Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

lusinda1989
28. aug 2012

@monika2712 my sme boli preicne cele tehotenstvo a otocili sme sa az teraz asi pred tyzdnom.... ale ked malemu sa takto paci tak je mu asi lepsie... mne na vahu nic nepovedala ja a som zatial nepribrala ani 10kg cize na mna sa toho vela este nestihlo nalepsit a ani sa hadam nenalepi.... moja kamoska ked bola tehu pribrala 28kg a to je uz nejake to kilecko naviac 🙂

ixinka
29. aug 2012

ahojte, chcela by som sa opytat, ktory lekar/ka je na antolskej ochotny/a vypocut a v pripade nekomplikovaneho porodu aj prisposobit sa poziadavkam rodicke. v novembri ma caka treti porod a mam jasnu predstavu, co by som chcela a co nie, kedze predchadzajuci porod bol dost rychly a nebyt nastrihu, bol by uplne prirodzeny. Nieco podobne by som chcela zazit opat. Dakujem

stipec26
29. aug 2012

@monika2712
a nie volat na objednanie po 14hod?
@lusinda1989
13HOD EPIDURALKA - ARO Antolska - Poliklinika, 1p., c.d. 106 (02/68673025)

stipec26
29. aug 2012

@moonlightka neviem o tom, ze by bola moznost, aby bol s tebou muz pocas 1. doby porodnej.... to skor ty s nim na tej uzkej chodbicke, za dveremi od vytahov, ale urcite nie s tebou na vzdycharni alebo este mozno v nadstandardnom boxe... ale to neviem tiez iste
inak na 2. a 3. dobu (teda rodenie babatka a placeny) - je ten poplatok, co ti pisala @eemmaa

monika2712
29. aug 2012

@stipec26
@lusinda1989 , napisane bolo medzi13.00-14.00, aj ja som tak volala.

stipec26
29. aug 2012

@cantharis ja docitavam tak dost neskoro - ak nemas este to cislo na EPI - ARO Antolska - Poliklinika, 1p., c.d. 106 (02/68673025)

stipec26
29. aug 2012

@monika2712 aha, hej - moze byt - asi som tak tiez volalal...tak to asi potom to "ostatne" na objednanie bolo po 14hod....

monika2712
29. aug 2012

@stipec26 neviem, ale zajtra tam budem asi volat pre istotu si skontrolujem, ci ma maju zapisanu na pondelok.

stipec26
29. aug 2012

@monika2712 ta konzultacia o epi - ja som prisla posledna, predo mnou 7 mamiciek, este zobrali nejaku pani z interneho oddelenia - cize som prisla presne na 13hod, ale dnu som isla 13:55 - a bola som tam 1minutu, lebo som tretorodicka... takze, aj keby si prisla tesne pred 14hod, zoberu ta ;) len ak tam uz nikto nebude cakat - asi by som skusila zaklopat, aby na teba nezabudli, ze tam cakas

stipec26
29. aug 2012

@bellada
@monika2712
ja som dokonca mala na vysledkoch, ked som chodila a rodila v Kochovi meno Zuzana a pritom som Lucia 😀 😀 😀
zuzana je svagrina a este teda nebola tehotna... a u Kocha uz vobec nebola... toš.... ani v sukromnom si nemozes byt ista

monika2712
29. aug 2012

@stipec26 no tak pokial len krstne meno, to je este OK.. ale mna tam maju komplet stare udaje.. dufam, ze ma za to este nezprdne sestricka, ze som im to nepovedala vcera, ale akosi som nestihla v tom zhone.. 🙄

stipec26
29. aug 2012

@moonlightka ja by som nevydrzala asi bez poradne 😀 ked dohodnujes cas - tak sa snaz si ho ustrazit volny a ked pripadne nemoez - radsej si zavolaj a vybav hned najblizsi mozny.... ale cakat tyzden - neviem, ci je to posledny mesiac vhodne.... zo zakona je potrebne dodrzat len urcity pocet poradni - hlavne mat zapis v TK

stipec26
29. aug 2012

@monika2712 a nechces skusit Melasu? je to prirodne - odkedy to beriem, tak nie som anemicka a pritom som bola stale, aj mimo tehotenstiev....

monika2712
29. aug 2012

@stipec26 ale mne nic nie je, ona mi len na zaklade vysledkov z krvi predpisala to zelezo.. normalna hladina je od 120-160 a ja mam 115 z poslednych odberov. keby mi ho nedala, tak to neriesim, ani moj doktor to neriesil, az vcera na antolskej doktorka.

stipec26
29. aug 2012

@monika2712 nedosatok zeleza nemusis citit... ale v posledny tt je jeho hojne mnozstvo viac potrebne - mozno chcu predist nejakym problem, co by si mohla mat pocas porodu, resp. po....
cize ty ides na cisarsky? mozno, ak by si potrebovala transfuziu a tak...

monika2712
29. aug 2012

@stipec26 asi ano, ja som sa jej na to spytala, ale ona ze to nemusi byt automaticky cisarsky, ze zalezi od vahy babatka, lenze ani sa nespytala co cakame, mne zatial vsetci povedali, ze ked je to chlapec tak automaticky robia cisarsky, bez ohladu na vahu.

stipec26
29. aug 2012

@monika2712
ano, tiez som citala, ze kvoli vajkam idu na cisarsky....
fuha - a v knizke nemas pohlavie zapisane?
tak aj sa bojim aj teraz, aby sa mi maly este nepretocil, lebo obcas je tam uplne rodeo
/a teda vacsinou po jedle, sladkom, je to des.... nastastie sa chrbatikom toci len z lava do prava/

monika2712
29. aug 2012

@stipec26 ona knizku ani len neotvorila! neviem ci tam je pohlavie zapisane, nevsimla som si, ale keby aj.. hovorim ani ju neotvorila, neviem na co ju tam mala pred sebou, na vsetko sa ma spytala, asi sa jej nechcelo citat 😠
nas drobec sa tiez mrvi riadne, ale dole hlavou sa uz asi nema ako otocit, ja uz tie pohyby citim hrozne intenzivne, niekedy mam pocit ze mi brucho roztrhne, verim ze uz je dost velky, cele tehu sme boli popredu, takze asi aj teraz uz budeme mat uctihodnu vahu. v pondelok snad budem mudrejsia a mozem sa pripravit psychicky na cisarsky uz.

tehula
29. aug 2012

@stipec26 ja som nemala pohlavie v knizke zapisane ani jeden raz.

monika2712
29. aug 2012

@stipec26 tiez som kukla tehu knizku akurat, a nie je tam pohlavie nikde.

stipec26
29. aug 2012

@saranata alebo mamicky - co ste uz rodili - je tento clanok ohladne administrativy aj na antolskej - aktualny?
http://tehotenstvo.rodinka.sk/priprava-na-porod...

viem, ze sa tam pytaju nejake otazky, no asi by som si mala nastudovat rodinnu anamnezu 😉

bellada
29. aug 2012

@stipec26 cca to sedi, dost vela veci sa pytaju, ja som napr nevedel z hlavy manzelov mobil 😀 ja si tel cisla nepamatam, sak naco, ked su v mobile 😀 celkom dobry napad je to spisat si to doma dopredu 😉

cicimon
29. aug 2012

@stipec26 hej, v podstate to plati, na tych prvych x riadkov staci ked das OP a to si oni opisu
mna sa tie veci pytali az ked som mala lad na bruchu kedze skor sa nestihalo 🙂)

moonlightka
30. aug 2012

@stipec26 tak dobre som pocula ze je to len poplatok tesne ako sa rodi babo a placneta...ale co ked chceme byt spolu pocas celeho porodu...ved to je ta pomoc nie???

moonlightka
30. aug 2012

@stipec26 vidis to som niekde aj ja citala ze je to zo zakona aspon viem ze tu nepisem blbiny 😀

moonlightka
30. aug 2012

mimochodom dobre ranko dievcata 😉

ivanka.7
30. aug 2012

@monika2712 nesprdne, stava sa im to, mna tam mali tiez pod dievcenskym menom a so starym bydliskom... hlavne ze rodne cislo sedi, sestricka ti to opravi potom aj v databaze
@stipec26 sedi, ale OP im das, teho knizku im das a polovicu si tym padom vyplnia sami
@moonlightka otec pri porode je prosto 30 eur a otec moze pri porode tak dlho a odvtedy ako uzna personal za vhodne a ake su moznosti. Kym si na cakacke - to je izba s tromi postelami - tak s tebou byt nemoze. Predstav si, ze su tam s tebou dalsie dve zeny, ktorym povedzme odchadza plodovka, krvacaju a pod. Samozrejme, ak maju miesto na boxoch, tak ta tam vezmu co najskor, porodna cinnost by ale mala byt nejako rozbehnuta (ale u mna to trvalo prakticky cely den - kym som sa dostala na box, preslo vyse 12 hodin - ale je fakt, ze to boli bolesti, ktore sa dali zvladnut, aj ked vtedy mi pripadali hrozne... potom ked prisli tie ozajstne, tak som na tie predosle len s laskou spominala :D).

lucia3006
30. aug 2012

ahojte kočky, tak už to máme úspešne za sebou... dňa 24.8.2012 o 17:44hod sa nám narodil synček Samuel s mierami 3500g a 50cm... nemocnicu môžem iba odporučiť, fakt úžasní lekári aj sestričky aj na pôrodnom, aj na novorodeneckom oddelení aj na oddelení šesťonedelia....

angieska
31. aug 2012

ahojte,chcem sa opytat,ako je to s navstevami na antolskej.od pondelka uz idem na priijem a neviem,kedy naplanuju cisarsky.manzel z prace odchadza o5,pustia ho aj potom ku mne?

monika2712
31. aug 2012

@angieska navstevne hodiny su vseobecne od 15.-17.00, manzel nech povie ze mu rodi zena a nech ho pekne pustia skorej z prace. 😉 spytaj si pripadne ty ked nastupis do nemocky, ze ci za tebou moze prijst na izbu aj neskor.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre