Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

hip
27. aug 2012

@maria613
vdaka. nevies nahodou kto ordinuje zajtra a vo stvrtok?

moonlightka
28. aug 2012

ahojte dievcata ktora mate termin 22.11. a chcete rodit na antolskej?

monika2712
28. aug 2012

Baby dnes je to tu peklo! Sedim tu od 7.45, som druha v poradi, este len teraz zacala brat pacientky na 25 Dubcekova tusim, aj to nejake protekcne najskor, chaos totalny, sedi a stoji tu asi 30 bab, hruza.

moonlightka
28. aug 2012

@monika2712 no tak to sa mam na co tesit... 😝 ...nech ti to tam ubehne rychlo...potom daj vediet 😉

tehula
28. aug 2012

@monika2712 mozno bola niekoho rodit, sa priprav, ze aj odbiehaju k porodom. Inak realne kazdy lekar zacina poradnu az okolo 8.30-8.40 kedze su na vizite dost dlho. Neriad sa az tak tymi ordinacnymi hodinami. Mne sa inak vzdy oplatilo chodit okolo obeda koncom ordinacnych, nikde nikoho. To len vsetky baby sa tam nahrnu 7.30 do cakarne a musia minimalne hodinu cakat, kym vobec sa ordinovat zacne. Po 10tej uz zvacsa nikto novy neprichadza a bab postupne ubuda. Okolo obeda nikoho a si hned na rade

moonlightka
28. aug 2012

@tehula dobra infoska 😉

sunnessie
28. aug 2012

@moonlightka ahoj, ja mam termin 20.11. a zatial som rozhodnuta pre antolsku

monika2712
28. aug 2012

Baby to bolo dnes total peklo, expresna poradna, doktorka ma porad vyhodila z ambulancie skor nez som sa stihla obliect, otrasne, nocna mora toto.

moonlightka
28. aug 2012

@monika2712 a u koho si bola...to je teda des

moonlightka
28. aug 2012

@sunnessie jej super. a u koho chces rodit?

sunnessie
28. aug 2012

@moonlightka nemam v plane si niekoho zazmluvnovat, a ty?

moonlightka
28. aug 2012

@sunnessie uz si tam rodila? lebo ja nie? ja si chcem niekoho zazmluvnit ale este hladam referencie kto je fajn.

monika2712
28. aug 2012

@moonlightka Dubcakova, radsej sa jej vyhnite ak mozte.

ivanka.7
28. aug 2012

@monika2712 ja som chodila k nej a aj ked mala naponahlo, nikdy ma nevyhodila a ja som teda mala plno otazok vzdy; ona mala vzdy vela pacientiek, lebo si ju vela dievcat zazmluvnovalo, ale teda ani raz som nemala u nej zly pocit
Iste, bolo na nej vidiet, ze sa ponahla, ale rozhodne nebola netrpezliva alebo nedockava.
@moonlightka

moonlightka
28. aug 2012

@monika2712 uz si idem zapisovat kto je fajn a kto nie 😉

sunnessie
28. aug 2012

@moonlightka nie, prve som rodila v ruzinove.

monika2712
28. aug 2012

@ivanka.7 tak to si mala stastie lebo mna dnes vybavila asi za 3 minuty aj s blbymi komentarmi, totalnou neochotou, uplne zle vypisanymi listkami, a ledva som si stihla obliect nohavicky a uz ma posielala prec, do tehu knizky sa ani raz nepozrela a na vsetko sa ma pytala jak keby som ja mala tie hodnoty v hlave zapisane.

moonlightka
28. aug 2012

@sunnessie a tam nebolo dobre?

cantharis
28. aug 2012

ahojte, nemate niekto cislo na kt. sa objednava na poucenie k epiduralu? je to snad na kazdych dverach ambulaciii, vcera som tam bola a zabudla som si to odfotit... 😅

bohynanikita
28. aug 2012

ahoj, kedze som cele tehotenstvo chodila do plateneho centra ku svojej lekarke, bola to pre mna nocna mora chodit do poradne na Antolsku. citila som sa zrazu ako v inej krajine, kde som teta handra. sestricky pri porode boli super, ale 1 som musela odvolat hned na zaciatku, lebo bola neuveritelne drza a tu som veru pri svojom porode nechcela mat. lekari otrasni, chlapi proste nepochopia, ze by sme chceli jemnesi a citlivejsi pristup. :( sestricky na detskom boli fajn, ak som mala problem, tak mi pomahali. vytku mam, ze deti umelo prikrmovali, bez suhlasu mamiciek!! :(

sunnessie
28. aug 2012

@moonlightka bolo, ja som bola max. spokojna, ale teraz to budem mat blizsie na antolsku a hlavne cakam dvojicky a tu su lepsie vybaveni

moonlightka
28. aug 2012

@monika2712 a to sa neda ist k niekomu inemu v ten den, ci ty chodis vzdy k nej...ja som z tych kontrol blbec...nechapem jak to tam prebieha...a to uz chodis aj na monitor ci ako to je?

moonlightka
28. aug 2012

@bohynanikita jej to si tu sestru fakt vypoklonkovala...super odvaha...to malokto dokaze

ivanka.7
28. aug 2012

@monika2712 ja som u nej bola 4 razy, takze to nahoda zrejme nebola, skor si myslim, ze pri tebe mala den blbec

monika2712
28. aug 2012

@moonlightka ja som bola prvy krat, a sadla som tam kde bolo malo ludi, ostatni mali rizikove poradne a Marekova si neboli isti ci pride. No a bohuzial nabuduce musim asi opat ku nej ☹ poslala ma na EKG, to mi hned spravili, objednala som sa na soni na pondelok, a v utorok o 7.30 mam dojst na odbery a potom hned aj poradna ked sa zas uraci dojst doktorke jak dneska o 9tej a ordinovat o 9.30 . Este to predychavam co sa tam dnes udialo.
@bohynanikita presne tak som sa dnes citila, jak handra, tiez som chodila do sukromneho a to co tal dnes bolo, koza jak z roku pana, ten papier podo mnou vymenila az po mne, uz bol dokrceny od bab predmnou, moc si vlacim so sebou hore dole, nedovolili mi to tam vyliat, sama som im to musela otvorit a zababrat sa tym, o wckach ani nehovorim, toaletak a mydlo nehrozia. Fakt som cakala troska viac.

moonlightka
28. aug 2012

@monika2712 fuuuuj no mame sa na co tesit 😝

monika2712
28. aug 2012

@ivanka.7 no mozno mala ale na to ze som tam bola prvy krat som cakala troska iny pristup, a nie toto, clovek tam caka dve hodiny aby ho za 3 minuty vyhodili, a ked som sa jej spytala ci ma caka cisarsky tak na mna kukala jak na blbca, nepozrela totiz do knizky ze maly je KP, a zevraj teda to nemusi byt automaticky ze zalezi od vahy ale to samozrejme tiez nevedela ze cakam chlapca.

bellada
28. aug 2012

baby vitajte v statnej nemocnici 😀 veru tie ambulancie su otras, ale teda ja som z toho prekvapena nebola, ved vsetci vieme, ze stav nasho zdravotnictva je na velke H a male o, netreba si robit iluzie, ze tam najdete to co v sukromnych ambulanciach a centrach 🙂

bellada
28. aug 2012

jo a aby som nezabudla, je to fakultna nemocnica, takze sa pripravte aj na studentov az budete lezat na sestonedeli 🙂

ivanka.7
28. aug 2012

@monika2712 nuz, nejdem ta presviedcat, ked sa ty nebudes citit dobre, tak to nema zmysel
Ja som cele tehotenstvo chodila do Kocha, takze aj pre mna bolo cakanie na doktora a rychla poradna nieco nove, ani moc som si nenosila nikdy so sebou.
Na druhej strane, Antolska je fakultna nemocnica, musia na poradni zobrat vsetky pacientky, nielen tie, co si poobjednavaju tak, aby sa stihol aj obed... Vizita je holt o osmej, staci, aby primar alebo dakto prisiel neskor a z planovaneho zaciatku je hned polhodina sklz. Pridaj si k tomu nahly porod zazmluvnenej pacientky a hned mas hodinu a pol meskanie na pravidelnu poradnu. Na jednej strane pre tehotne je to zataz, na druhej strane, ja keby som mala zazmluvneneho doktora, tak by som chcela, aby za tych 300 eur laskavo prisiel za mnou a nie ze "mam poradnu". S tym mocom - ja po tom, co som tam videla WC som bola cela rada, ze si ho mozem doniest z domu... a to ako vyzera wc, za to doktori na poradniach fakt nemozu. K tomu otvaraniu - predstav si, ze by to otvarala vsetko sestricka - chcelo by sa ti? To nevylievanie som nepochopila ani ja, to je fakt.

Cize ano, poradne tam nie su ideal v tychto veciach - to s tymi 3 minutami sa mi v zivote tam nestalo a ked si mala dalsie otazky, tak si sa jednoducho mala spytat. Ja som si tam na prvej poradni urobila poriadok s tou jej sestrickou (nijako agresivne, len som sa nenechala vytocit) a mala som pokoj naveky, uz sa na mna na kazdej poradni usmievala, aj ked mi trvalo xy sekund, kym som z tej kabelky povytahovala co som mala.

ivanka.7
28. aug 2012

@bellada ja vzdy hovorim, ze nech sa to radsej naucia pod dohladom doktorov na mne, ako ma zabit, ked uz budu doktormi pri druhom porode, lebo si to predtym nemali na kom vyskusat :p
a teda z vizit mam obecne skusenosti, ze studenti boli mili a vacsinou dokladnejsi ako doktori, lebo nechceli na nic zabudnut (aj ked casto vyhukani)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre