Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

lopezka
27. dec 2012

@marcelatje @kubik1
dakujem za info 🙂 to s prezuvkami do sprchy si pamatam ....a pri 1.porode som ich chvalabohu mala .....to cikanie do sprchy je lepsie pre maminky po vaginalnom porode ...myslim, ze pri cikani do wecka by to asi stipalo 😠

nikalentilka
27. dec 2012

ahojte, viete poradit kde je rizikove odd. na 5 poschodi? mam tam ist na monitor v pondelok, tak nechcem bludit....ci sa tam ide cez nemocnicu, alebo polikliniku?

reklamka
27. dec 2012

@nikalentilka - cez nemocku, 5. posch., ja tu uz tyzden vylihujem. 😝 😉

nikalentilka
27. dec 2012

@petra1402, rienok Rozemberg je fakt skvely a hlavne ludsky...keby som zazmluvnovala, tak jeho

nikalentilka
27. dec 2012

@reklamka dik moc za pomoc 😉

petra1402
27. dec 2012

@lindana ahoj staci ti len nabehnut vybrat si lekaraa a cakat 🙂 prines si aj ranny moc 🙂

grasie
27. dec 2012

dievčence prosím, je tu niekde foto ordinačných hodín, len som zabudla, na ktorej stránke, neviete mi niektorá poradiť? 🙂

sammy
27. dec 2012

Caute, tak ja som bola tiez dnes na poradni a vyckala som si tam 3 hodiny a potom este dalsie 2 kvoli vysledkom odberov, ale som rada, ze som bola a zistilo sa ze je vsetko ok, lebo uz som mala preventivne zbalenu aj tasku 😀 A ja mozem velmi odporucat aj dr. Kristufkovu, dnes ordinovala na 26-ke. Pred 2 rokmi som ju mala pri porode cisto nahodou a teraz som na nu natrafila uz 2x v poradni a je velmi mila. Vela mamiciek sa hrnulo radsej k Rozembergovi dnes, lebo ju nepoznaju, no fakt je podla mna dobra.

monika2712
27. dec 2012

@grasie 790 a 818.

grasie
28. dec 2012

@monika2712 obrovské ďakujem 🙂

csina
28. dec 2012

juj, ale sa mi nechce veru poprečitovať 832 stán 😲 teraz som tu celkom stratená... idem na Antolku a neviem, čo ma čaká...

ivanka.7
28. dec 2012

@csina tak sa opytaj 😉 v skratke - prides na poradnu, sadnes si pred niektore dvere a pockas, kym budes na rade :D

csina
28. dec 2012

@ivanka.7 pred ktorekolvek gyndovske dvere? 😀 nejake konkretne odporucania? ktory den je najmenej pacientiek, prip. ktoremu doktorovi sa natisnut?

ivanka.7
28. dec 2012

@csina ja som chodila len jeden den :D takze ti neviem poradit (a bolo to uz davnejsie, rodila som v aprili) a doktor, kazdemu vyhovuje iny :D

pezu
28. dec 2012

Csina: ja som chodila do poradne k mudr. Havaldovi a bola som velmi spokojna. Dopredu som mu vsak zavolala a opytala som sa ho, ci mozem chodit k nemu do poradne. On mi dal termin aj cas, na ktory som prisla. Cakavala som max 15 minut. Akurat raz, ked bol pri porode to trvalo dlhsie. Takze mozem odporucit .

csina
29. dec 2012

@pezu aha, ak tomu dobre rozumiem, tak mam 2 moznosti.. bud sa posadim pred niektoru ambulanciu a cakam, alebo si zavolam a objednam sa

rienok
29. dec 2012

@pezu a prezrad kam si mu volala? do ambulancie vtedy ked mal poradne? lebo ja sa za toho ziveho neviem dostat k Oroszovej. V pondelok je Silvester tak to tam asi nebude 😝 no a v piatok by som mala ist do poradne tak neviem ci ist az poobede alebo co.... ma to nebavi. Vcera som bola u Lipovskej a vobec ju netankovalo ze som po IVF, mam dalsie vykricniky v tehu knizke dokonca mi ani nepovedala v akom som stave.... som bola normalne nahnevana som si tam vysedela 3 hodiny aby som sa nic nedozvedela. Ja som teda naozaj zvyknuta na pozorny pristup lekarov, kedze toto tehotenstvo je vymodlene po vela rokoch snazenia a vela IVFkach. Som mala pocit ze otravujem ale ja som si nevymyslela ze musim chodit do nemocnice na poradnu. Moj gynekolog mi na kazdej poradni robil ultrazvuk, povedal orientacnu vahu malej, stav krcka, aj to ci mam dost plodovej vody a aj sa vypytoval na vselico. Tu sa ma akurat spytala ci mi opuchaju nohy, vravim ze hej ale v knizke mam napisane Nie, spytala ci citim pohyby a to bolo vsetko.... jaj a este ze kedy budem rodit .... ja chapem ze toho maju vela ale na druhej strane mi to pride take neosobne, si neviem teraz uz vobec predstavit ze by som si nezazmluvnila doktora a mala stastie na takehoto doktora 😝

dulkagabulka
29. dec 2012

@gojka
rada by som vás pozvala na 3 dňový medzinárodný ženský summit, ktorý organizuje Mirka Peťková v Bratislave v dňoch 22.-24.marca 2013. Na tomto summite vystúpi aj pôrodníkDr Michel Odent a Liliana Lammers, Elena Tonetti Vladimírová, a ďaľší úžasní hostia:
Andrea Vadkerti
Diana Fabianová
Mudr Helena Máslová
Michaela Mrowetz
Denisa Palečková
Mudr Monika Sičová
Jennifer Hough
Suzy Dior
Dr Joanna Martin
Simona Gajdošíková
Miroslava Peťková
Iva Hrbalová a ďaľší..
Budeme sa zaoberať rôznymi ženskými témami od holistického zdravia, pôrodu, materstva, až po kariéru a sebanaplnenie... Ak by ste mali záujem sa zúčastniť, práve prebieha akcia - zľava 50% pre všetky registrácie do 03.januára 2013. Počet miest máme obmedzený, preto vám odporúčam prihlásiť sa čo najskôr. Ak náhodou nemôžete vy, možno poznáte vo svojom okolí ženy, maminy, ktorým by tento summit urćite pomohol, tak vám budem veľmi vďačná ak budete zdieľať ďalej
Ďakujeme vám za podporu a teším sa, že sa stretneme na summite Viac informácií aj linku na registraciu nájdete tu: http://www.facebook.com/events/465181986852977/

prihlásit sa dá tu
http://www.inspiredwomen2013.com/registration/

pezu
29. dec 2012

@rienok
Myslim, ze vsetko je o tom na akych ludi natrafis. Mudr. Havalda mi prisiel praveze velmi precizny, vzdy trpezlivo zodpovedal na vsetky moje otazky. Ale zasa je pravda, ze ja som mala bezproblemove tehotenstvo. Nezazmluvnovala som si nikoho a lekar u ktoreho som rodila bol dalsi skvely clovek. Bol to mudr. Dlhopolcek. Opat velmi prijemny aj ako lekar aj ako clovek. Mala som dlhy, tazky porod bez epi a naozaj bol velmi trpezlivy, chodil ma pravidelne kontrolovat, zistovat situaciu napriek tomu, ze tam bol so mnou aj manzel. Iny lekar by ma asi niekam poslal, ked som sa ho pytala cca od 8 rano do 13.30 kolko kontrakcii este musim vydrzat pokym porodim 🙂 Vyhral sa s kazdou malou rankou, co bolo trba sit a vysledok bol podla dalsich vysetreni velmi dobry... Tiez mozem odporucit. Viem, ze rizikove pacientky berie do poradne aj mudr. Niznanska. Pocula som na nu tiez same pozitivne referencie.
Prajem ti teda, nech vsetko napriek tvojim skusenostiam s lekarmi a cakanim na antolskej dobre dopadne.

pezu
29. dec 2012

@rienok
Este som zabudla odpisat, volala som mu do ambulancie v ramci jeho ordinacnych hodin. Sestricka ma odkazala priamo na neho, ze pan doktor si objednava pacientky sam.

viiila76
29. dec 2012

Ahojte, mna by zaujimalo, ci si musim doniest aj zupan. Ked som tam rodila pred 4 rokmi, tak mi dali, nemusim mat svoj a budem mat lahsiu tasku.

bubutko
29. dec 2012

@viiila76 rodila som tam pred 2 tyzdnami a nedavali zupan, museli sme mat svoj.

bubutko
29. dec 2012

@pezu ahoj aj mna rodil mudr. dlhopolcek, a rovnaka skusenost, nemala som nikoho zazmluvneneho, ale keby som si teraz mala vybrat tak jednoznacne jeho. mala som tiez dlhy tazky porod ktory nakoniec skoncil sekciou a on bol super, vie vyborne ukludnit, stale sa usmieva, aj po porode ma este bol skontrolovat co urcite nerobi kazdy aj maleho skontroloval. a este je aj fesak a sympatak.

rienok
29. dec 2012

@pezu dakujem za info... nejdem riskovat ze budem mat "stastie" prave na nu
no ved prave, ze to je o tom na koho natrafim... dakujem za tip pozriem este kde ordinuje Niznanska a Dlhopolcek a skusim niekoho zazmluvnit... do vcera som verila ze su tam vsetci lekari v pohode na prvej poradni som bola u Kristufkovej a to bolo o niecom uplne inom - poslala ma na ctg a hematologiu a naozaj prejavila zaujem a odpovedala na vsetky otazky. Lipovska si este z tej mojej knizky robila srandu 😠

ale zase na porodnicu a novorodenecke som pocula same chvaly tak verim ze vsetko nakoniec dobre dopadne 😉

sammy
29. dec 2012

@rienok Ja som chodila k Lipovskej do poradne pred 2,5 rokmi pri druhej dcere a vtedy sa mi zdala ok. Nie ze by prekypovala milotou alebo co, ale v ramci slusnosti. Teraz som tiez myslela, ze k nej budem chodit, ale kedze su sviatky a dovolenky, nejak som nemala to "stastie" a oba razy co som bola v poradni som tam stretla Kristufkovu, co ma vlastne aj potesilo. Nejdem zazmluvnovat nikoho, tak len dufam, ze nebudem mat smolu zrovna na niekoho "neziaduceho" pri porode 😀
A ako to ze sa ta pytala kedy budes rodit? Vsak to ako mas ty vediet?

evaon
29. dec 2012

Baby, Dlhopolcek sa uz da zazmluvnit? Lebo pred casom sa este nedal....

rienok
29. dec 2012

@sammy no taka otazka padla ... ja som jej hovorila ze termin mam 16.1. a ona na to ja sa pytam kedy budete rodit 😕 tak som jej povedala ze zaciatkom noveho roku 😀

@evaon ak patri medzi mladych doktorov tak sa nebude dat ... ja som sa pytala Kristufkovej a vravela ze ju sa neda 😒

weke
30. dec 2012

@zeitka ahoj, hmat mi robil 22.12. rano okolo 9.00 a prve kontrakcie prisli okolo 16.00. Na porodnicu ma poslali az o 01:00 v noci. Tam mi zistili, ze kontrakcie su nepravidelne. Tak ma poslali spat. Lezala som do 7:30 (ale spat som nemohla, kedze kontrakcie boli brutalne) potom ma poslali na salu. Tam mi pichli infuziu oxytocinu a potom to bolo uz len strasne ☹ Kontrakcie kazdu minutu, ale malicka bola stale vysoko ☹ Dala som si pichnut Epi, ale neucinkovala mi ☹ Mala sa narodila 23.12. o 11:17. Nasledne sitie bolo brutalne (bohuzial som sa roztrhala aj ma nastrihli) kedze ani dalsie dve davky Epi neucinkovali ☹ doktorovi nedakujem ziadnemu, bol tam presne vidiet rozdiel ked nemas zaplateneho ziadneho. Uplna ignoracia. Nakonci som uz normalne musela prosit, aby ma prisli skontrolovat. Vtedy doktorka prekvapene povedala, ze ved my uz mozeme rodit... Takze u mna Antolska asi naposledy. Jedina vyhoda Antolskej je ta, ze mas kupelne na izbach, ale to je asi vsetko 😠

sammy
30. dec 2012

@weke A akeho doktora si mala pri porode? Rodilo vas tam vtedy viac ci si bola sama? Inak takto nejak podobne vyzeral moj prvy porod na Kramaroch, preto som potom sla druhykrat na Antolsku. Ale ono je to asi aj o tom, ze prvorodicka sa pomalsie otvara a trva to vecnost, u mna to slo druhykrat uz o dost rychlejsie a schvalne som si nedala ani epi, kedze pri prvom porode mi vobec nezabrala.

mirka1004
30. dec 2012

@rienok
@pezu - kočky Mudr. Havalda je neskutočný lekár 😉 len vrelo odporúčam...je už aj mojím normálnym gynekologom 😵 ale teraz sa mu nedovoláte, mal dlhšie volno začína až od 7.1. 😵 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre