Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

chloe001
18. jan 2013

@lea1333 nedavaju rukavicky a ja som vobec tiez nedavala ani doma a mala v pohode, tak ked sa rafla, tak sa to zahojilo. Mala som aj vlozky do podprdy so sebou, ale nevyuzila som. Ale co som vyuzila bola mast na bradavky, ale to som si davala taku, co bola vzorka v kufriku, co sme dostali.

lea1333
18. jan 2013

@marcelatje ja viem aj som si myslela 😀 😀 😀 😀 😀 ale pokial by som mala ist skor do nemocnice a cakat na porod tak telka sa hodi nie 😀

lea1333
18. jan 2013

@chloe001 aha dostanem tam niaky kufrik?mam mast na bradavky niaku!

lea1333
18. jan 2013

@marcelatje ja som malemu aj zbalila jedni pre istotu!a veci ked pojdeme domov tak to vam potom doniesli pribuzny ze?

chloe001
18. jan 2013

@lea1333 ja som tyzden pred porodom lezala hore na rizikovom a tam som mala so sebou taky maly prehravac na dvdcka, tak som si tak pozerala. Ale potom na sestonedeli, na to nebola ani chut, ani cas 😉 a ani priestor.
My sme v juni dostavali taky kufrik a tasku a v jednej bola vzorka bepanthenu, tak tu som si davala. Aj ked teda nie ze by nejak extra pomohla, skor pomohol cas a potom lanolin od lansinoh. Ved uvidis, mozno nebudes potrebovat. Ja som to nekupovala, mne stacili aj potom na doma len tie vzorky.

chloe001
18. jan 2013

@lea1333 oblecko na domov mi priniesol drahy v ten den, ako sme odchadzali, aj s autosedackou, sestricka mi malu obliekla, dala do sedacky a mohli sme ist... 🙂

lea1333
18. jan 2013

@chloe001 ja mam taky krem z dmky a malemu nemusim brat kremik na ritku?

marcelatje
18. jan 2013

@lea1333 nemusíš si baliť tie veci na domov, aj tak toho budeš mať dosť, rodina ti potom donesie 🙂 a k tej telke, ja som tiež bola hospitalizovaná pred pôrodom na piatom a z počutia viem že niekde na chodbe alebo v nejakej miestnosti telka bola, ale ja som bola rada že ležím 😀 😀 😀

A ja som kufrík nedostala 😒 mala som masť Cicaderma, ale keď som bola doma kúpila som si náplaste Multi Mam Compressess tie mi pomohli najviac a potom už bolo dobre. Najmä sa pýtaj na priloženie nech ti ukážu aj 10x. Ja sprostá som nevedela čo sa mám pýtať a domov sme šli s fľašou 😠 ale laktačná poradila správne priloženie a dojčíme 🙂 tie sestričky tam nie sú zlé, len mám pocit že niekedy čakajú že čo sa opýtaš namiesto toho aby ti samé povedali, im to asi príde už také automatické 😅

marcelatje
18. jan 2013

@lea1333 nie, krémik ti dajú 🙂

lea1333
18. jan 2013

@chloe001 inak som myslela zo to ja si budem obliekat maleho ja som mu zbalila dupacky take nohavice a kosielku take teplejsie pancusky rukavicky a overal teply paperovy to staci nie teraz na zimu

lea1333
18. jan 2013

@marcelatje sak to som prvorodicka a tiez neviem na co sa mam pytat!clovek nevie ked je v tom prvy krat a este sa chcem opytat prikladaju po porode automaticky ci to musim ziadat???viem ze zalezi aj od toho ci pojdem sekciou alebo prirodzene

chloe001
18. jan 2013

@lea1333 nemusis brat kremik na ritku, ten budes mat k dispozicii.
Vies co, mne ju obliekla sestricka, tak mozno zavisi od sluzby a od sestriciek a od poctu mamiciek, tazko povedat. A to co mas, tak myslim, ze staci. Ved len nasadnete do auta a idete domov.

lea1333
18. jan 2013

@chloe001 sak hej si aj ja myslim ze to staci!!!

chloe001
18. jan 2013

@marcelatje
@lea1333 veru, vela sa pytaj, aj na take, co ti moze prist, ze je hlupost, radsej sa spytat aj hlupost, ale vediet odpoved. Mne sa tam trochu nepacilo, ze mi stale vsetky sestricky vraveli, ze nemam mlieko a ze mala je stale hladna a pchali do nej Bebu striekackou. Ja som sa tak bala velmi az sme aj doma davali na vecer bebu a cez den mala na mne cely den visela, potom sme si pre istotu zavolali laktacnu a ta poradila, podporila a dojcime, dojcime, bez akejkolvek flasky, beby a podobne. Mala ma 8600g, tak myslim, ze prospieva 😉 😀

marcelatje
18. jan 2013

@lea1333 mne tiež obliekala sestrička kým som ja bola dolu v šatni a prezliekla sa, kým som prišla naspäť bábätko bolo pripravené na cestu domov 🙂 K tomu prikladaniu asi prikladajú už automaticky, ja som bola ale sekciou tam nič také nehrozí 😠

lea1333
18. jan 2013

@marcelatje no sak to ze pri sekci neprikaladaju ale mohli by aspon na chvylu!a tak je kde satna?lebo ja som vzdy lezala v ruzinove a tam je dole v pivnici!

lea1333
18. jan 2013

@chloe001 cize nemam sa niak spoliehat na to ze ma naucia dojcit? 😕

dodkap
18. jan 2013

@lea1333 na Antolskej su velmi slabe sestry, co sa tyka dojcenia. Radim pripravit sa vopred na nejakom kurze a mat po ruke laktacnu poradkynu. Ja som to neurobila a lutujem.

marcelatje
18. jan 2013

@lea1333 nespoliehaj sa študuj a pýtaj sa 😉
šatňa je na -1 tam kde je centrálny príjem

lea1333
18. jan 2013

@marcelatje no pekne ja sa spoliehaj aj na moju mamu lebo je decka sestra tak mi poradi aj ona snad!a mamina mala strasne vela mlieka tak snad budem po nej!

lea1333
18. jan 2013

@dodkap fuha tak to si ma nepotesila sak uvidime ako nam to pojde 😉

dodkap
18. jan 2013

ked budes mat dost vedomosti, mas sancu, ze vam to pojde dobre, ale myslim, ze prvorodicke len si nieco sama doma precitat pomoze len ciastocne. Na Antolskej su dobri lekari, aj zenske sestry, ale tie novorodenecke su na tom horsie. Tie su asi lepsie na Kramaroch, podla skusenosti viacerych zien.

chloe001
18. jan 2013

@lea1333 ani velmi by som sa na to nespoliehala, sestricky ti povedia kazda nieco ine, najlepsie si nastudovat na www.mamila.sk a byt aspon teoreticky vyzbrojena a ak by to neslo, tak si zavolat potom domov laktacnu. Moja skusenost, moj nazor. 🙂

marcelatje
18. jan 2013

@lea1333 najlepšie je podchytiť to dojčenie už v pôrodnici, otravuj nech ti ukážu aj 100x a natrafíš určite na takú ktorá tomu rozumie 😉 a ak nie aj tak to nevzdávaj, my sme prišli s fľašou a od tretieho týždňa len dojčím 🙂 je to úúúžasne pohodlné, žiadne fľaše, varenie mlieka v noci, alebo rozmýšľanie čo ak vyhladneme vonku preto sa o to všemožne snaž 😀

sykorka162
19. jan 2013

@psyxooo velka vizita je len v pondelky inak max 1-2 doktori a jedna sestra

sykorka162
19. jan 2013

@marcelatje lezala som na piatom na rizikovom na.chodbe je telka ktora sa dá pozerat akurat sestry davaju pozor na.to aby nebola moc nahlas

lea1333
19. jan 2013

@marcelatje hej urcite chcem dojcit aj koli tomu ze som slobodna mamicka a viem ze je to pohodlne a zdrave 😉 tak ze dakujem za radu

lea1333
19. jan 2013

@chloe001 laktacne su dost drahe 😖

nemamlogin
19. jan 2013

@lea1333 na www.mamila.sk je aj zoznam laktačných poradkýň a niektoré sú zadarmo 🙂

lea1333
19. jan 2013

@nemamlogin ok idem to kuknut 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre