Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

christie
14. sep 2012

@cicimon no tak to zmenili potvory za dva roky :(

moncuska
14. sep 2012

tak dnesna prva poradna na Antolskej bola husta 😀, stihla som vybavit poradnu, ekg a este aj poucenie k epiduralke. Moja dr. mi povedala, ze buduci tyzden tam nebude, tak mam ist ku hocikomu do amb.25, 26. Viete mi poradit, ked mam ist piatok, mam si zistovat hodiny alebo tam proste prist od osmej rano? Ked tam maju napisanu rizikovu poradnu beru aj normalne pacientky?

monika2712
14. sep 2012

@moncuska v piatok rano mas aj na 25 aj 26 rano rizikove, ale kludne tam chod, vezmu ta aj ked nie si rizikova.

moncuska
14. sep 2012

@monika2712 diky za info 😉

keyka
14. sep 2012

@moncuska a chodis k tejb Bertoldovej? bo mne hovorila v stredu ze tam bude, tak teraz neviem

zuzkag2
14. sep 2012

@anicka245 ahoj, este stale cakas? 🙂

anicka245
14. sep 2012

@zuzkag2 ano este stale cakam 🙂 ale uz doma 🙂 dnes ma pustili domov, som uprosila doktorku, aspon mi to nemusia vyvolavat umelo ale pride to snad prirodzene.... ale bol to poucny pobyt, clovek ziska skusenosti... 🙂 ty si ako na tom? vsetko v poriadku?

zuzkag2
14. sep 2012

@anicka245 to fakt? tak to sa tesim, juj, doma je doma, vsak 🙂
a ides rodit prirodzene, ci planuju sekciu. ja som ok, bola som dnes na kontrole dole na poradni, krcok poslucha a magnezko pomaha, takze sa drzim 😉 my by sme potrebovali este aspon 2tt vydrzat.

cantharis
14. sep 2012

ahojte, neviete ako je s tym poucenim k epiduralu? plati sa za to nieco? myslim za poucenie, viem, ze za samotny epidural sa plati 🙂

monika2712
14. sep 2012

@cantharis nie co blaznis aby si este aj poucenie platila 😀 treba sa objednat hlavne cim skor lebo maju plno.

cantharis
14. sep 2012

@monika2712 🙂 pre istotu sa pytam.. uz som objednana, na 20.9. ;)

anicka245
14. sep 2012

@zuzkag2 no cele dva tyzdne mi hovorili ze mi porod vyvolaju, ale posledne testy som mala vsetky v poriadku a aj tlak sa mi znormalizoval, takze nemali dovod vyvolat mi porod tyzden pred terminom... comu som fakt rada, necakala som to zo strany lekarov.. takze takto som doma, v klude, s manzelom 😀 sice som mala dnes na monitore pravidelne kontrakcie a bola som otvorena na 1,5 prsta, ale nic ma nebolelo tak ma prepustili. Ale viem ze o par dni idem naspat, ale aspon tych par dni si doma este uzijem 🙂

ale bol to poucny pobyt, pochopila som, ze ak ma zena problemy a nema zazmluvneneho lekara vsetko sa taha...ked nikto za tebou nestoji ked mas problemy, tak tam trcis a nikto o teba ani nezakopne. Ale ak mas za sebou zaplateneho lekara, tak vsetko ide do par dni, verim tomu ze keby som si zaplatila, tak uz davno mam synceka pri sebe.. na druhej strane som rada, ze to dopadlo takto, pride to prirodzene a v case kedy to drobec sam chce.
Ale vsetka cest starostlivosti sestier a podobne, naozaj boli mile a pomohli ako vedeli. Aspon ja mam dobru skusenost 🙂

monika2712
14. sep 2012

@cantharis tak je dobre, to by uz bola jaka drzost ale keby pytali prachy aj za to 😀 sak to samotne stoji tolko penazi.

cantharis
14. sep 2012

@monika2712 no prave pozeram cennik, od 1.2. zmeneny (samozrejme smerom nahor) a teda nic moc....

monika2712
14. sep 2012

@cantharis jj Epi -150 tusim. nastastie sa ma to netyka 😅

zuzkag2
14. sep 2012

@anicka245 aha, ty si bola kvoli tlaku? to je fajn, ze sa ti to upravilo samo, a ze ti nemusia porod vyvolavat. jednzoznacne lepsie ked to pride same.
a ake si mala cislo na to pristroji, ked ti povedali ze mas kontrakcie? no som zvedava, ci ty do rana nepojdes naspat 🙂
vidis, ja som bola rozhodnuta, ze si nikoho nebudem zazmluvnovat, lebo som citala aki su vsetci uzasni, a aj pocas toho tyzdna som mala fakt len pozitivnu skusenost. ale dnes som bola na poradni, u Oravca, nemozem povedat na neho jedno krive slovo, fakt bol super, vsetko mi vysvetlil, odpovedal, ale ja som ani neviem preco nadobudla dojem, ze si asi niekoho zazmluvnim. A teraz mam dilemu koho. Mne svojim pristupom najviac vyhovoval Dlhopolcek, nevies, ci sa da zazmluvnit aj on?

zuzkag2
14. sep 2012

@cantharis nooo, ono to je s tym poucenim tak, ze zaplatis sa EPI, 152 EUR, a ked si epi nedas, vratia ti peniaze, ale strhnu si 10EUR za poucenie a spracovanie a bla bla...( to je aktualne infoska, ja som bola na pouceni minuly tyzden v pondelok

cantharis
14. sep 2012

@monika2712 no ja sa jej tiez chcem skusit vyhnut, ale chcem ist na to poucenie, aby som mala moznost si ju dat, kebyze sa uprostred porodu rozhodnem, ze bez nej to fakt nedam 🙂 bez poucenia by som mala smolu, berem to len ako take zadne vratka 🙂

cantharis
14. sep 2012

@zuzkag2 no ja to planujem spravit tak, ze pojdem na poucenie, ale manzela poslem zaplatit az pocas porodu ak sa rozhodnem, ze ju predsa len chcem 🙂 teda tak sme to spravili aj pri prvom porode... sa mi to tak zdalo ok, i ked on s pobavenim spomina ako som na nho cez zuby nasrane sycala "kde si tolko?!!?" ked sa vratil z pokladne. a to celu cestu bezal - z porodnice do pokladne a spat 😀

zuzkag2
14. sep 2012

@cantharis hihi, no tak to my sme to radsej zaplatili dopredu, vies, prvorodicka, radsej co sa da vybavit este teraz 🙂 ale teraz za to poucenie platit nebudes. len sa tam treba objednat.

cantharis
14. sep 2012

@zuzkag2 super, diky 🙂 objednana uz som nastastie... vraj je celkovo teraz nejaky naval rodiciek. ja si robim zalusk na nadstandard (aj box aj izbu) ale tusim to vyzera tak, ze budem rada ak nebudem rodit a spat na chodbe 🙂

adetka
14. sep 2012

joj dievcata... poucenie neodkladat 😀 ....ja som pri druhej chcela nan zajst v 38-tyzdni.... a slecna sa vypytala von v 36-om... takze,aj ked som absolvovala poucenie porod pri epi pri prvej... nemohli mi ju pri druhej pichnut... a to bol teda rozdiel 😀

anicka245
14. sep 2012

@zuzkag2 hej kvoli tlaku som bola, a dnes som mala pravidelne kontrakcie a vysplhali sa mi az na 80-85 a isli tak ze postupne stupali a postune klesali tie cisla. Ale nic som necitila, iba potom take slabe tvrdnutie brucha. Ale aj to uz preslo 🙂 mam poslickov uz par dni.
Fu Dlhopolceka neviem ci sa da zazmluvnit veru. Ja si uz urcite nebudem nikoho zazmluvnovat. Ale k Dlhopolcekovi by som v dalsom tehotenstve isto chcela chodit na poradne 🙂 ale kazdy si ho chvali, kazda baba co prisla tak si ho chvalili 🙂

zuzkag2
14. sep 2012

@cantharis no je vraj brutal naval, tiez som pocula ze sa dohadzuju postele. tiez som mala zalusk na nadstandart, aj box, aj izbu, tak uvidime. aj ked, mne na porodnici hovorila lekarka, ze moc nemaju radi porody v nadstandarte...zrejme to maju od ruky 🙂 aj ked ona hovorila o tom, ze v beznej porodnej sale si na ociach sestrickam, ze ta mozu strazit. vsetko ma svoje pre a proti asi. ja by som hlavne chcela, aby som nestravila celu prvu dobu porodnu kdesi na izbe bez mm.

zuzkag2
14. sep 2012

@anicka245 wuaaa, 80-85? a nic si necitila? tak ja som asi prestastna, ze mam zabezpecene EPI. ja som mala pri prijme 45 ( ale mne povedali, ze to ale neboli kontrakcie, nastastie ), a celkom fajn to bolelo, akoze dalo sa to predychat v pohodke, to by som si epi este nepytala,ale 85? och...auuuu
no ja mam poslickov od 25tt, ja som bola viac menej v nemocke kvoli tvrdnutiu bruska, lebo mi tak tvrdne, ze sa mi z toho natrhol sval pod pupkom, a zacala som sa otvarat v 32tt. takze teraz slapem silno na magnezku, a cakam co bude 🙂
No ja idem v utorok do nemocky na krv, tak zozeniem Dlhopolceka a opytam sa ho, ci si ho mozem zazmluvnit, asi to tak fakt bude lepsie.

cantharis
14. sep 2012

@zuzkag2 no hej, je to tak, ze v normalnych boxoch ta maju stale na ociach. prvy porod som v takom mala. a v zasade mi to ani nevadilo, ale mam teraz nejak chut na viac sukromia, chcela by som tlmenejsie svetlo, lepsie vypolohovat pri tlaceni... 🙂 tiez chcem aby mohol byt mm so mnou stale. a jasne, oni maju radsej normalne boxy, lebo do nadstandardu musia chodit a hlavne dr. ho vraj nemaju az tak velmi radi, lebo je tam kreslo kt. sa da viacej vypolohovat a kedze si to platis tak by ti mali viac vyjst v ustreti a prisposobit sa tomu ako si sedadlo nastavis. co je pre nich castokrat nepohodlnejsie, lebo si musia viac klaknut alebo sa viac zohybat... aka je ale realita neviem. toto nam hovorila na predporodnom kurze jedna z ich porodnych asistentiek 🙂 a je pravda, ze ked som sa svojho porodnika pytala na ten nadstandarny box tak mi ho sice ukazal, ale hovoril mi len o vyhodach normalneho boxu 😉

anicka245
14. sep 2012

@zuzkag2 ja som fakt nic necitila preto som myslela ze to asi ani neboli kontrakcie ale hned ma volali na vysetrenie lebo to bolo pravidelne. Ja nemam ani epi poucenie, takze ja idem hrdinsky do toho bez pomoci liekov, ale snad to zvladnem, musim 😀
Drzim palce, nech je uz vsetko v poriadku. Verim, ze bude 😉
S Malovou nemas skusenosti? nebola si u nej este? ona je tiez dobra lekarka, to len ze keby Dlhopolcek nemohol a uvauzovala by si. Ona fakt vybavi vsetko a stara sa. Ale najlepsie by bolo keby si ju zazila a ze ci ti sadne.

dzankamizu
15. sep 2012

@zuzkag2 Dlhopolcek este nema atestaciu tak sa neda zazmluvnit, vraj len cez nejaku vynimku, ja by som si ho druhe tehu tiez brala pri porode. perfektny pristup ma, takeho mileho doktora som este nestretla. 🙂

katarinnak
15. sep 2012

@zuzkag2 Zuzi a kam treba ist na to poucenie o EPI, treba sa objednat aj? Dik 🙂

lopieta
15. sep 2012

@katarinnak ano, treba sa objednat na tel.cisle 02/68673025 a treba volat medzi 13-14, je to v poliklinike na 1.poschodi, cislo dveri 106. Trva to asi 4 minuty.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre