Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

csina
6. jan 2013

ozaj, ako je to s oteckom pri porode? tiez musi na nejake poucenie, ci ako do kina 😀 kupi kupon a ide? kolko pytaju?

psyxooo
6. jan 2013

@weke ja som takyto nezaujem zazila v nitrianskej porodnici, preto teraz nevaham a zazmluvnujem Havaldu, EPI, (vtedy som nemala, a kontrakcie brutal vyse 20hodin), a ak sa bude dat tak aj nadstandard.
Ale kebyze maju u Kocha taku super Jisku a novorodenecke ako Antolska, tak nelutujem tie peniaze a idem tam, lebo odhliadnuc od bolesti, tam je to takmer ako na dovolenke (aspon kamoska bola velmi prevelmi spokojna). Avsak kvoli bezpecnosti babenka a pripadnym problemom (ktore dufam a verim ze nebudu) tak predsa len beriem tu Antolsku. Snad nebudem sklamana tak ako z tej Nitry.

psyxooo
6. jan 2013

Da sa na Antolskej zaplatit nadstandardny porodny box a nadstandardna izba? Oboje plati len vtedy ak je momentalne volna? Hlavne tu izbu na sestonedeli by som chcela, len neviem, ze ak bude obsadena, ci sa niekde zapisem na poradie a snad mi tam vyjde aspon jeden dva dni (kvoli navstevam, tam vraj moze prist manzel aj syn, na normalne izby nemoze)
Alebo musim, ak bude obsadena, kazde rano sa vypytovat ci tam mozem ist.

danculka24
6. jan 2013

@psyxooo Havalda je super, o nadstandartnu izbu povies setrickam ze mas zaujem hned ako bude volna ta tam daju

alenkam.
6. jan 2013

@csina ak mam dobre info, tak 150e. ☹ veeeela... Ak zaplatis a nevyuzijes, tusim 12e odrataju ako manipulacny poplatok... Baby, opravte ma ak sa mylim...

alenkam.
6. jan 2013

@csina a otecko ma vstupenku za 30e... 😉

beatt
7. jan 2013

Ja Vas urcite nechcem odradit od Antolskej, je to naozaj dobra nemocnica, len som chcela, aby ste sa nespoliehali na to, ako ja, ze sestricky su anjelia ze nam pomozu..treba sa bit a furt otravovat.. Aj ked vas casto odbiju. Mne sanepacilo aj to, ze si pisu do papierov, co sa im zachce..napr. napisali, ze mala bola kupana matkou za pritomnosti sestry a ja som pri tom ani nebola. Ja verim,ze budete mat lepsie zazitky ako ja. Teraz keby som isla znovu rodit, tak je to pohoda, lebo uz viem, co mam robit, ale ako prvorodicka to bolo strasne...

csina
7. jan 2013

@alenkam. vdaka, veru vela.. Ani som netipovala, myslela som tak okolo 100

xlucia
7. jan 2013

@psyxooo syna ti nepustia ani na nadstadard. deti do 15 rokov maju vstup do porodnice prisne zakazany !!!!

ivanka.7
7. jan 2013

@xlucia na vlastne oci som videla na nadstandard kracat chlapca cca 10 rokov (skor menej, cize urcite nie nad 13 rokov, co je mimochodom ten vek, kedy deti oficialne na oddelenia nemocnic, nie 15), takze zrejme to nejako ide 😝

xlucia
7. jan 2013

@ivanka.7 ja som na antolskej rodila 2x a bolo mi povedane takto. a ked sa niekto ohlasil ze je tam dieta pod 15, trebars spolubyvajuca, okamzite supovali von. vzdy

ivanka.7
7. jan 2013

@alenkam. je to 152 eur a odrataju 10 eur, tak bolo v aprili.
@beatt mne takto nevypisovali nic, resp. vypisovali to predo mnou alebo som si to doplnala ja, cize nebola sanca, aby tam dali nieco, co mi nevysvetlili 🙂 a kupanie bez maminy si neviem ani predstavit, ved ked mas babo pri sebe, ako ho okupu bez teba?

ivanka.7
7. jan 2013

@xlucia ja hovorim, len co som videla, boli to nasi znami, co boli na nadstandarde a chlapec isiel na 300% dnu 🙂 inak viem, ze deti na oddelenia nemozu, mam 13r. sestru, takze ak bol niekto z rodiny v nemocnici, tak ju k nemu nepustili (neratam Heydukovu, to su uz ine pripady 😔 )

mirka1611
7. jan 2013

Antolská má asi najlepsiu povesť čo sa BA týka, dá sa to tam prežiť, ale ako píše Beatt - dobrých sestier by som tam narátala asi na prstoch jednej ruky. Sú tam aj kravy bez záujmu, dokonca povýšenecky ma odbyli ked som si pýtala niečo od bolesti... a to niesom nejaká hypochondrická otrava.... Sestry ktoré sa starajú o bábätká su tam ale fajn, prostredie - no ako nemocnica, a nadštandard - je tam o to velky zaujem , hned ako prídeš na izbu, treba o to poziadat sestry, aby ťa tam dali ked sa uvolní, mne sa neušlo, bolo na to poradie. Nadštandardny box je ale asi zbytočný, je jedno v akom boxe rodíš, dizajn lehátka ti je v tej chvíli ukradnutý 🙂 a ceny - epidurál 152 e, otec pri pôrode 30. A epidurál - no ja som mala dlhý pôrod, 38 hodín kontrakcie kazdych 5 min, z toho 9 hodín na boxe, epidurál mi pichli na 3x (viac sa nemoze) a na samotný pôrod nestihol už účinkovať. Modli sa nech máš kratší pôrod, vtedy je to určite super 🙂

csina
7. jan 2013

@mirka1611 fu...že 38 hodín.... 😕 a to som myslela, že tých mojich 19 je aké terno 😝 no ale nič si z toho nerob...ja som pri druhom pôrode mala EPI a tiež mi nedopichli... ja som sa strašne bála, lebo mi vopred povedali, že len 3x a dosť, tak som si radšej vravela, keď sa prišla pýtať, či dopichnú, že ešte nie, ešte vydržím, ešte to nie je také zlé a nakoniec som to prešvihla, lebo už som išla rodiť... 😅 a teraz zvažujem, že čo robiť, či sa do toho dať, či nie.... mňa totiž po EPI asi pol roka bolelo v mieste vpichu...a neviem, či by som to chcela ešte raz, keď som vlastne pol pôrodu v tej horšej časti bola bez účinku EPI a zvládnuť sa to dalo... ale teraz váham, lebo fakt je, že to veľmi pomôže, pôrod až tak nevyčerpá a je fajn aspoň pár hodín mať šancu nabrať silu..

mirka1611
7. jan 2013

@csina podla mna daj si ho, lebo taky dlhy porod je skor vynimka, a je fakt ze mne pomohlo aspon prve pichnutie, vtedy ma to oslobodilo od bolesti aspon na hodinu... a bolest v mieste vpichu uz mozno nebudes mat, tiez je to len o nahode kam sa asi trafia, kazdopadne je super mat epidural ako taku aj psychickú oporu, lebo tam uz potom človeku nieje všetko jedno 🙂 ved vies... 🙂)))

csina
7. jan 2013

@mirka1611 tak v mojom prípade tá psychická podpora bola naozaj značná..oproti prvému pôrodu bol toto naozaj zážitok, ale pozitívny... 🙂)) a čo teda treba pre to EPI, len si prídem na tú 106-ku a posadím sa a počkám a zaplatím a šup?? 😀

mirka1611
7. jan 2013

@csina pozitivny zazitok 19 hodin? 🙂 no musis sa na to poucenie hlavne objednat a caka sa aj dva mesiace. potom s papierom odtial pojdes na pokladnu zaplatit.

csina
7. jan 2013

@mirka1611 jáj..tak to nestíham... 😀 ja mám na to tak max 4 týždne.. no pozitívny bol ten druhý... prvý bol 19 hodín a druhý už len 10 🙂 😉

alenkam.
7. jan 2013

@csina nie, na poucenie sa uz neobjednava.. zrusili to, len je lepsie prist okolo obeda, ked je tam yz klud... 😉

mirka1611
7. jan 2013

ano ? ja som rodila teraz v novembri a este to poucenie fungovalo na objednavku. Ale ak, tak skus zavolat, a uvidis, mozno sa ani nečaka uz tak dlho, alebo teda len tak prides. Radsej tam zavolaj 🙂

alenkam.
7. jan 2013

@mirka1611 dnes som tam bola... 🙂 naozaj sa neobjednava, len o 9 som uz mala cislo 24, ziadne prednostne vybavenie maminkam nehrozi, proste vyckat radu... Ale dr vravela ze je na epi najlepsie prist okolo 12.30.

beatt
8. jan 2013

@ivanka.7 vsetky zaznamy, ktore robili, boli mimo mna,nepisali ich predo mnou, a ked som ich ziadala, ze napr. ako dopadol cukor, lebo som mala tehotensku cukrovku, tak som cakala aj cely den, kym mmi odpovedia, samozrejme, ze vacsinou az u druhej smeny..vravim, asi som mala smolu a boli vseci prepracovani, alebo co..no a po vsetkych tych zazitkoch a dokonca si dovolim napisat, ze ponizovani, ale to je zase ina kapitola, tak som sa ani neodvazila ich otravovat a chciet po nich viac informacii ako boli same ochotne mi poskytnut. ..

ivanka.7
8. jan 2013

@beatt to ma mrzi. Kedy si tam rodila? Ja v aprili minuleho roka a viem, ze v tomto sa za posledne roky zlepsili, cize ak si tam rodila pred par rokmi, tak to tam dnes moze byt uz ine. Ale suhlasim, ze je to individualne, aj od smien, konkretnych ludi aj od ocakavani a stavu matky.
Ja som ich zas prvych asi 36 hodin stale otravovala, nech mi daju injekciu kvoli rh faktoru :D lebo som myslela ze to sa musi do 24 hodin pichnut. Po asi tretom opytani mi zufala sestricka povedala, ze to staci do 72 hodin :D (ale dobre som si pytala, lebo mala bola naozaj rh pozitiv).

alena16
8. jan 2013

Ahojte, chcem sa spytat, ci este byva predporodna priprava na Antolskej, kedysi ju robila p. Jezikova, kedy byva a ako sa mozem prishlasit?

psenicka1301
8. jan 2013

@alena16 ano, p. Jezikova este stale predporodnu pripravu na Antolskej robi. ja tam chodievam v stredu doobeda. treba jej zavolat rano medzi 7:00 – 7:45 h Anna Ježíková - pôrodná asistentka - tel. kontakt:+ 421 (0)2 6867 3403
cislo mam z ich stranky: http://www.fnspba.sk/Nemocnica-Petrzalka/oddele...

alena16
8. jan 2013

@psenicka1301 Vdaka za odpoved. A dala ti aj nejake terminy na vyber, alebo rovno tento jeden a ak mozes, mozes, ak nie, tak nie?
A byva este aj taka ta samstatna prednaska pre oteckov pri porode?

psenicka1301
8. jan 2013

@alena16 no, povedala, pridte v stredu a mne ta streda vyhovovala 🙂 ale su aj ine terminy. ta prednaska pre oteckov neviem, myslim, ze byva, zajtra sa na to opytam, ak nezabudnem

marcelatje
8. jan 2013

@alena16 pre oteckov žiadna príprava ani prednáška nebýva 😉 jednoducho tam príde, zaplatí a hotovo, ťažko ho pripraviť na to čo tam uvidí 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mama_mama
8. jan 2013

@marcelatje take trosku drahsie 3D kino :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre