Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

sisa_h
8. okt 2012

@moncuska dakujem krasne v piatok si to tam odsedim 🙂 o kolkej tam chodis ked dr zacina o 10tej? o 9tej tam staci byt? ci ?

pravvitra
8. okt 2012

@asocial No tak to je potom v poho, som sa bala, ze v 37tt uz je neskoro ist prvykrat na kontrolu do porodnice. Este sa chcem spytat, len tam rano pridem, zaklopem, odovzdam zdrav. karticku a tehot. knizku sestricke a ona potom vola dnu ci postupne ako zeny prichadzju, idu jedna po druhej dnu? Dik 😉

asocial
8. okt 2012

@pravvitra ked som dosla prvykrat, len som sa spytala, kto je posledny do dveri c 26 (myslim, ze dr. dubcakova akurat je na 26) a potom som len cakala...
dalsie dva razy som prisla prva ci druha, tak to som si zapamatala, ktora som🙂..

uz sa mi to krati...

pravvitra
8. okt 2012

@asocial Dakujem moc 🙂 Kedy sa tam oplati prist, hned zrana niekedy okolo osmej alebo pred osmou, aby som necakala az do neviem kedy?

asocial
8. okt 2012

@pravvitra ja som prvykrat sla tak, ako bolo v tejto diskusii odporucane, prisla som tam okolo 9 45, a cakala som do pol dvanastej...tak druhykrat som sla aj na krv, a to som dosla na tu pol 8 a o po 10 som sla...takze je na tebe, kedy tam chces cakat..mne to skor vyhovuje uplne rano tam cakat, lebo ma dovezie muz...
a mam taky pocit, ze apson pojdem medzi prvymi..

katarinnak
8. okt 2012

Mate niektora skusenosti s bondingom na Antolskej? Vraj to tam robia. Mate dieta na brusku holucke cele dve hodiny po porode.

cicimon
8. okt 2012

@katarinnak no holuckemu babatku by bola zima a uprimne ja by som malu asi tolko nevydrzala mat na sebe - pri prvom porode mi pocas tych 2h bola taka kosa ze som bola rada ze som, s tym ladom na bruchu a pri druhom to bolo podstatne lepsie, ale na 2h nam malu nedali

katarinnak
8. okt 2012

@cicimon Mi bolo povedane ze to robia na antolskej, na dietatko sa da deka a zospodu ho hreje maminka. No opytam sa nato porodnika pri najblizsej navsteve 🙂

saranata
8. okt 2012

@katarinnak ja som ju mala , prikryli ju a nechali mi ju ale nie dlho , určtie nie dve hodiny
neskor ju zobrala pediatrička na apgar a hned mi ju doniesli , potom ked ju chcela sestra zobrat tak som sa spýtala či mi ju tam nemoze nechat ,lekárka suhlasila tak som ju mala skoro tie dve hodiny pri sebe potom ale už v perinke. doviezla nam tam postielku a nechala nam ju tak som ju mala pri sebe a dojčila som tie prve hodiny
všetko ale zalezí od stavu babatka

vvia
8. okt 2012

Baby ako je to s ocom pri porode, ked mi zatial hrozi cisarsky? viem ze do saly priamo na operaciu ho nepustia a dalej? moze byt potom so mnou na izbe? moze byt hned s dietatkom? moze ist s nim na umyvanie, vazenie.... A kebyze nebol nakoniec cisarsky, co nepredpokladam, musi mat absolvovany nejaky kurz?

ivanka.7
8. okt 2012

@vvia ja som skoncila akutnou sekciou, takze pri operacii nebol, ale hned ako malu vybrali a dali ju sestrickam, tak tie ho zavolali do takej malej miestnosti hned pri operacke - cize videl malu, ked tam s nou sachovali a ked kukol na operacku, tak videl aj mna. V tej miestnosti si malu pofotil, pohojdal, potom ju ukazali mne a potom odniesli - neviem ako to funguje pri planovanom cisarovi, mna odviezli potom na izbu, ja som bola po kombinacii klasicky porod + cisarsky uplne grogy, takze mi bolo jedno kde co ake dieta :D
Takze urcite moze babo vidiet a nejaku dobu s nim byt.
Ak by si nemala cisarsky, tak s tebou moze byt cely cas co si na porodnom boxe (na cakacke nie) a nepotrebuje nic okrem dokladu o zaplateni - otec pri porode.

vvia
8. okt 2012

@ivanka.7 Dakujem, zatial to vyzera na planovany cisarsky a bola by som rada, kebyze mohol byt so mnou, minimalne ako pises, chvilku s malou a pripadne prist pozriet aj mna, ci zijem a tak 😀

vvia
8. okt 2012

@ivanka.7 a mohol byt aj chvilku aspon po porode s tebou?

sofia27
8. okt 2012

@katarinnak ano ja som ju mala 2h na sebe prikrytu dekou, bolo to uzasne 🙂 ale urcite im to treba povedat dopredu.

katarinnak
8. okt 2012

@sofia27 Joj to ma tesi 🙂 a deku si si priniesla svoju?

jk1981
8. okt 2012

Baby ktoré ste rodili na antolskej keď vás to doma chytí a nemáte doma manžela volali ste si záchranku ?odviezla vás až na antolsku ďakujem 😉

andulqa
8. okt 2012

@sofia27 a neprotestovali moc? lebo ja by som to tiez tak chcela 🙂 a vysetrenia jej spravili az po tych dvoch hodinkach? 🙂

sabrinka26
8. okt 2012

@evpa ahojky, prosim ta ordinuje Malova alebo je do 12.-teho prec ako si pisala? Nezistila si?

evpa
8. okt 2012

@sabrinka26 tento tyzden, nema poradnu, je niekde prec a zastupuje ju taka mlada, co byva aj na UTZ, sa mi zda...v stredu od 11-tej.

sabrinka26
8. okt 2012

@evpa jeej,dakujem.. lebo tento tyzden mi zacinaju poradne a chcela som ist k nej. Myslis,ze mam ist k niekomu inemu ten jeden krat alebo mam ist k tej zastupujucej na 11-tu?

evpa
8. okt 2012

no pravdu, ja nejdem nikam, lebo ta mlada mi teda nebola dvakrat sympaticka...ale asi je to jedno, komu pojdes ten jedenkrat a buduci tyzden potom uz ku Malovej.
@sabrinka26

sabrinka26
8. okt 2012

@evpa ok,tak skusim ist zajtra k Filkaszovej a od budceho tyzdna k Malovej..dakujem za pomoc 🙂

marcelatje
8. okt 2012

@vvia ja som mala akútnu sekciu partner stihol dobehnúť len tak tak aby videl nalú ako ju odvážajú na novorodenecké, mne zamával cez okienko a nemohol byť so mnou. Musela som potmn 24h ležať takže sme si počkali. Ale bola som na štandardnej izbe na nadštandarde možno za tebou môže prísť.

vvia
8. okt 2012

@marcelatje dakujem za odpoved

moncuska
8. okt 2012

@sisa_h ja tam chodim tak o tristvrte na desat a predo mnou su vacsinou tak styri, pat bab, ale minule som napr. prisla az o desiatej a predo mnou boli len dve. Takze je to individualne. O deviatej ti urcite staci, mne sa tam nechce cakat tak skoro vopred a to mam na antolsku z domu desat minut 😉 Inak, ak tam budes tak skoro, zisti si, ci nahodou do tej desiatej neordinuje ina doktorka, oni sa tam totiz striedaju 🙂

moncuska
8. okt 2012

@asocial nas termin sa blizi zavratnou rychlostou, mozno sa stretneme v porodnici 😀 Dnes som bola na tej predporodnej prednaske a hovorili, ze je tam teraz stale natresk rodiciek, tak som zvedava, ci sa pomestime 😀

ivanka.7
8. okt 2012

@vvia neviem ako to je presne, mna len odviezli na izbu, on tam niesol moje veci, dal mi pusu a odisiel - ale to viem len z rozpravania, ja som uz bola po tych 20tich hodinach fakt uplne mimo.. mozno ze keby som bola hore, tak by mohol ostat, neviem

asocial
9. okt 2012

@moncuska aj ja som chcela ist vcera, no priznam, ze z dubravky sa mi tam nechcelo trepat, dost, ze som pred dvoma tyzdnami sla z poradne MHD, ma bolelo brucho ako slak,, som sa doma spamatavala z tych dier na ceste a toho skakania...
nastastie, potom som uz mala odvoz, a dufam, ze aj tento tyzden budem mat..inak pojdem odtial taxikom, inak to nevidim...

dufam, ze ma neposlu potom, ked to na mna pride, na kramare🙂, hadam nie...ja by som chcela nadstar. box este🙂..

vvia
9. okt 2012

@ivanka.7 jej aj to by mi stacila iba mi prist dat pusu a na sekundu byt s nim. my sme na drobca dlho cakali tak nechcem prist o ten prvy dojdem 🙂

ivanka.7
9. okt 2012

@vvia ja si myslim, ze pri planovanom cisarskom sa da dohodnut na mnohych veciach... u mna to robili rychlo, predo mnou robili dve akutne sekcie, ja som este aj musela cakat hodinu a pol na boxe po tom co mala neviem ako dlho nesla von, ten den bolo 15 porodov... mali to tam ako na beziacom pase. Podla mna, ked je to planovane, tak sa to predsa len da s vacsim pokojom cele urobit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre