Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

arabeska
20. okt 2007

verul nadstandart je tam podla mna zbytocny

ena
20. okt 2007

aj ja si myslim ze nadstandard zbytocny a na klasickej izbe aspon veselsie 🙂 a rychlejsie cas ubehne 🙂

verulka
20. okt 2007

dakujem kocky, takze usetrim nejake korunky 😉 ja si vravim, ze trikrat som rodila bez vselicoho a vzdy to bolo ok 😉

siskatan
20. okt 2007

pridavam sa k nazoru, ze nadstandard je zbytocny... tie klasicke izby su na Antolskej uplne v pohode... 😉

monkula
20. okt 2007

No, ja som mala pocit, že nadštandart je iba inak vymaľovaný a má telke... a norm. postieľku namiesto tej kovovej...
Keď som rodila ja, na nadštandartnej bola moja známa a tej tam šupli dáku Indonézanku, nič v zlom, ale bol z nej takýýýý smrad 😅 😅 😅
A ešte mala tlak 200/100, takže pri nej boli deň noc sestričky, mala 40 stupňové horúčky... a kamoška strašné súkromie 😒 😒 😒

Verulka, gratulujem k 4. bábenku, máš môj obdiv dlhééé roky 😉 😉 😉

kaja
21. okt 2007

Ahojte,robia na Antolskej 3D ultrazvuk?SOM v 18tt kedy je najlepsie sa objednat?

ena
21. okt 2007

kaja: ja neviem o 3d na antolskej, co ja viem tak 3d na zahradnickej ul. v gyn-five, a este tusim do hlohovca chodia holky...

kukenzi
21. okt 2007

ja som si nadstandard dala kvoli sprche a wc, ktore su po porode naozaj dooost potrebne a netreba cakat a delit sa s dalsimi 5 babami. pokecat som chodila na chodbu, ved vzdy som tam niekoho stretla a druha ocenitelna vec bola, ze moj drahy mohol prist aj odist kedykolvek a drzat svojho prvorodeneho v naruci, ked uz bol aj pri porode a nemusel pozerat na svojho syna len cez okno... moj nazor 😉

... ja som mala stastie, ze bol nadstandard volny, ale urcite by som prezila aj na normalnej izbe 😉

kika25
21. okt 2007

Dievcata, poradte...kolko jednorazovych plienok a kolko bavlnenych si mam zabalit do porodnice?

arabeska
21. okt 2007

kika,ja som mala zo sebou cele to balenie newborniek ale neminula som vsetko a latkove plienky ti tam daju ,staci si vypytat.ale ked si xces vziat tak si vezmi par.

kukenzi
21. okt 2007

tiez som mala balenie pampers c.1 a latkove staci doniest az pri odchode.

monkula
21. okt 2007

Kika, ja som mala celé balenie tých newnborniek, odporúčam, skvele vstrebali smolku, sú síce drahšie, no oplatia sa. No a ešte vlhké utierky, ak chceš používať, Bavlnené Ti dajú, aj mastičku na zadoček Ti dajú...

verulka
22. okt 2007

Ja som rodila v ruzinove, ked este neboli nadstandardne izby a sprchy boli jedny a spolocne na chodbe. Myslim, ze oproti tomu, je delit sa o sprchu s este jednou izbou uplne pohoda 😉
Na druhu stranu, mne prave navstevy na izbu nepridu ako najlepsi napad 🤐 . Nemylsim, ze manzel, ale skor ti ostatni 😖 . Dakujem za postrehy, ostavam ppri nazore, ze nadstandard nie 🙂
monkula dakujem 🙂

vesi
22. okt 2007

ja som rodila na antolskej 2 krát a tiež si myslím, že nadštandard je zbytočný, so spolubývajúcimi bolo fajn, zasmiali sme sa aj si pomihli ked bolo treba.
čo sa týka plienok, mala by si počítať cca 8 plienok na deň 🙂

ajuskamimi
22. okt 2007

staci v pohode to jedno balenie NEWBORN, este ti aj ostane a zbytok si zoberies domov. Ja som tam bola po cisarskom 7 dni a ostalo nam asi pol balika. Treba si doniest aj tie vlhcene utierky a ako pisu baby, tak bavlnenu plienku jednu spolu s postolkami ti bude treba pri odchode domov.

co sa tyka nadstandardu, ja osobne, kebyze este raz rodim cisarakom, tak si ho zaplatim iba z toho dovodu, ze ked som rodila ja a som nizsia, mala som problem zoskakovat z tej vysokej nemocnicnej postele. No a jazva dost bolela. Postele na nadstandarde su nizsie, co je v tomto pripade obrovskou vyhodou. Sice na sestonedeli maju take schodiky pre baby po cisarskom, mne sa bohuzial neusli a tak som si pri kazdom vstavani z postele uzila svoje 😉

petrulka
22. okt 2007

verulka, stvrte babetko to je obdivuhodne a hlavne v dnesnej dobe nezvycajne. ja by som chcela tiez viac deti, teda mam v plane tri, ale uvidime, ako budem zvladat tohto naseho prveho drobceka a potom sa uvidi.
ja som tiez uvazovala o nadstandarde, ale stale sa neviem rozhodnut, asi definitivne royhodnutie padne, ked porodim a uvidim, ako sa budem citit. ja by som ho preferovala najma kvoli hygiene, ale ked baby pisu, ze styri sa vedia vzdy dohodnut, kto bude kedy v sprche, tak neviem. a jedlo? no to tiez neviem, ci vobec budem mat cas si vyberat, co by som si dala. ked mi velmi nebude chutit, tak si necham nosit z domu, ale myslim, ze tych par dni to vydrzim.

petrulka
22. okt 2007

inak ja sa od minuleho tyzdna uz otvaram, tak mozno to ani do terminu nevydrzim, ale nasa malicka ma podla odhadu uz cez tri kila a je dlhsia o tyzden a nieco, tak by mi nevadilo, keby to bolo uz tento vikend. v stredu idem do poradne, tak sa mozno s doktorkou nejako dohodneme. teraz ma dost trapi choroba, chytila som nejaku pliagu, uz da tyzdne lezim, dokonca beriem antibiotika. nastatsie sa uz citim lepsie, ale stale kaslem a mam nadchu, ale uz je to na ustupe, konecne. tak dufam, ze koncom tyzdna uz budem na tom ovela lepsie a keby to nahodou prislo, pomozem mojej bambulke velmi rychlo na svet. inak, maminy, ktora mate termin na konci oktobra, trebars tento vikend?

jana188
22. okt 2007

baby neviete mi poradit ake su navstevne hodiny na Antolskej? A tusim uz ani poschodie neviem, tretie? Uz si to akosi nepamatam 😒
diky

verulka
22. okt 2007

petrulka, no ja som vzdy chcela vela deti, ale neplanovala som si ich 😀 . Ja vychadza z predoslych skusenosti a preto nepojdem do nadst.izby. Ajuskamimi uviedla pre mna jediny padny argument za, no kedze nastastie nie som nizka a ani neplanujem cisarak 😉 tak to necham na beznu izbu.

arabeska
22. okt 2007

jani cez tyzden od 15:00 do 17:00 a cez vikedn od 13:00 do 17:00 ale v poho sa da aj mimo navstevnyx hodin 😉

jana188
22. okt 2007

arabeska dakujem velmi pekne

arabeska
22. okt 2007

verul,napadol ma este jeden argument za a to ked je plno na normalnyx izbax,lebo mne sa stalo ze pocas porodu za mnou prisli ze ci xcem ist na nadstandart lebo na normalnyx izbax maju plno,ze ak ho nexcem tak ma potom nexaju na porodnici ale tam nemoze byt branko so mnou,tak som sa tam zahlasila ale potom sa jedna izba uvolnila tak som tam nesla

certica
22. okt 2007

verulka, ja som bola leniva to rozvadzat, ale speci pre teba 😎 pridavam svoj nazor na nadstandard vs standard:
takze, podla mna je jedno, aky druh izby s niekym zdielam, sama by som na izbe ani nechcela byt, je fajn, ked sa ides osprsit alebo potrebujes na chvilku odbehnut, postrazit si navzajom deti, nepojdem predsa zakazdym s babom za sestrickami a potom, ja som druzny typ. telku, co mas na nadst. ja k rozkosi nepotrebujem a co sa postele tyka - neviem ajuska, ale mne aj po cisaraku zoskakovanie nahodou vyhovovalo (a nie som tiez vysoka), skor by sa mi nechcelo namahat pri vstavani z nizkej postele 😀 .
keby som mala mat muza na izbe, podla mna zbytocne - do prace by tak ci tak chodil a urcite to ma z domu celkovo pohodlnejsie, v noci by sa v nemocke rozhodne nevyspal. ovela viac ocenim, ked si po prichode z porodnice vezme tych par dni volna a povybavuje vsetko, co treba okolo, pripadne mi trochu pomoze sa vratit do normalu zase po mojom spankovom deficite tam.
otazka navstev - ja rozhodne ziadne neplanujem a s muzom mi nerobi problem sa porozpravat aj mimo priestor izby, skor naopak, zmenim aspon trosku klimu, ked vybehnem na chvilu von.
a este k sprcham - my sme sa delili 4 baby o sprchu, ale nestalo sa mi ani raz, ze by bola obsadena a to som ju okupovala viackrat denne (mozno preto 😀 a cakali ostatne...ale nikto ma tam nikdy neprepadol 😀 ).
a jedlo? ja som v podstate ani nestihala v urcenom case jest ani mysliet, ze som hladna, tato otazka je pre mna dost nepodstatna

zuzka78
22. okt 2007

Ahojte, nemate niektora skusenosti s Dr. Gerovou z Antolskej? Zacala som k nej chodit, je taka mladucka, tak ak niektora k nej chodite, dajte vediet, ake mate s nou skusenosti...

janetka
22. okt 2007

baby, ja som zas mala nadstandard a zobrala by som si ho zas a moj manzel tiez.. ten bol uplne nadseny, ked ja som po cisaraku jeden dva dni lezala a on pekne prebaloval, nosil a bol mi velkou psychickou oporou...
neviete ako to tam teraz je? byva nadstandard casto obsadeny?

certica
22. okt 2007

janetka, pri tom pocte porodov, je to podla mna skor o stasti

ajuskamimi
24. okt 2007

JANETKA ja ked som rodila, bol obsadeny stale, lebo tiez som o nom uvazovala, ale nedalo sa 😉

CERTI mne to zoskakovanie nevyhovovalo kvoli tomu, ze mam strasne nizky prah bolesti a odpadavam. Aj po vpichnuti spinalu som im pred porodom odpadla. No a kazdy prudsi pohyb spojeny s bolestou moze pre mna znamenat "odkvec", cize ja ked som zoskocila z tej postele, chvilu som to musela rozdychavat a az potom som sa mohla pohnut. Uz ten treti den to bolo v pohode, ale najhorsi bol pre mna ten den, ked som sa musela po 24 hodinach postavit. Nepodarilo sa mi to na prvy krat. Velmi mi pomola aj p. Jezikova, za co jej uprimne dakujem 😉

certica
24. okt 2007

ajus, ved jasne, to ta uplne chapem 😉 a myslim, ze viacerym babam tie vysoke postele nevyhovovali, ale nemozem za to, ze na mna vacsinou vzdy sedi uplny opak. navyse, nizku postel mam doma, potrebovala som asi zmenu 😀

dancas
24. okt 2007

Ešte ja baby, ktorá ste tam boli, aký bol doktor Jančok? Poznáte ho?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre