Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

cicimon
23. aug 2012

mna rodila dr. Kristufekova, nemala som ju zazmllluvnenu , ani epi a vsetko bolo uplne bez problemov a aj ona ako dr. uplne v poho 🙂

stipec26
23. aug 2012

@cicimon aj ja chcem tak vela zhodit 😀 😀 😀 mozem sa spytat, ci si pribrala vela a teda ci ti este ostalo?
mne to teraz rastie co tyzden to kilo a nechapem z coho... vlastne za posledny mesiac uz tusim 5-6kg

stipec26
23. aug 2012

@cicimon a babatko si chcela k sebe - na samoprisatie?

stipec26
23. aug 2012

@cicimon
@oliverka
@saranata
@katkup
neviete nahodou info?
na tom kurze, co robia 1x do mesiaca nam ujo doktor povedal, ze babatko nechavaju mamicke na brusku - dotepat pupocnik - je to tak - mala ste to niektora?
a teda - vedia dat babatko bez perinky na prisatie, koza na kozu (samozrejme po odvazeni, skontrolovani a ked je vsetko OK)

stipec26
23. aug 2012

@monika2712 no ja sa hlavne bojim, aby ma nesupli na geriatriu alebo ine oddelenie - vtedy sa k babatku dostaneme az mozno o 24hod - teda ked byva plno, tak sa to tak robi.... by mam mrdlo... a teda strkat do vacku nebudem, len aby som mala nadstandard, to zas nie

monika2712
23. aug 2012

@stipec26 no dufajme ze kym pojdeme my tak uz nebude tak plno. ved dnes pisala, ze uz pustili domov 10 bab ci kolko. tak uvidime, tiez sa bojim kde skoncim na akom oddeleni a ci sa mi ujde nadstandard. 😒

saranata
23. aug 2012

@stipec26 dakujem , problem som nemala , rodila ma mudr.Kosibova , bez zazmluvnenia a super prístup ku mne aj k manzelovi
dohodla som sa s nou pred porodom ze chcem malu hned po narodení na brucho a aby mi ju nechala, čo aj urobila a dala mi ju
potom ju zobrali na meranie a kontrolu apgar a hned mi ju priniesli na prisatie , uplne bez problemov , dlho mi ju nechali tak som ju kojila celý čas čo som bola na sale ani mi ju nezobrala potom ale doniesla mi postielku a paplonik, takze tam bola s nami celý čas
s kojením problem nemam lebo som neprestala kojit staršiu dceru takze mlieko bolo hned a podla toho malinká aj patrične priberala v porodnici
tak asi tak čo sa týka babatka po porode, nechali nám ju nebrali nám ju , ak je dieta ok tak nerobia problemy ale nehovorím za iných lekárov, myslím ze aj zena povie čo chce tak sa snazia vyhoviet

cicimon
23. aug 2012

@stipec26 no ja som pribrala 13kg a tam slo dole 9 - podla mna okrem vahy dietata a spol sa k tomu pridalo aj to teplo co tam bolo, "uzasna strava" 🙂)
mne malu prilozili hned ako ju vybrali, este taku "spinavu", aj ruky som potom mala od krvi a potom este ked ju obliekli a tak, to mame aj foto ako ma mm s nou odfotil
@monika2712 no vcera nas sice dost odislo ale zas ze maju kazdy den aj 10 porodov

oliverka
23. aug 2012

Čarovné slovíčko nie je 😉 Po pôrode som sa opýtala, či je nadštandard voľný. Sestrička to išla zistiť a bol 🙂 . Nikomu som nedávala úplatok, ani som nezazmluvňovala Dr. Rodila som v júli a Antolskú hodnotím na 1.

moonlightka
24. aug 2012

ahojte, nechodite niektora k dr. Malovej alebo ste u nej rodili?

monika2712
24. aug 2012

@moonlightka co potrebujes vediet? momentalne ma dovolenku, tusim dokonca augusta, inak je to vraj super doktorka a porodnicka. ja som si ju chcela zazmluvnit.

sarianna
24. aug 2012

je nadstandard klimatizovany ? popripade aspon nejak lepsie orientovana izba ??

moonlightka
24. aug 2012

@monika2712 ahoj, asi aj ja, este neviem...este som sa s nou nestretla. Pozeram ze to uz mas zachvilku. Ked budes vediet o pani Dr. viac daj vediet skusenosti. 😉 A ozaj ku komu chodis na poradnu na antolsku, nie k nej?

meg_junova
24. aug 2012

@monika2712 Vobec nezalezi na tom, kde skoncis 🙂 Vsetko je tam super.. ja som bola velmi spokojna aj s obyc. izbou.. 🙂))

katkup
24. aug 2012

ja chodim k dr. Malovej a aj ju mame zazmluvnenu, bo je naozaj super z nasich doterajsich skusenosti (a hlavne sme ju mali od viacerych odporucanu) a padla nam hned do oka ako nasa krvna skupina 🙂 lenze sme kazdu chvilu na porod, tak ktovie, ci nas odrodi, bo je akurat na dovolenke do konca augusta...opat bude ordinovat 3/9, na Antolskej c. 26, ak by ste mali zaujem.....

monika2712
24. aug 2012

@moonlightka no ja idem do poradne az teraz v utorok a to tam on este nebude ale potrebujem uz ist tak uvidim kto bude akurat ordinovat ale zazmluvnovat si ju asi nakoniec nebudem, este som sa nerozhodla na 100 percent, cakam ako pochodim v utorok a na sone kedze mi hrozi cisarsky. vsetko sa ukaze bud. tyzden.

monika2712
24. aug 2012

@meg_junova tak vies kazdemu vyhovuje nieco ine, ja moc netuzim byt s dalsimi dvoma na izbe ak bude zrovna natresk a zdielat jedno wcko a sprchu s dalsimi piatimi alebo ako to tam je, ale tusim ze dve izby maju spolocne socialne a ak budem po cisarskom chcem pri sebe manzela co najviac co na obycke nehrozi.

cicimon
24. aug 2012

@monika2712 no v porovnani s inymi nemockami zdielat 1wc s max 5 ludmi je uplne super.... a nemusis ist nikde na koniec chodby a cakat v rade 🙂)

a nadstandard je orientovany tak, ze tam doobeda svieti slnko

monika2712
24. aug 2012

@cicimon no to je sice pekne, ale pokial nemusim tak ho zdielat nebudem s nikym 😀 max s jednou.. ak budem mat stastie a bude volne.. mne totiz nadstandard nakazala moja draha svokra, ktora chce aby sme mali sukromie a pokoj a chce mi ho zaplatit.. pozna ma, vie ze si potrpim na iste veci, tak sa nebranim. ak sa bude dat, beriem ho 😀

a obyc.izby su orientovane ako? slnko bude svietit asi do kazdej jednej, tomu sa asi zabranit neda, ja spolieham na to ze leto uz pomaly konci a ze v polke sept. uz nebudu taketo horucavy.

cicimon
24. aug 2012

@monika2712 no tam su 2 chodby kde su vsade obyc izby a na jednej z nich su aj tie nadstandardy - na jednej strane svieti slnko doobeda - kde su aj nadst. a na druhej zas ppoobede az po 16tej - tam su len obyc izby

monika2712
24. aug 2012

@cicimon aha, takze obycky su v tomto lepsie, no ved uvidim kde skoncim nakoniec.. ci bude este aj o 3 tyzdne tolko rodiciek ako je teraz.

cicimon
24. aug 2012

@monika2712 no nie ze obycky bo tie su na onoch stranach.... ide skor o to kde ta daju

martanko17
24. aug 2012

Ahojte. Neviete mi dat dake info o dr. Havaldovi? Neviete, ci buduci tyzden ordinuje? V ktory den je dobre ist na poradnu, ked to maju lekari rozne rozdelene? Mam na mysli ako je prenatalna poradna a niekto ma napr. urygynekologiu resp. rizikovu graviditu. Dakujem

cicimon
24. aug 2012

@martanko17 mne sa osvedcilo chodit v piatok rano, ani som dlho necakala, k oravcovi

anicka245
24. aug 2012

@moonlightka ahoj ja ju mam ako normalnu gynekologicku, ale nezazmluvnila som si ju, ale co som pocula odporucania tak ze je fakt super pri porode, comu nasvedcuje aj to, ze ked som mala mat napr. poradnu a prave bola pri porode tak proste bola pri tej rodicke do konca, a este potom dokonca bola schopna cestovat do ambulancie 30km aby vysetrila pacientky ktore mala objednane... je to mlada doktorka, ma svojsky styl ale je mila aj ked na moj vkus dost rychla 🙂 ale vravim vela ludi si ju pochvaluje... mne sa nepozdava len to, ze stale mi hovori ze u mna to bude sekcia ako vysita a hovori ze maly je velky pritom aj tabulkovo je tak ako ma byt ani nie je zle otoceny, ani nemam ziadne problemy... preto ja skor dufam ze ma bude rodit niekto kto ma necha aspon pokusit sa o prirodzeny porod.
Ja idem k nej az zaciatkom septembra, hned som sa k nej objednala na poslednej poradni, vravela ze az v septembri bude v nemocnici a to bude popritom este mat dozor nad nejakymi absolventmi? alebo niekoho takeho spominala. Tak prosila o strpenie ak nebude stale k dispozicii, ze bude zrejme odbiehat... takze si myslim ze tam bude mat asi naval a budeme tam zase cakat par hodin 🙂 ale to som si uz u nej zvykla 🙂

moonlightka
24. aug 2012

@anicka245 a kde ona ordinuje? aj v inom meste?

oliverka
24. aug 2012

@monika2712 Presne preto som brala nadštandard aj ja. Chcela som súkromie, nepotrebovala som byť s niekým iným na izbe. Cítila som sa tam výborne, mohla som sa venovať malému a keď plakal, nebola som v strese, že ostatných rušíme. V kúpeľni som mala svoje veci, nemusela som si ich stále nosiť so sebou na izbu, po každom WC som išla do sprchy... Fakt super. 🙂 Slnko svietilo doobeda, ale vôbec sa tá izba nestihla rozpáliť, hoci vtedy práve boli tie júlové horúčavy. V noci som vetrala a môžem povedať, že doma sme mali podstatne teplejšie než v pôrodnici 😀

kvetinka211
24. aug 2012

@monika2712 @oliverka @sarianna No ja som na sa nadstandarde skoro uvarila, budila som sa na totalne mokrej plachte 😖 ... a to som tam bola koncom januara 🙂 Maju tam divne radiatory, snad ich uz opravili, vtedy sa nedali vobec regulovat, bolo tam snad 35°C a spolubyvajuca co mala postel pri okne nechcela z pochopitelnych pricin spat pri otvorenom okne a narazove vetranie pomohlo tak na 10 minut. Hlavne ze nam pediatri pri vizite vzdy hovorili ze tam mame strasne teplo, ze si mame vyvetrat 😀
V tom case sa nedalo zarezervovat celu izbu, lebo bolo plno .. povodne som tam chcela byt s manzelom, ale bola som rada ze sa mi uslo aspon to jedno miesto. Ta kupelna bola super ze sme na nu boli len dve, nadstandard by som si dala urcite znovu, skoda len ze sa neda objednat vopred.

andulla
24. aug 2012

@sarianna myslím, že nie lebo kvôli bábenku musí byť teplo. Ja som rodila v apríli a už bolo a ešte prikurovali v izbe.

andulla
24. aug 2012

@monika2712 to slniečko doporučujem kvôli detskej žltačke. Väčšinou ju detičky majú a vtedy treba vyzliecť do plienok a nechať na slniečku opaľovať cez sklo lebo sa pobyt v nemocnici kvôli tomu predĺži.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre