• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pôrodnica Antolská

4. januára 2017 
@psyxooo no kludne si to tam napis.ja to tiez planujem.a rehotat -nech sa rehocu-z toho len bude vidno ze dalej ako v BA neboli a nemali sa kde naucit ludskejsiemu pristupu k pacientkam.
17. jan 2013 o 16:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@marcelatje jezis ozaj, ja som si to nejak opacne precitala :grinning: esteze si ma upozornila, kokos, slepa som :astonished:
17. jan 2013 o 16:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@psyxooo počas celého pobytu ma veľká vizita nepozerala ani raz :wink: len keď ma prepúšťali prišla dokina čo robila sekciu, skontrolovala ranu a bolo :slight_smile:
17. jan 2013 o 17:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@psyxooo velk vizita je tusim len niektory den, pondelok alebo v stredu, takze je mozne, ze na nu "nebudes mat stastie"
17. jan 2013 o 18:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marcelatje
@cicimon to fakt? a normalna je len s jednym lekarom? ziadna pereput? lebo ja som rodila v Nitre a citila som sa ako nejaky material uz pri obycajnej, nieto este pri velkej vizite, a ta bola myslim Po, Str a Pi.
17. jan 2013 o 19:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@psyxooo Ono pred kazdou vizitou - velkou aj malou ide "predvoj" v podobe jednej zenskej a nohy a prsia ukazujes len jej. Ona to co videla bude ustne referovat, vsetkym ostatnym, kt pridu na vizitu. Vsetci ta budu obzerat, len keby si bola niecim zaujimava :grinning: :grinning: - komplikacia a tak podobne.
17. jan 2013 o 19:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@psyxooo presne ako hovorí @evaon mňa tam tá veľká vizita zastihla asi 2x ale všetci sa medzi sebou bavili a boli tam akoby za trest. Mala som pocit že je to len skúška pre lekára ako to zreferuje nadriadenému :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ja som nebola zaujímavá takže mňa nepozerali počas celého pobytu, ani moja ošetrujúca lekárka a ako som písla len mi v posledný deň vytiahla stehy, skontrolovala ranu a dovi :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
A teda poviem ti, tiež som mala problém ako to tam zvládnem otrčať a kde komu, ale po pôrode mi to bolo naozaj úúúplne jedno :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
17. jan 2013 o 19:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@psyxooo jj,ono tam nabehne mezno 7 dr, polovica su mozno medici abo neviem co = proste vidno, ze tam musia byt ale vcelku ich to nezaujima, takze kecaju medzi sebou a referuje len asi izbovy dr abo neviem co je to zac primarovi abo prednostovi,...
a bezne je len taka mala vizita sestra a iz. dr, to je len taka rychlovka ze ledva clovek vybehne na postel uz aj moze ist dole
17. jan 2013 o 20:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evaon
@marcelatje
@cicimon
dik baby, tak asi to tam nie je take neprijemne ako bolo v Nitre, ste ma celkom potesili :slight_smile:
17. jan 2013 o 21:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte :slight_smile: mozete mi niekto vysvetlit jak pre debila :grinning: :grinning: ze kade ist na Antolskej ked ma porod chyti cez den a kade ked v noci...lebo sa z toho nejako neviem vysomarit :slight_smile: dakujeeem :slight_smile:
17. jan 2013 o 22:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
V niektorých pôrodniciach sa doteraz praktizujú vizity, ktoré hrubo porušujú práva na dôstojnosť, súkromie a intimitu. Mám na mysli pozeranie rodidiel pred spolupacientkami a celým zdravotným personálom priamo na izbe. Toto konanie je v hrubom rozpore s článkom 6 EU Charty práv pacienta. Je možné podať trestné oznámenie?

Odpoveď:
Dobrý deň,

tento stav je bohužiaľ pomerne dosť rozšírený v našom systéme zdravotníctva, aj keď právo na rešpektovanie súkromia jednotlivca a pacienta lekárom a ďalšími zdravotníckymi pracovníkmi vyplýva jednak z medzinárodných dohovorov, ktorými je Slovenská republika viazaná,predovšetkým článok 8 Dohovoru o ochrane základných práv a slobôd, tak z vnútroštátnych právnych predpisov.

Ako správne uvádzate, článok 6 Európskej charty práv pacientov garantuje, že každý má právo na dôverný prístup k svojim osobným informáciám, vrátane informácií týkajúcich sa jeho zdravotného stavu a možných diagnostických alebo liečebných metód, ako aj na ochranu svojho súkromia pri výkone diagnostických vyšetrení, prehliadke u odborného lekára a pri lekárskom ošetrení alebo chirurgickom zákroku vo všeobecnosti.

Podľa zákonnej úpravy, má podľa §11 ods. 8 zákona o zdravotnej starostlivosti každý pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti právo na ochranu dôstojnosti, rešpektovanie svojej telesnej integrity a psychickej integrity (§11 ods. 8 písm. a) zákona o zdravotnej starostlivosti), právo odmietnuť účasť medikov (študentov lekárskej fakulty) na vyšetrení (podľa §11 ods. 8 písm. e) zákona o zdravotnej starostlivosti), ako aj právo na humánny, etický a dôstojný prístup zdravotníckych pracovníkov podľa §11 ods. 8 písm. i) predmetného zákona.

Lekár je taktiež viazaný etickým kódexom, ktorý ho napríklad zaväzuje neposkytovať lekársku starostlivosť v prítomnosti osoby, ktorá nie je lekárom alebo zdravotníckym pracovníkom.

. Môžeme Vám odporučiť, aby ste sa so žiadosťou o nápravu obrátili na poskytovateľa zdravotnej starostlivosti, ktorým je v tomto prípade nemocnica. Žiadosť musí byť podaná v písomnej forme. Následne má poskytovateľ povinnosť Vás ako žiadateľa bezodkladne informovať o spôsobe, akým žiadosť vybavil, a to písomne. Ak Vašej žiadosti nevyhovie, alebo neinformuje o tom, ako Vašu žiadosť vybavil, máte právo sa obrátiť na orgán príslušný na výkon dozoru, ktorým je v tomto prípade Ministerstvo zdravotníctva alebo príslušný samosprávny kraj, čo závisí od typu zdravotníckeho zariadenia. V prípade nemocnice je príslušným orgánom samosprávny kraj.

Okrem toho, máte možnosť domáhať sa svojich práv prostredníctvom občiansko-súdneho konania podľa ustanovenia §11 Občianskeho zákonníka, prípadne taktiež požadovať primerané zadosťučinenie a náhradu nemajetkovej ujmy v peniazoch podľa § 13 OZ.
17. jan 2013 o 22:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@crisstinka Cez den je vsetko otvorene, takze sa potrebujes dostat do budovy polikliniky na 3 poschodie a zazvonit. Maju tam napis prijem rodiciek - takze to urcite najdes :o) Niektori hovoria, ze treba ist cez ambulanciu, ale zoberu ta aj rovno, ak si si ista, ze rodis, tak chod rovno...
V noci je vsetko zamknute a tak musis ist cez pohotovost. Je to na -1 v budove nemocnice - tam hned zaklopes na prvu ambulanciu/chirurgia) - na dverach maju aj napis porod. Povies, ze rodis a nejaka sestricka pojde s tebou.
18. jan 2013 o 10:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
evaon dakujem ti velmi pekne ,konecne v tom mam poriadok :slight_smile:
18. jan 2013 o 11:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kocky co ste si brali do porodnice riadili ste sa tym co ma nemocnica napisane taska do porodnice?
18. jan 2013 o 12:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@crisstinka skús si to prejsť ešte kým si 2v1, nájdi ambulanciu na centrálnom príjme a obzri aj to tretie kde sa hlásiš počas dňa a budeš kľudná že vieš kde máš ísť keď to na teba príde :slight_smile:
18. jan 2013 o 13:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lea1333 neviem čo tam majú napísané, ale okrem bežnej kozmetiky ktorú si balíš keď niekam ideš si nabaľ vložky, náhradné prezuvky do sprchy, pyžamá/košele na dojčenie, plienky a vlhčené obrúsky s tým úplne v pohode prežiješ :slight_smile:
18. jan 2013 o 13:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lea1333
@marcelatje jednorazovu podlozku a uteraky a toaletak :wink: a voduuuuuuuuuuuuuu...
18. jan 2013 o 13:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@psyxooo ja som rodila pred 1,5rokom a hromadné vizity boli ok, tam nikoho nevysetrovali....
18. jan 2013 o 13:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@chloe001 vodu neperlivu?
18. jan 2013 o 13:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@chloe001 a hádam už aj stačí, nie? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
18. jan 2013 o 13:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@marcelatje plienok ste kolko brali lebo je tam napisane 30ks a latkove mam zbalene 3ks vlozky mam a mam aj poporodne nohavicky!
18. jan 2013 o 13:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lea1333 ano :slight_smile: podla mna najlepsie. Ja som mala taku neperlivu z lidlu a Lucku, u mna teda padli 2 flase za den vacsinou.
18. jan 2013 o 13:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lea1333 plienok veru neviem koľko som mala lebo som nemala celé balenie, len som tak nabalila cca 15 ks a keď sa míňali tak mi mm doniesol ďalšie. Látkové som nemala vôbec, ale zasa ak človek má dobre :slight_smile:
K tým nohavičkám, ja som ich tiež mala, ale vždy ma zdžubali že gaťky dole a vetrať :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ale ak máš návštevu kľudne si ich daj :wink:
18. jan 2013 o 13:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@chloe001 no aj ja tak pijem teraz a vllastne kolko dni tam budem?a tam televizor nie je na izbe ze?
18. jan 2013 o 13:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lea1333 ja som mala polovicu takeho velkeho 78kusoveho balika (cize 39) a vysla som presne na den, ked som odchadzala, minula som poslednu. A tak v najhorsom ti este drahy prinesie, ked sa ti budu rychlo minat. Latkove nebolo treba vobec (ale tiez som mala so sebou pre istotu). Pre babo fakt stacia len plienky a vlhcene obrusky ( a ja som mala zbalene aj ponozticky, rukavicky a cumlik, ten raz pytala sestricka a malej ho pichla, ale inak som nic z toho nevyuzila), oblecko oni maju a ked sa uspini, aj plienka latkova, tak ti vymenia.
18. jan 2013 o 13:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lea1333 na nadstandarde je, na normalnej nie je, ale mne ani nebolo treba, som bola na izbe dva dni s jednou a inak sama aj bez nadstandardu a mne bola mala lepsia ako telka, som sa nevedela vynadivat. :sweat_smile:
A pri normalnom porode si 4 dni bez dna porodu a po sekcii 5. Teda, ak nie su komplikacie, ako zltacka a spol.
18. jan 2013 o 13:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marcelatje aha ok!no ja ich mam tiez na kusy zobrala som ich 30ks a uvidime
18. jan 2013 o 13:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@chloe001 hej aj som si myslela ze na telku si nespomeniem :grinning:a som pocula ze na antolskej nedavaju detickam rukavicky na rucicky a brala si si aj vlozky do podprsenky?
18. jan 2013 o 13:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lea1333 :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: tá telka ma pobavila, myslím že budeš rada ak si budeš môcť pospať :slight_smile:
18. jan 2013 o 13:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lea1333 automaticky rukavičky nedávajú, ale ja som si raz bola vypýtať a dali :slight_smile:
18. jan 2013 o 13:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok