú dieťatko čakať v brušku ak neporodím v termíne? a ako to vlastne prebieha počas návštev - bábätko môže rodina a priatelia vidieť niekde za sklom? vôbec totiž neviem, ako to chodí čo sa tohto týka... ďakujem 🙂

monika2712
19. aug 2012

@lucia3006 co som ja citala tak max 2 tyzdne nechavaju prenasat, a navstevy pokia nemas nadstandard tak babatko mozes ukazat iba cez sklo, a ked mas nadstandard tak tam chodi navsteva priamo na izbu.

monika2712
19. aug 2012

@tinka0401 no to je tak, jedny tvrdia ze je lepsie mat zazmluvneneho na cisarak, ty zas ze nie, ze aj tak tam bude skuseny lekar, pokial su pri sekcii vzdy dvaja, ze jeden skusenejsi a druhy mlady, tak oK ale co ked si zrovna mlady bude na mne skusat svoje schopnosti? no neviem..

luly13
19. aug 2012

Ahojte, rodil niekto u rozemberga?

eir
19. aug 2012

@janulienka89 ja idem teda skúsiť zajtra, som zvedavá ... 😕

eir
19. aug 2012

@keyka dakujem 🙂 skusim teda radsej v pondelok, to je asi väčšia pravdepodobnosť ... dopredu mrknúť, to moc nejde, keďže to nemám zrovna "na skok" 😒 šak uvidím, keby tam aj nebol, vybavím sa inde 🙂

janulienka89
19. aug 2012

@eir tak sa tam možno stretneme 🙂

susy
19. aug 2012

jedna otázočka. Ak porodíte dvojičky, majú pre ne špeci vozík, alebo su v samostatných? Síce som tam rodila už 2x, ale nikdy som tam nevidela dvojičky. dakujem

blackswan75
19. aug 2012

@susy dvojicky su spolu vo voziku, 😉

bonninka
20. aug 2012

@monika2712 pravděpodobnost, že se bude mladej doktor trénovat je podle mě moc vysoká, tak ale je to na tobě. Já těch peněz nelituju 😉

poloprudska
20. aug 2012

@luly13 ja som u neho zatial nerodila ale je super lekar na zaciatku tehotenstva
som bola u neho kazdy tyzden .

monika2712
20. aug 2012

@bonninka no ved prave... mlady sa bude trenovat, skuseny bude asistovat a ja nechcem byt testovaci zajacik 😀

ivanka.7
20. aug 2012

Na to tam ten skuseny je, aby mlady neurobil nejaku somarinu... a medzi nami, ti mladi to maju cerstvo naucene a davaju pozor fakt na kazdu minizalezitost, ktoru uz "stari" robia rutinne (cim nehovorim ze zle)
Podla mna kombinacia mlady s dozorom skuseneho je vyborna. Mlady to ma nastudovane do posledneho svalu a skuseny zas da pozor, keby to nebola len "jednoducha klasika".
Mna operovali dvaja doktori, mladsia doktorka a starsi docent a co si pamatam je, ze ked sa snazili malu vybrat, tak to najskor skusala doktorka a zrejme to neslo uplne tak ako by chceli, lebo som zrazu len pocula "to chce muzsku ruku" a vlozil sa do toho aj doktor. Obe sme uplne ok a asi to nebolo jednoduche, lebo mala bola uz dost nizko. Vsetko sa mi zahojilo na jednotku, nemala som ziadne problemy.

smilla_jaspersen
20. aug 2012

ja som išla cisárom, zazmluvnená skúsená doktorka a po piatich dňoch od pôrodu sa od primára dozvedám, že malá má zlomenú kľučnu kosť, vraj to vidí na prvý pohľad. Takže len toľko, že ani zazmluvnenie nemusí zabrániť nepríjemnostiam. Keď som išla na sálu, službu mal veľmi príjemny starší pán (meno neviem), no čakalo sa na "moju" pôrodníčku. Nabudúce (ak bude🙂 pôjdem určite bez zmluvy, ušetrím nemalé peniažky. Skôr by som uvažovala investovať do nadštandardnej izby, pretože tlačiť sa tri mamičky v jednej izbe nebolo veru nič moc. Toľko môj názor a skúsenosť...

lindt
20. aug 2012

@janulienka89 cauko, ides na antolsku? A zazmluvnujes?

eir
20. aug 2012

@janulienka89 tak som práve odtiaľ prišla, užila som si tam 3 hodinky :P 2h aj čosi na poradňu a hneď ma poslal aj na USG, EKG a v stredu idem na krv ... a to som sa pýtala mojej Dr. či treba ísť tento týždeň alebo stačí budúci 😅

monika2712
20. aug 2012

@smilla_jaspersen vdaka za nazor, nadstandard urcite chcem pokial bude volny. s tym zazmluvnenim som stale na vazkach. Jasne, ze to ze si zazmluvnim doktora neznamena ze nebudu komplikacie, ale ked si nezaplatim a nahodou sa nieco stane, aby som potom nevycitala sama sebe, ze mohla som mozno pre to urobit viac... neviem, tiez by som radsej tych 300 eur usetrila na nieco ine pre maleho, ale bojim sa aby som si to potom nevycitala, ak sa nahodou nieco stane.

janulienka89
20. aug 2012

@lindt ano uz 3krat 🙂 ale nezazmluvnujem si nikoho ani predtym som nezazmluvnovala a bola som spokojna 😉

janulienka89
20. aug 2012

@eir aj ja som v piatok cakala na poradni okolo 2 hodin, a dnes som bola na krvi a EKG a vo stvrtok mam ist na UTZ a pojdem uz aj do poradne

katarinnak
20. aug 2012

Dievcata, kolko stoji nadstandard? Dakujem

monika2712
20. aug 2012

@katarinnak 40 eur ak tam chces byt sama, 18je tusim ked ste na izbe dve.

keyka
20. aug 2012

@smilla_jaspersen a nevies ako sa ta doktorka volala?

maria613
20. aug 2012

@janulienka89 hej my sme sa tam museli urcite stretnut hi 🙂 aj ja som bola dnes na krvia v piatok na poradni u koho si bola ja u oravca😉

janulienka89
20. aug 2012

@maria613 aj ja som bola u oravca 🙂 cca o 7:40 😉 bola si tam? tusim si sedela vedla mna aj teraz aj v piatok si to ty?

maria613
20. aug 2012

Asi hej ty si tam bola aj manzelom ze ?

lucia3006
20. aug 2012

@monika2712 ďakujem za info, dúfam, že nebudem musieť fakt čakať ďalšie dva týždne na našeho krpca ☹

janulienka89
20. aug 2012

@maria613 ano 🙂 a mala som na sebe hnede saty 🙂

maria613
20. aug 2012

jejda sranda fakt:-P a ty uz mas dve deti kokos..wow to aj ja cem tak dobre vyzerat po dvoch detoch hi... ja som myslela ze termin mas skorsie ale ako vidim si spolutrpitelka s koncom v nedohladne 🙂 hi a uz si teda rodila na antolskej ci?

janulienka89
20. aug 2012

@lucia3006 nemyslim si, ze by ta nechali 2 tyzdne prenasat, mne chceli vyvolat porod 6dni po termine ale nastastie sa maly vypytal nasvet sam. Drzim palce aby sa tvoj maly tiez vypytal na svet sam a co najskor 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre