Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

didusska
11. jan 2013

ahojte dnes som absolvovala odbery cize je potrebne prijst nalacno v papieriku by ste mali mat cas kedy sa dostavit 🙂 a urobia vam to na poradni.... ja patrim na cislo 25 takze tam mi to aj robili... a co sa tyka poucenie o EPI vraj sa to musi absolvovat aj ked o EPI nemate zaujem (tak ako ja) avsak je potrebne mat vysledky krvi. tie byvaju do 1,5hod vyhotovene...

csina
11. jan 2013

@sammy no, vravím...veľmi mi to pripomína mňa pred 3 rokmi.. 😀 31.12. ma mali prijať že týždeň prenášam a poslali ma domov, že si mám osláviť Silvestra a nech prídem až ráno, že aj tak by so mnou nič nerobili.. a vyvolávať začali až 2.1. 😅 Držím palce...možno sa ti to cez víkend rozbehne... 😉

sammy
11. jan 2013

@csina Tiez dufam, ze sa mala zlakne a nakopne sa aj sama 🙂

liliemegane
12. jan 2013

ahojte maminy a buduce maminy. Nechce sa mi citat vsetkych 800 stranok, ci su nazory na Antolsku ok, alebo nie. Pridam len svoju skusenost. Rodila som vo februari, ked sa riesil strajk lekarov a doriesaval strajk sestier. Rodila som predcasne, sekciou, cize som bola hospitalizovana na sestonedeli a maleho som mala na JISKe. Ale oddelenie sestonedelia a novorodenecke je prepojene. Tiez ma zdvihli po 12 hodinach, pretoze som nemala celkovu anesteziu. Tie, co mali celkovu, lezali 24 hod. A na sestricky zo sestonedelia a hlavne na vrchnu sestru nemozem povedat ani jedno krive slovo. Sestry boli velmi mile, vrchna jedna nadherna, citliva a chapava zena. Ale oni su tam na odd 2 "druzstva", z kazdej strany jedna vrchna so sestrami a teda novorodenecke. Kedze mi maleho po cisarskom hned odniesli na JISKu, nebolo mi vsetko jedno, co je s nim. A ked som sa sestier pytala, co je s malym, oni samozrejme nevedeli, lebo to bolo ine odd. Okolo obeda som pocula (rodila som rano) ako vrchna "krici" do telefonu, ze preco ma neinformuju o stave dietata, ze som v strese atd. Do 5. min prisla z JISKy doktorka a informovala ma o malom.Vraj sa ospravedlnuje, tiez tam mali neskutocne velky prijem babatiek a nemohla prist skor. Ked ma zdvihli z postele po 12h, sestra mi pomohla sa osprchovat, preniesli veci do izby, ulozili ma a verte mi, bolest nebolest, utekala som, teda skor sa plazila, za malym na jisku. Vzdy, ked som za nim isla, sestry boli prijemne, bez problemov ma pustali, odlozili mi obed/veceru, odsate mlieko mi v pohode uskladnovali v chladnicke. Ale prave na tie jedla ma upozornila jedna sestra, vraj z novorodeneckeho odd. si jedna sestricka vzdy dovolila bezohladne nieco uchmatnut. Tiez ked som odchadzala mi dovolili nechat si na izbe do vecera veci, pretoze maly mi zostal na rizikovom a mne sa uz pobyt koncil. A pritom v tom obdobi bolo neskutocne vela porodov. Suma sumarum, ja nemozem na sestry a vrchnu zo sestonedelia povedat jedinu zlu vec. Skutocne mile a chapave, svoju pracu si odvadzali dobre. Jedinu negativnu skusenost mam s rehabilitacnou sestrou, ktora ma vraj mala ucit po porode cviky, ale akosi ma vtedy obisla a ked znovu prisla mojej spolubyvajucej ukazovat dalsie cviky a ja som sa ozvala, ze ved aj mne bolo povedane, ze za mnou pride, tak ma doslovne ignorovala. Odcvicila si so spolubyvajucou a bezohladne odisla. Akokeby som na sestonedeli lezala so zlomenou nohou. Ak budem znova rodit, urcite si vyberiem Anolsku a dufam, ze znovu natrafim na tieto mile sestry a uzasnu vrchnu.

marcelatje
12. jan 2013

@liliemegane nerozumiem prečo niektoré mamičky po spinále nechajú ležať len 12 hodín a niektoré 24 😕 ja som sa mohla postaviť až po 24 hod. a to počas sekcie neboli žiadne komplikácie...... A prečo bola/mala za tebou prísť rehabilitačná? Za mnou neprišiel nikto ani cvičiť nijako nekázali 😕

liliemegane
12. jan 2013

@marcelatje mne bolo povedane, ze ak je anestezia polovicna, lezi sa 12h, ked je celkova 24 hod. A o tej rehabilitacnej mi povedali sestry, vraj ma pravidelne chodit a ukazovat cviky na panvu atd.

marcelatje
12. jan 2013

@liliemegane trápi ma to kvôli tomu že som rodila o polnoci, potom som musela ležať 24 hodín a bábätko mi priniesli až ráno cca o šiestej po tridsiatich hodinách 😕 a o cvičení nepadlo ani slovo, vôbec neviem že by sa to malo 🙄

liliemegane
12. jan 2013

@marcelatje tak tomu ani ja nechapem. Na tej pooperacnej izbe sme lezali dve s 12h lezanim a 1 s 24h a tym dievcatam po 3hodinach nosili deticky na kojenie. Zo zaciatku aj castejsie. Nechapem, preco tebe doniesli babo az tak neskoro. Ved to je hrozne. Aj ty si sa urcite musela citit katastrofalne. Tak toto je vazne vela, po 30 hodinach doniest dieta. Az mi je z toho zle. Mne maleho doniest nemohli, kvoli jeho stavu, ale ten pocit, ze nemas svoje dieta pri sebe. Ale z tohto treba vinit novorodenecke odd a nie sestry zo sestonedelia.

arabeska
12. jan 2013

@liliemegane to je haluz lebo ja som mala sekciu pred 5 rokmi v plnej anesteze a mna stavali po 12 hodinach a mamicky po spinale po 24hodinach 😕 to nejako vymenili alebo co.
inak kamoska mi rodila pred par mesiacmi sekciou v kanade a teda ju po spinale zdvyhali uz po 2 ci 3 hodinach.ono sa to asi vsade robi inak

liliemegane
12. jan 2013

to zdvihanie by som asi prirovnala k ere umelych mliek, ked sa hovorilo, ze su zdravsie ako materske mlieko a teraz k obrovskej podpore dojcenia a pod.

marcelatje
12. jan 2013

@liliemegane teda priniesli mi ju ráno po sekcii, ale nakázali mi 24 hodín sa nehýbať tak bábätko mi položili medzi rameno a hrudník ale ona len plakala a plakala ☹ po desiatich minútach prišla sestrička a vzala ju so slovami že ju radšej vezme lebo aj tak len plače.....a potom mi ju teda priniesli až na druhý deň..... ja som bola na Antolskej spokojná, ale ako prvorodička som netušila čo môžem čakať a na čo mám nárok, ale čím viac čítam tým viac si vyčítam, že som mohla mohla sestričky poprosiť aby mi maličkú nosili častejšie a aspoň ju priložili na prsník 😒 doteraz je veľmi plačlivá a úzkostlivá najmä ak nie je v mojej blízkosti, možno je to pozostatok aj popôrodného odlúčenia ☹ napriek tejto nepríjemnosti sa však nemám na čo sťažovať len na jednu sestru z novorodeneckého 😅

kadan
13. jan 2013

@csina
ahoj
s bábom si za sklom ty, nesmie zostať samo, ak chceš ísť von tak ho dáš sestričkám, to isté je aj pri obede, večeri
oblečenia je dosť, neboj sa aj keď sa x krát dogrcká tak ho vymenia

odsávačky sú 2 a majú ich na sesterni, prídeš vypýtaš ak je voľná tak ti ju dajú ak nie musíš čakať
manuálne majú tiež ale s tým sa zbytočne narobíš
odstriekané mliečko sa ukladá do chladničky na tvoje meno a pripíšu aj dátum
keď budeš potrebovať tak si ho vypýtaš a dajú ti ho zohriať
vylieva sa po 24 hodinách
ak mliečka budeš mať málo tak ako ja tak nám na dokrmovanie dali beba ha 1, do striekačky
to som nemusela, bála som sa že mu ublížim a nakŕmiť týmto spôsobom som ho zvládla iba raz, prosila som o to sestry
ak si z niečím nebudeš vedieť rady tak asi budeš zaskočená že ti každá sestra povie niečo iné......... 😠
ja som nebola spokojná ani s prístupom lekárov
strašne mi po pôrode opuchli nohy, mala som ich ako slonica, nevedela som hýbať členkami ani prstami, brnelo mi v nich,
každý deň, večer som to hovorila či už sestrám alebo doktorom a nič
odpoveď : čo bolo hore sa presunulo dole..........šestonedelie......... 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠
hneď som išla ku obvodnej aby spravila krvné testy a aj vyšetrenie moču a čuduj sa svete už výsledky ráno po pôrode boli zlé"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
beriem antibiotiká, som 13 dní po pôrode a až teraz mizne opuch, mám v tele množstvo baktérií, vyskočili mi leukocity a aj bielkoviny
keby sa pozreli na moje výsledky a nasadili liečbu nemuselo to trvať až tak dlho
super že ma nechali dojčiť bábo aj keď by som nemala, všetok ten bordel pije malý 😠 😠 😠 😠

csina
13. jan 2013

@kadan no...nie som veru 2x veselá z toho, čo tu čítam... hádam budem mať šťastie...

zeitka
13. jan 2013

@csina ja som sa vrátila v piatok z antolskej a nemozem sa na nic sťažovať... Sestry a porodne asistentka na sále boli v pohode, priateľské. Na sestonedeli tiez, aj novorodenecke sestricky stále chodili radili, pomáhali 🙂
Nonstop boli nejake vizity, každý den chodil primar, ktorý sa pýtal aj na nasu spokojnost tak je to take zvláštne aku maju skusenost ostatne

csina
13. jan 2013

@zeitka dakujem, 🙂 vliala si mi nadej.. bola si na standarde? zazmluvneny lekar? mohla by si mi tak v skratke napisat, ako prebiehal tvoj porod a nasledny pobyt? kedy ti dali babo na izbu, prip. kedy dovolia otecka k porodu..

csina
13. jan 2013

este ma napadlo, davaju na Antolke Babybag?

nikalentilka
14. jan 2013

@csina ahoj, ani ja nemam negativnu skusenost, rodila som tam pred 2 tyzdnami a celkom som spokojna, aj sestricky su celkom mile, jasne, ze sa najde vynimka, ale to asi nemaju len "svoj" den 🙂, poradia aj ohl. dojcenia, teda aspon jedna sestricka tam bola velmi ochotna poradit, mala som na nu stastie....nemala som ani zazmluvneneho lekara, ani nadstandard, na izbe sme boli 2, len jednu noc 3, takze pohoda, manzel bol pri porode, bola to pomoc na nezaplatenie, pustili ho, az som isla na box, najprv som tam bola cca 1 a pol hodiny sama - monitor, klystír.........

nikalentilka
14. jan 2013

@csina a babo na izbu mi priniesli po 2 hodinach na izbu, rodila som prirodzene

kadan
14. jan 2013

@csina
držím palce 😉

horseshoe
14. jan 2013

Baby chcem sa spytat, da sa ist pozriet novopecena mamicka aj mimo navstevnych hodin? A tie navstevy prebiehaju tak, ze musim ist von na chodbu a babo mozem tiez zobrat ukazat navsteve, ci nie?

Vdaka.

zeitka
14. jan 2013

@csina 🙂 jedine co som mala bol zazmluvneny lekár, ja mam trochu problém verit im, ale tento mi odrodil všetky deti a má u mna dôveru 🙂 box som si neplatila ale dali má na taku veľkú modernú kozu, videla som tam aj take staré čierne, asi preto že som tam bola sama. Otecko sa preukaze dokladom o zaplatení a ide na salu, prišiel hned ako spisali potrebné doklady a urobili mi klytir co bolo cca 1,5 hodiny. Hned po porode mi malého dali na brucho, odohrali vzorky z pupocnikovej krvy, malého zobrali, za takých 5min mi ho doniesli, povedali rozmery, potom som ho videla asi hodinu co som bola na oddelení ale to som sa nevedela ani hýbať ani nic a ked má postavili cca po 5 hod od pôrodu, tak mi doniesli malého a uz som ho odložila len na noc, teda o 5,30 nam doniesli deti a uz boli stále s nami.
A dávajú na antolskej kufrik baby klinik a taku tasku 🙂

jajka81
14. jan 2013

@horseshoe babo mozes návšteve ukázať cez sklo v postielke, potom ho pôjdeš odložiť k sestričkam a mozes ísť von za návštevami....

marcelatje
14. jan 2013

@horseshoe na návštevu musíš ísť na chodbu, mimčo by si mala mať so sebou tak by nemal byť problém ho ukázať návšteve cez sklo, potom si ho po dohode "odložíš" k sestričkám. Ja som mala návštevu aj mimo návštevných hodín, oznámila som to sestre a ona ma "pustila" nerobili s tým problémy 🙂

horseshoe
14. jan 2013

@jajka81
@marcelatje

vdaka zienky 😉 to akoze si nemozu stari rodicia ani babo chytit, popestovat, blizsie pozriet? iba cez sklo pozriet? takze vlastne na tu chodbu nesmiem ist s babom...no skoda 😒 ale tak ked su take pravidla...

hanze
14. jan 2013

Baby, chcem sa spytat, ci je mozne aby moj manzel bol so mnou pred porodom, kedze pri samotnom porode byt nechce, boji sa ze by mu prislo zle a nechce byt na obtiaz 😉 Rodit budem na Antolskej...

marcelatje
14. jan 2013

@horseshoe presne ako vravíš, môžu sa iba pozerať, pestovať až doma 😉

jajka81
14. jan 2013

@horseshoe ano, pestovať až doma. To je pre bezpečnosť tvojho babatka i ostatných babatiek - vírusy, baktérie a pod.

jajka81
14. jan 2013

@hanze obávam sa, že pokiaľ nebudeš mať zaplatený nadštandard tak to asi nebude možné. Nemali by ste kde byť. Na vzdycharni budeš asi s nejakou ďalšou rodiacou maminou a tam cudzieho chlapa určite nevpustia.

maria613
14. jan 2013

@hanze jasne ze moze ale az ked sa ti zacne porod potom cele tie hodiny alebo kolko budes robit a potom ked uz budes moct tlacit jednoducho odide 🙂 ale samozrejme zaplatit si to musi aj tak a taktiez bude pocut ako mamicky.vedka rodia....ale nechce si to tvoja chlap rozmysliet je to prenadherny zazitok pre mojho manzela aj ked musel trosku zatat paste aby sa zvladol na to vsetko pozerat ale ta radost stoji za to😉 a neboj ako s teba vychadza babo aj tak neuvidi nepustia ho tam🙂

hanze
15. jan 2013

@maria613 hmm myslim ze si to nerozmysli, nema rad pohlad na krv a ihly, atd 🙂
@jajka81 a ked si zaplatim nadstandardny box? vtedy by to islo, nie? a nevies kolko to stoji?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre