Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

vesi
6. nov 2007

ako píše zuzi, vložky dali len po pôrode, potom už svoje...
veva, košeľu si vypýtaš od gynekologických sestier vždy, ked potrebuješ čistú, v tom nebol nikdy problém. rodila som tam 2 krát a bola som tiež spokojná. ak sa vám kočky stane, že bude na vás niekto nepríjemný, nebojte sa ozvať 😉

zrzulka
6. nov 2007

chcem sa spytat dnes som bola prvy krat u porodnika. najprv sa cudoval co tak skoro aj ked mne sa to skoro nezda. potom som zistila ze nemam polovicu vysetreni spravenych takze super mame co dobiehat🙂) a objednal ma az o 2 tyzdne. neobjednava sa kazdy tyzden ten posledny mesiac uz???? a on mi do knizky nenapisal ze kedy mam prist to je teda jedno ku komu budem chodit??? alebo musim stale k tomu istemu porodnikovi???? lebo mne povedal ze je jedno ku komu pojdem. no ja som si to cele inak predstavovala. Ale inak bol velmi mily🙂))

adetka
6. nov 2007

zrzulka... posledny mesiac (t.j. posledne tyzdne zacinaju az 37. tyzdnom)... takze to je v poriadku... ja som chodila k tomu istemu porodnikovi a vzdy mi do knizky napisal datum a dokonca aj hodinu...

ja som vsak k svojmu porodnikovi isla prvy krat dokonca uz v 30. alebo 31 tyzdni... kedze ma ako rizikovu chcel mat pod palcom 🙂

veva55
7. nov 2007

vesi diky. S tymi koselami by mi to aj celkom bodlo, kedze doma mam len 1 co sa vpredu odopina. Okrem toho, kedze sa po porode dost krvaca, nechcem si znicit svoju koselu.
Ja ani neviem, kedy pojdem prvy x do poradne na Antolsku, ale asi ked ma posle moj terajsi gynekolog. Teraz chodim do sukromneho centra, ale rodit chcem urcite na Antolskej aj ked tam nepoznam ziadneho dokiho.

zrzulka
7. nov 2007

adetka a ked tam tvoj porodnik nebol tak si isla k tomu co ho zastupoval??? dnes som sa objednala na ultrazvuk a termin mi dali na 23.11 tak som horkotazko vybavila nech ma da aspon na den skor🙂 to by som skocila rovno aj do poradne nech nemusim chodit do porodnice ako na hodiny klaviru🙂)))
ide to tam ako na beziacom pase, som s anestacila cudovat aki sikuliaci su tam🙂))este som ani nevysla z ordinacie a uz tam sedela dalsia tehulka aby jej zmerali tlak🙂))

ajuskamimi
7. nov 2007

takze ja som rodila pred 4.5 mesiacom sekciou a tu je zoznam, co treba:

PRE MIMINKO - 1 balik newborn plienok a 1 balik vlhcenych utierok na ritku, ja som si pre istotu brala este rukavicky, tie erarne nedali a takisto som si priniesla aj cumlik. Sice to lekarky neradi videli, ale ked som ho potrebovala odvazit pred kojenim a plakal a hybal sa, cumlik mi ho nachvilku ukludnil a dal sa mi dobre odvazit 😉

PRE MAMINKU - 5-6 jednorazovych podloziek, 2 baliky poporodnych vloziek /ono sice po porode dostanes aj erarne, ale iba jeden balicek, potom uz musis pouzivat svoje/, 2 nocne kosele /najlepsie kojenecke/, aspon 1 kojenecku podprsenku, tampony do podprsenky, mast na bradavky, zupan, papuce, slapky do sprchy, kozmetiku, WC papier, osusku, uterak, nieco na citanie, nabijacku na mobil a neviem co este si tam chcete zobrat, to uz zalezi na vas. Jo a este odporucam aspon 1 flasu vody, pre pripad, ze by ste rodili v noci a bufet by bol zatvoreny.

PRE MIMINKO PRI ODCHOCE Z PORODNICE - toto treba nachystat tatkovi asi vopred na jednu kopu, aby vedel, co ma doniest do porodnice. Autosedacku + oblecenie podla pocasia pre miminko + jednu velku platenu plienku + postolky.

ajuskamimi
7. nov 2007

a este som zabudla, ked som rodila ja, boli tam aj baby, ktore mali napr. taky problem, ze z cudzieho priboru chytaju herpes, takze ak chcete, mozte si donies svoj pribor aj s lyzickou a k tomu pohar 😉

fenrirka
7. nov 2007

ahojte a aj ajuskamimi 😀
poznate niekdo dr.Havaldu???

verulka
7. nov 2007

ajuska, zupan a kosele ti snad daju...aspon tak mi doteraz vraveli vsetky zeny. Vlozky- no vidim, ze to je este nejasne 😀
ja si cumlik beriem istotne, kedze uz mam skusenosti a viem, ze ho vyuzijem 😉

nevesta
7. nov 2007

Ahojte, trocha neskoro, ale predsa... K tym vlozkam, nedaju ich sami od seba, ale staci si vypytat a daju bez problemov 😉 . Len ich tam nemaju vonku ako na porodnici, vzdy mi dali aspon 10 kusov, ked som si vypytala...

monkula
7. nov 2007

Ahoj Fenrirka, doktora Havaldu poznám síce len z videnia,, robil mi UZV a povedal mi, že čakáme chlapčeka, to bolo pri Jarkovi 😵 😵 😵
A potom ma prepúšťal z pôrodnice, je veľmi milý, a počula som naň len chválospevy...

Verulka, ahoooj 😉

nevesta
7. nov 2007

A rodila ma Greksova, bola som velmi spokojna... 🙂 Taka ciernovlasa, polodlhe vlasy, mlada..

ena
7. nov 2007

nevesta: ved to, oni mozno aj maju, ale naco budu rozdavat, pokial mamicky nepytaju a donesu si svoje ;)

ja ked som tam bola s malym, tak za cely cas som tam videla na chodbe len jedno babo s cumlikom..

zupan a kosele maju aj erarne.. kosela v pohode, zupany take crazy pasikovane fialove 🙂

zrzulka: a na uzv fatk len na objednanie? Ani ked tam uz nikto nie je a ty cakas, tak ta nevezmu bez objednania?

nevesta
7. nov 2007

Ena, ano, tak nejak to funguje, ale ked si vypytas, daju bez problemov... Mne viac vyhovovali tie ich ako lekarnicke, tak som ich pytala...

My sme cumlik mali a pouzili sme ho raz, ked bola mala koli zltacke na tej UV lampe uz 4. den a prestalo sa jej to pacit... Ale dudlala ho asi minutu a potom letel 😀

nevesta
7. nov 2007

Jej Ena kukam, ze budete mat dalsieho chlapaka 😵 gratulujem 😵 😵 😵

luculka
7. nov 2007

ja idem prvý krat v piatok.....tak som zvedava kolko tam budem cakat....ci ide to rýchlo?

l.lara
7. nov 2007

ahojte, chcela by som sa spytat,ci sa da na antolskej prechadzat pocas 1.doby porodnej, resp. vykonavat nejaky pohyb a ci daju babatko hned pri narodeni mamine na brusko a prisat.dakujem.

vesi
7. nov 2007

môžeš sa prechádzať po chodbe...

fenrirka
7. nov 2007

monkula -dakujem..mala by som totizto ist k nemu tak som zvedava

kika25
7. nov 2007

l.lara, babatko Ti prilozia hned po prvych vysetreniach, t.j. do polhodinky po porode, aspon tak nam hovorila p. Jezikova 😉 Podpora dojcenia je na Antolskej dolezita a zacina sa uz na porodnickom stole 🙂

l.lara
7. nov 2007

dakujem kika, ja som dost citala o tom,ze by sa malo polozit bezprostredne po porode ☹ este take ubabranucke, ale snad vedia, co robia. som rada, ze podporuju dojcenie 🙂

ena
7. nov 2007

nevesta: dik 🙂

l.lara: mozes sa prechadzat, chodit do sprchy, hopsat na fitlopte.. a zas prechadzka, sprcha, lopta, prechadzka.. ja som to mala dookola od 3tej v noci a maly sa narodil 13.45 🙂)

ajuskamimi
7. nov 2007

FENRINKA ahoj, dnes vecer ti poslem IP 😉

NEVESTA co sa tyka tych vloziek, maju ich, ale napr. ked som v juni rodila ja, mali sme kazda na pridel 1 balicek, viac nam potom nedali, vraj nemaju tolko a kazali nam kupit si svoje. Mne to bolo jedno ja som mala svoje kupene, ale vtedy to bolo asi takto. Takze asi by som sa nespoliehala iba na tie erarne. Ono to zalezi asi od toho, aky maju momentalne stav. Ked som rodila ja, bolo to tam full.

VERULKA maju aj erarne nocne kosele aj zupany. Ak by som rodila normalne, asi by som si na porod pytala erarnu koselu. Ja som rodila sekciou, takze po porode som bola v posteli naha iba prikryta perinou. No a ked som sa po 24 hodinach prvy krat postavila, osprchovala, tak som si dala svoju koselu, bavlnenu a citila som sa v nej dobre. Tie nemocnicne mi prisli tak nepohodlne, pevne. A predsa len, vo svojom sa citim predsa najlepsie. Ja som dokonca mala aj svoje obliecky na postel, lebo som tam chytila nejaku alergiu.

kika25
7. nov 2007

Automaticky babatko po porode hned neprilozia (az po prvych vysetreniach) ale vraj ak o to poziadas a lekar uzna za vhodne, mozu Ti ho prilozit bezprostredne po porode (ak je pupocnikova snura dost dlha 😲 - tak nam aspon hovorili na priprave) 😉

monkula
7. nov 2007

No, mne Chiarku hneď odniesli, vyšetrili, priniesli ju zabalenú ukázať a hneď ju aj odniesli preč, nepriložili mi ju, ale to bolo kvôli tomu, že sa narodila o 3 týždne skôr, takže ju hneď odniesli na pozorovanie, a do 12-tich hodín bola pri mne a dojčíme dodnes, ono to skôr záleží na ochote sestričiek, ale na Antolskej je super laktačná sestra, sedela pri nás, a vysvetľovala, koľko sme chceli...

jaslicek
7. nov 2007

Ahojte babulky. ja som rodila 19.10.2007 a malu som chcela hned po narodeni na brusko, ale kedze nam odoberali pupocnikovu krv, tak to neslo, ale asi za 5 - 10 min, ked ju vysetrili, tak mi ju priniesli a skusali sme ju prilozit k prsniku, ale ona len ovonala a nic, pekne zaspinkala, bola asi dost unavena, ale na druhy den sa uz pekne prisala a dojcime zatial celkom v pohode. dufam, ze nam to vydrzi. na Antolskej su naozaj fajn sestricky, ale aj tak sa s tym musi popasovat clovek sam!vsetkym buducim maminkam drzim palce!

jaslicek
7. nov 2007

Babulky a este jednu radu, v porodnici vam nedaju ziadnu koselu, prineste si svoje stare, na sestonedeli vam koselu daju aj kazdy den cistu, staci si vziat. ja som len bola trosku prekvapena, lebo sestricka Jezikova vravela, ze na porod si mame kosele pytat nemocnicne, nech si svoje nezaspinime, tak som si nebrala hrdinka a musela som manzelika posielat po staru koselu domov...☹ takze asi tolko.

c.e.r.t.i.k.
7. nov 2007

Ahoj jaslicek.jeeeeeeeeee pozeram, ze sme rodili spolu. mame rovnako stare babulky.

veva55
7. nov 2007

boze tak ako je to s tymi koselami? Daju ti alebo nedaju? 😨
No, ja si asi len predsa zabalim jednu svoju a ak by mi nedali erarnu, nech si mam co obliect

certica
7. nov 2007

veva 😀 , sekcia to isti...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre