Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

tehula
2. mar 2013

@zuzzzzzka ja mam zas skusenost, ze uz ked som nevladala tlacit a mala zle hlavou rotovala, som prosila PA, aby sa mi zvalila na brucho a vytlacili ju, no neurobili tak, len ma povzbudzovala, ze to zmaknem. Takze nerobia to automaticky, asi ti fakt trebalo pomoct

lea1333
2. mar 2013

@tehula sak viem to poznam kolko krat som bola u malovej objednana na 10h a skoro vzdy jej do toho prisiel porod cize som si to tam odsedela!!! ok tak ze staci ist tak na 10h super dakujem za info

maminahenika
2. mar 2013

Dakujem za odpovede 🙂

mily7
2. mar 2013

@sarale no ja som tiez hovorila co chcem a ze porod postupuj pekne a oxi neprosim a aj tak mi ho dali. nie vzdy to ide podla nasich predstav

mirka1004
2. mar 2013

Ak sa ja môžem vyjadriť k prístupu tak celkovo to hodnotím pozitívne. Akurát na príjme na pôrodnici boli dosť mrzuté sestričky ale tak boli 4 hodiny ráno čo som čakala? Mala som so sebou Yall ale sestrička mi ho nechcela dať, že čo vymýšlam a normalny klystír je naj 😀 no ale potom už som bola v rukách mojho lekára ktorý je neskutočný plus pri pôrode bola asistentka a tá bola tiež zlatučká 🙂
Na oddelení 600nedelia som sa stretla s množstvom sestričiek a boli zlaté hádam všetky 🙂 jasné že sem tam možno niekto nemá svoj deň, resp. mali toho veľa ale vždy keď som sa na niečo spýtala boli zlaté a poradili a vždy povedali, že sa treba pýtať 🙂
@jajka81 -ako ja si tiež myslím, že každý je tam v pohode 🙂 čo sa teda lekárov týka

lea1333
3. mar 2013

kocky kolko stoji na antolskej sprevadzajuca osoba pri porode? 😕

oxiaction
3. mar 2013

@lea1333 30 eur

lea1333
3. mar 2013

@oxiaction dakujem a teraz ze tam je karantena???

oxiaction
3. mar 2013

@lea1333 to neviem ti povedat 😒

lea1333
3. mar 2013

@oxiaction oki dakujem aj tak

emily327
5. mar 2013

@lea1333 30 eur, o ziadnej karantene neviem sme doma od nedele

lea1333
8. mar 2013

kocky ked sa mam hlasit v pondelok na prime tusim cislo dveri 89 ci tak niak tak to kde je???

marcelatje
8. mar 2013

@lea1333 to je ako je pohotovosť v suteréne. Keď tam vojdeš z vonka ako prichádzajú sanitky je tam akoby vrátnica a tá má po oboch stranách chodbu (sú aj tak prepojené). Tak príjem pre tehotné je v chodbe vpravo (ak stojíš tvárou k vrátnici) jednoducho choď po chodbe a na dverách je nápis že hneď pochopíš že to je tam 😀 😀 😀 😀 nepamätám si čo presne, ale je to naozaj zrozumiteľné 😉 je to tak v strede, alebo viac ku koncu chodby a hneď oproti je šatňa kde si môžeš nechať veci (ak ti ich mm nevezme domov) ale dávaj pozor ak ťa budú prepúšťať cez víkend oblečenie si musíš vyzdvihnúť v piatok, lebo cez víkend je šatňa zatvorená 🙂

lea1333
8. mar 2013

@marcelatje ok dakujem velmi pekne 😉

lea1333
9. mar 2013

kocky este taka otazka ked ze v pondelok mam nastup do nemocnice lebo prenasam tak ze asi mi vyvolaju porod a chcem sa opytat to hned v pondelok vyvolaju alebo az v utorok???ako to chodi 😕

jajka81
9. mar 2013

@lea1333 ja som rodila v júli 2011. Prenasala som 8 dni. Hospitalizovali ma v nedeľu, keďže som došla na pohotovosť s tým, ze necítim pohyby. Keďže som vsak nebola nalacno, tak mi naplánovali zatazovy test na oxytocin na pondelok poobede a ze ak bude ok, v utorok ráno vyvolavame. Ale v pondelok ráno mi na vizite doktor namiesto toho aplikoval prostaglandin, ktorý zabral a o 14:30 bol uz synček na svete....

sammy
9. mar 2013

@lea1333 Ja som prisla na prijem na 6-ty den po termine, tiez to bol pondelok. V pondelok ti urcite nevyvolaju porod, pokial to nemas dohodnute s niekym. Prijmu ta, spravia odbery a potom dalsi den sa rozhodne co s tebou (nemusia robit ani potom este nic). Mne ten dalsi den dali vyvolavacku, ale sama som o to poprosila, lebo vahali. Kedze som cakala tretie dieta a obe predtym boli po termine, nebavilo ma viac cakat 🙂

lea1333
9. mar 2013

@sammy ahaaaaa ja som myslela ze hned mi daju vyvolavacku :-/ boze zase cakat no uvidime co povie aj moja dr ale dakujem za info 😉

lea1333
9. mar 2013

kocky viete mi este poradit co si mam zobrat do nemocnice okrem toho co je pisane???

marcelatje
9. mar 2013

@lea1333 mňa prijali kvôli prenášaniu vo štvrtok, v piatok mali robiť oxytocínový test, ale keďže mali toho veľa nerobili nič, cez víkend vraj pôrody nevyvolávajú tak som chcela ísť na víkend domov (bola by som tam 4 dni zbytočne). Urobili mi monitor - našťastie - a zistili že nie je všetko ok, tak ma nakoniec v piatok v noci/v sobotu ráno akútne rezali. Takže sa ti kľudne môže stať, že ak budú mať toho veľa vyvolávať nebudú ani na druhý deň 🙄 🙄

Čo sa týka tých vecí, myslím že viac nič nepotrebuješ, v tých zoznamoch je asi tak všetko 🙂 teda mne nič nechýbalo a to som sa riadila zoznamami z netu 😉

lea1333
9. mar 2013

@marcelatje ok super no ja tam mam lekarku tak snad ma tam nebudu drzat zbitocne :-/

sykorka162
10. mar 2013

@lea1333 ahoj, ja ked som prenasala tak ma hospitalizovali v sobotu, vyvolavacku dali v utorok a maly sa narodil az v noci na stredu

sykorka162
10. mar 2013

@lea1333 na rizikove nepotrebujes nic, po porode, ked budes na 600 nedeli, treba plienky, vlhke obrusky a podlozky pod teba. to je vsetko. drzim palce, neboj, o par dni mas babatko v naruci🙂

lea1333
10. mar 2013

@sykorka162 dakujem no vcera som volala z mojou dr a nastastie ma zajtra sluzbu tak som rada no sak to ze co skoro som mama 😀

jajka81
10. mar 2013

@lea1333 Tak držím silno palce nech to máš coskoro za ssebou a nech ide všetko podľa tvojich predstáv. Ti v dobrom závidím, ze uz budeš mať u seba ten vonavy batoztek 🙂

lea1333
10. mar 2013

@jajka81 dakujem velmi pekne 🙂

syky24
10. mar 2013

@lea1333stoji 16€

saranata
10. mar 2013

@lea1333 osoba pri porode 30 eur , a prajem nech to ide co najlepsie

luciaj
10. mar 2013

A kedy sa plati ten poplatok za osobu pri pôrode? Nejako vopred alebo az ked má manžel privezie do porodnice? A hlavne kde sa to plati?

alikaa
10. mar 2013

@luciaj Ja som si dopredu zaplatila, dole v pokladni (v suterene), tam kde sa plati aj vsetko ostatne. Da sa zaplatit aj ked pridete pri samotnom porode. Ale kym osoba pri porode nedonesie potvrdeny doklad o zaplateni, nepustia ju/ho k tebe.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre