Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

cicuska166
28. feb 2013

hmm to mi je luto, že ste mali takéto zlé skúsenosti z Antolskou.:(
Ja som tam pred 14 mesiasmi ležala na rizikovom ( mesiac od 32tt) prístup bol super, za ten mesiac som mala možnosť vystriedať kopec Dr. a všetci boli velmi milý,odpovedali mi na otazky, co sa bude diať a adť ako postupovať. V 36tt som dosla domov a v 37 tt sa maly vypítal na svet, o niečo skor, mala som plánovanu sekciu na 39tt. Dosla som monitor, infuzka,cievkovanie, A už sme boli na sále, mala som byt v celkovej ale nastastie mi dali len od pol pása a som velmi rada, celý čas srandovali, rozpravali sa somnou, drzali ma za ruku ked som potrebovala. Malého som hned videla, isli ho umyť manžel mohol ist hned za nim. Kým ma šili mi ho priniesli k hlave.(bolo to v noc) Na druhy den mi ho jedna sestricka priniesla ukazat, bola velmi plna nemocnica, ešte k tomu aj ta kríza a strajk lekarov bol ale aj napriek tomu tam boli vsetci velmi milí 🙂 Potom sme boli na nadstandarte, malinky bol somnu, na 5 den ma pustili domov. Absolutne som ani nevedela ze som isla sekciou, rana sa krasne a rychlo hojila a uz ju skoro ani nieje vidno. Lekara som nemala zazmluvn. kedze som vsetkych poznala tak som vedela co ma od nich caka a nastastie nebolo sklamanie, Verim ze aj pri druhom babatku budem mat takýto zazitok. Velmi dobra starostlivosť.

zuzzzzzka
28. feb 2013

@luciaj oni vlastne tlacili na brucho a tak vytlacali babo von..strasne neprirodzene..a nazyvam to skakanim, lebo to bolo strasne..az dve asistentky sa o moje brucho opierali a vytlacali babo von...a nechcem nikoho strasit, presne ako som vravela, mam zname, co maju dobru skusenost, ja viem, ze v ten den bolo strasne vela porodov, a ja som si to asi odskakala, kedze som porodila az o 22., a podla toho co mi kazdy vravi tak na svk je asi najlepsie si zazmluvnit, vtedy maju aj pekneho slova na Vas.

zuzzzzzka
28. feb 2013

@horseshoe bohuzial ja neviem mena...u mna sa vystriedali sluzby...na prepustacej sprave mam lekarku co ma uz rodila, ale ta nebola az taka strasna, aj ked je pravda, ze za jej asistencie mi stlacali to brucho;((...najhorsie sa ku mne spravala lekarka, co ma prijala...vobec neviem jej meno...aj sme sa pytali asistentiek, ale zabudla som ;(( viem ze bola mlada..ciernovlasa..vysoka...nic viac...ale na jej tvar urcite nezabudnem....

horseshoe
28. feb 2013

@zuzzzzzka tak to skakanie na brucho je neprijemne, ale vies, vzdy lepsie akoby sa malo babo pridusit alebo mali pouzit ten vakuumextraktor alebo klieste - kde uz vznikaju fakt velke poranenia porodnych ciest zeny nehovoriac o tom, ze sa moze nieco stat babatku. Radsej nech po bruchu skacu ako by sa malo hento stat. Je to pomoc zene, aby nemuseli pouzit hentie nastroje - z ktorych ja mam osobne hrozu.

Skor ma zaraza ten pristup a cele to neprijemne spravanie personalu o ktorom si pisala predtym. 😕 Fakt nemozes aspon jedno meno napisat? lebo takto je to take osocovanie vsetkych a nikoho.

marcelatje
28. feb 2013

@mayka81 otecko môže byť pri pôrode celý čas čo rodíš. Výnimkou je len keď si na čakačke, ale keďže ešte len čakáš tak nerodíš 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 to je napríklad ak prídeš do pôrodnice lebo sa ti zdá že sa to začalo, ale lekári vyhodnotia že je ešte skoro, ale nechajú ťa tam keby niečo.

zuzzzzzka
28. feb 2013

inak dolezite je stat si za svojim rozhodnutim a vediet povedat NIE, ja som bola nato dost slaba, strasili ma ozvami babatka, mala som pri sebe doprovod porodnu asistentku, kt viedla prirodzene porody vo viedni...stale mi opakovala, ze mam pekne ozvy babatka, oni vlastne chceli docielit, aby som strachom o babo len podpisovala papiere, suhlas na oxitocin, suhlas na nastrih...skoda, ze som nedoverovala jej a ze som nepovedala na tie veci NIE..ale bol to moj prvy porod...v kazdej nemocnici sa najdu aj dobre aj zle skusenosti, nechcem Vas ani odradit, ja som len priblizila co sa stalo mne. Drzim palce kazdej buducej mamicke, ale nic nieje nahoda...asi som si mala takyto porod prezit..

zuzzzzzka
28. feb 2013

@horseshoe stlacanie brucha je zakazana metoda...praveze tymto by mohlo dojst ku ohrozeniu zivota mna alebo babatka
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/137951-...

dva dni po porode, som mala sny o tom ako mi to brucho stlacaju ;((
a mas pravdu ten pristup bol velmi zly ;(( ako nejaka handra...nijake pekne slovo, utecha..povzbudenie...

horseshoe
28. feb 2013

@zuzzzzzka no tazko posudit, ci to je zakazana metoda ci nie - robi sa uz velmi dlho - ved aj moja mama, svokra, tety - vsetkym sa po bruchu skakalo. A tiez snad vsetkym kamaratkam, ktore prirodzene rodili to robili. Skor si myslim, ze to je rutina v nasich nemocniciach - ze sa proste skace aj ked na to nie je dovod - proste aby sa to cele urychlilo. Ale vo vela pripadoch to naopak velmi pomoze - ked hrozi spominane pridusenie ci pouzitie tych kliesti. Tazko posudit mne ako lajkovi kedy je to pouzitie nevyhnutne a kedy je to len rutina. To moze posudit len clovek od fachu.

Ale bola som na prednaske s porodnou asistentkou z Antolskej -s Majkou Faltusovou konktretne - mlade, mile, prijemne a alternativnym porodom naklonene ziena a ona vravela, ze v nielen v Antolskej ale celkovo nasich slovenskych nemocniciach vladne velka rutina - vsetko sa robi zastaralo, zauzivane, aby to bolo co najskor z krku. Preto nas ako rodicky vyzyvala, aby sme chodili do porodnice s porodnymi planmi, snazili sa vydupat si svoje - lebo inak sa to na SK nikdy nezmeni. A aj ty ak si bola nespokojna - stazuj sa - nesklanaj hlavu a nestazuj sa len na modrom konikovi ale priamo tam. Lebo naozaj potom to tu bude fakt sto rokov za opicami. Lebo, priznajme si - my Slovaci sme taki, ze len sklonime hlavy a nechame si so sebou robit co chcu druhy - takze vela si za to mozme aj sami. V ceskych nemocniciach frcia vsetky mozne alternativy porodu - preco to tak je? Jednoducho musime si za tym ist - ved porod je vec, ktora by mala byt v nasich rukach.

lea1333
28. feb 2013

Baby viete mi poradit ako zajtra ordinuje dr Bertoldova na antolskej????na nete je napisane ale neviem ci sa da podla toho riadit!!!

alenkam.
28. feb 2013

@lea1333 pozri stranky 790 a 818, to su aktualne ordinacne hidiny, ak nie je zastup kvoli dovolenkam a pod... 😉

lea1333
28. feb 2013

@alenkam. ok dakujem 🙂

lea1333
28. feb 2013

@alenkam. 108 tak ale nie je :_/

mily7
28. feb 2013

@lauricka nas sestricka vravela, aby sme dieta nenechavali na posteli s nami, ale po nakojeni ulozili do tej jeho postielky z bezpecn. dovovov aby nespadlo z postele!!! Rodila som v Aprili a maly doteraz spi so mnou v posteli a aj s manzelom. Celkovy pocit z porodu u nich mam, ze baby ktore pisali o super pristupe prehanali, nas porod bol dobry, ja som nepipla vsetko slo pekne tak to aj tak bolo, ze som ich moc neotravovala ale aj tak oxi davali aby nemuseli oni!!! do rana rodit hoci porod pekne postupoval a celkovo pristup sestier nic moc. ani novorodenecke bum bum prask kojenie viete ani gynekolog. sestricky. mala som naliate prsia domov som dosla s placom, ze chcem byt v nemocke co budem doma robit, doma som dostala 40 horucky a nakoniec sme rozmasirovali s manzelom pod horucou vodou a slo to. Poradenie od nich nebolo dostacujuce. Pichali nam oxitocin kvoli prsiam, aby mliecko povolilo lebo boli ako kamen kym spolubyv. na izbe neviem odkial zistila, ze sa da dat aj oxi vo forme kvapiek do nosa, na koniec nosa trolinka a funguje rovnako super ako stiplava bolava injekcia. Dali nam ho! ale ked sa nepytame nedaju!!! To iste som poradila kamaratke ked tam rodila. Akoze v porovnani so starostlivostou, pristupom lekarov v zahranici staaale sto rokov za.

apendix
28. feb 2013

Inak aj ja som mala zazmluvneneho lekara, ale vzhladom na moju negativnu skusenost davam do pozornosti, ze na antolskej to nic neznamena 😠 Mimochodom za cele 4 dni co som tam lezala sa ani raz nezastavil, a to sme sa ani nepohadali, nic. Jednoducho si bol vedomy toho ako sa zachoval co neskor zhodnotil aj moj gynekolog, ku ktoremu chodievam.Kazdopadne z antolskej som odchadzala totalne zdeptana a rozhodnuta ...uz nikdy viac

luciaj
28. feb 2013

@apendix koho si mala zazmluvneneho?

lauricka
28. feb 2013

@apendix tak to zasa moj zazmluvneny doktor ma chodil navstevovat pred porodom na rizikove a po porode tiez, kym som tam lezala, kompletne sa o mna staral, kym ma nepustili s detmi domov.MUDr. Oravec.

sarale
1. mar 2013

@mily7 ja som tam rodila tri krat a mala som super porody a neprehanam ani nahodou
niekedy stačí povedať čo clovek chce , ved sme dospele a ak sme ticho tak potom necakajme zazraky nie? 🙂

jajka81
1. mar 2013

@mirka1004 ja som v 36tt ležala tyzden v nemocnici. Ale potom ma pustili domov a Risko sa narodil až 8dni po termíne 🙂
Ja som inác ležala počas tehotenstva 3x v nemocnici po týždni a stretla som sa tam s väčšinou lekárov a nevidela som tam fakt nikoho kto by mi nepripadal ok.

horseshoe
1. mar 2013

@luciaj to by som aj ja rada vedela, ze koho - konkretne meno mala @apendix zazmluvneneho ked bola taka nespokojna. ako som si vsimla, tak tie co maju negativne skusenosti a pisu tu o tom tak naschval nespomenu ani jedno konkretne meno s kym boli nespokojne. prepacte zeny, ale to sa potom neda brat vazne.

jajka81
1. mar 2013

@mayka81 ak sa nič nezmenilo tak manžela k tebe pustia až na box, t.j.2.doba pôrodná. Inác ja som sa tam s arogantnym lekárom nestretla, báť sa podľa mňa nemusíš. Je to asi skôr veľká náhoda mať tam fakt zlý porod, ked si porovnás pocet spokojných a nespokojných maminiek. Len je to asi vždy tak, ze nespokojní ľudia sa ozývajú proste hlasnejšie nez ti spokojní.....

kali65
1. mar 2013

nečakajte nič extra a nebudete sklamané, to je základ. Pred pôrodom a pôrod čistá mäsiarina, odrodiť, s rodičkou sa nikto nebaví ani slovo, všetci sa tvária, že ide iba o dieťa a matka je nič. nepovedia čo pichajú, prečo, aj že idú nasilu pustiť plodovú vodu im bolo zaťažko povedať. Len stoja aj desiati okolo a sú ticho alebo okrikujú, že nevzdychajte bude aj horšie. katastrofálny prístup. toľko moja skúsenosť s trojročným odstupom času. nakoniec z toho bola neplánovaná sekcia a smola, že sály obsadené, tak čakajte na boxe a hotovo. a tiež nie je pravda, že sa treba vyjadriť pri pôrode, nie vždy to ide - ak máte nonstop kontrakcie a otca nepustia alebo tam ešte nie je, nemáte ako ani meno svoje povedať a nie diskutovať na arogantné poznámky lekára. po pôrode OK, už na príprave pre otcov k pôrodu sa vyjadrili, že sestričky lietajú okolo mamičiek po sekcií, takže klasicky rodiace asi nemajú otravovať. ale po pôrode na izbe OK, keď bolo niečo treba, treba sa hneď pýtať a vyjadriť, inak sa nikto neponúkne, neporadí sám. napr. po sekcií sa môže ísť na piaty deň domov, ale sme sa so spolubývajúcou nevypýtali na vizite, tak nás nechceli pustiť. ale dodatočne sa dalo, len to bola hláška: že kde chceme ísť, keď sme sa nepýtali na vizite. asi keď sa nevypýtam, tak tam budem od februára až do vianoc 😀 . sestričky sú väčšinou ochotné, milé, sem-tam sa vždy nájde niekto, kto nemá svoj deň a náladu.

luciaj
1. mar 2013

Myslím si, že niekedy je to aj o prístupe mamiciek. Pri druhom pôrode som mala na izbe mamicku, ktora bola v kuse ufrflana a aj takým frflavym tonom sa ozyvala k sestrickam, ked vôbec niečo pobedala, no a v tom prípade aj sestricky na ňu tak reagovali. Chápem, že v kontrakciach a popordnych bolestiach je ťažké sa usmievať ale možno stačí byt zdvorili a potom aj prístup bude iny🙂 ale tým nechcem spochybnovat, že mamicky, ktore boli nespokojne, na to nemajú objektívny dôvod. Ja som rodila 2x na antolskej, bez zazmluvnenia a bola som spokojna. Nepovedali mi len to, co som sa nespytala. Ak som sa pytala, vždy mi s ochotou odpovedali.

apendix
1. mar 2013

@horseshoe kto ma poziadal, poslala som mu meno do schranky. pokial spravne citam nazov temy tak toto nie je o konkretnom lekarovi ale o systeme na Antolskej. Na margo toho ako sa treba ozvat ..po sekcii nadopovana utisovakmi si neviem dost dobre predstavit ako sa hadam so sestrickami a kto cital moje skorsie prispevky mohol pochopit, ze ked sa lekar nezastavi (a vopred sme dohodnuti na vsetkom) tak asi tazko mozem niekomu este nieco konkretne hovorit ...

horseshoe
1. mar 2013

@apendix jasne, ze tema nie je o konkretnom lekarovi, ale o Antolskej ako takej. Ale kedze tato tema ma pomoct mamickam pri vybere nemocnice a porodnika, tak je pochopitelne, ze sa treba vyjadrovat konkretne, lebo vela mamiciek si tam porodnikov aj zazmluvnuje a teda aj ja medzi patrim, a preto chcem vediet konkretne mena. A verim a viem pochopit, ze ubolena zena po porode nema sil sa s niekym hadat. Ale predsa len si myslim, ze sa treba ozvat. Aspon si ho zavolat alebo ak sa nezastavi na izbe- zatelefonovat (t.c. musis na neho mat, ked si ho mala zazmluvneneho) Treba dat najavo nespokojnost - hlavne ked si to mala zaplatene!!!

Neviem ako to bude pri samotnom porode - ked pojde do tuheho, ale mala som zatial tu cest ci uz na vysetreniach alebo na pohotovosti s roznymi lekarmi odtial aj sestrami, tak musim zatial povedat, ze na mna spravili dobry dojem vsetci. Boli to tito doktori: Havalda, Rosenberg, Kristufkova, Danis. Porodne asistentky - Kardosova, Hricova - uplne v pohode. Ako vzdy vsade sa najde niekto, kto ti nesadne alebo zrovna nema svoj den ci naladu - to je uplne normalne. A to ze sa ti tvoj zazmluvneny gynekolog nevenoval tak, ako mal - co si myslim, ze rozhodne mal za tych 300Eur, co sa im plati - tak to je fakt smutne. Ak ti je blbe verejne ho tu pretriasat, tak ta poprosim poslat jeho meno do IP. To by bol gol, keby to bol ten moj 😀 😀 By ma klepla pepka 😵 😵

No kazdopadne dievcata, ja na Antolsku rodit idem a to uz kazdu chvilu, takze slubujem, ze vam tu napisem moje dojmy aj s konkretnymi menami ludi. Neocakavam americky pristup a jednanie v rukavickach - ide mi predovsetkym o to, aby bola zachovana moja ludska dostojnost a ludsky pristup. Samozrejme musi to byt vzajomne - teda zdvorilost aj z mojej strany.

lea1333
2. mar 2013

ahojte kocky chcem sa opytat moja dr ma dovolenku a v pondelok musim ist na poradnu povedala mi ze mozem ist hoci kam len sa chcem opytat koho mi odporucite???dakujem a hlavne kedy tam mam ist 😉

tehula
2. mar 2013

@lea1333 v pondelky som ja chodievala k MUDr. Oravcovi. c.d. 25 ordinuje realne od 8.30 do 14tej.

lea1333
2. mar 2013

@tehula a je v pohode???lebo vcera som mala termin cize uz budem prenasat a nemusi sa k nemu objednavat?

tehula
2. mar 2013

@lea1333 je v pohode, ja som ho mala zazmluvneneho na oba porody. Niektore baby si sice stazovali, ze sa nevykecava pol hodinu, ale normalne na otazky ti odpovie, vysetri vsetko ako ma, pricom kedze uz prenasas, urcite ta aj na CTG (pasy posle). Sestricka sa sice tvari prisne, ale je to inak velmi mila osoba. Je to odbornik

lea1333
2. mar 2013

@tehula sestricku poznam z 25 pretoze aj ja tam chodim ale k malovej 😉 len odisla na dovolenku :-/ tak ze si mam vybrat koho chcem ok tak skocim k nemu a byva tam vela ludi???

tehula
2. mar 2013

@lea1333 ako kedy, ja som najradsej chodila tak po 10tej, vtedy uz neprichadzali dalsie maminy, iba ubudalo. Ale zavisi, ak nahodou pojde k porodu, tak ludi je tam potom dost. No rano sa moc neoplati prist, vtedy len prichadzaju kocky, no na lekarov sa caka, kym z vizity pridu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre