Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

babo_dadush
7. nov 2012
danculka24
7. nov 2012

@horseshoe Ahoj juj tak toto neporadim, neviem naozaj, fakt ta nema kto odviezt ? Asi budu tu vediet kocky co su tiez mimo BA

babo_dadush
7. nov 2012

Ahojte kocky, najma prvorodicky. Chcela by som vas upokojit a povedat, ze vyber tejto nemocnice je absolutne najlepsi aky sa da v Bratislave spravit. Neskutocna spokojnost s kompletnym personalom, ako na porodnici, tak na sestonedeli a aj detskom. Tymto dakujem vsetkym, kt sa o nas postarali, vdaka nim pobyt v nemocnici nebol taky strasny ako z principu byva 🙂 Som proste fakt nadsena 🙂
p.s. samozrejme vsade sa najdu vynimky, ale ked je clovek mily, tak nema personal dovod by protivny k vam 😉

bubka35
8. nov 2012

ahojte dievcata, ktore uz chodite pred porodom na antolsku do poradne, resp. ste cerstvo po porode, chcela som sa spytat, v ktorych tyzdnoch po 30tt vam este robili utz. lebo mne robili v 35tt a potom uz nic islo sa rodit prirodzene v 40tt drobec bol nakoniec vacsi nez mohli "porodne cesty zvladnut" a tak sme skoro neprezili "brutalne prirodzeny" porod, hlavne drobcek ☹ dakujem za odpovede.inak personal na sestonedeli i novorodeneckom super okrem jednej cervenovlasej izbovej doktorky.

oilkatka
8. nov 2012

@horseshoe Ahoj, no spravidla je to tak, že sanitka Ťa odvezie do najbližšej nemocnice... takže ak Ťa nemá kto odviezť do nemocnice, podľa môjho názoru je najlepšie si zobrať taxík, i keď ťa to bude stáť peniaze 😒

farfy
8. nov 2012

@piskotyvmraznicke ahojky, este mas volny termin na prednasku? Alebo si to uz zrusila? Ja by som ho brala, kedze mam termin 25.11 a volny bol az 28.11 co mi je nanic:( vdaka

rienok
9. nov 2012

@tin007 ahoj, chcem sa spýtať ako si pochodila s pôrodným plánom, či si si ho nechala potvrdiť u vyššie menovaných a ak by si mi mohla poslať cez IP čo si žiadala.... len by som chcela porovnať s mojim "plánom" či nie som šialená 😀

moonlightka
9. nov 2012

baby ako sa na antolskej mam dohodnut ze nechcem studentov pri porode?

tin007
9. nov 2012

@rienok kedze prednostovia tam neboli, tak som bola odkazana na primara (gynekologicke), ktory vsak tiez utekal prec a tak som prebrala PP so sluzbukonajucou dr, s ktorou som ho presla bod po bode. no a ona na vacsinu povedala v poriadku a asi pri 2-3 bodoch mala nejake vysvetlenie resp. namietku s tym, ze ok, ak to naozaj nebude chciet, resp. budem chciet, aj napriek inemu odporucaniu od nich, tak to daju tak do zdr. dokumentacie, ja podpisem a urobia podla mna. Na PP mi nedavala suhlas, ale do zaznamu z poradne napisala, ze som predlozila porodny plan a mam ho priniest do porodnice.
Na novorodeneckom som hovorila tiez so sluzbukonajucou dr., postup rovnaky, nesuhlas s 1 bodom z jej strany (to este budem riesit) a potvrdila mi ho, plus podpis, tiez ho mam doniest k porodu.
Prepac, ale porodne plany ti posielat nebudem, lebo tieto som si upravila podla toho, ako ja som chcela a citila a myslim, ze kazdy by si mal urobit podla seba, vobec nie je potrebne a dobre porovnavat. Ale napisem, ze sa az tak nelisi od "vzorovych" planov a je vysledkom mojho studia a niekolkych diskusii s dulami.

rienok
9. nov 2012

@tin007 dakujem za info, nevadi nemusis posielať PP ja som len chcela vedieť či si tam mala aj dotepanie pupočníka a položenie dieťaťa na matku a neprerušovaný kontakt 2 hodiny bez zbytočného kúpania merania a podobne, pokiaľ sa bude jednať o fyziologického novorodenca ... toto je to na čom mi najviac záleží ale neviem, či sú veľmi proti. Mám info, že na Antolskej by sa to mohlo podariť 🙂

tin007
9. nov 2012

@rienok dotepanie, prilozenie su vraj samozrejmost. neprerusovany kontakt; no je to vraj tak, ze nechaju dieta prisat sa, ale potom ho zoberu, odvazia, odmeraju, daju plienku, ciapku a prilozia mame - za ten cas je pri nom otec a potom mozu byt vsetci traja na porodnom boxe tie 2 hodiny.

alikaa
9. nov 2012

@rienok Aj ja si planujem taketo poziadavky dat do porodneho planu a co som zatial zistovala, tak vacsinou s tym nemaju problem. Uz viem aspon o piatich pripadoch co im taketo poziadavky splnili. Ak nebudes mat zazmluvneneho doktora, tak mozno narazis na niekoho, kto by s tym mohol mat problem, ale ak to mas odovzdane dopredu, musia to respektovat, pokial samozrejme nenastanu nejake komplikacie.

rienok
9. nov 2012

@alikaa
@tin007 juj baby ani neviete ako ste ma potešili ... už som sa začínala báť . Ale jasne vypracujem pôrodný plán, dám zaznamenať a chcem si aj zazmluvniť Mudr. Maľovú vraj je v týchto veciach ústretová 🙂

moonlightka
10. nov 2012

baby na ktorej strane tejto diskusie su ordinacne hodiny na poradne, neviem to najst 😉

ivi_kiwi
10. nov 2012

ahojte nemate email na mudr Filkaszova alexandra?

moonlightka
10. nov 2012

dievcata uz som to konecne nasla...ordinacne hodiny su uvedene na strane 790 tejto diskusie 😉

wilinkaa
10. nov 2012

babule, aj na stránke nemocnice sú uvedené ordinačné hodiny, aby ste nemuseli listovať TU: http://www.fnspba.sk/Nemocnica-Petrzalka/petrza...

moonlightka
10. nov 2012

@wilinkaa ale tieto asi nie su aktualne lebo v dverach c. 25 ordinuju uplne ini lekari 😉

wilinkaa
10. nov 2012

@moonlightka ahá, no tak to už neviem, zase tak podrobne som to neskúmala, ja som pozrela na moju doktorku a tam to sedí 😀

weke
11. nov 2012

Baby, ktore ste rodili na Antolskej, mali ste pri porode vlastne tricko prip. koselu, alebo vam dali nemocnicne oblecenie?... Pytam sa preto, lebo ja doma nic vhodne nemam.

marcelatje
11. nov 2012

@weke môžeš mať svoje, ale ak máš záujem dostaneš nemocničné 😉 pekne každý deň čistá košeľa a máš"vystaráno" 😀 😀 😀 😀 😀

weke
11. nov 2012

@marcelatje dik za odpoved, mam kupene materske nocne kosele na neskor ked uz budeme na izbe, ale myslela som cisto len pri porode. Skusala som si aj muzove stare tricka, ale vsetky mi boli moc kratke 😀 😀 😀 tak si necham dat nemocnicnu. 😉

bambi29
11. nov 2012

Baby poraďte, chystám sa prvýkrát tento týždeň do poradne na antolskú. Pozrela som si ordinačné hodiny a pôjdem si tam pekne sadnúť. Len ten môj vybraný doktor ordinuje poobede, pričom som tu zachytila aj niečo o ultrazvuku, čo neviem či nefunguje len doobeda, dúfam že tam nebudem teda musieť ísť dvakrát, nakoľko nie som z BA. Čo s tým?

monika2712
11. nov 2012

@bambi29 na ultrazvuk sa objednava zvlast, a terminy maju dost plne, bud telefonicky alebo osobne v tych dverach kde ho robia, ale najskor potrebujes papier od lekara ku ktoremu budes chodit, on ti povie ze mas ist na uzv.

bambi29
11. nov 2012

@monika2712 aha ok takze vybavim ked tam prvykrat pojdem. dakujem 🙂

monika2712
11. nov 2012

@bambi29 niet zac. vela stastia a malo hodin cakania prajem 😉

bambi29
11. nov 2012

@monika2712 vdaka, s tymi malo hodinami neratam :/ no ale tak uvidime

monika2712
11. nov 2012

@bambi29 ved preto som ti to zapriala, obrn sa trpezlivostou a dobrou knihou alebo hudbou do sluchatiek 😀

tin007
11. nov 2012

Ahojte, neviem zistit, ci je na Antolskej nejaka wifi alebo nie. Mate skusenost? Vdaka

monika2712
11. nov 2012

@tin007 bohuzial nie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre